Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Postępowanie Apple wpływa na ludzi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#101 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 14:15

Apple Mac mini Core 2 Duo 2GHz 2GB/320GB/SD - 3499 PC Gigabyte GA-E7AUM-DS2H - 507 Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz BOX - 449 Kingston DDR2 2GB 800MHz CL5 - 127 WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II - 369 LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS30/NS40 bulk black (Serial ATA) - 115 Antec Fusion Remote MAX czarna - 910 Tagan U33 - II SuperRock Series 400W - 252 Suma - 2729 Różnica - 770 Czyli 22% taniej ale warto zwrócić uwage że obudowa apple na pewno 910 zł ich nie kosztuje, tak samo nie wkładają oni szybkich dysków, czy firmowych pamięci ale wkłada części mobilne które są droższe ale i tak nie pokrywa to różnicy w cenie. Do tej płyty zintegrowany jest GF9400, gdyby dał w tym zestawie obudowe wartości tego co ma mini, najzwykljsze pamięci itd .... , to różnica będzie znacznie większa nawet doliczając OSX do zestawu. I najważniejsze apple kupuje ceny od producentów w dużych ilościach i po na prawde śmiesznych cenach a ja części przeliczam na podstawie drogiego sklepu komputronik.pl. PS Doliczcie sobie jeszcze przedłużenie gwarancji mini do 3 Lat czyli tak jak ma PC.

#102 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 14:28

znowu wsadziłeś nie ten RAM co trzeba ogólnie chyba miałeś robić te same konfiguracje (nie lepsze/gorsze) o ile pamiętam zapomniałeś też doliczyć system i iLife i sorry ale 19x44x45 kontra 5x16x16?

#103 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 15:34

Tych samych się nie da bo apple wciska to co w PC iść nie chciało, i sorry ale C2D 2.0 nie wiem gdzie szukać bo go nie ma nigdzie, Jak mam doliczyć system i iLife ? Do kompletu dawane są wersje dedykowane dla sprzętu i nie mam pojęcia ile one kosztują a dawanie wersji sklepowej to nie do końca to samo. Także Roberto nie wiem dlaczego wszędzie znajdujesz kontra chcesz części laptopowe zobacz na lapka Acer Aspire 5738G-644G32N (DDR 3)kosztuje 2599 ma taki sam ram jak mini ale 2x więcej, ma mocniejszą grafike i ten sam procesor i jest tańszy od mini o 900zł, redukując jego cene o ekran 400zł i o większą ilość ramu 100zł i 439zł za Viste Home premium uzyskujemy 1660 za komputer. Dodając do tego Apple Mac Box Set za 699 uzyskujemy cene 2359. Może ci podpadłem może się po prostu ze mną nie zgadzasz - masz do tego prawo, tak samo jak masz prawo do wyrzucenia kasy do kosza do czy kupienia czego chcesz, ale uwarzam że twoje bronienie apple jest bez sensu bo poziom cen jest jaki jest i tego nie zmienisz :) Różnica w cenie 1140 (32% taniej) i iWork w cenie :)

#104 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 15:48

nie no sorry ale porównywać miniaka z 4 razy wyższą i 3 razy szerszą i dłuższą obudową? toć właśnie w miniaku chodzi o to, że on mały jest dedykowane? tzn? po prostu OEM sprawdzający na jakim komputerze jest instalowany a tak poza tym identyczny z wersją BOX? no nie wiem, to ty robisz takie porównanie, więc powinieneś wziąć te rzeczy pod uwagę doliczyć WiFi, bluetooth, oprogramowanie w komplecie (iLife, Time Maschine, XCode…) no chyba że masz zamiar na tym instalować pingwina, a nie Windowsy czemu mam odliczać cenę Visty i dodawać cenę Box Set? toż to głupota. jeżeli pokazujesz alternatywę - niech to będzie alternatywa

#105 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 15:54

Aby zobaczyć ile na prawde ten mini jest warty, pewnie jak kupujesz używany lub z przecen z końcówki serii to wygląda to o wiele lepiej ale kupowanie Maka po normalnej cenie mija się z celem o kilka kilka kilometrów bo sam mały rozmiar nie rekompensuje 1140 zł PS Na początku i w sumie długi czas miałem zdanie podobne do twojego albo nawet i takie samo, później mi przeszło.

#106 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 16:18

jeżeli dla ciebie wartość komputera to suma jego części to faktycznie nie mamy o czym gadać OS X, iLife, XCode, Front Row, Time Maschine, brak potrzeby antuvirusa (też wypadałoby doliczyć go do ceny), wsparcie dla MS Exchange - to się rozumiem nie liczy? powiedz mi ile kosztuje taki Visual Studio?

#107 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 17:04

Liczy się to co potrzebuje a nie to co dostaje, a jak dostaje zbyt wiele za darmo to zaczynam także być podejżliwy.

Ostatnio kieruje się jedną zasadą że to co najtańsze nie musi być najgorsze a to co najdroższe nie musi być najlepsze. Mini kosztujący 699 dolarów to jest śmieszna suma dla amerykanina bo on nawet tego nie odczuje, u nas zakup mini jest odczuwalny dla większości ale nie przekłada się to na nic.

Poza tym pisaliśmy o kwesti sprzętowej nie programowej, bo oprogramowania applowskie jest super ale czy jest to warte tej ceny ? Jak dla mnie nie.

jeżeli dla ciebie wartość komputera to suma jego części to faktycznie nie mamy o czym gadać


To zależy co kto rozumie pod pojęciem wartość bo przy zakupie wartością komputera jest stosunek parametrów do ceny, a inaczej wygląda sprawa wartości jeżeli go potrzebujesz na już a jest w serwisie z jakiegoś tam powodu.

#108 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 17:28

no to faktycznie nie mam więcej pytań, jeżeli dla ciebie wartość komputera to parametry (bądź ich stosunek do ceny, na jedno wychodzi) zapewne te wszystkie naklejki na komputerach eksponujące ich cyferki jeszcze bardziej zwiększają ich wartość (w końcu tu o cyferki chodzi, prawda?) "czy jest warte tej ceny?" - a to jest mądre pytanie. i na to nie ma poprawnej odpowiedzi - każdy decyduje tutaj samemu. jeden uważa, że tak i kupuje i używa inny że nie, więc nie kupuje i nie używa sprawa całkiem prosta

#109 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 17:47

Zaraz zrobie dwa zdięcia i pokaże co mnie najbardziej wkurza.

#110 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 15 września 2009 - 17:53

zwłaszcza, że system, iLife i całe inne pierdółki są na pewno wliczone w cenę komputerów. w ten czy inny sposob. żadna firma nie robi niczego charytatywnie. więc porównując warto by walnąć do peceta antyvira + jakieś programy - odpowiedniki iLife'a żeby było mniej więcej rzetelnie. W końcu Mac'i to nie tylko bebechy i obudowa ale, i tu nie ma co się*oszukiwać, znakomite oprogramowanie.

#111 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 18:01

To jest właśnie efekt maka :

Dołączona grafika
To jest tylko część kabli i zasilaczy reszta jest schowana z pola widzenia.

Właśnie to powoduje że mini czy iMac kompletnie się nie nadają to po pierwsze, cena to drugie. Wymiana komputera mnie czeka i będzie to albo PowerMac G5 o ile się trafi a jak nie to pozostaje PC z względu na :

a) Parametry
B) mniejszą cene
c) pozbycie się tylu kabli na rzecz użądzeń wewnętrznych
d) Do iMaka był by potrzebny kolejny HUB USB

Jeżeli ktoś mi powie jak pogodzić to wszystko to chętnie kupie mini, bo jak na razie nic innego oprucz wielkiej paki rozwiązania mi nie przyniosło.

#112 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 18:03

pytanie - co ty tak podłączasz do tych komputerów?

#113 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 18:08

Więc tak : 1) Myszka 2) Klawiatura 3) Drukarka 4) Dysk USB 5) Nagrywarka USB 6) USB Extender (w razie jak potrzebuje coś wpiąć np pendrive) 7) Kabel sieciowy (Mam wifi ale to nie dla mnie) Do tego dochodzi zestaw głośników i tona zewnętrznych zasilaczy, i trzeba dołożyć że na kamerke i mikrofon nie mam już wolnych portów USB co się wiąże z kolejnym Hubem jego zasilaczem i plątaniną kabli.

#114 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 września 2009 - 18:10

Przecież do zwykłego pieca i tak włożysz tylko nagrywarkę. No chyba, że są już PC-ty z drukarkami.

#115 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 18:15

Włoże dysk i nagrywarke, to już 4 kable i dwa zasilacze mniej, nie będzie konieczny HUB USB bo płyty mają po 8 na tylnim panelu czyli kolejne dwa kable plus zasilacz mniej, zwykły PowerMac lub PC zmiejszy sterte kabli o połowe :) Drukarke to i tak mam zamiar kupić sieciową i wywalić ją z pokoju :)

#116 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 września 2009 - 18:21

Możesz też kupować osprzęt na FireWire - jeden kabel beż żadnych ładowarek. Po części masz rację, ale zważ na to, że Mini jest nietypowym komputerem. Można go np. zamontować przy telewizorze lub wszędzie ze sobą wziąć.

#117 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 18:27

nie rozumiem… WiFi nie dla ciebie, ale narzekasz na kable? że ke? jak ci przeszkadzają kable od myszki i klawiatury kup bezprzewodowe (logitech ma fajne, na BT) drukarkę możesz podłączyć do routera (jeżeli na to pozwala), bądź kupić sieciową dysk usb - jak chcesz go w PC włożyć do środka to w sumie po co ci dysk USB? tego nie rozumiem nagrywarka - nie wiem po co skoro jest w komputerze kamerka? mikrofon? iMac je przecież ma ogólnie masz kable, bo chcesz mieć kable jak na to patrzę ;)

#118 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2009 - 18:31

Przecież bardzo wielu ludzi kupuje sprzęt Apple ze względów "ideolo": - bo nie jest od Billa G., tylko od "genialnego" Stefana' - bo jest niszowy i mogą się wyróżnić, - bo droższy i mogą zamanifestować, że ich stać, - bo jest ładny i podnosi wskaźnik lansu. Przy takich argumentach cena nie ma nic do rzeczy. A wręcz przeciwnie: nawet lepiej, że jest wygórowana.

#119 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 września 2009 - 18:34

Roberto trochę się zbierał, ale jak już sieknął, to po całości. Mistrz znajdowania kontrargumentów!

#120 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2009 - 18:43

A co do początkowego posta: właśnie z powodu tej histerii fanboyów ja już w ogóle nie śledzę wszelkich keynotów, macworldów, prezentacji nowości., itp. Bo te imprezy zwykle mało wnoszą, a komentarze nawiedzonych fanów są żałosne. Jak będę chciał coś kupić nowego od Apple, to po prostu sobie wejdę na ich stronę i obejrzę, co tam mają. ;)

#121 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 września 2009 - 18:50

fraDiavolo, przykładem może być np. ostatni event - jedno wielkie nic. Jedyną zmianą, która mnie dotknęła jest to, że nie działa już tethering.

#122 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 18:54

nie rozumiem…
WiFi nie dla ciebie, ale narzekasz na kable? że ke?

Sieć musi zostać na kablu z powodu na duży przesył do mnie i ode mnie.

jak ci przeszkadzają kable od myszki i klawiatury kup bezprzewodowe (logitech ma fajne, na BT)
drukarkę możesz podłączyć do routera (jeżeli na to pozwala), bądź kupić sieciową

Drukarka sieciowa to już u mnie pewne, nad myszką i klawiaturą BT nie myślałem jeszcze.

dysk usb - jak chcesz go w PC włożyć do środka to w sumie po co ci dysk USB? tego nie rozumiem


Bo na chwile obecną nie mam możliwości podpięcia innego, jak się tylko pojawi to z niego zrezygnuje

nagrywarka - nie wiem po co skoro jest w komputerze

Owszem tylko powodzenia w nagrywaniu i czytaniu płyt na nim, a mój widział płyte kilka razy i podziękowałem mu za współprace. A płyte w idealnym stanie trudno jest utrzymać.

kamerka? mikrofon? iMac je przecież ma


Owszem ma wbudowaną kamerke i mikrofon ale to nie komputer dla mnie, ja nie chce komputera tego typu, szybciej od iMaca kupił bym HP TouchSmart Desktop PC ale wole komputer i monitor osobno mimo wszystko.

ogólnie masz kable, bo chcesz mieć kable jak na to patrzę ;)


Jestem zwolennikiem połączeń kablowych bo jest to połączenie pewne i bezawaryjne, plątanina kabli będzie zawsze, ale zakup desktopa o normalnych rozmiarach i częściach znacznie ją ograniczy.

#123 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 19:07

naprawdę nie rozumiem za bardzo osób które potrzebują terabajtowych dysków po prostu
co się na nich trzyma?
ja nie potrafię zapełnić 80GB ;D

jeżeli jesteś zwolennikiem kabli, to czemu narzekasz na kable? bo nie potrafisz w nich zachować porządku? niektórym się chce i potrafią, więc nie widzę tutaj argumentu

no sorry ale wg twoich słów pod zdjęciem kabli:
"Właśnie to powoduje że mini czy iMac kompletnie się nie nadają to po pierwsze"
a potem narzekasz, że musiałbyś do nich podpiąć kamerę i mikrofon :D

nie widzę też większego problemu żeby znaleźć jakiś monitor z wbudowanym hubem usb

#124 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 19:11

Wiesz ja jak znajde jakiś program na necie i używam na maku to na dysku nie systemowym trzymam jego instalke, trzymam też kopie ważnych dla mnie płyt w postaci obrazów itd ... , jednym słowem systemowy prawie wolny a drugi zawalany bez przerwy.

#125 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 15 września 2009 - 19:27

Warto dodać, że dysk zewnętrzny robi też za TM.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych