Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na PC ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#26 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:51

code, zapomniałeś dodać...

5. Czynność powtarzaj co miesiąc lub częściej.

:mrgreen:

#27 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 19:01

6. instalujesz kilka programów antywirusowych a i tak przy każdej wizycie w internecie drżysz o swoje dane i w każdej chwili możesz spodziewać sie wyskakującego murzyna z wielkim przyrodzeniem informującego cię właśnie że twój komputer złapał chorobe weneryczną :evil:



Ciekawe czy spodziewany wzrost popularności wpłynie na wzrost liczby "palantów" którzy rozpoczną prace nad robalami i wirusami na system OSX i czy system przystosowany dla nowej architektury procesora będą na tyle podobne do tych na PPC by robale mogły się rozpanoszyć po naszych tygrysach czy panterach :(

Miejmy nadzieje że Apple zakończy przygodę z systemami kompatybilnymi z PPC w tak przyjazny sposób jak systemami klasycznymi- ja np na razie będę inwestował w system PPC najpierw do maksimum w cube potem w BW i wydaje mi się że takich jak ja jest sporo więc bardzo bym chciał by nie było nagłego skoku.

#28 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 01 stycznia 2006 - 20:32

Ciekawe czy spodziewany wzrost popularności wpłynie na wzrost liczby "palantów" którzy rozpoczną prace nad robalami i wirusami na system OSX i czy system przystosowany dla nowej architektury procesora będą na tyle podobne do tych na PPC by robale mogły się rozpanoszyć po naszych tygrysach czy panterach

JSG, architektura procesora ma się nijak do systemu operacyjnego i liczby wirusów.

Na PC możesz postawić sobie Linuxa albo BSD i zapomnieć o wirusach 8)

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 stycznia 2006 - 23:32


Miejmy nadzieje że Apple zakończy przygodę z systemami kompatybilnymi z PPC w tak przyjazny sposób jak systemami klasycznymi- ja np na razie będę inwestował w system PPC najpierw do maksimum w cube potem w BW i wydaje mi się że takich jak ja jest sporo


Hehe :) Ja już ostrzę sobie zęby na wszystkie nadchodzące wyprzedaże PowerBooków G4. :)

Na szczęście mój Maczek jest nowy więc mogę sobie spokojnie patrzeć na to co się będzie z Apple działo. Trzy lata spokoju jeszcze mam jak nic :)

#30 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2006 - 11:52

Za pare miesięcy będą pytania na forum: Jak zainstalować Vistę na moim nowym iBook-u


2 dni później

Czy virusy na partycji widowsa mogły uszkodzić moje dane z OS X ?

#31 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 02 stycznia 2006 - 19:20

reeye, wiesz ja bym się nie zdziwił - bo tak może być! Mało tego, będą pytać jak nagrać ściągnięty obraz systemu z p2p :mrgreen:

Hehe Smile Ja już ostrzę sobie zęby na wszystkie nadchodzące wyprzedaże PowerBooków G4.


nie jesteś sam :) ...czycham na PowerMac-y G4 ...hihihi :twisted: :twisted: :twisted:
a niech kupują Intele 8)

#32 top-designer

top-designer
  • 101 postów

Napisano 17 stycznia 2006 - 17:27

mekintosz: "bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS", to co mowisz to jakas totalna bzdura, jak ktos ma maca to na winde nie wroci ;p nie ma to zadnego sensu, nawet najbardziej zatwardziali windziarze jakich znam przyznaja ze mac OS jest fajny. odwrotny patch nie bylby zbyt popularny ;p a swoja droga uwazam ze mac os na pecetach to lipa ;p po to sa maci zeby na nich uruchamiac ten system a nie emulowac pcety pod maca, nie lepiej pecety wywiezc na zlom a po prostu na ich miejsce postawic maci? :>

#33 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 kwietnia 2008 - 06:57

mekintosz: "bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS", to co mowisz to jakas totalna bzdura, jak ktos ma maca to na winde nie wroci ;p nie ma to zadnego sensu, nawet najbardziej zatwardziali windziarze jakich znam przyznaja ze mac OS jest fajny. odwrotny patch nie bylby zbyt popularny ;p a swoja droga uwazam ze mac os na pecetach to lipa ;p po to sa maci zeby na nich uruchamiac ten system a nie emulowac pcety pod maca, nie lepiej pecety wywiezc na zlom a po prostu na ich miejsce postawic maci? :>


Znam b. wielu ludzi, co mają macki i dalej używają windowsa, bo nie wszystko da się przenieść na OSX.
A obecne Macki od PeCetow różnią sie już tylko obudową i EFI. Więc emuluje sie tylko EFI, bo reszta jest taka sama, w wielu przypadkach zastosowane komponenty są nawet lepsze!

#34 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2008 - 07:08

mekintosz: "bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS", to co mowisz to jakas totalna bzdura, jak ktos ma maca to na winde nie wroci ;p nie ma to zadnego sensu, nawet najbardziej zatwardziali windziarze jakich znam przyznaja ze mac OS jest fajny.


a tu się akurat zdziwisz. Miałem macbooka, sprzedałem i mam teraz acera aspire 5920G z Vistą. Jasne że oprócz tego w domu jest mac mini i w domu prawie tylko na nim pracuję ale jednak windowsowy notebook jest przydatny i akurat w mojej pracy bez niego to raczej leżę. A tak jest mocny, dobra karta grafiki, czytnik kart, wyjście HDMI itp. Owszem brakuje mi na nim osX ale jak się pracuje to ważniejsza jest 100% kompatybilność.
I jeszcze jedno: odnośnie osX na PC - tu się mylisz. To nie emulacja tylko natywna instalacja odpowiednio przerobionej instalki. Szkoda, że już nie mam w domu mojego PC bo udowodniłbym Ci jakie wyniki w benchmarkach to uzyskiwało (Laborman na ten temat może powiedzieć najwięcej)

#35 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 kwietnia 2008 - 07:57

Wyniki w benchmarkach zależą tylko i wyłącznie od zastosowanych komponentów i odpowiednich sterowników do nich. Wiem, bo robiłem testy Xbench. Średnią obniża brak sterowników do grafiki i mostka odpowiedzialnego za komunikacje z dyskiem. wynik potrafi być nawet mniejszy o połowę! Akurat tak się składa, że mieszkasz blisko mnie. Więc wyniki możesz zobaczyć na własne oczy.

#36 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 12 kwietnia 2008 - 08:06

ale odkopaliście muzealny wątek.

#37 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 12 kwietnia 2008 - 09:06

no nie wiem czy PCtowe konfiguracje sa takie dobre.... Wezmy np MacBooka Pro ktory to ma najepsza konfiguracje pod Win Vista...

#38 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2008 - 12:57

Wyniki w benchmarkach zależą tylko i wyłącznie od zastosowanych komponentów i odpowiednich sterowników do nich.
Wiem, bo robiłem testy Xbench. Średnią obniża brak sterowników do grafiki i mostka odpowiedzialnego za komunikacje z dyskiem. wynik potrafi być nawet mniejszy o połowę!
Akurat tak się składa, że mieszkasz blisko mnie. Więc wyniki możesz zobaczyć na własne oczy.


swego czasu na biurku stał Penitum 4, 2GB RAM, płyta na i945 (z grafiką GMA950) i obok niego macbook (czyli mniej więcej coś podobnego). Efekt: działało identycznie tak samo w większości typowych zastosowań (widać nie używałem dwóch jajek macbooka ;) )

#39 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 kwietnia 2008 - 15:04

swego czasu na biurku stał Penitum 4, 2GB RAM, płyta na i945 (z grafiką GMA950) i obok niego macbook (czyli mniej więcej coś podobnego). Efekt: działało identycznie tak samo w większości typowych zastosowań (widać nie używałem dwóch jajek macbooka ;) )


No to skoro OSX na PC z P4 dzialal tak samo szybko, jak MB z C2D, to o co chodzi?
Najpierw porownaj ceny. ten stary zestaw jest wart ponizej 1000,-
Jak bys wlozyl C2D, to osiagnal bys w Xbench tylko troche mniej punktow niz Mac Pro.

#40 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2008 - 16:43

no właśnie nie rozumiem bo jak ktoś stwierdza że osX na PC nie chodzi tak samo dobrze jak na macu a spora część osób z tego forum miała styczność z dobrze chodzącymi hackintoshami to co jest grane? Pewnie macbook w specyficznych zastosowaniach przegoniłby stare P4 ale tu do końca nie jestem pewien czy ta różnica jest aż tak znacząca. W hacku działało wszystko tak samo jak w MB czy teraz w mini

#41 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 12 kwietnia 2008 - 21:03

Ostatnio udało mi się zmusić Leoparda na PC do działania. "About this Mac" powoduje wywalenie się całego systemu. Możliwe, że to przypadek. Na wydajność OSXa wpływa(z moich doświadczeń z Makami) szybkość dysku(nawet bardziej od RAMu) i ilość RAMu. Możliwe, że szybkość dysków w MB i miniakach wpływa negatywnie na szybkość działania systemu. Po za tym w kompach stacjonarnych nie martwi się o prąd, a w mini, czy MB oszczędza się na prądzie(moc zasilacza od mini to ok. 120 wat, a PCta 300 wat). Nie ma co porównywać PC do MB, nawet PCciarze mówią, że laptopy są słabsze. Mini jest praktycznie laptopem bez klawiatury i wyświetlacza.

#42 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 13 kwietnia 2008 - 09:55

zgodzę się z Tobą ale jakoś ani w przypadku mini ani notebooku na brak mocy nie narzekam i do tej pory nie odczułem dyskomfortu wynikającego z przesiadki z peceta. Co prawda notebook to dość mocna konfiguracja ale na mini jakoś też nie zdarzyło mi się, żeby mi to bardzo przeszkadzało, że jest to laptop bez klawiatury i matrycy. Ten wątek trochę przerodził się w kolejną wojnę, tym razem duże maki kontra mini i uważam, że koledzy trochę schodzimy z głównego tematu.

#43 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2008 - 22:29

Jak dla mnie to OS X powinien byc instalowany tylko na Macach i powinni zrobic jakis checker komputera albo dodawac do nowych Mac na plyte glowna specjalny miniukladzik ktorego obecnosc bedzie sprawdzac instalator przed zainstalowanie i prosta instrukcja warunkowa if jesli jest to instalujemy jesli nie to good bye nie ma instalacji fakt latwo to wywalic ale zawsze juz cos

#44 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 kwietnia 2008 - 23:51

Jak dla mnie to OS X powinien byc instalowany tylko na Macach i powinni zrobic jakis checker komputera albo dodawac do nowych Mac na plyte glowna specjalny miniukladzik ktorego obecnosc bedzie sprawdzac instalator przed zainstalowanie i prosta instrukcja warunkowa if jesli jest to instalujemy jesli nie to good bye nie ma instalacji fakt latwo to wywalic ale zawsze juz cos


No właśnie na plytach od appla jest taki układzik. Ale jak się okazuje, to zabezpieczenie nie jest skuteczne.

#45 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 15 kwietnia 2008 - 08:54

tomeczek43 to nie jest takie proste. Jak dało się złamać WGA w windowsie, dało się obejść w tigerze i leo kwestię efi to myślisz, że hacker nie da rady z takim prostym rozwiązaniem jakie Ty proponujesz?

#46 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwietnia 2008 - 12:37

no w zasadzie ciezka sprawa bylo bezpieczniej jak bylo PPC ale bylo mniej softu no coz cos za cos na hackera nie ma opcji zeby czegos nie zlamal chyba ze jakies szyfrowanie wstawic w instalator OS X ktore tylko odczytaja Mac-i ale wtedy raczej bedzie wymagany upgrade EFI w kazdym Mac

#47 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwietnia 2008 - 10:55

tomeczek43 takie coś na dłuższą metę nie miałoby większego sensu, ponieważ ktoś przygotowałby za chwilę albo odpowiednio spreparowany instalator albo coś co umożliwiłoby dekodowanie tych zaszyfrowanych informacji na zwykłym blaszaku a de facto instalację na sprzęcie nielicencjonowanym, taki obrót rzeczy jest tylko kwestią czasu, bo od "niepamiętnych" czasów programy typu RIP, Archicad i wiele innych były zabezpieczane kluczami sprzętowymi, a zawsze w jakiś czas po premierze pojawiały się craki, patche, czy nawet odpowiednio zmodyfikowane instalery tak aby można było użytkować te programy bez martwienia się o klucz sprzętowy, przypomina mi to sytuację z przed kilku lat kiedy to Sony kosztem wielu milionów dolarów opracował technologie zabezpieczającą płyty CD przed kopiowaniem, a kluczem do jej złamania okazał się zwykły czarny flamaster, którym "zamazywało się" ścieżkę z informacją zabezpieczającą która znajdowała się na krawędzi płyty i na tym zakończę ponieważ zaczynamy za bardzo schodzić z tematu dyskusji

#48 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 23 kwietnia 2008 - 14:02

Akurat instalator to już jest znany na przewylot, nawet można modyfikować tak, by instalował np. Leoparda na G4 400MHz bez modyfikacji OpenFirmware lub upgrade proca. Ogólnie wszystkie zabezpieczenia przed kopiowaniem są bez sensu, bo złamać zawsze je można. Od zawsze ludzie głowili się jak ułatwić sobie życie do tego stopnia, że nauczyli się łamać/omijać zabezpieczenia które sami wynaleźli. Co do MacOSX na PC: nigdy oficjalnie nie będzie. Co prawda był kiedyś projekt przeportowania MacOS(classic) na PC(zza czasów sprzed powrotu Jobsa), nawet QuickTime działał, ale zaniechano go. Raczej wątpie żeby Apple wspierał PCty. Nawet jeśli powstanie milion klonów maka, to i tak nie będzie można legalnie zainstalować OSX na nim, więc Apple będzie mógł takich zacząć pozywać i kasę wyciągać(paragraf znajdą, ew. zrobią kontrolowaną sprawę sądową).

#49 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 08:59

Oczywiscie, ze '' About this Mac '' nie odczyta Ci danych systemowych i serial numberow, bo dla Maca taki hardware jest nieznany. Oczywiscie do tego jest wiele rozwiazan Leopardowych, ostatnio slynny OpenMac i IRO'wski Ha-Mac. Oczywiscie OpenMac z efi - nie jest zbyt profesjonalny. Polak potrafi :)

#50 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 kwietnia 2008 - 11:09

Oczywiscie, ze '' About this Mac '' nie odczyta Ci danych systemowych i serial numberow, bo dla Maca taki hardware jest nieznany.
Oczywiscie do tego jest wiele rozwiazan Leopardowych, ostatnio slynny OpenMac i IRO'wski Ha-Mac.
Oczywiscie OpenMac z efi - nie jest zbyt profesjonalny. Polak potrafi :)


Mała poprawka do tego tekstu o ''About this Mac''

Dołączona grafika

OpenMac nie ma EFI, tylko ma wgraną jego emulacje, tak samo jak HA-MAC.
Więcej szczegółów nie moge zdradzić, bo było by to złamaniem regulaminu MyApple.pl.
A jeśli chodzi o zastosowania profesjonalne, to nie powinno się ich stosować jedynie dlatego, że w licencji jest jeden punkt mówiący o tym, że OSX można instalować jedynie na produktach firmy Apple. Hardwarowo od Maca Pro różnią się tylko tym, że nie można zastosować w nich 2 procesorów i 32GB ramu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych