Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ranking nawigacji GPS na iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 lippi

lippi
  • 95 postów

Napisano 29 września 2009 - 23:27

Do tej pory używalem "nawigacji" iDA. Kilka dni temu mialem okazje po raz pierwszy wyprobowac ja w czasie jazdy samochodem. Test zakonczyl sie wielka klapa. Myslalem ze ta nawigacja chociaz w jakims stopniu bedzie przypominala inne standardowe urzadzenia samochodowe do nawigacji. Pomijam fakt, ze wyglad tej nawigacji jest nieco ubogi graficznie. Jednak nie to mnie najbardziej zawiodlo. Na poczatku czekalem z 5 min. na zlapanie sygnalu. Nastepnie co kilka chwil telefon gubil ten sygnal, a ponadto samo prowadzenie do celu odbywalo sie z wieeelkim opoznieniem (zdazylem juz skrecic w jakas ulice, a dopiero wtedy slyszalem "skrec w lewo"). Moim zdaniem to kompletnie dyskwalifikuje ten program. Jeszcze jeden mankament, ktory zauwazylem (w sumie nie wiem czy to wynika z mojej nieumiejetnosci obslugi.. ale juz bylem tak wkurzony na ten zlom ze dalem sobie spokoj z dalszym dochodzeniem), otoz jak probowalem wpisac jakis adres oddalony od mojej miejscowosci o 160 km, to wyskakiwal mi komunikat ze nie mozna wytyczyc trasy ze wyznaczony punkt znajduje sie za daleko (ROTFL). Bardzo sie zawiodlem na tej nawigacji. Dobrze ze to byla tylko wersja testowa. Wiem ze do dzis wyszlo sporo innych nawigacji na iPhone. Czy ktos moglby przedstawic jakis ranking wraz z krotkim uzasadnieniem? (wiem ze to subiektywne, ale napewno z 10 postow z rankingami uzytkownikow pozwoliloby wyrobic jakis poglad na ten temat)
Czy inne nawigacje ustrzegly sie wyzej wymienionych bledow?

#2 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 września 2009 - 02:34

nie potwierdze ani nie zaprzecze, ale najlepsze opinie slyszalem o Navigonie

#3 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 30 września 2009 - 03:04

Nie wiem jak jest z mapami polski ale potwierdzam ze navigona uzywam juz od jakiegos czasu w USA i sprawdza sie dobrze. Lapie sygnal szybko, polecenia glosowe wydawane sa idealnie, przeliczenie trasy bardzo szybkie, czasem gubi sygnal GPS ale nie jest to tak czeste zeby bylo jakos specjalnie uciazliwe. Uzywalem wczesniej G-Map i gubil sygnal nieco czesciej ale tez niezle sie sprawowal nie mial co prawda pracy w poziomej pozycji i byl nieco ubozszy graficznie ale dawal rade i dowiozl do celu:). Wiecej nawigacji nie testowalem.

#4 Noritsu

Noritsu
  • 24 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 30 września 2009 - 06:54

IDA ty Sygic, z którego ja np. korzystam, graficznie faktycznie nie jest super ale jeśli chodzi o samą nawigację, to mi pasuje. Wiadomo kilka razy gdzieś tam próbowała mnie dziwnie prowadzić ale szło się wcześniej zoriętować, co do samego Navigona, używałem go tydzień czasu (tylko!) i faktycznie, graficznie dopieszczony, asystent pasa elegancki ale we Wrocławiu robił mi takie cyrki, że nie miałem zbytnio ochoty dalej go urzywać. Także Navigon: trasa ok, miasto: lipa. Z tym, że nadmieniam, iż zdarzyło mi się to tylko i wyłącznie we Wrocławiu.

#5 marcinulus

marcinulus
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2009 - 20:54

śledzę wasze opisy i uwagi z działania programu, często podkreślana jest niska cena oprogramowania. ALE! w cenie 39,9Euro mamy tylko europę wschodnią. Dla mnie - i myślę że dla większości mieszkańców Polski zachodniej - brakuje mapy Niemiec. Zmusiło mnie to do zaglądnięcia na NDrive | Home i okazało się że aby zakupić mapę Niemiec trzeba dopłacić 45 euro ... a 45 i 40 = 95 euro - i to już jest cena navigona, który ma w sobie prawie całą europę zachodnią Polskę itd ... więc chyba się nie opłaca ?

#6 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 18 października 2009 - 21:07

Uzywam Navigona. Szybko lapie fixa, ma dobre mapy i fajnie sie odswieza przy nawigowaniu. Korzystalem z tego programu w polsce, w niemczech i holandii. Jestem bardzo zadowolony. Kilka dni temu moj ojciec nabyl na swojego iPhona program iGo My Way. Musze przyznac iz mapy ma lepsze od Navigona (tzn byly bardziej aktualne przynajmniej dla mojej okolicy). iGo szybciej niz Navigon lapal fixa, pokazywal sile sygnalu GPS oraz glosniej "gadal". Dosc powaznym jak dla mnie mankamentem jest duzo wolniejsza praca niz Navigona. Odswiezanie jest beznadziejne i zanim strzalka znajdzie sie w miejscu gdzie juz dawno jestem musi uplynac troche czasu. Wiecej programow nie mialem okazji testowac i trudno tutaj zachecac uzytkownikow do wpisywania jakiegos rankingu gdyz kazdy musialby korzystac przynajmniej z 2 lub 3 nawigacji aby miec porownianie. A przeciez jeden taki program kosztuje nawet kilkaset zlotych. No chyba ze kogos stac... P.S. Zakup Navigona jest jak najbardziej oplacalny gdyz od razu dostajesz niemal cala europe. A mapy niemiec i holandii sa naprawde super dokladne.

#7 piotrek2x

piotrek2x
  • 60 postów
  • SkądLodz

Napisano 19 października 2009 - 13:59

Ja zakupilem NDrive'a i jak narazie po kraju jestem zadowolony. Jechałem dziś z Krakowa do Łodzi i prowadził mnie całkiem niezłe. Bardzo szybko wytycza nowa trasę. Jednym mankament to to ze jest inny od AM no i komunikaty...:( po za tym pare niedorobek to np brak dodawania punktów pośrednicy brak zmiany rodzaju trasy jednym wybraniem ( trzeba wchodzić do menu) jest opcja zaaktualizowania mapy o ruch drogowy ale wyskakuje mi błąd połączenia HTTP to chyba z grubsza wszystko Aha, kupiłem go głownie dla oryginalnosci oprogramowania( w tej cenie nie kupię gpsa z dobra mapa) a w okienku od oprogramowania mam tekst w stylu " developer version, do not test" co to ma znaczyć!!!??

#8 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 19 października 2009 - 14:30

Zdecydowanie NAVIGON mam go od dnia premiery wiec juz sporo czasu testuje, porownywalem z kazda inna aplikacja gps i w tym kompromisie wygrywa w moich oczach zdecydowanie navigon a wraz z uchwytem TomTom car kit ktory spisuje sie rewelacyjnie, mam idealna nawigacje:)

#9 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 21 października 2009 - 11:43

program Navigon wspolpracuje z uchwytem CarKit TomToma ? Dziala gps z uchwytu ?

#10 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 21 października 2009 - 23:19

program Navigon wspolpracuje z uchwytem CarKit TomToma ? Dziala gps z uchwytu ?


Tak... działa bez zarzutu, testowałem z trzema iphonami, po włożeniu ipka do uchwytu fix mamy dosłownie w sekunde... po za tym uchwyt testowalem tez na "igo"" , "copilot" oraz oczywiscie na "tomtom" ...ogolnie piekna sprawa!:D Tylko aplikacja IGO sprawialy problemy tzn nie chciała się uruchomić gdy iphone był w uchwycie, rozwiązaniem było najpierw włączyć IGO a potem zainstalować itelefon w uchwycie.

#11 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 21 października 2009 - 23:28

a jak sie laczy iP z gps w uchwycie ? Gubi zasieg czasami ? napisz cos wiecej.

#12 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 21 października 2009 - 23:45

a jak sie laczy iP z gps w uchwycie ?
Gubi zasieg czasami ?
napisz cos wiecej.


Wkładasz Iphone do uchwytu i w droge!:D Telefon automatycznie sie łączy z gps jak i z zestawem głośnomówiącym, czy rozmawiasz czy sluchasz ipoda to dzwiek leci z dobrej jakosci glosniczka tomtom car.
Jak nie posiadamy aplikacji tomtom to ipek za kazdym razem gdy bedzie w uchycie pokaże nam informacje o nie zainstalowanym programie tomtom. Ja z tego powodu żeby nie anulować okienka cały czas jak tylko włożę iphona do uchwytu wgralem(przyznaje sie) piracka wersje tomtom ktorej nie uzywam a tylko posiadam z wyzej wymienionego powodu:)

Na razie przejezdzilem moze 300km i jak dotad zero problemow wszystko cacy i bardzo mnie to cieszy a za uchwyt wydałem 100funtow ...sporo kasy wiec mam nadzieje ze dalej będzie spelnial swoje zadanie w 100% .

#13 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 21 października 2009 - 23:49

musisz miec wlaczony BT w iP zeby polaczac sie z uchwytem ?

#14 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 22 października 2009 - 00:08

musisz miec wlaczony BT w iP zeby polaczac sie z uchwytem ?


Nie, wiesz na początku tez myślałem ze to może by na takiej własnie zasadzie ale z ciekawości spróbowałem i nie wykryło mi żadnego urządzenia...co dziwne obok instrukcji była kartka z info ze jest niby niezbedny do dzialania programik :"car kit tool icon" ktorego w rzeczywistości nie ma w appstore. Nie czytałem instrukcji ale wydaje mi sie ze uchwyt działa dobrze, nawet ipka w którym okolo 3 miesiesiecy nie byla wlaczana zadna navi zlapal fixa w tym samy momencie jak został włożony do uchwytu. hmm teraz mnie zaskoczyłeś tym pytaniem bo na dobra sprawę nigdzie nie mam sygnalizowane ze ipek korzysta z zew modułu. Jutro się pobawię jeszcze i zaglądnę do instrukcji.

#15 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 22 października 2009 - 21:10

I co, wiesz coś wiecej ?

#16 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 22 października 2009 - 21:28

>rafikk_1983r Powiedz mi dlaczego wydałeś na uchwyt pół tysiąca złotych jeżeli za podobne pieniądze można mieć kompletną sprawną, wcale nie z najniższej półki nawigację razem z mapami. Dla wygody? Znaczy dźwiganie uchwytu jest wygodniejsze niż nawi? A jeśli uchwyt zostaje w aucie to czemu dedykowana nawi ma nie zostawać? Myślisz, że złodziej nie będzie wiedział jaka jest rynkowa wartość takiego tomtom-owego uchwytu i przejdzie obojętnie? Nie rozumiem tego.

#17 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 22 października 2009 - 22:32

Piotrex- 100 euro czy funtow to na zachodzie Europy dobra dniowka a nie "pol tysiaca zlotych"- moze dlatego latwiej sie wydaje... ale czesciowo masz racje- ostatnio polemizowalem z kims na forum kto twierdzi ze kupil Navigona i TomToma na iPhona i chcial dokupic jeszcze ten uchwyt... jak dla mnie strata pieniedzy- to tylko telefon ktory zmienisz za 2 lata...

#18 zyku

zyku
  • 4 postów

Napisano 23 października 2009 - 07:56

Witam, jako że to mój pierwszy post na forum. Na początek troszkę OT odnoszące się do tego co powyżej - czy przy zmianie IP na nowego zakupione wcześniej programy można będzie na niego przenieść? Jeżeli chodzi natomiast o navi to od dłuższego czasu nie mogę rozstrzygnąć pomiędzy Ndrive i Navigonem. Jużprawie kupiłem albo jednego, albo drugiego ;) Zależy mi na tym, żeby pokazywał prędkość i przewidywany czas przyjazdu - a to ma chyba tylko Ndrive? Natomiast Navigon jakiś taki bardziej przejrzysty i chyba lepiej dopracowany. Na Tomtoma niby czekam, ale jakoś tak do mnie nie przemawia ;) pozdrawiam zyku

#19 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 23 października 2009 - 09:20

w Navigonie jak navigujesz - jedna glownych info na ekranie to wlasnie predkosc i przewidywany czas przyjazdu.

#20 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 23 października 2009 - 11:00

W Sygic rowniez.

#21 zyku

zyku
  • 4 postów

Napisano 23 października 2009 - 11:17

W takim razie już chyba nie mam problemu ;) Niestety na screenach w istore nie widać tego. Sygic nie jest rozpatrywany. pozdrawiam zyku

#22 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2009 - 14:01

Niestety odradzam Sygic'a - kiepsko wydane 50 Eurasów :) Bardzo slabe mapy, w Warszawie wielu ulic nie ma a czesc jest niekompletna. Ostatnio wyprowadzil mnie do Torunia jakas dziwna trasa, zdecydowanie mniej optymalną i dluzsza niz sugerowana przez Automapę. Niestety nadal dla mnie AM jest wykładnikiem ustalania tras. Navigon z kolei jest dosc wolny. W obu asystent pasa ruchu jest beznadziejny. Czekam na Am na iPhone

#23 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 27 października 2009 - 13:03

Polecam dla tych, którzy się zastanawiają. Zwłaszcza tym, którzy narzekają na Sygica. Ja go mam i sobie chwalę. Po Łodzi prowadzi mnie bardzo dobrze. Mogłby być oczywiście lepiej ale i tak jestem usatysfakcjonowany, tym bardziej, że jako jedyny działa na sofcie 2.2.1, który mam. Przesiadka na 3.0 (a może nawet na 4.0) odłożona zatem na duuużo później.

Świat gadżetów Apple – iPhone Blog, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod, Tablet, Mac, MacBook – Blog NDrive, TomTom, Navigon, iGo MyWay, Sygic – Porównanie nawigacji z mapami Polski

Świat gadżetów Apple – iPhone Blog, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod, Tablet, Mac, MacBook – Blog Navigon, Sygic, iGo, TomTom, NDrive – Tabela porównawcza nawigacji iPhone

Świat gadżetów Apple – iPhone Blog, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod, Tablet, Mac, MacBook – Blog Sygic, czy Navigon – porównanie wszystkich funkcji nawigacji GPS iPhone

#24 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 27 października 2009 - 14:46

I co, wiesz coś wiecej ?



Uchwyt jednak łączy sie przez bluetootha, pierwszy raz wpisujemy pin a kolejne razy ipek laczy sie autoatycznie po włączeniu blutacza. Tak jest tylko w przypadku odbiornika gps, zestaw głośnomówiący dziala bezposredio po wrzuceniu iphona w uchwyt.


Dołączona grafika




Sprawdzem poziom sygnalu w aplikacji "MotionX GPS Sport" i rzeczywiscie poziom liczony w kreskach pionowych jest maksymalny gdzie bez zew odbiornika to przewaznie 3 zolte 4 zielone kreseczki. Szkoda ze tak dobrego odbiornika nie posiada ipek wbudowanego ale pocieszający jest fakt ze istnieje jednak alternatywa w postaci takiego uchytu.

Pozdrawiam...

#25 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 29 października 2009 - 10:21

Chcialem przypomniec ze wyraz bluetooth czyta sie: "Blutuf". Nie ma czegoś takiego jak blutacz ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych