Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ranking nawigacji GPS na iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#26 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 29 października 2009 - 11:38

Chcialem przypomniec ze wyraz bluetooth czyta sie: "Blutuf". Nie ma czegoś takiego jak blutacz ;)


W słowniku języka polskiego nie ma mnóstwo slow których się dzisiaj używa (szczególnie w sieci), wiec nie wiem skąd to twoje zdziwienie.

blutacza - Szukaj w Google

#27 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 29 października 2009 - 13:08

Dziwie sie, ze osoba ktora mieszka w UK (albo mieszkala) nie umie przeczytac poprawnie wyrazu tooth ;) Anglicy musza miec z Ciebie duzy ubaw. A to, ze reszta baranów mowi "blutacz" to mnie kompletnie nie interesuje

#28 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 29 października 2009 - 15:54

Dziwie sie, ze osoba ktora mieszka w UK (albo mieszkala) nie umie przeczytac poprawnie wyrazu tooth ;) Anglicy musza miec z Ciebie duzy ubaw. A to, ze reszta baranów mowi "blutacz" to mnie kompletnie nie interesuje



hahaha ale mnie rozbawiłeś :roll: Człowieku moge sobie pisać w taki sposób na jaki mam ochotę, sory ale to JA mam teraz z ciebie nie zly ubaw:lol: Nie interesuje cie to po co piszesz takie bzdury? Nie wiem czy ty jestes taki glupi sam z siebie, czy ktoś ci za to płaci?:eek:

#29 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 29 października 2009 - 16:32

Ja Ci kulturalnie zwrocilem uwage w jaki sposob wymawia sie pewien wyraz, a Ty sie oburzyles i wymyslasz mi od glupkow. Domyslam sie, ze musialem Cie obrazic ta moja uwagą. Ty mnie wkurwiasz za to jak mowisz ze jestem głupi, chociaż kompletnie mnie nie znasz. Dla mnie w tym momencie jestes kolejnym baranem ktory wychowal sie z blutaczami. Over.

#30 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 29 października 2009 - 17:19

Ja Ci kulturalnie zwrocilem uwage w jaki sposob wymawia sie pewien wyraz, a Ty sie oburzyles i wymyslasz mi od glupkow. Domyslam sie, ze musialem Cie obrazic ta moja uwagą. Ty mnie wkurwiasz za to jak mowisz ze jestem głupi, chociaż kompletnie mnie nie znasz. Dla mnie w tym momencie jestes kolejnym baranem ktory wychowal sie z blutaczami. Over.



...najpierw pomyśl potem coś napisz, ty mi zwróciłeś uwage, ale po co? Tak bardzo przeszkadzało ci ze słowo "bluetooth" sformułowaniem w sposob dla ciebie nie wiem, drazniacy? na co pytam sie wyskakujesz z taką pierdołą? Czy to jest zachowanie czlowieka kompetentnego, myślącego:?: Sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Nie chce tego nieporozumienia dalej ciągnąć bo to nie ma sensu, masz słuszną racje nie znam cie, ale po tym jak mnie cytowałeś, pomyslalem sobie o tobie jak o człowieczku który ma glowe tylko po to żeby mu się deszcz nie lał do środka.

Dobra ja nie zacząłem ale to zakończę nie chce zeby miedzy nami panowala skwaszona sytuajca, wiec daje ci na zgode i przepraszam za głupka. Na nastepny raz staraj sie byc bardziej tolerancyjny a i dzieki za lekcje angielskiego;) Pozdro

#31 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 29 października 2009 - 17:43

Moj "uwaga" byla zakonczona przymróżeniem oka i tak ją powinieneś potraktować. Nie widzę sensu dalej ciągnąc tego tematu. Jednak ustosunkuje sie do tych słów:

"Tak bardzo przeszkadzało ci ze słowo "bluetooth" sformułowaniem w sposob dla ciebie nie wiem, drazniacy? na co pytam sie wyskakujesz z taką pierdołą? Czy to jest zachowanie czlowieka kompetentnego, myślącego Sam sobie odpowiedz na to pytanie."

Wiec nie przeszkadzalo mi to az tak bardzo. Zwrocenie uwagi Tobie wydawalo mi sie calkiem normalne i z dobra checia (co moze byc tego znakiem emotikonka na koncu). Z taka pierdołą "wyskoczyłem" tylko dlatego, bo jestes juz kolejna osoba ktora zle wymawia wyraz bluetooth i poprostu chcialem wskazac prawidlowa droge, co Cie bardzo zabolalo ;) . Czy to jest zachowanie czlowiek kompetentnego? kompetencja właściwość, zakres uprawnień, pełnomocnictw instytucji a. osoby do realizowania określonego działania; zakres czyjejś wiedzy, umiejętności, odpowiedzialności; w teorii intuicyjna wiedza o języku, jaką rozporządza każdy mówiący w języku ojczystym od 6.-8. roku życia, umożliwiająca mu poprawne wysławianie się i odróżnianie zdań prawidłowych od nieprawidłowych.Tak, uwazam ze trzeba zwracac sobie uwage gdy ktos sie pomyli.

Przeprosiny przyjete, w sumie to sie nie obrazam tak latwo i naprawde jestem bardzo tolerancyjny, a jak ktos mi zwroci uwage ze zle wymowilem slowo po angielsku, to przyjmuje to z pokora a nie robie z tej igły wideł. Musisz byc bardziej otwarty na sugestie innych ludzi :) Pozdrawiam.

#32 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 29 października 2009 - 18:18

Moj "uwaga" byla zakonczona przymróżeniem oka i tak ją powinieneś potraktować. Nie widzę sensu dalej ciągnąc tego tematu. Jednak ustosunkuje sie do tych słów:

"Tak bardzo przeszkadzało ci ze słowo "bluetooth" sformułowaniem w sposob dla ciebie nie wiem, drazniacy? na co pytam sie wyskakujesz z taką pierdołą? Czy to jest zachowanie czlowieka kompetentnego, myślącego Sam sobie odpowiedz na to pytanie."

Wiec nie przeszkadzalo mi to az tak bardzo. Zwrocenie uwagi Tobie wydawalo mi sie calkiem normalne i z dobra checia (co moze byc tego znakiem emotikonka na koncu). Z taka pierdołą "wyskoczyłem" tylko dlatego, bo jestes juz kolejna osoba ktora zle wymawia wyraz bluetooth i poprostu chcialem wskazac prawidlowa droge, co Cie bardzo zabolalo ;) . Czy to jest zachowanie czlowiek kompetentnego? kompetencja właściwość, zakres uprawnień, pełnomocnictw instytucji a. osoby do realizowania określonego działania; zakres czyjejś wiedzy, umiejętności, odpowiedzialności; w teorii intuicyjna wiedza o języku, jaką rozporządza każdy mówiący w języku ojczystym od 6.-8. roku życia, umożliwiająca mu poprawne wysławianie się i odróżnianie zdań prawidłowych od nieprawidłowych.Tak, uwazam ze trzeba zwracac sobie uwage gdy ktos sie pomyli.

Przeprosiny przyjete, w sumie to sie nie obrazam tak latwo i naprawde jestem bardzo tolerancyjny, a jak ktos mi zwroci uwage ze zle wymowilem slowo po angielsku, to przyjmuje to z pokora a nie robie z tej igły wideł. Musisz byc bardziej otwarty na sugestie innych ludzi :) Pozdrawiam.



Spoko loko, ok miales dobre chęci, zrozumiałem;) Dla mnie to nie było zbyt janse i rozsądne z twojej strony uświadomienie mnie o popełnionym błędzie w tak banalnym słowie jak bohater dyskusji "bluetooth" tym bardziej ze dobrze wiedziałeś(sugerując je jednym z twoich postów) ze miszkam/mieszkalem w UK. W moim odczuciu trochę to wyglądało jak zwrocenie uwagi malemu dziecku;)

OK nie było sprawy miłego wieczorq. Na razie

#33 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 października 2009 - 18:28

Panowie, tekst o nawigacji a nie o wymowie BlueTootha, śledzę wątek cały czas zanim ewentualnie zakupię nawigację. A pozatym: ˈbluːtuːθ.

Swoją*drogą uchwyt TomToma pozwala nawigować takim urządzeniom jak iPod touch 2G i wzwyż?

#34 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 29 października 2009 - 18:35


Swoją*drogą uchwyt TomToma pozwala nawigować takim urządzeniom jak iPod touch 2G i wzwyż?


W instrukcji nic o tym nie napisano po za Iphone 3g/3gs, ale jak będę miał okazje(a raczej tak się stanie) to moge to sprawdzić, żaden kłopot.;)

#35 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 30 października 2009 - 17:25

Bylbym tez wdzieczny gdyby ktos posiadal informacje czy dziala to z Touchem 1G ;p Aha niesledze mzoe dokladnie tego watku. Czy dziala on z innymi navi?

#36 iVeriS

iVeriS
  • 2 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:24

[URL="http://www.ajpad.pl/?p=2435"]TomTom Car Kit[/URL] zapewnia wsparcie dla iPhone EDGE - 2G oraz dla iPod Touch - urządzeń niewyposażonych w moduł GPS, gdyż Car Kit takowy posiada. Wraz z zestawem samochodowym doszła aktualizacja oprogramowania zapewniająca wsparcie dla tych urządzeń.

Opcją jest też zakupienie zewnętrznego modułu GPS. Chociażby Orange iGPS 360 i zintegrowanie go poprzez [URL="http://www.ajpad.pl/?p=3038"]GPS Serial 1.3[/URL] z Cydii z iPhone / iPod.

#37 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2010 - 20:25

Jestem ciekaw. Czy piracka TomTom (AppStore) współpracuje z Car Kit? Tylko pytam.

#38 slawekplonka

slawekplonka
  • 1 postów
  • SkądParis

Napisano 16 stycznia 2010 - 20:21

Tom tom wspolpracuje w wersji 1.2 a navigon 1.4 w 100% perfekcyjnie; Po testowaniu prawie wszystkich navigatorow takich jak n.p. CoPilot czy Ndrive zostawilem Navigon, Tom tom i Sygc zdecydowanie te trzy w takiej kolejnosci funkcjonuja najlepiej. Najczesciej uzywam Navigon bo jest szybki i precyzyjny ale czasami wlaczam inne poniwaz maja rozne mapy.........

#39 rkupisek

rkupisek
  • 26 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 00:24

Osobiście użytkuję Navigon - bardzo dobrze się sprawdza. Nawigacja: - dokładna - łatwa i prosta w obsłudze - przyjemna dla oka Godna polecenia :)

#40 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 06 lutego 2010 - 10:34

Jestem ciekaw. Czy piracka TomTom (AppStore) współpracuje z Car Kit? Tylko pytam.


NIE TOLERUJEMY PIRACTWA NA TYM FORUM!!
NIKT CI NA TO PYTANIE NIE ODPOWIE!!!!!!!!!!

Ja używam Navigona jest prosty w obsłudze dokładny itp.

#41 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 06 lutego 2010 - 23:51

potwierdzam + to ze masz CALA EUROPE i radary

#42 zbibed

zbibed
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lutego 2010 - 00:45

A ja jestem zadowolony z Navigona tylko w 50% . W małych miejscowościach nie rozpoznaje drogi asfaltowej od drogi polnej i kilka razy wolałem się wycofać aby nie zakopać się w śniegu, trasę mam ustawiona na optymalna a mimo to lipa, ale w dużych miastach jest ok. Mam też Ndrive i jak narazie nie miałem takiego zonka, ale komunikaty kobiety z Ndrive mnie osłabiają.

#43 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 10 lutego 2010 - 09:41

nabyłem navigona - najgorsza inwestycja 1. w wiochach się*gubi prowadzi jakimiś chęchami 2. po zaląćzeniu często nie trybi z 5 miniut albo trzeba włączyć jeszce raz nawigację 3. w dużych miastach (berlin) nie widzi na którym pasię się*znajduje samochód - tak samo w przypadku mniejszych miast poznań*- tarnowo podgórne 4. jedno jedyne ostrzeżenie - UWAGA - i nic więcej i nie wiesz czy skręcasz czy radar czy niebezpieczne miejsce czy przekroczyłeś prędkość dopuszczalną 5. nie można zmienić celu podróży w trakcie nawigowania - trzeba wyłączyć nawigację 6. całkowicie się wyłączy podczas rozmowy telefonicznej - o co chodzi - czy wszystkie nawigacje tak mają - 5 minut trwało aż wrócił*do siebie - czy mocowanie TOmTOm kit rozwiąże ten problem pozdrawiam klaus

#44 Stefan220

Stefan220
  • 5 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 09:44

Niestety TT Car Kit nie rozwiąże problemu wyłaczania aplikacji podczas przychodzenia połączenia. W Sygic'u nawigacja odpala się natychmiast po rozłączeniu rozmowy, a fix pojawia się w takiej sytuacji w czasie rzeczywistym.

#45 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 11 lutego 2010 - 21:26

nabyłem navigona - najgorsza inwestycja
1. w wiochach się*gubi prowadzi jakimiś chęchami
2. po zaląćzeniu często nie trybi z 5 miniut albo trzeba włączyć jeszce raz nawigację
3. w dużych miastach (berlin) nie widzi na którym pasię się*znajduje samochód - tak samo w przypadku mniejszych miast poznań*- tarnowo podgórne
4. jedno jedyne ostrzeżenie - UWAGA - i nic więcej i nie wiesz czy skręcasz czy radar czy niebezpieczne miejsce czy przekroczyłeś prędkość dopuszczalną
5. nie można zmienić celu podróży w trakcie nawigowania - trzeba wyłączyć nawigację
6. całkowicie się wyłączy podczas rozmowy telefonicznej - o co chodzi - czy wszystkie nawigacje tak mają - 5 minut trwało aż wrócił*do siebie - czy mocowanie TOmTOm kit rozwiąże ten problem

pozdrawiam
klaus

Klaus- chyba piszesz o innej navigacjii :)
MI Navigon znajduje blyskawicznie fixa, po skonczeniu rozmowy rowniez.
Jezdzilem po Munchen, Mannheim. Berlinie, Paryzu, Poznaniu itd- i zawsze wiem gdzie jestem.
TrafficLive dziala znakomicie, radary ostrzega komenda-"uwaga niebezpieczne miejsce"
a profil trasy i jakie drogi mozesz sobie ustawic.
Nie trzeba wylaczac navigacji zeby zmienic cel podrozy- nie pisz bzdur.
Proponuje zapoznac sie z ustawieniami.

#46 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 11 lutego 2010 - 22:50

Klaus- chyba piszesz o innej navigacjii :)
MI Navigon znajduje blyskawicznie fixa, po skonczeniu rozmowy rowniez.
Jezdzilem po Munchen, Mannheim. Berlinie, Paryzu, Poznaniu itd- i zawsze wiem gdzie jestem

mój navigon nie działa błyskawicznie - nie wspomnę jak się znajduję na jakimś wypierdziewie
a co do tego gdzie jestem to nie rozpoznaje dróg krajowych od gruntowych tak samo na ustawieniach optymalnych jak i szybkich

TrafficLive dziala znakomicie, radary ostrzega komenda-"uwaga niebezpieczne miejsce"

w takim razie nie widzi radaru żadnego na trasie
gniezno-poznań, poznań - świecko, poznań- wrocław

Nie trzeba wylaczac navigacji zeby zmienic cel podrozy- nie pisz bzdur. Proponuje zapoznac sie z ustawieniami

podczas zmiany trasy nawigacja nie podaje żadnej komendy głosowej do tego wyświetla czy na pewno chcesz zakończyć nawigowanie - czy tam inne bzdety- więc nie działa.
nie napisałem wyłączyć program NAVIGON

dzisiaj za to przeszła samą siebie
trasa sękowo-szamotuły-oborniki-murowana goślina -raptem 55 km (adres w murowanej przy ulicy mściszewskiej) gdybym nie znał trasy zakopany po osie
1. w obornikach na wjeździe się zgubiła i chciał skręcić w miejsce nieistniejące
2. prowadziła przez most gdzie 2 osobowe samochody mają problem się minąć (mosty są obok siebie oddalone o 200m
3. przed murowaną gośliną we wsi uchorowo wymyśliła zakręty które nie istnieją, po czy chciała skręcić w polną drogę i dojechać do murowanej od strony starczanowa i mściszewa

z murowanej do suchego lasu poprowadziła przez poligon wojskowy drogą czołgową - zdaje się że opcji czołgiem nie ma w tej nawigacji.

daleko jeszcze oprogramowaniu na iphone do klasycznych nawigacji
choć pewnie w mieście spacerkiem idąc się to nada
osobiście wolę przewodnik i rozmowy z tambylcami
nie za bardzo potrzeba nawigacji aby dojechać z poznania do berlina albo kassel i w tych miastach jest kogo zapytać
za to po małych wioskach to jest problem - ludzie nie znają numerów domów a często i nazw ulic - a nie zawsze się ma nazwisko pana ździsia

i jest jeszcze mały problem - nie ma podstawowych miast w rumunii - to ponoć w europie

pozdrawiam
klaus

#47 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 12 lutego 2010 - 00:35

Trzebabylo kupić tt, a jak są fundusze to do tego tt car kit i masz normalny GPS tak jak inne bez żadnej różnicy, nie wiem pewnie navigon olewa trochę Polskę, i działa jak działa, u mnie smiga po wsiach jak ta lala...

#48 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 12 lutego 2010 - 02:09

Klaus- ja tez z Poznania i mi na tej samej trasie melduje o kazdym radarze- moze nie wlaczyles tej funkcji ??? Mnie prowadzi pod dom w kilku juz krajach Europy, latem nawet z powodzeniem nawigowalem na Majorce. Masz kupionego Navigona ? Zaktualizowanego ? Przejrzales funkcje i ustawienia ?

#49 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 12 lutego 2010 - 10:25

mam navigona i nie wiem co się dzieje opcję dróg i gubienia załatwiłem buforowaniem mapy na 5 km a poprawny zasięg i szykość włączania także poprawiłem to raczej iphone i jego gps - do tej pory phonik sobie odpoczywał na półce dolnej po przełożeniu go pod szybę jest o.k. jak kupię*sobie mocowanie jakieś sprytne- musi także nadawać się na motocykl - to będzie git no i do tego cały czas testowałem na baterii za tt dziękuję jakoś nie przypadła mi do gustu pozdrawiam klaus

#50 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 12 lutego 2010 - 13:06

mam takie mocowanie do auta- jak chcesz to przywioze Ci do Pnia za 2 tyg - bo kupilem uchwyt TomToma wiec nie potrzebuje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych