Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Magic Mouse - moja subiektywna opinia po 1 dniu użytkowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
291 odpowiedzi w tym temacie

#251 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2010 - 16:50

Ostatnio mam problemy z moją MM. Myszka przestaje reagować na gest Machnięcie dwoma palcami. Pomaga odchaczenie w preferencjach myszy Przesuń w lewo/prawo, aby przejść, wylogowanie się i wyłączenie myszy po czym zalogowanie się ponowne, włączenie myszy i zachaczenie opcji Przesuń... w preferencjach myszy.

Też tak miałem, ale reset pram załatwił sprawę.
Jeśli nie zadziała to spróbuj tego:

Click your Macintosh HD, then under places select your user name. Look for the file named Library, click on Library then click on preferences and then you are looking for 2 extensions

1) com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse.plist
2) com.apple.driver.AppleHIDMouse.plist

Move both of these to your trash folders. That is it and your 2 finger swipe shall return.



#252 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 marca 2010 - 23:09

Ja z MM to mam tylko taki problem że klapka na betrie mi się potrafi sama otworzyć a jak już to nastąpi to trudno się ją zamyka co doprowadza mnie do cholery bo co ja ją zamkne to ona z powrtoem się otwiera.

#253 kokosowy

kokosowy
  • 61 postów

Napisano 28 marca 2010 - 08:51

Też tak miałem, ale reset pram załatwił sprawę.
Jeśli nie zadziała to spróbuj tego:


Reset PRAM naprawił problem :)

#254 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 marca 2010 - 13:22

Ja z MM to mam tylko taki problem że klapka na betrie mi się potrafi sama otworzyć a jak już to nastąpi to trudno się ją zamyka co doprowadza mnie do cholery bo co ja ją zamkne to ona z powrtoem się otwiera.


od czego masz gwarancje?...
oddaj pewnie wymienia ci na nowa;]

#255 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 kwietnia 2010 - 20:33

Witajcie, Ja tez sie chcialem wypowiedziec na temat myszki Magic Mouse Siedze przy komputerze ponad godzine ciagle trzymajac myszke prawa reka. Akurat sie tak zlozylo, ze musialem sporo spraw zalatwic, glownie uzywajac myszki i czasami lewa reka klawiatury. W praru slowach - Myszka Magic Mouse jest swietna. Osobiscie nie mam problemu z bolacym nadgarstkiem. Moze osoby majace ten problem maja inny kat w lokciu. U mnie lokiec opiera sie o podporke fotela, a przedramie "idzie" lekko do gory, praktycznie jest w poziomie, jednak nadgarstek jest wyzej niz lokiec (tak mam skonstruowane biurko). Co do pracy, to nie stestowalem jeszcze jak sie pracuje z ta myszka w programach typu Logic czy Pro Tools, jednak chodzac glownie po internecie stwierdzam, jeszcze raz, ze myszka Magic Mouse jest swietna. Mysle, ze sprawdzi sie rowniez nie tylko w internecie. Za myszke dalem 40 USD (praktycznie nieuzywana na ebay.com) i jest to jak najbardziej udany zakup. Dziala tak jak powinna. Po zainstalowaniu sterownikow wszystko smiga. Nie wiem czy bede instalowac bettertouchtool, bo na razie nie potrzebuje, a funkcje magic mous'a wystarczaja (jak na razie).

#256 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 09 kwietnia 2010 - 16:40

To i ja dołożę swoje 3 grosze:
Magic Mouse to był mój najgorszy zakup jaki dokonałem spośród sprzętu (mysz po 2 tyg sprzedałem).
Największą bolączką okazał się jej niski profil. Bądźmy ze sobą szczerzy - wszyscy moi znajomi którzy mieli (nie)przyjemność zetknięcia się z nią, stwierdzili, że ta mysz jest niewygodna. Nie mam dużej ręki, a mimo nie mogłem znaleźć*dogodnego sposobu na używanie tej myszki.
Precyzja tej myszki również nie jest doskonała (a 1300 dpi powinno robić swoje) , bez podkładki na czarnym stoliku myszka ma problemy z swobodnym przesuwaniem kursora.
Ślizgacze pod myszką są wykonane ze zbyt twardego materiału i mysz stawia zbyt duży opór podczas przesuwania (co zresztą ma wpływ na dokładność kursora).
Kolejnym mankamentem tej myszki jest słaba akceleracja sprzętowa. Za pomocą magicznej komendy w terminalu udało mi się*co prawda przyspieszyć akcelerację (ale jest to tylko akceleracja softwarowa).
Na koniec dodam, że odgłos klikania jak i opór stawiany przez przycisk potrafią doprowadzić*do szału. Próbowałem pograć w strzelankę na windzie i po 10 min dałem sobie spokój. Nie da się*szybko 2x kliknąć, tak aby inni nie zdążyli cię zestrzelić wcześniej.

Uprzedzając pytanie nasuwające się po przeczytaniu mojego posta odpowiem od razu:
Po co ją kupowałem?
Bo x750f, którego używałem przez długi czas w końcu odmówił mi współpracy, więc postanowiłem spróbować myszki od apple i zobaczyć jak mysz zrobiona z myślą o użytkownikach makówek potrafi u(nie)milić użytkowanie komputera.

Jedynymi zaletami tej myszki to tylko ładny wygląd, bluetooth i multitouch.
Niestety wszystko to zostaje przyćmione przez pozostałe wady; więc postanowiłem ją sprzedać*i zakupić DeathAdder, który świetnie leży w dłoni i przy minimalnej akceleracji zachowuje się jak Magic Mouse przy pełnej.

#257 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 16:44


Siedze przy komputerze ponad godzine ciagle trzymajac myszke prawa reka. Akurat sie tak zlozylo, ze musialem sporo spraw zalatwic, glownie uzywajac myszki i czasami lewa reka klawiatury.


łał, ponad godzine siedział :D

#258 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 09 kwietnia 2010 - 17:17

Używam mychy, od grudnia, jestem zadowolony. jej profil mi odpowiada, mam długie palce i do nich jest idealny :)

#259 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 kwietnia 2010 - 17:48

łał, ponad godzine siedział :D


no teraz to juz bedzie z 6-7 godzin przy kompie z myszka :P
I nie zmieniam zdania, przynajmniej jak na razie.

dla grafikow rzeczywiscie moze byc uciazliwa, no ale nie ma rzeczy idealnych. Ja bym nie poradzil uzywac tableta zamiast myszki (np tak jak moj kolega grafik).

Wszystkie argumenty "przeciw", ktore wymienil wyzej uzytkownik Haseo, dla mnie zupelnie nie istnieja.

To indywidualna kwestia, bo widac, ze jednym odpowiada, a innym nie.


Wczesniej mialem zestaw Logitech S530 i choc myszka jest pofilowana, to nie odczulem zbytniej roznicy po "przesiadce".Kwestia gustu i upodoban.

Zmienilem tez klawiature i rowniez jestem zadowolony (z Logitech na Apple), duzo lepiej pracuje mi sie na klawiaturze Apple'owskiej.


Pozdrawiam,
PanJednaGodzina...

(heh)

#260 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 kwietnia 2010 - 19:47

więc postanowiłem ją sprzedać*i zakupić DeathAdder


uwazaj na dwu-klik i rolke;]

i jeszcze jedno...wez tego starszego optycznego..
nie respawna z laserem
bo sie mozesz rozczarowac;]


btw: istnieje wogole 1300 dpi? myslalem ze jest 1200 a takie 1300 mozna osiagnac ale poprzez interpolacje

btw2: "Akceleracje" to sie raczej odrazu wylacza;p...jezeli lubi sie pograc
a tobie chodzi raczej o "sens" /sensitivity (dobrze napisalem?) /czułosc

#261 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 10 kwietnia 2010 - 00:02

uwazaj na dwu-klik i rolke;]

i jeszcze jedno...wez tego starszego optycznego..
nie respawna z laserem
bo sie mozesz rozczarowac;]


btw: istnieje wogole 1300 dpi? myslalem ze jest 1200 a takie 1300 mozna osiagnac ale poprzez interpolacje

btw2: "Akceleracje" to sie raczej odrazu wylacza;p...jezeli lubi sie pograc
a tobie chodzi raczej o "sens" /sensitivity (dobrze napisalem?) /czułosc


Właśnie mam tego respawna z laserem i po wgraniu sterowników producenta mysz chodzi tak jak powinna (akceleracja na min), czego nie mogłem powiedzieć o Magic Mouse.
Jeśli chodzi o dwuklik i rolkę to proszę Cię o sprecyzowanie co miałeś na myśli. W moim odczuciu rolka chodzi podobnie jak w mojej poprzedniej myszce (ani za szybko, ani za wolno i da się odczuć przeskok podczas przewijania).
Wracając do Magic Mouse, to jeśli dobrze rozumuję ta komenda odpowiada za akcelerację:
defaults write -globalDomain com.apple.mouse.scaling -float 12.0
, bo czułość mogła być na max w preferencjach myszy, a i tak dopiero zmiana wartości na wyższą w/w komendą sprawiła, że mysz chodziła w miarę szybko.
Informacje na temat dpi magic mouse znalazłem tutaj.
Jak dla mnie mysz od apple powinna kosztować góra 100 zł, a nie >250 zł która jest i tak dobrą ceną w porównaniu do ceny z iSpotu.

#262 weedhead

weedhead
  • 61 postów
  • SkądOuterspace

Napisano 12 kwietnia 2010 - 14:02

Panowie czy to prawda, że mysz nie będzie miała tych wszystkich wspaniałych funkcji na Tiger'ze?

#263 Gregory

Gregory


  • 2 729 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 12 kwietnia 2010 - 16:15

Panowie czy to prawda, że mysz nie będzie miała tych wszystkich wspaniałych funkcji na Tiger'ze?


W Tigerze działa tylko lewy i prawy przycisk. Wszelkie czynności związane z rozpoznawaniem
przesuwania palców po powierzchni Magic Mouse (przewijanie, przełączanie stron w Safari) — nie działają.

W Leopardzie natomiast nie działa jedynie przewijanie z inercją, ale można je włączyć w Terminalu.

#264 twec

twec
  • 175 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:54

A ja Wam napiszę Panowie, że przerzuciłem się chwilowo na alternatywę, a mianowicie Genius Navigator 905BT.

Powód? Bolący nadgarstek, niestety... :( W Magic Mouse szczególnie doskiwera mi to podczas pracy z lapotpem na kolanach, gdy np. jeżdżę mychą po łóżku.

Nagrałem nawet wideo, które możecie zobaczyć: YouTube - Apple Magic Mouse vs. Genius Navigator 905BT - recenzja wideo - chwilowo jest jeszcze bez lektora, ale dorzucę go jakoś po weekendzie (po kilku dniach będę w stanie więcej powiedzieć nt. pracy z produktem Geniusa).

#265 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwietnia 2010 - 13:32

Przesiadka z Magic'a na Geniusa to jak przesiadka z niewygodnego Ferrari na wygodnego Fiata Multiplę ;) ...to już chociaż jakiś Logitech, Razer albo jakiś... >tfu< Microsoft Arc ;)

#266 twec

twec
  • 175 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 13:50

Ale tylko pod względem ceny ;). Jestem zaskoczony, bo Genius zdecydowanie lepiej radzi sobie ze śledzeniem ruchów niż MM. Obie niestety posiadają taki dziwny efekt zwalniania od czasu do czasu - nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Logitecha ktoś tutaj odradzał, bo chciałem kupić ;).

#267 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:34

Ja uzywam od kilku ladnych lat sprzetu logitecha jako firma produkujaca myszki i klawiatury to mam obie te rzeczy na biurku i sa wysmienite. Mianowicie myszke G5 Refresh jak i klawiaturke diNovo Keyboard for Mac ktora jest o wiele wygodniejsza od applowskiej poniewaz posiada oparcie pod nadgarstki ktore niestety bola po dluzyszm czasie pisania na Apple Kayboard. Logitech jest bardzo dobra firma i bije razera jak i inne firmy pod wzgledem wykonanai jak i jakosci oraz pomyslow... Wiadomo ze kazdy ma swoje zdanie :)

#268 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 29 kwietnia 2010 - 10:50

Używam Magic Mouse od dwóch dni. Łapy mam spore, ale żadnych bólów nadgarstka nie zaobserowałem - pewnie dlatego, że od zawsze trzymam mysz tylko dwoma palcami (kciukiem i 4-tym), często też używałem miniaturowych myszy "laptopowych". Jedynym zaobserwowanym mankamentem jest brak przycisku pod kciukiem - w starej myszy miałem tam zaprogramowane Expose. Bardzo mi tego teraz brakuje. Pewnie się przyzwyczaję do odpalania Expose z klawiatury, ale jednak szkoda. Za to scrollowanie z pionie i poziomie działa perfect. Od ładnych paru lat, tzn. jakiejś mychy a4tech 6 lat temu, nie miałem tak wygodnego scrollowania w obie strony w Sibeliusie. Późniejsze sterowniki jakoś niespecjalnie chciały z tym programem współpracować. A teraz znów działa jak powinno :-)

#269 armata46

armata46
  • 4 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 13 maja 2010 - 18:33

W Leopardzie natomiast nie działa jedynie przewijanie z inercją, ale można je włączyć w Terminalu.


A moglby mi ktos powiedziec jak to wlaczyc w tym terminalu bo przydalo by sie :)

#270 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 maja 2010 - 19:14

google - leopard momentum scrolling

#271 nicolas77

nicolas77
  • 3 postów

Napisano 22 maja 2010 - 19:14

Witam..czy wiecie moze czy mozna dodac gesty obracanie zdjecia przy pomocy programiku Better touch tool?nie moge znalezc tego gestu...choc powiem ze jest ich sporo..pozdrawiam...chodzi mi o magic mouse...pozdrawiam

#272 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 maja 2010 - 19:33

nie ma tam tego gestu jest tylko dla touchpada w BTT

#273 twec

twec
  • 175 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2010 - 19:29

Skończyłem recenzje, ale zapomniałem Wam podrzucić: YouTube - Apple Magic Mouse vs. Genius Navigator 905BT - recenzja wideo ;)

#274 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 23 maja 2010 - 19:38

dobra recenzja, ale w pewnym momencie jak trzymałeś genius'a to tak ci się ręka trzęsła Używałem genius'a dawno temu przez jakieś 4 lata i był bardzo ok. Oczywiście innego niż tu.

#275 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maja 2010 - 19:45

od kiedy MM ma tylko jeden przycisk? fizycznie może i tak (tak jak było w Mighty Mouse), ale chyba nikt nie przyciska drugiego przycisku 'ot tak sobie', tylko chce żeby mu w systemie działał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych