Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na PC ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#51 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 24 kwietnia 2008 - 15:25

PC_EFI to nie emulacja to trik. Nie da się emulować EFI na kompie z BIOS. To tak dla ścisłości. Trik ten jednak jest genialny w swojej prostocie i bardzo użyteczny. Pozwala już dziś zrezygnować ze sterowników firm trzecich np. do kart graficznych, kart sieciowych i dźwiękowych. "About this Mac" można edytować ręcznie i wpisać tam wiele ciekawych dodatków to wcale nie jest trudne.

#52 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 25 kwietnia 2008 - 05:11

Macbook Air-Vaio?

Dołączona grafika

#53 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 25 kwietnia 2008 - 07:49

LOL! To h4ck!Nt0$h ...

#54 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 15:14

Eh... Widac, ze jest logo Visty... Procek Intel... Wiec jaki problem? Mac OS odpali.

#55 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 27 kwietnia 2008 - 10:11

Leo4all rządzi ;)

#56 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 27 kwietnia 2008 - 17:15

Leo4all rządzi ;)



Moim zdaniem co innego rządzi ale nie będę się sprzeczał. :)

#57 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 28 kwietnia 2008 - 08:17

piter wrzucamy granat do własnych okopów??? ;) Leo4all pójdzie na każdy a inne dystrybuje już nie zawsze

#58 TuX

TuX
  • 43 postów

Napisano 06 maja 2008 - 14:49

co do kwesti EFI to są wydane płyty główne intela pod nowe xeony, fajnym bajerem jest ta konsola :) wiem bo w pracy na takich pracuje, są to oczywiście płytki 2 procesorowe (teraz standard to xeony quady) czyli ma się 8 rdzeni, pamięci ddr2 FB no i oczywiście SAS zamiast SCSI, bestie mają jedną wade sam sprzęt wstaje dosłownie ponad 5min(synchronizacja wszystkich rdzeni, kontrolera pamięci, kontrolera raid w zależności od konfiguracji)

#59 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2008 - 22:42

to jest wolniejszy od 386 :D

#60 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 10:00

Witam,

Czy orientuje sie ktos czy jest w ogole sens instalowac MacOS X na takim sprzecie?
Dell Technical Support Home Page / Dell Troubleshooting Search

TECH SPEC:
Dell System Information / Dell Warranty Extensions & Upgrades / Dell Warranty Status

#61 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 27 września 2010 - 10:02

Witam,

Czy orientuje sie ktos czy jest w ogole sens instalowac MacOS X na takim sprzecie?
Dell Technical Support Home Page / Dell Troubleshooting Search

TECH SPEC:
Dell System Information / Dell Warranty Extensions & Upgrades / Dell Warranty Status


Nie, bo jest to nielegalne!

#62 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 10:04

a niby czemu? pytalem sie czy system bedzie chodzic tak jak nalezy. w sumie zalezy mi glownie na samym systemie. chcialem sobie postawic kompa, na ktorym bym cos sciagal i nie za wiele bym robil. Windowsa nie chce. ale fajnie by bylo jakby i karta sieciowa, i grafika i muzyczna chodzily pod MacOS na tym sprzecie

#63 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 27 września 2010 - 10:06

Jak chcesz OSX to kup Mac'a!

#64 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 10:10

mam Mac Book'a Pro. Mam tez PC ktory lezy odlogiem. W takim razie skoro to jest nielegalne to ten topic jest nielegalny. Nie pytalem sie o legalnosc, bo jak kupie sobie system MacOS to moge go postawic i na PC i wszedzie, wiec nie pisz takich ....... .
Pytanie dotyczylo, czy ten sprzet pociagnie MacOSX:
Dell System Information / Dell Warranty Extensions & Upgrades / Dell Warranty Status


I prosze nie zasmiecaj tematu postami typu: "Skoro masz Mac'a to po co Ci PC z MacOS", albo "To jest nielegalne bo nie masz Mac'a", albo jakies inne. Pytanie dotyczylo zupelnie czego innego...


Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

#65 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 27 września 2010 - 10:13

(...) bo jak kupie sobie system MacOS to moge go postawic i na PC i wszedzie (...)


Kto Ci takich bzdur naopowiadał? MacOS możesz instalować tylko na komputerach Apple. Jak zainstalujesz na czym innym to bedzie to nielegalne!

#66 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 września 2010 - 10:15

Nie, bo jest to nielegalne!


Mylisz się kolego:
Na zamowienie Myapple sporzadzono ekspertyze prawna i przerowadzono szereg konsultacji z prawnikami...
Instalacja legalnej kopii MacOSX na PC jest LEGALNA.

Oba powyzsze zalozenia lamia licencje Apple i nikt nie ma z tym watpliwosci. Jednak nie lamia polskiego prawa.
link do pełnego oświadczenia

#67 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 10:16

odpowie ktos czy jest sens stawiac MacOS na tym sprzecie?
Dell System Information / Dell Warranty Extensions & Upgrades / Dell Warranty Status


dzieki z gory, pozdrawiam

#68 janek220

janek220
  • 268 postów

Napisano 27 września 2010 - 10:26

Jeśli chodzi o to, to lepiej pomocy szukaj na forach osx86. Na przykład na najlepszym polskim osx86.org.pl . Tutaj nie licz na żadną pomoc, ewentualnie na warna. BTW. Instalacja Mac OS X na PC w Unii Europejskiej jest legalna. Jedyny problem, to taki, że trzeba kupić cały pakiet Mac Box Set (Mac OS X + iLife + iWork), a nie sam system za 129zł. Edit: No i kompletną bzdurą jest to, że Mac na hackintoshu działa źle, wiesza się itp. Jeśli dobrze zainstaluje się retaila, to działa on jak na oryginalnym maczku. Można na przykład robić normalnie update'y przez Uaktualnienia. Wydajność też jest identyczna. Przykładowo ja na swoim działam już mniej więcej 7 miesięcy. W tym czasie nie dostałem ani jednego KP w czasie działania systemu, normalnie przywracałem go z kopii Time Machine itp.

#69 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2010 - 10:49

czyli w UE licencję sobie mogę wsadzić? mogę sobie kupić studenckiego Windowsa/Offica nie do użytku komercyjnego na firmę i używać go w swojej firmie? A już najlepiej na n+1 stanowiskach? bo w sumie czym się ma różnić taki zapis (komercyjne/niekomercyjne użycie, liczba stanowisk) w licencji od innego? co wtedy w sumie jest legalną kopią? czy to właśnie nie licencja też to określa?

#70 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 859 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2010 - 23:35

link do pełnego oświadczenia


Gdzie tu jest jakieś 'oświadczenie', tym bardziej 'pełne'? To jest tylko wpis Rafała z 2008 roku i - mimo całego szacunku dla Rafała jako takiego - nie jest to dla mnie wystarczający dowód. Jest mowa o jakieś 'ekspertyzie' i link do niej to byłoby coś sensownego.

#71 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2010 - 16:16

[mod]Temat hackintosha jest na forum zakazany. Wyciąganie starych wątków również nie jest mile widziane[/mod]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych