
Lepszy GUI od Mac OS Xa?
#51
Napisano 20 listopada 2006 - 17:47
#52
Napisano 20 listopada 2006 - 18:10

#53
Napisano 20 listopada 2006 - 18:19
nie rozruzniaja czym tak naprawde rozni sie windows od linuxa i darwina
sa brzydsze i tyle .... - jak dla mnie koniec dyskusji - jesli ktos mi w trakcie dysputy o GUI wyjedza, ze windows to unix ......

(= majac najlepszy system pod sloncem - wypadaloby - zanim sie cokolwiek i gdziekolwiek napisze o tym, ze jest on najlepszy - zainteresowac sie troche co to kernel, rpm, kompilacja, gui i takie tam... mimo, ze akurat w tym świetnym systemie nie trzeba miec takiej wiedzy

Wulgaryzmy na MyApple.pl nie są mile widziane!
"Nie" z czasownikami piszemy rozdzielnie.
MF - MacDada
#54
Napisano 20 listopada 2006 - 18:28
#55
Napisano 20 listopada 2006 - 18:30
Ja powiem, że wręcz przeciwnie - ktoś kto ma Maka najczęściej już inne systemy wczesniej obcykał i okazało się, że OSX jest dla niego najlepszym rozwiązaniem.
Co więcej, nie znam osoby, która używałaby OSXa i potem przesiadła sie na Linucha. Za to w drugą stronę mogę Ci powyliczać.
To właśnie linuksowcy najczęściej nie mają pojęcia o Macach. Za to mają ze swoimi systemami wiele kłopotów, dlatego na każdym kroku muszą usprawiedliwiać swoją decyzję ich używania.
Podobnie Makowcy


Dlatego "bronimy" OSXa, bo w ten sposób bronimy swojego wyboru. Jest to rzeczy zupełnie naturalna.
EDIT:
hehe, sam widzisz. Po co kombinować z jakimiś linuksami, rpami, kompilacjami, dystrybucjami, środowiskami, itd, jak się ma system, który nam całkowicie wystarcza? Nam nie potrzeba niczego innego, bo to co mamy nam świetnie działaponieważ nie musza wiec, nie znaja innych systemow

#56
Napisano 20 listopada 2006 - 18:58
"nowsze windowsy to tez unixy "
- co to za herezje ???
Ja ta sie moze nie znam, ale na polibudzie byl kiedys jakis wyklad o tym jak Windows jest podobny do Unixa. Gosc pokazywal zaszyte w bebechach systemu kawalki Unixa np. katalog /etc sie znalazl.

BTW kernel NT to chyba napisala jakas firma trzecia na zlecenie M$?
#57
Napisano 20 listopada 2006 - 19:05
Ja ta sie moze nie znam, ale na polibudzie byl kiedys jakis wyklad o tym jak Windows jest podobny do Unixa. Gosc pokazywal zaszyte w bebechach systemu kawalki Unixa np. katalog /etc sie znalazl.
BTW kernel NT to chyba napisala jakas firma trzecia na zlecenie M$?
W NT z unixa jest tylko stos TCP/IP (chyba z minixa, ale reki nie dam sobie uciac). Ta firma trzecia to IBM. Razem z M$ tworzyli system OS/2 po czym M$ wykolegowal IBMa i zamiast wydac nowa wersje OS/2 wydali pierwsze Windows NT...
#58
Napisano 20 listopada 2006 - 19:08


#59
Napisano 20 listopada 2006 - 19:14
#60
Napisano 20 listopada 2006 - 19:15
Co więcej, nie znam osoby, która używałaby OSXa i potem przesiadła sie na Linucha.
Już znasz

Generalnie, lubie OSX, jest na niego sporo softu który potrzebuje bądź lubie używać, ale nie lubie gdy ktoś ogranicza mój wybór.
Prawda jest taka, że żebym w OSX otrzymał ficzery których używam na codzień, musze doinstalowac kilka aplikacji - naszczęście darmowych

Dlatego mój wybór to Linuks + OSX

#61
Napisano 20 listopada 2006 - 19:32
myślę że jeśli chodzi o linuxa nie da sie zaszufladkować tego jakie tam jest GUI....
przecież XGL to tylko silnik dający masę nowych moźliwości ... a reszta
popatrzcie co ludzi robią z podstawowymi desktopo menagerami:
www.kde-look.org
www.xfce-look.org
www.gnome-look.org
...
#62
Napisano 20 listopada 2006 - 19:46

#63
Napisano 20 listopada 2006 - 19:52
Wiem, że są osoby, które np używają Linuksa i OSXa w zależności od potrzeb.
Zresztą, sam OSXa też nie rzuciłeś

#64
Napisano 20 listopada 2006 - 20:25
zauważ, że te najładniejsze themy są stylizowane na os x
hmmm... to kwestia gustu... ale nawet jesli założyć że to os x jest kanonem piękności, to zauważ że linuxa na osx wystylizujesz... a tak dla odmiany... spróbuj osx wystylizować na kde classic

#65
Napisano 20 listopada 2006 - 20:30
#66
Napisano 20 listopada 2006 - 20:34
spokojnie uruchomisz progsy z linuksa w OSX, a nie odwrotnie...
to uruchom K3B na mac os x... i jeśli uważasz że uruchomienie kde na osx to takie SPOKOJNE jest to ja jestem większa lama niż mi się wydawało...
aha i jeszcze jedno.... kde to QT... a co z GTK ?? i widziałeś może co nowy(jeszcze nie wydany GNOME potrafi ???
xgl to tylko silnik... i nowe gnome będzie pierwszym menagerem okien napisanym właśnie pod ten silnik...........
#67
Napisano 20 listopada 2006 - 20:42
Nie wiem jak z Gnome, itd. Po prostu mam w gazecie artykuł na temat instalacji i używania KDE w OSX'ie. Czy jest to możliwe z innymi środowiskami graficznymi? Pewnie tak, kwestia "chcenia".
No własnie... tak mi się teraz pomyślało... z tym linuksem to jest zawsze "kwestia chcenia". Możesz mieć theme OSXowy, możesz łatwo zarządać progsami, możesz mieć dystrybucję dostosowaną do twoiich potrzeb, możesz to, możesz siamto... Wystarczy czytać, szukać, kombinować.
Ja wolę idioto-odpornego OSXa, który jest w sam raz dla leniuchów, co chcą żeby bylo od razu, działalo bez zbędnego kombinowania

#68
Napisano 20 listopada 2006 - 20:46


#69
Napisano 20 listopada 2006 - 20:46
#70
Napisano 20 listopada 2006 - 20:51
#71
Napisano 20 listopada 2006 - 21:45
K3B to faktycznie dobry soft, trzeba to przyznać, rozbudowany kombajn do wypalania płyt, z masą opcji, w dodatku za darmo.to uruchom K3B na mac os x...
Mysle że nie długo (o ile nie już), dogoni Toasta.
Troche pomieszałeś.co z GTK ?? i widziałeś może co nowy(jeszcze nie wydany GNOME potrafi ???
xgl to tylko silnik... i nowe gnome będzie pierwszym menagerem okien napisanym właśnie pod ten silnik...........
GNOME i KDE to DE (Desktop Environment), a nie WM (Window Manager).
WM'em w KDE jest kwin, a w GNOME metacity.
Metacity aktualnie nie współpracuje z xgl/aiglx, natomiast robią to powszechnie stosowane compiz i rewelacyjny beryl (który naprawdę powala konfigurowalnością).
Niewiem o jakiej wersji GNOME mówisz, ale obecne 2.16 jest już na naprawde wysokim poziomie.
Druga sprawa - instalacja i konfiguracja UBUNTU czy SuSE nie jest trudna i zbyt czasochłonna - aczkolwiek do łatwości z jaka ZU instaluje OSX się nie umywa.
W OSX strasznie brakuje dobrego managera wirtualnych biurek, jest virtue, ale jak juz mówimy o "out of box" i idiotoodporności, to jest to wada.
Za to spaces w Leopardzie z pewnością rozwiąże ten problem.
Bardzo lubie OSX za to że moge sobie w nim praktycznie wszędzie ustawić skróty klawiszowe, tak jak w Linuksie - poprostu 90% operacji jakie wykonuje przy pomocy klawiatury.
Mylisz się devilla, ja używam go na biurku z powodzeniem od kilku lat - i znam wielu którzy uważają go za najlepsze środowisko programistyczne.Przeciez i tak nikt na desktopach (oprocz oszolomow) linuxa nie instaluje.
Po raz ostatni - zgadzam sie z tym co już zostało powiedziane - dla zwykłego użytkownika, OSX jest zdecydowanie lepszym wyborem.
Mnie jednak Linuks rozpieścił mnogościa funkcji, i tak np. boli mnie brak pokazanej przez krzyfara możliwości zwijania okien do samego paska tytułowego, a nie wyobrażam sobie każdorazowo płacić za taki tool 10$

Staram się patrzyć chłodnym okiem, bez emocji i widze wiele takich braków, których switcherzy z Windows mogą nie zauważyć.
#72
Napisano 20 listopada 2006 - 21:54

#73
Napisano 20 listopada 2006 - 22:15
Czy podoba wam się Enlightenment DR17?

http://enlightenment...hots/index.html


http://enlightenment...hots/index.html
A chcecie rewolucyjne GUI, to nie będzie XGL - tylko Multi Touch Screen, to jest rewolucja...
ThinkPad X60 TabletPC ma ekran MultiTouch ;-)


http://www.tabletpcr....asp?newsID=631
http://www.tabletpcr...d X60 Tablet PC
Niestety na dzień dzisiejszy Apple nie ma nic podobnego w swojej ofercie :-(
http://www.macnn.com/blogs/?p=182
#74
Napisano 20 listopada 2006 - 22:25
Poza tym, e17 rozwijają juz strasznie długo, myślę że jest troche potrwa zanim będzie można je spokojnie uzywać

Wielkim plusem jest to, że autorzy e17 próbuje stworzyć zintegrowane środowisko, mają w zamiarach coś takiego jak KDE/GNOME

Jeszcze troche wracając, często bardziej podoba mi się jakis skromny temat gtk2 od szorowanego aluminium, jednak OSX z UNO faktycznie wygląda rewelacyjnie.
Ale domyślny Finder i Safari... nie podoba mi się, podobnie jak domyślny temat gtk2 w GNOME

#75
Napisano 20 listopada 2006 - 22:47
To jest zwykły TouchScreen, dość ciekawy tablet, fajnie wykonany.
ThinkPad X60 TabletPC ma ekran MultiTouch ;-)
MultiTouchScreen to jest inan broszkao, nie ma na razie urządzen w sprzedaży do tego i oficjalnego systemu na rynku co to wspiera (Multi - wykorzystujemy np 10 palców jak źródło nacisku, to zupełnie inna technologia...)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych