Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na PC ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 10 sierpnia 2005 - 16:46

Już tego samego wieczoru, kiedy to Apple oglosil przesiadkę na Intel-Procesory wielu ostrzegalo ze będzie ciężko zapobiec instalacji Mac OS X na innych niż przez Apple produkowanych komputerach.
MacBidouille przedstawil listę co potrzeba żeby taki PCs z Mac OS X do życia wskrzesić.
Potrzeba albo VMWare użyc, albo kupić pasujący Motherboard z Pentium 4-Prozessor, który z SEE3-Kompatibil jest.
Jak twierdzi MacBidouille kompatybilny jest Intel D915 GA, GL ,albo GU-Boards, ale też Gigabyte GA-8I915P dziala z Mac OS X.
Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze Patch który umożliwi start Mac OS X.
Jeśli ma ktos taka konfigurację to MAC OS X na Intel (komputerze)
jest bardzo stabilne, szybkie i nawet Rosetta bez problemów na nim dziala.
Idę do spoyżwczego PCs kupic.

wiecej

Dołączona grafika

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 10 sierpnia 2005 - 17:03

kurcze, szkoda mam AMD :( ...ale OS X na PC bleee :evil: przez te pc-ety to groża nam zalewy wirusów i innego syfu z Winowskiego rodu :(

#3 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 10 sierpnia 2005 - 19:59

ehhhhhhhhhhhhh z drugiej srony ... podoba mi sie fakt ze microsoft troche straci .. jak bedzie mozna instalowac soft os na piecku ;) zreszta ... szkoda gadac ...

#4 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 sierpnia 2005 - 20:35

trochę straci? Przecież ci co jak już będą instalować te pirackie OS X na piecach to będą pewnie jacyś linuxowcy, albo użytkownicy pirackich windowsow... nie wiem na czym Microsoft ma stracić ... a kasy mają jak lodu ;) Userow Windowsów tez... :) Oby te zabezpieczenia były jak najlepsze ;)

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 sierpnia 2005 - 20:38

Może jednak lepiej jak jest nas niewielu i Steve się tak o nas troszczy, niż jak będzie nas wielu, on będzie miał kupe forsy i Maki przestaną być takie fajne... :idea:

#6 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 11 sierpnia 2005 - 16:30

Jak będzie można Mac OS na PC postawić to sie będe zastsanawiał czy sobie np VAIO nie kupić. Swoją drogą ciekawe jak sie dalsze Mac'i będą nazywać, bo już napewno nie G6. Niewyobrażam sobie "iMac Intel 5" :twisted:

#7 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 sierpnia 2005 - 16:45

PowerBook PP5 ;) PowerPentium 5

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 11 sierpnia 2005 - 19:45

PowerShit 6 x86 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 sierpnia 2005 - 21:07

PowerShit 6 x86 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


O, to mój faworyt ;)

A odnośnie tematu: nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

#10 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 11 sierpnia 2005 - 21:20

Tylko trzeba pamietać, że na Intele ma być Leopard, Tiger to wersja robocza tylko dla developerów. Poza tym nie wierzę, że Apple będzie używał płyt Gigabyte-a :mrgreen: . Wstawią swoje chipy, Intela będzie pewnie sam procek i chipset.

#11 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 11 sierpnia 2005 - 21:23

wiecie, ja jednak śnie bo nie chce uwieżyć że Apple jednak przechodzi na x86 :(

#12 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 sierpnia 2005 - 22:30


A odnośnie tematu: nie uwierzę dopóki nie zobaczę.


to popatrz:
http://www.concretes...wforum.php?f=10

na VMWare uruchomiono go nawet na AMD :)

#13 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 11 sierpnia 2005 - 23:22

Ja Xa uruchomiłem na AMD bez VMVare :mrgreen: . Może nie działał za szybko, ale zawsze działał 8). Może wam też się poszczęści :twisted: .
http://osx.portraitofakite.com

#14 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 12 sierpnia 2005 - 23:04

Ja Xa uruchomiłem na AMD bez VMVare


Ja też :D

Swoją drogą bardzo mi to pomogło w późniejsze jrzesiadce na maka.

#15 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 15:00

Skoro prawdopodobnie bedzie mozna instalowac MacOS na PC-tach po patchu to sie modle zeby nie powstal odwrotny patch umozliwiajacy instalacje Windows na Makach, bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS a z maki ewoluowalyby do PC :twisted:

#16 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 01 stycznia 2006 - 15:03

bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS a z maki ewoluowalyby do PC:twisted:


ha ha ha, jakiś Noworoczny dowcip? Ludzie kupując Mac-a kupują głównie go dla system, więc wątpie żeby ktoś przenosił się z MacOS-a na Windowsa :mrgreen:

#17 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 15:09

Skoro prawdopodobnie bedzie mozna instalowac MacOS na PC-tach po patchu to sie modle zeby nie powstal odwrotny patch umozliwiajacy instalacje Windows na Makach, bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS a z maki ewoluowalyby do PC


prawdopodobnie ludzie będą to robić w celu posiadania kompatybilności z resztą świata. Możliwe że dojdzie to takiej sytuacji że Winda działała będzie na macintelu jak na PPC z X classic ;) bo skoro jest to możliwe na linuxie to czemu nie na OSX ;) sporo rzeczy by to ułatwiło

#18 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 01 stycznia 2006 - 16:27

modle zeby nie powstal odwrotny patch umozliwiajacy instalacje Windows na Makach, bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS a z maki ewoluowalyby do PC Twisted Evil

Wątpię :mrgreen: . Nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś wybierze maka i będzie na nim miał Windowsa. Mac OS X na pewno pozostanie głównym systemem na makach. Co do tego to nie mam wątpliwości.

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 stycznia 2006 - 16:29

sie modle zeby nie powstal odwrotny patch umozliwiajacy instalacje Windows na Makach

Nie będzie taki patch raczej potrzebny.
Windows będzie bez problemu się instalował na każdym MacIntelu.

#20 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 17:54

bo wtedy tylko naprawde nieliczni uzywaliby MacOS a z maki ewoluowalyby do PC:twisted:


ha ha ha, jakiś Noworoczny dowcip? Ludzie kupując Mac-a kupują głównie go dla system, więc wątpie żeby ktoś przenosił się z MacOS-a na Windowsa :mrgreen:


To nie dowcip, ale realna przyszłość. Sam jak będę miał MacIntela to zainstaluję na nim jako drugi OS jakąś wersję MS Windows celem uruchomienia programu do rocznego rozliczenia PITów (bo ciągle brak takowego na Mac'a) lub odpalę auto-mapę z GPS'em.
Patrzmy realistycznie. W wielu wypadkach Mac OS jest bezpieczniejszy, stabilniejszy i prostszy ale jak nie ma dla niego odpowiedniego softu to trzeba się przeprosić z Windowsem.

#21 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:05

Windows będzie bez problemu się instalował na każdym MacIntelu


I na tym skorzystają wszyscy którzy obecnie męczą się na Virtual PC :wink:

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:20

I na tym skorzystają wszyscy którzy obecnie męczą się na Virtual PC

A straci Microsoft bo już nikt nie będzie kupował Virtual PC + Windows, teraz zakup samego Windows wystarczy :)

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:30

I na tym skorzystają wszyscy którzy obecnie męczą się na Virtual PC

A straci Microsoft bo już nikt nie będzie kupował Virtual PC + Windows, teraz zakup samego Windows wystarczy :)


Czy wam sie kolegi wydaje że nagle wszyscy z dnia na dzień przesiądą się na intele :?:
Ja myśle że wymiana sprzętu pracującego "zarobkowo" potrwa kilka ładnych lat nie wspominając o użytkownikach indywidualnych. Mac to nie PC nie trzeba go wymieniać co roku na co najlepszym przykładem są wszystkie pracujące PawerMaci G3 a nawet starsze typu 6100 7200 8500 9500 bo starsze to już raczej eksperymenty i zabawa niż poważne wykorzystanie maszyny. tak więc solidnego kopa ekonomicznego związanego z intelem powinniśmy spodziewać się za rok może 1.5 roku a napewno nie przed premierą IM w komputerach typu quad :evil:

#24 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:34

borzar, no ja mam troche inne poglądu...Ty masz inne - masz pełne prawo do tego!
Nie mam potrzeby uruchamiania Windowsa na Mac-u ponieważ mam obok PC. Rozumiem, wygoda wygodą ... ale Windows na Mac-u to jest coś nie tak.

Za pare miesięcy będą pytania na forum: Jak zainstalować Vistę na moim nowym iBook-u :evil:

#25 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 stycznia 2006 - 18:44

Za pare miesięcy będą pytania na forum: Jak zainstalować Vistę na moim nowym iBook-u

1. Włóż płytę do napędu
2. Restart
3. Wciśnij i przytrzymaj C
4. Postępuj według instrukcji jakie pojawią się na ekranie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych