Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Postępowanie Apple wpływa na ludzi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#201 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 07 października 2009 - 23:21

ale mini jest w tej samej mniejszości ale mocny mini zabiłby im ajmajki, nie wiem jakie mają umowy z producentami, ale podejrzewam że podobnie jak intel dopłaca do swoich procesorów tak producenci matryc robią to samo. A poza tym Apple chyba od daaaaaaaaaawna, kiedy było jeszcze Computers dbało o swoich użytkowników. Za czasów G4 wyszły 4 zupełnie różne modele PowerMaców, wyszły dwa komputery AllinOne iMac i eMac, dwie wielkości iBooków 12" i 14" oraz 3 rozarzej PowerBooków 12", 15" i 17"....tak trudno to zauważyć że w kwestii wyboru Apple zaczęło schodzić na psy i albo Ci się podoba albo spieprzaj? Kiedyś dyktat Apple nie był tak wielki jak dziś. Dziś w zasadzie albo bierzesz MacPro albo Mini, brakuje wyboru czegoś po środku, a jak chcesz coś po środku to musisz się godzić na coś co technicznie jest słabe....glossy to może fajna dla kółka gospodyń wiejskich.

#202 wizja

wizja
  • 132 postów
  • SkądKraków, Katowice

Napisano 07 października 2009 - 23:41

Powiem tak. Ja mam zdanie o apple jadno. MAGICZNA FIRMA ! W ciągu ostatniego roku wymieniłem w moich laptopach a mam ich kilka conajmniej kilkanaście różnych systemów operacyjnych, miałem okazję pracować na kilkunastu konfiguracjach sprzętowych komputerów. Powiem tak... Jakość sprzętu Apple - Zdecydowanie najlepsza!. Niedawno na jednym z moich MacBook'ów (Mam dwa w woli ścisłości więc nie połowę domu i snobem nie jestem) Leo na Snow Leo i co ? I powiem, że faktycznie brak ozdobników w tym systemie, faktycznie brak nowych bajerów ale przemyślałem sprawę i mam dokładnie takie zdanie jak napis na okładce SnowLeo "Najdoskonalszy system operacyjny na świecie. Świetnie dopracowany". Za aktualizację zapłaciłem 125 zł a nie 300 czy 500 jak w przypadku Windows bywa z licencjami OEM. Obiecali mi poprawę wydajności... JEST :-) i to zdecydowana! Ociecali poprawę funkcjonalności... JEST :-) i to w wielu miejscach SnowLeo. I powiem tak, po co zmieniać to... co jest doskonałe ? Wystarczy kosmetyka. I to za 125 zł ? Mam w nosie Microsoft! Dlaczego to piszę? Zgadzam się z Tobą seb235, że wyznawcy Apple to swego rodzaju sekta :-) Zgadzam się, że to wymiar wręcz obsesji co tłumaczy wiele dziwnych, czasem irracjonalnych zachowań. Ale powiem jedno i mówię to z pełnym przekonaniem. Jestem wdzięczny losowi, że w pewnym momencie było mnie stać na zakup MacBook'a. Czasem próg jest finansowo dla większości nie do przeskoczenia i to stanowi często barierę. Poznałem świat który może wyglądać, działać w taki sposób jakiego oczekuję od sprzętu i oprogramowania. Gdzie wszystko działa, rzadko zdarzają się awarie. Serwis ponad 2,5 roku od zakupu sprzętu wymienił mi klawiaturę i panel przedni mojego MacBooka mając tylko numer seryjny bez faktury zupełnie, bo klient to klient! I to się nazywa ZAJEBISTA FIRMA ! I choćby mnie przekonywali, że nowości od Apple są drogie, czasem nie warte swojej ceny i oparte czasem o przesadny marketing... Tak... jestem zakochany, Tak płacę za to z przyjemnością :-) A jak ostatnio wszedłem do iSpot i zobaczyłem Design tego wszystkiego co nowe w gablotach i na stołach... aż przyjemnie było oko zawiesić. Czy mój Mac mnie kiedyś zawiódł ? Zawiesił się ? Nie :-) Czy sprzedawcy w sklepach apple mnie kiedyś nie obsłużyli z należną starannością ? Nie ? Sam pracuję w usługach ale kultura tej firmy powoduje, że aż chce się korzystać a ludziom pracować. I to widać! Dlatego tak się podniecamy drogi kolego! Dlatego ja tak kocham Apple. To moje oczywiście ktoś powie subiektywne zdanie. Ale takie mam :-)

#203 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 października 2009 - 23:49

Fakt oprogramowanie od Apple jest super ale doskonałe nie jest i nigdy nie będzie bo się nie da takiego czegoś zrobić, ale sprzęt to się boje spojrzeć na parametry po pierwszych wrażeniach z świetnym desingnem.

#204 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 października 2009 - 08:18

się boje spojrzeć na parametry

ach… ta magia cyferek. nigdy nie odpuszcza ;]

#205 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 15:20

ach… ta magia cyferek. nigdy nie odpuszcza ;]


No wiesz mnie imponują cyferki w parametrach wam logo na obudowie i duża cena, jak widzicie 7999 za komputer uważacie że jest super. Ale ja kończę ten temat bo jest bez sensu ciągnięcie go na kilkanaście stron. Bez względu czy to Apple, Lenovo, HP, DELL czy składak ale mądrze dobrany nie pomoże nic bo odpalając Photosopa, After Effects czy inny program do poważnej pracy zaczyna się liczyć sprzęt a nie suma ile się za niego dało czy logo firmy która go wyprodukowała lub złożyła.

#206 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2009 - 16:21

mnie tam nie imponuje, nie mierz wszystkich swoją miarą ;) och, widzisz, nie tylko cyferki się liczą właśnie przy odpalaniu Photoshopa, After Effects czy innych programów (dla ciebie) niestety ;]

#207 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 października 2009 - 16:40

Dla mnie moga wsadzic do macbooka nawet dwa chomiki na kolowrotkach i RAM z commodore64, tak dlugo jak mak+macos bedzie klasc wydajnosciowo wiekszosc pc+win maszynek o podobnej cenie na lopatki.

#208 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 16:40

Nie a co się liczy ? Pokaż mi liczby które mi imponują :) Weś sobie mini potem jakiegoś PCta w tej cenie, weś iMaca i PCta w tej cenie a następnie Maca Pro i PCta w tej cenie następnie zainstaluj na wszystkich maszynach ten sam system a następnie przeprowadź testy. System wybierz jaki chcesz byle na wszystkich komputerach był ten sam może to być linux, Windows, BSD, Mac OS X czy cokolwiek innego. I pokaż mi to że liczy się marka u której przepłace za produkt. Kategorie testu także możesz wybrać dowolną nawet sprawdzanie jak długo wytrzyma przy 100% obciążeniu bo applowskie zabawki nie licząc Maca Pro padły by bardzo szybko a na pewno szybciej niż PC bo co do Maca Pro to by wygrał coś tak mi się wydaje.

#209 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 października 2009 - 16:43

porownywanie maka i pieca z tym samym OS nie ma sensu, bo mak = komplet hard+soft, a piec to wolna amerykanka. tym sie miedzy innymi rozni filozofia apple. Tak wiec jak porownuje z tej samej polki cenowej maczka i windowsa i porownuje ogolny komfort pracy w zwyczajncyh zastosowaniach i widze co jest dla mnie lepsze, wygodniejsze i sprawia ze mniej razy w ciagu dnia mowie "kurwa". Na pewno juz nie wroce do pecetow i na pewno nie wroce juz do windowsa. I na pewno nie bede sie ladowac w hakintosza. No chyba ze apple splajtuje albo zacznie wypuszczac komputery w kolorze rozowym, wtedy rozwaze hacka albo zaczne dbac o dotychczasowy sprzet :P

#210 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 16:50

Jak kupuje kuchenke mikrofalową to aby sprawdzić która szybciej grzeje wkładam do samo np szklane wody. Nie wsadze do kuchenki 500W pół szklanki wody po to aby udowodnić że ona zagrzeje to szybciej niż kuchenka 800W 2 litrowy garnek. Żadna w tym wina Intela Wytwarzającego i7, WD wytwarzającego Super dyski, ani OCZ produkującej super ramy czy NVidi produkującej grafike że Windows ma do dupy architekture. Jak dla mnie to nie jest wina PCta że windows jest taki jaki jest i on na pewno nie ma z tym nic wspólnego, dlatego napisałem aby na wszystkich zainstalować ten sam ale dowlony wybrany przez siebie system.

#211 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 października 2009 - 16:54

ja traktuje komputer jako calosc - jak mak to mak, jak piec to win. stajac przed takim wyborem dozo latwiej mi zadecydowac i nie rozwazam potem przez nastepny rok czy dobrze zrobielm dajac 3600 za bialasa czy 2000 za powermaka, tylko zastanawiam sie kiedy wymienic powermaka na maka pro :P

#212 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 17:08

Wiesz ja nie lubie rozważać co lepsze by było tylko staram się kupić co lepsze będzie ja nie wiem czy lepiej by było jak bym wtedy co kupowałem mini kupił PCta bo może ten PC tylko by po serwisach jeździł itd .... ,dlatego nie analizuje moich wyborów w przeszłości bo to bez sensu myśle nad obecnymi i wybrałem PCta :)

Płyta główna: GIGABYTE GA-EX58-UD5, X58 + ICH10R,Triple DDR3-2000MHz,RAID,2xGBLAN,IEEE,ATX
Procesor: Intel Core i7-920 QuadCore, 2.66 GHz, 4.8 GT/s Transfer, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX
Pamięć: DDR3 Platinum 3GB (3x1GB) 1333MHz CL7 LV
Karta graficzna: ZOTAC GF CUDA 9800GT Synergy Edition, 512MB DDR3 (256bit), HDTV/2xDualDVI, PCI-E
HDD: Dysk WD Caviar Black, 3.5", 640GB, SATA/300, 7200RPM, 32MB cache
Obudowa: Cooler Master obudowa komputerowa Elite 330 czarna ( bez zasilacza ) - ewentualnie inna do wyboru
ZASILACZ Corsair zasilacz CMPSU-750TXEU ATX 750W PFC, EU version


Chyba tylko firma karty graficznej się zmieni a ramu dołożę więcej jak stanieje.

#213 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 października 2009 - 17:12

Płyta główna: GIGABYTE GA-EX58-UD5, X58 + ICH10R,Triple DDR3-2000MHz,RAID,2xGBLAN,IEEE,ATX
Procesor: Intel Core i7-920 QuadCore, 2.66 GHz, 4.8 GT/s Transfer, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX
Pamięć: DDR3 Platinum 3GB (3x1GB) 1333MHz CL7 LV
Karta graficzna: ZOTAC GF CUDA 9800GT Synergy Edition, 512MB DDR3 (256bit), HDTV/2xDualDVI, PCI-E
HDD: Dysk WD Caviar Black, 3.5", 640GB, SATA/300, 7200RPM, 32MB cache
Obudowa: Cooler Master obudowa komputerowa Elite 330 czarna ( bez zasilacza ) - ewentualnie inna do wyboru
ZASILACZ Corsair zasilacz CMPSU-750TXEU ATX 750W PFC, EU version


niestety niewiele mi to wszystko mowi, aja tylko odrozniam dyski sata i ata i procki intela od amd i od powerpc. mega, giga, herce, bajty na mnie nie robia wrazenia tak dlugo jak sprzet super wyglada, spelnia w 100% swoje przeznaczenie i nie jest na windowsie :lol:

jedyne co czasami zmieniam w swoich kompach to dokladam ramu i wymieniam dyski jak sie miejsce konczy,a po roku-poltora kupuje nowego kompa i tak w koleczko

#214 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 17:32

Ja wole kupić raz i na ponad dwa lata i mieć możliwość zmiany wszystkiego w razie problemów.

#215 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2009 - 19:42

po roku-poltora kupuje nowego kompa

no to już*jest coś - fajna sprawa z wymienianiem kompa. Właśnie w tym roku też zamierzam zainwestować w coś*nowego. W gre wchodzi sprzedaż MBP17", dokładka pieniędzy i zakup nowego MBP17" - ciekaw tylko jestem jak bardzo spadnie mój obecny Mac do tego czasu?!

#216 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 28 października 2009 - 22:39

niestety niewiele mi to wszystko mowi, aja tylko odrozniam dyski sata i ata i procki intela od amd i od powerpc. mega, giga, herce, bajty na mnie nie robia wrazenia tak dlugo jak sprzet super wyglada, spelnia w 100% swoje przeznaczenie i nie jest na windowsie :lol:

jedyne co czasami zmieniam w swoich kompach to dokladam ramu i wymieniam dyski jak sie miejsce konczy,a po roku-poltora kupuje nowego kompa i tak w koleczko


Takie małe pytanko. Jeśli piszesz, że mega czy gigaherce nie robią na tobie wrażenia i jak wiele osób na tym forum nie masz żądzy gonienia za najmocniejszymi procesorami, ogromną ilością ramu, super szybkimi dyskami itp. jak to podobno mają w naturze użytkownicy PCtów z Windowsem na pokładzie, jeśli piszesz, że najważniejsza dla ciebie jest stabilność systemu i wygląd to po co kupujesz nowy komputer co rok czy półtora?? Takich zwyczajów nie ma nawet większość przeciętnych użytkowników PC! No chyba, że po tym roku konfiguracja twojego Maca już ci nie wystarcza...

Swoją drogą tyle osób pisze w wątkach typu Mac vs. PC właśnie o tym co feuerfest, że nie zależy im najbardziej na gigahercach tylko na stabilności i wygodzie systemu. Jestem w takim razie ciekaw kto wypisuje te posty pełne zachwytu pod informacjami o nowych konfiguracjach maszyn od Apple Inc. okraszonych deklaracjami zakupu nowego Maca zaraz po polskiej premierze?

#217 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2009 - 22:51

Wiesz bo ogólnie przy kontakcie z nawet słabym makiem odnosisz wrażenie że działa on szybko bo OSX dość fajnie zarządza ramem i ogólnie zasobami komputera i do przeglądania stronek, pisania maili czy słuchania muzyki uwierz mi będziesz zachwycony. I stąd sporo opinii że maki są super szybkie itd ... , ale z chwilą kiedy będziesz chciał zrobić coś wymagającego okazuje się że są one za słabe sprzętowo.

#218 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 28 października 2009 - 23:02

Wiesz bo ogólnie przy kontakcie z nawet słabym makiem odnosisz wrażenie że działa on szybko bo OSX dość fajnie zarządza ramem i ogólnie zasobami komputera i do przeglądania stronek, pisania maili czy słuchania muzyki uwierz mi będziesz zachwycony. I stąd sporo opinii że maki są super szybkie itd ... , ale z chwilą kiedy będziesz chciał zrobić coś wymagającego okazuje się że są one za słabe sprzętowo.


To znaczy co np wymagającego? I pokażesz jakieś*porównania czy znowu "pojedziesz ogólnikiem"?..

Na wszelki wypadek przypominam wyniki prostego testu by cooper69:
http://www.myapple.p...indowsa-34.html

#219 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 października 2009 - 23:03

Takie małe pytanko. Jeśli piszesz, że mega czy gigaherce nie robią na tobie wrażenia i jak wiele osób na tym forum nie masz żądzy gonienia za najmocniejszymi procesorami, ogromną ilością ramu, super szybkimi dyskami itp. jak to podobno mają w naturze użytkownicy PCtów z Windowsem na pokładzie, jeśli piszesz, że najważniejsza dla ciebie jest stabilność systemu i wygląd to po co kupujesz nowy komputer co rok czy półtora?? Takich zwyczajów nie ma nawet większość przeciętnych użytkowników PC! No chyba, że po tym roku konfiguracja twojego Maca już ci nie wystarcza...

Swoją drogą tyle osób pisze w wątkach typu Mac vs. PC właśnie o tym co feuerfest, że nie zależy im najbardziej na gigahercach tylko na stabilności i wygodzie systemu. Jestem w takim razie ciekaw kto wypisuje te posty pełne zachwytu pod informacjami o nowych konfiguracjach maszyn od Apple Inc. okraszonych deklaracjami zakupu nowego Maca zaraz po polskiej premierze?


kupuje nowy sprzet, bo lubie miec cos nowego :P oczywiscie czeciowo nowszy hardware robi na mnie wrazenie, ale nie na tyle zeby przejmowac sie, ze w pecetach jest juz i7 a w macbookach jeszcze nie ma i koniecznie zmieniac na i7 jak tylko wyjdzie nowy macbook ;) moj rytm wymiany sprzetu nie jest zalezny od mody na rynku i aktualnej generacji procesorow, po prostu po pewnym czasie sprzet mi sie nudzi albo niszczy i przychodzi czas kupic cos nowego.

chociaz ostatnio zdecydowalem ze powermac g5 zostabie ze man do naturalnej smierci

#220 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 28 października 2009 - 23:08

no to zostawisz go na długie lata ;) jak tak zostawiam iMac'a G5 i PowerBook'a G4 i nic nie wskazuje żeby miały się*zepsuć. Wręcz przeciwnie białas po godzinach jest częśćiej wykorzystywany niż Intel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych