Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Folie LCD / Szkła (Opinie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2735 odpowiedzi w tym temacie

#2576 Tomeku

Tomeku
  • 48 postów

Napisano 23 listopada 2020 - 11:46

Dobre szkła nie mają wpływu na FaceID. Testowałem Baseus, jak i Benks i w obu przypadkach wszystko działa bezproblemowo.



#2577 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 listopada 2020 - 20:44

ja mam teraz złożone eSTUFF Titan Shield Full Cover i nie mam najmniejszego problemu z Face ID 



#2578 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 24 listopada 2020 - 15:21

Ja mam WG z media expertu i też nie ma żadnych problemów.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#2579 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2020 - 11:29

Ja mam 3mk szkło. Siedzi na telefonie i iPad chyba ponad rok i wszystko działa idealnie, nic też nigdy nie odpadło. Zaletą zdecydowanie jest to, że miałem to przyklejone na miejscu, w punkcie, zatem nie musiałem bawić się samemu, a to takie super łatwe nie jest. Zawsze jakiś pyłek kurzu czy czegoś się dostanie.  



#2580 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 25 listopada 2020 - 12:01

Bez przesady, to nie lot w kosmos. 2 minuty roboty, trochę dokładności i dobrego oświetlenia i wychodzi za każdym razem:)


  • 5b46927ee6 lubi to

iPhone 15 Pro


#2581 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2020 - 13:16

Bez przesady, to nie lot w kosmos. 2 minuty roboty, trochę dokładności i dobrego oświetlenia i wychodzi za każdym razem:)

Lot w kosmos nie, sam przykleiłem dziesiątki szkieł/folii, ale po co mam to robić, skoro w punkcie 3mk robili i nadal robią to za mnie ;)



#2582 phillix

phillix
  • 166 postów

Napisano 25 listopada 2020 - 15:02

A ja polecam Baseusa. Kupiłem dla 11 i jestem pod mega wrażeniem. Nie ma odcisków palców, super leży, pokrywa cały ekran i w zestawie jest ramka, która centruje szkło. Bąbelki odchodzą same. Jeżeli chodzi o kurz to polecam zamknąć się w łazience, odkręcić gorącą wodę i poczekać na parę, która uniemożliwi unoszenie się drobinek w powietrzu.



#2583 Makro1993

Makro1993
  • 35 postów

Napisano 26 listopada 2020 - 19:43

Potwierdzam, na Spigenie o którym mówiłem wszystko działa jak powinno. Jedynie co to nie polecam bezgranicznie wierzyć ramce montażowej, szkło w niej ma jakieś ćwierć milimetra luzu lewo/prawo co powoduje że głośniczek nie jest idealnie wycentrowany w dziurze na niego gdy po prostu wrzucimy szkło w ramkę. Trzeba je delikatnie przesunąć w prawo, a przynajmniej u mnie tak było :)



#2584 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2020 - 22:05

Ja zakupiłem Glass FC od Spigena - zamontowałem na świeżo wyjęty z pudełka telefon i wygląda tak, jakby tego szkła w ogóle na nim nie było.



#2585 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 13 grudnia 2020 - 11:20

Czy ktoś spotkał się z folią na tył i boki telefonu? od 5s korzystałem z foli od 3mk, aktualnie na 12 pro nie jestem wstanie nigdzie znaleźć takiej foli. Co najwyżej na same szkło z tyłu, a jednak folia ta fajnie chroni również boki przed rysowaniem nie wpływając praktycznie wcale na wygląd telefonu.



#2586 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 grudnia 2020 - 11:37

Czy ktoś spotkał się z folią na tył i boki telefonu? od 5s korzystałem z foli od 3mk, aktualnie na 12 pro nie jestem wstanie nigdzie znaleźć takiej foli. Co najwyżej na same szkło z tyłu, a jednak folia ta fajnie chroni również boki przed rysowaniem nie wpływając praktycznie wcale na wygląd telefonu.

Jeśli nie musi być przeźroczysta to dbranf, mkbhd.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#2587 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2020 - 12:33

Czy ktoś spotkał się z folią na tył i boki telefonu? od 5s korzystałem z foli od 3mk, aktualnie na 12 pro nie jestem wstanie nigdzie znaleźć takiej foli. Co najwyżej na same szkło z tyłu, a jednak folia ta fajnie chroni również boki przed rysowaniem nie wpływając praktycznie wcale na wygląd telefonu.

Też szukałem czegoś dla siebie i znalazłem jedynie coś takiego. Pisałem do sprzedającego, folia otacza wyspę aparatu więc powinna zapewniać dobrą ochronę przed zarysowaniami.



#2588 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 13 grudnia 2020 - 13:32

Też szukałem czegoś dla siebie i znalazłem jedynie coś takiego. Pisałem do sprzedającego, folia otacza wyspę aparatu więc powinna zapewniać dobrą ochronę przed zarysowaniami.

 

Ona niestety nie zasłania boków więc wiem że pojawią się po czasie otarcia ;/ 

Jeśli nie musi być przeźroczysta to dbranf, mkbhd.

Właśnie ta juz nieco niszczy jego wygląd, jest warta rozważenia ale taka przeźroczysta matowa to by było świetne.  


Użytkownik rastir edytował ten post 13 grudnia 2020 - 13:32


#2589 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 53 postów

Napisano 27 grudnia 2020 - 21:39

Co do skórki na tył:
https://deenok.com/skorki/strukturalne

Mam pytanie do posiadaczy iPhona 12. Czy oby napewno ekran jest całkowicie płaski? Jeżeli tak to dlaczego żadne szkło bez czarnej ramki dookoła nie jest na całym ekranie a jednak nie dochodzi po około 1 mm ze wszyskich stron? Zauważyłem, że Spigen, czy 3mk nadal Tworzy szkła na iPhona 12 w stylu tych do poprzednich iPhonow gdzie ekran był 2,5d czyli z tą właśnie czarną obramówką. Widać na zdjęciach Benksa, że bez tej ramki szkło nie chroni całego ekranu ...

#2590 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 grudnia 2020 - 22:06

Jest cały płaski. A pewnie zostawiają sobie ten mm żeby każdy case w miarę pasował, bo część etui ostro zachodzi na ekran i by podnosiły szkło. Ten mm do niczego Ci nie jest potrzebny bo tam ekranu już nie ma, a zapobiega niekompatybilności z etui.

iPhone 15 Pro


#2591 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 53 postów

Napisano 28 grudnia 2020 - 14:53

Dla mnie jednak ten mm robi różnice. Nie nosze iPhona w etui. Mam szkło i co najwyżej jakąś folię z tyłu (słabo że w foliach matowych po naklejeniu nie widząc logo Apple). Jeżeli szkło byłoby od brzegu do brzegu to nie nosząc etui mam jednak większa pewność uratowania wyśwtielacza w przypadku upadku telefonu na róg.

#2592 anics

anics
  • 172 postów

Napisano 19 stycznia 2021 - 19:38

Udało się komuś dostać szkło na nowego SE które doklejone jest na całej powierzchni- bez aureoli powietrznej? Testowałem wiele niby dedykowanych i żadne się nie sprawdziło.



#2593 longinus_78

longinus_78
  • 39 postów

Napisano 20 stycznia 2021 - 10:40

Mam ten sam problem z "7". Miałem z 3 różne "no namy" z ali czy Wozinsky - wszystkie odłażą.... nie chcę wersji z ramką tylko takie na płaską część ekranu....



#2594 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 stycznia 2021 - 22:28

Jeśli chodzi o szkło na ekran to nigdy się nie zawiodłem na marce JCPAL i to bez względu na to czy było to szkło z ramką czy bez.

iPhone 11


#2595 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 25 stycznia 2021 - 11:49

Cześć!

Jakieś opinie nt. NeoGlass od 3mk (https://3mk.pl/neoglass/)? Mam coś podobnego od nich na iPhone 7 (pokrywa cały przód i jest 3D (zaokrąglone końcówki) w kolorze telefonu (biały) i sprawdzało się rewelacyjnie. Teraz szukam czegoś podobnego na iPhone 12 Pro, ale nie potrafię znaleźć jakiś fotek nigdzie i opinii. Ktoś ma/używa? A może jakaś inna folio/szkło (używałem na 5s od nich Matte i też dawała radę) bo nie chciałbym mocno pogrubiać telefonu...

PS. Wiecie może, czy punkty 3mk są otwarte i można podejść kupić na miejscu, by mi założyli folię/szkło?

Pozdro,
D.


iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey


#2596 Remi73

Remi73
  • 140 postów

Napisano 25 stycznia 2021 - 16:44

Cześć!

Jakieś opinie nt. NeoGlass od 3mk (https://3mk.pl/neoglass/)? Mam coś podobnego od nich na iPhone 7 (pokrywa cały przód i jest 3D (zaokrąglone końcówki) w kolorze telefonu (biały) i sprawdzało się rewelacyjnie. Teraz szukam czegoś podobnego na iPhone 12 Pro, ale nie potrafię znaleźć jakiś fotek nigdzie i opinii. Ktoś ma/używa? A może jakaś inna folio/szkło (używałem na 5s od nich Matte i też dawała radę) bo nie chciałbym mocno pogrubiać telefonu...

PS. Wiecie może, czy punkty 3mk są otwarte i można podejść kupić na miejscu, by mi założyli folię/szkło?

Pozdro,
D.

Mogę się wypowiedzieć, bo używałem też neoglass z 3mk, wcześniej na iphone Xs a początkowo też na iphone 12 pro...dlaczego 3mk? Bo względnie tanie, zakładają w punktach 3mk i wydawało mi się ok...aż do momentu kiedy zamówiłem do żony iphona 12 pro szkło hartowane Benks X PRO+ (z powodu zamknięcia punktów 3mk gdzie zawsze naklejali mi szkła) i teraz wiem, że neoglass nie ma najmniejszego startu do produktu Benks! Po pierwsze poślizg w przypadku Benks REWELACJA, powłoka olefobowa o niebo lepsza (po 3 tygodniach używania szkło nadal praktycznie się nie brudzi co w przypadku neoglass wyglądało tak, że po maksymalnie po tygodniu już palcowanie było na maksa), w Benks wielkość szkła większa niż w neoglass (moim zdaniem mogłaby być jeszcze większa...używam case z pitaka i za duże szkło przy tym etui nie jest problemem), krawędzie idealnie gładkie w Benks nie to co w neoglass (ostre i wyczuwalne). Co do montażu: w Benks jest ramka centrująca w zestawie i dzięki temu montaż jest bezproblemowy...niestety gorzej z ewentualnymi paprochami, bo niestety nie potrafię ich usunąć tak skutecznie jak panie z 3mk.
I na koniec najważniejsze: przejrzystość i klarowność szkła z Benks...musisz koniecznie wypróbować i gwarantuję będziesz zachwycony! Żeby było jasne: do tej pory też myślałem, że neoglass jest super i bez wad...

Użytkownik Remi73 edytował ten post 25 stycznia 2021 - 16:45


#2597 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 25 stycznia 2021 - 17:35

musisz koniecznie wypróbować i gwarantuję będziesz zachwycony!

Jesteś w stanie podrzucić fotki jak to się prezentuje?


iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey


#2598 Remi73

Remi73
  • 140 postów

Napisano 25 stycznia 2021 - 22:57

Jesteś w stanie podrzucić fotki jak to się prezentuje?

https://www.dropbox....6lI35QHBZa?dl=0
  • DaaV lubi to

#2599 Zbyniuk5

Zbyniuk5
  • 11 postów

Napisano 01 lutego 2021 - 13:42

Ponawiam, potrzebne szkło nieodchodzące na se 2020, czy ktoś coś może polecić???



#2600 Wojtekss

Wojtekss
  • 11 postów

Napisano 01 lutego 2021 - 18:50

...aż do momentu kiedy zamówiłem do żony iphona 12 pro szkło hartowane Benks X PRO+ (z powodu zamknięcia punktów 3mk gdzie zawsze naklejali mi szkła) i teraz wiem, że neoglass nie ma najmniejszego startu do produktu Benks!
...

www.amazon.de/dp/B08KZY98X4/ref=cm_sw_r_cp_api_i_S4E2XK2CAH7FSR9BXKR8?psc=1


Czy szkło z ww linku (mieszkam w De stąd Amazon) to wersja o której piszesz?
Wcześniej brałem pod uwagę szkło Spigena AlignMaster lub Glas.tr EZ Fit (nie sprawdzałem jeszcze czym się różnią).

Użytkownik Wojtekss edytował ten post 01 lutego 2021 - 18:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych