Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Folie LCD / Szkła (Opinie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2735 odpowiedzi w tym temacie

#2526 kraluk

kraluk
  • 6 postów

Napisano 04 września 2020 - 12:51

Potwierdzam problem. Korzystałem wielokrotnie na różnych modelach w tym na iPhone 8 ze spigen Glass tr slim. Pasowało perfekcyjnie. To samo szkło założone na SE 2020 pozostawia białą obwódkę. Ściągłem spigen, nakleiłem jakieś zwykłe z action za 12 zł identycznie. Poszedłem również do sklepu z akcesoriami gdzie spróbowali przykleić szkło na cały ekran typu 5d, efekt ten sam. Ostatnie co mi przychodzi do głowy to 3mk flexible. Być może to że jest cieńsze to będzie bardziej podatne i lepiej przylegające. 

I ja też potwierdzam. Kupiłem 3mk NeoGlass teoretycznie specjalnie dopasowane do SE, ale problem nadal występuje (chyba tylko naklejkę na opakowaniu zmienili)... Kupiłem jeszcze 3mk FlexibleGlass i będę testował - może to będzie lepsze?



#2527 sebastian.4s

sebastian.4s
  • 101 postów

Napisano 21 września 2020 - 10:11

Tak wygląda iPhone SE 2020 mojej żony ze szkłem 3MK Hardglass 9H (producent na opakowaniu dokleił informację o kompatybilności z SE 2020). Jednym słowem porażka, innych szkieł nie próbowałem. Czy ma ktoś namiar na dobrze pasujące szkło do SE 2020? Pozdrawiam.

Załączone pliki



#2528 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 21 września 2020 - 13:34

Jcpal które kupiłem z naklejeniem w Cortland pasuje idealnie. Piszę o tym z czarnymi ramkami.

iPhone 11


#2529 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2020 - 16:22

Ktoś już może zamówił szkło do iPhone'a 12 Pro? Co polecacie? Musi zakrywać Face ID i nie mięć dziurek na obiektywy w tym miejscu.

 

W przypadku moich poprzednich iPhonów 6 i 8 korzystałem z Benksów. Ale kosztowały około 50zł. Teraz widzę, że na 12 Benks X Pro+ to koszt 120zł... Chyba trochę za dużo jak na szkło. Czy zdecydowanie warte takiej kasy? Choć nie wiem co miałoby mieć w sobie. 


Użytkownik Jojox edytował ten post 18 października 2020 - 16:23

 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#2530 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 18 października 2020 - 21:24

Ktoś już może zamówił szkło do iPhone'a 12 Pro? Co polecacie? Musi zakrywać Face ID i nie mięć dziurek na obiektywy w tym miejscu.

 

W przypadku moich poprzednich iPhonów 6 i 8 korzystałem z Benksów. Ale kosztowały około 50zł. Teraz widzę, że na 12 Benks X Pro+ to koszt 120zł... Chyba trochę za dużo jak na szkło. Czy zdecydowanie warte takiej kasy? Choć nie wiem co miałoby mieć w sobie. 

Osobiście używałem firm: 3mk, Benksa oraz Spigena. 3mk było okej. Folie mają rewelacyjne ale szkła są ok (nie są złe ale 4 liter nie urywa). Benks jest cenowo akceptowalny i rewelacyjny z dopasowaniem oraz aplikowaniem. Spigen jest "złotym środkiem", ponieważ ma dopasowanie benksa ale cenę 3mk. Aktualnie na 11 pro mam naklejonego Spigena i nie widać, że mam szkło  :lol:  B) .



#2531 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2020 - 22:52

Jest jednak Benks KR na iP12 w znośnych pieniądzach. Nie ma tylko tej czarnej obwódki. To brać poniższego Benksa, czy Spigena? 

 

https://benks.pl/pro...one-12-PRO.html

 

https://allegro.pl/o...n-9h-9810439129


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#2532 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 18:12

Jest jednak Benks KR na iP12 w znośnych pieniądzach. Nie ma tylko tej czarnej obwódki. To brać poniższego Benksa, czy Spigena? 

 

https://benks.pl/pro...one-12-PRO.html

 

https://allegro.pl/o...n-9h-9810439129

Widzę, że polecacie Benks więc też się chyba na to skuszę. Tylko nie rozumiem jednego, za samą czarną obwódkę płaci się drugie tyle?!



#2533 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2020 - 01:53

Widzę, że polecacie Benks więc też się chyba na to skuszę. Tylko nie rozumiem jednego, za samą czarną obwódkę płaci się drugie tyle?!

Ta czarna obwódka miała sens przy zakrzywionych ekranach. Ale jak teraz w 12 ekran jest na płasko to według mnie nie jest istotna. Łatwiej będzie teraz o przylegające szkło. 


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#2534 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 28 października 2020 - 16:53

Zamówiłem polecanego przez was Benksa, co prawda nie mieli już na oficjalnej stronie więc u sprawdzonego sprzedawcy z allegro. Opakowanie trochę się różni, mam nadzieje że to nie jakaś podróba i będzie pasowała na iphone 12. Macie jakieś sprawdzone sposoby na bezpieczne naklejenie? Możecie się śmiać, ale dla mnie to najbardziej stresująca rzecz. Robiłem to raz w życiu, 4 lata temu na iphone SE i pamiętam że po pierwszym naklejeniu musiałem jeszcze raz odkleić. Na szczęście udało się i później służyła szybka długie lata. Rzeczywiście dobrze to robić w łazience po prysznicu bo w powietrzu nie będzie żadnego kurzu czy się nie bawić w takie pierdoły? :D


Użytkownik grzesiolegolas edytował ten post 28 października 2020 - 16:54


#2535 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2020 - 17:06

Raz w życiu popełniłem błąd posiadania szkła, też na iPhone SE. Poszedłem do sklepo-serwisu pierwszego z brzegu, kupiłem u nich i z automatu nakleili od razu, niby w tym warsztacie, niby w antyseptycznych warunkach, ale pewnie gość po prostu poszedł za drzwi i nakleił XD Nie moja sprawa, nie moje zmartwienie - zapłaciłem za usługę, dostałem wykonaną, było ok.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2536 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 28 października 2020 - 17:44

Przez płaskie szkło to naklejenie będzie banalne. Żeby tylko żadnego paprocha nie zostawić przed przyklejeniem i tyle. Na yotube masz już poradniki na ip12. Przy płaskim ekranie wszystkie ten Benksy i inne wynalazki za 50-100 zł tracą sens. Najtańsze z ali za 1$ będzie dobre a za cenę tego markowego masz 10-20 tanich.
  • 5b46927ee6 lubi to

iPhone 15 Pro


#2537 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 28 października 2020 - 18:09

Przez płaskie szkło to naklejenie będzie banalne. Żeby tylko żadnego paprocha nie zostawić przed przyklejeniem i tyle. Na yotube masz już poradniki na ip12. Przy płaskim ekranie wszystkie ten Benksy i inne wynalazki za 50-100 zł tracą sens. Najtańsze z ali za 1$ będzie dobre a za cenę tego markowego masz 10-20 tanich.

Oki dzięki, obadam. 40 zł jeszcze do przeżycia, ale jakby co na przyszłość będę pewnie się już w najtańsze zaopatrywał.



#2538 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 28 października 2020 - 18:16

Ja w zeszłym roku byłem w punkcie 3mk i kupiłem szkło za 50 zł. Trzyma się w stanie idealnym do dnia dzisiejszego, jest niemal niezauważalne i zostało naklejone od razu na miejscu. Polecam i w tym roku zamierzam również udać się do 3mk i kupić to samo szkło na 12 Pro Maxa. Chyba, że PiS zamknie galerie handlowe ;) 



#2539 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 28 października 2020 - 19:18

Spigen posiada w swojej ofercie szkła z taka specjalną ramką z tworzywa. Zawsze nałożysz szkło równo, nic się przesunie.

#2540 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2020 - 20:37

Ja w zeszłym roku byłem w punkcie 3mk i kupiłem szkło za 50 zł. Trzyma się w stanie idealnym do dnia dzisiejszego, jest niemal niezauważalne i zostało naklejone od razu na miejscu. Polecam i w tym roku zamierzam również udać się do 3mk i kupić to samo szkło na 12 Pro Maxa. Chyba, że PiS zamknie galerie handlowe ;)

Też mam szkło tej firmy na moim iPhone i jest co prawda wytrzymałe, bo telefon upadał mi nie jeden raz i nic się z nim nie stało, jednak bardzo łatwo się rysuje i mam ekran pokryty kilkoma głębszymi rysami. Niby nie przeszkadza to jakoś bardzo w użytkowaniu, ale zwykłe chińczyki z aliexpress nigdy mi się tak nie rysowały.



#2541 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 października 2020 - 20:14

Założyłem sobie to nieszczęsne szkło i zostało mi coś takiego: https://imgur.com/a/HM36Ai7 Jakieś porady? Nie pomagają żadne znane mi sposoby, współlokatorka niby mówi mi ze miała podobnie i po czasie jej znikło.



#2542 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 31 października 2020 - 10:39

Ja na 12 pro wziąłem szkło z benksa, a mianowicie 

 

https://allegro.pl/o...zY5MjVjZjZiMWM=

 

Wydaje mi się, że będzie to fajna opcja z tą ramką montażową. Kiedyś miałem szkło benksa i zdecydowanie polecam. Teraz miałem przez rok na 11 Pro Max  3mk hardglass Max i generalnie swoje zadanie spełniało, powłoka oleofobowa była super, ale zbierało rysy niemiłosiernie to szkło. 

 

Co do różnic względem szkieł z alli za dolara, czy trzy dolary, a takimi lepszymi typu benks, czy nillkin, to główna różnica jest właśnie jeśli chodzi o powłokę oleofobową. Te droższe szkła się nie palcują aż tak, bo w tych tańszych ta powłoka to pic na wodę fotomontaż, także ja wolę dopłacić.

 

Feeling takich szkieł trochę droższych jeśli chodzi o poślizg też jest inny. Nikt mi nie wmówi, że nie, bo tych szkieł masę w życiu przetestowałem ;)


Użytkownik rafal886 edytował ten post 31 października 2020 - 10:41

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#2543 daniel4g

daniel4g
  • 14 postów

Napisano 31 października 2020 - 16:16



Ja na 12 pro wziąłem szkło z benksa, a mianowicie 

 

[url]https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-do-iphone-12-pro-benks-v-pro-0-3-9799107981?snapshot=MjAyMC0xMC0zMFQyMjo0Nzo1MS42MzdaO2J1eWVyOzA3OTViM2I2NDNhYmNhOTBmZjE3OTE4MGM3YWRmMTRhMWQ5OTE1NGJjOGQzN2U1YjBhOTU5MzY5MjVjZjZiMWM%3D[/url]

 

Wydaje mi się, że będzie to fajna opcja z tą ramką montażową. Kiedyś miałem szkło benksa i zdecydowanie polecam. Teraz miałem przez rok na 11 Pro Max  3mk hardglass Max i generalnie swoje zadanie spełniało, powłoka oleofobowa była super, ale zbierało rysy niemiłosiernie to szkło. 

 

Co do różnic względem szkieł z alli za dolara, czy trzy dolary, a takimi lepszymi typu benks, czy nillkin, to główna różnica jest właśnie jeśli chodzi o powłokę oleofobową. Te droższe szkła się nie palcują aż tak, bo w tych tańszych ta powłoka to pic na wodę fotomontaż, także ja wolę dopłacić.

 

Feeling takich szkieł trochę droższych jeśli chodzi o poślizg też jest inny. Nikt mi nie wmówi, że nie, bo tych szkieł masę w życiu przetestowałem ;)

 

Jak dojdzie, wrzuć proszę zdjęcia jak wygląda na telefonie, bo też zastanawiam się nad Benksem tylko nie wiem czy z czarną ramką, czy bez. Ciekway jestem też, czy będzie pasowało do etui od Spigena.



#2544 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 31 października 2020 - 16:53

Jak dojdzie, wrzuć proszę zdjęcia jak wygląda na telefonie, bo też zastanawiam się nad Benksem tylko nie wiem czy z czarną ramką, czy bez. Ciekway jestem też, czy będzie pasowało do etui od Spigena.

 

Na stronie pancernika jest fajna opcja- są podane wymiary szkła jeśli wejdziesz w szkło, następnie wchodzisz na interesujące Cie etui i masz informację jakich wymiarów nie może przekroczyć szkło, żeby było kompatybilne z etui. 

Co do zdjęć, to oczywiście wrzucę. Myślę, że wtorek/środa szkło będzie u mnie wraz z etui. Ja zawsze brałem z barwionymi ramkami ze względu na to, ze praktycznie nie widać, żeby było coś naklejone.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#2545 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 31 października 2020 - 16:55

A ja wam benksa nie polecam, tak jak wrzucałem we wcześniejszym poście zostało powietrze na dole. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko ok przy zakładaniu, ale zauważyłem że na dole było jakieś małe niedorobienie pod szybką.



#2546 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 31 października 2020 - 16:58

A ja wam benksa nie polecam, tak jak wrzucałem we wcześniejszym poście zostało powietrze na dole. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko ok przy zakładaniu, ale zauważyłem że na dole było jakieś małe niedorobienie pod szybką.

 

Może kurz się dostał i stąd nie dolega? :) Ewentualnie spróbuj wypchnąć powietrze. Dziwne, bo kiedyś miałem to szkło na Iphone'a X i nie miałem problemów.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#2547 daniel4g

daniel4g
  • 14 postów

Napisano 31 października 2020 - 17:38

Też stawiam, że na ekranie został jakiś paproch, który nie pzowala na to żeby szkło idelanie przylegało. Niestety, ale to błąd montażu i z każydym szkłem sytuacja wyglądałaby podobnie.



#2548 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 01 listopada 2020 - 07:54

Nie został żaden paproch tylko szybka od spodu ma jakieś minimalne nadkruszenie wielkości kropki. Próbowałem to jeszcze raz trochę odkleić i zeskrobać, ale nie do końca chce zejść. Zapewne to powoduje, że nie da się tego powietrza do końca wypuścić.



#2549 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 listopada 2020 - 08:34

No to reklamacja do sklepu. Skoro jest uszkodzona i nie da się przykleić porządnie to niech wymieniają.

iPhone 15 Pro


#2550 phillix

phillix
  • 166 postów

Napisano 02 listopada 2020 - 14:38

Wypowie się ktoś na temat folii hydrożelowej przycinanej i nakładanej w salonach Mediaexpert? Ile u was to kosztowało i jak się sprawuje? Interesuje mnie czy nie odkleja się od wsuwania telefonu w kieszeń, czy nie zbiera brudu i czy nie stawia oporu dla palca gdy przesuwamy, np. używając gestów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych