Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Postępowanie Apple wpływa na ludzi ?


  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#151 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 16 September 2009 - 15:13

Wiecie co dzisiaj musiałem rozpakować plik ZIP, i nie ma w tym nic dziwnego gdyby nie to że na 10.5 kilka minut a na 10.6 kilka sekund (dosłownie chwilke) i nie potrafię sobie wyjaśnić z kąd ta różnica, tym bardziej że procek 32bit.

#152 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 16 September 2009 - 16:11

z kąd? pewnie z tond, z tamtond, ze wszond. spraw sobie sprawdzanie pisowni, proszę robertk572 - nie może być irytująco wolny, skoro wcześniej nikt nie narzekał. jedyne co może irytować, to to, że 3GS jest szybszy - czyli pogoń za numerkami IMO, skoro wcześniej jakoś 3G dawał radę

#153 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 16 September 2009 - 20:35

z kąd? pewnie z tond, z tamtond, ze wszond.
spraw sobie sprawdzanie pisowni, proszę

robertk572 - nie może być irytująco wolny, skoro wcześniej nikt nie narzekał. jedyne co może irytować, to to, że 3GS jest szybszy - czyli pogoń za numerkami IMO, skoro wcześniej jakoś 3G dawał radę


Lepsze jest wrogiem dobrego.
Ktoś zirytuje się, że coś czego nie ma jest szybsze.. a ktoś, że to co ma jest wolniejsze. Pełna dowolność wybierania przyczyn irytacji.
A co do pogoni za cyferkami. Miałeś możliwość osobistego porównania obu iPhoneów? Powiem Ci, że przed zakupem 3GS (na tzw. wolnym rynku - allegro znaczy się)zastanawiałem się*bardzo, który wybrać - 3G czy już GS. Niby w zasadzie to samo. Mnie cyferki nie obchodzą - po prostu mam dwoje przyjaciół, z których jedno ma 3G a drugie 3GS. Jedna impreza - dwie godziny zabawy jednym i drugim, wystarczyło bym uznał, że warto trochę dołożyć, właśnie ze względu na prędkość działania.
PS. Nawet nie wiem jakie są cyferki w jednym i drugim modelu ;)

#154 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 16 September 2009 - 20:48

wiesz, inaczej wygląda zakup 3GS, a inaczej wymiana 3G na S'kę, bo nagle przestała wystarczać ;)

#155 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 16 September 2009 - 21:05

wiesz, inaczej wygląda zakup 3GS, a inaczej wymiana 3G na S'kę, bo nagle przestała wystarczać ;)


No zapewne ;)

Ale rozumiem też*tych, którzy mieli przez moment coś lepszego/szybszego w dłoni i teraz patrzą bykiem na swój sprzęt. Jak pisałem lepsze jest wrogiem dobrego. Zresztą.. mężczyźni (noo wieeeeeelu z nich ;)) to wedle badań gadżeciarze, więc i każda nowa/szybsza/lepsza/fajniejsza zabawka powoduje, że dotychczas posiadane sprzęty starzeją*się*dużo szybciej niż było to "planowane" ;) A rynek o tym wie i podsuwa kolejne zabawki ;)

#156 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 September 2009 - 01:19

Wiecie co może jako że rozpocząłem ten temat i jestem na forum dotyczącym apple, napisze moje dalsze plany dotyczące sprzętu apple : - Co do komputerów to albo zakup minimum PowerMac G5 Dual 2.0 Ghz a jeżeli się nie trafi to będzie PC chyba że wezmę Maka Pro ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem na chwile obecną - Co do iPodów z pewnością przy nich zostane, jak padną te co mam kupie nowe ale wcześniej wymieniać nie będę. - Co do iPhone`a na chwile obecną jestem zadowolony z G1 a właściwie to z Androida, w przyszłości kto wie - Co do AirPort Station i pochodnych na pewno nie bo wole firmy które specjalizują się w tej dziedzinie Tak wygląda to u mnie na dzisiaj, jeżeli w momencie kiedy będę kupował komputer w Cortlandzie pojawią się przeceny i będą one korzystne dla mnie to może i wezmę nowy od apple, ale po obecnych cenach tego nie zrobię bo jest to wyrzucanie kasy w błoto.

#157 Agher

Agher
  • 1304 posts

Posted 17 September 2009 - 07:45

a ja zaczynam zbierać kasę na nowego macbooka, tak myślę, że ze 3 może ze 4 lata to potrwa i wtedy zakupię coś nowego. wcześniej nie ma sensu w moim przypadku :P

#158 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 September 2009 - 11:51

No fakt w twoim nie ma bo bez sensu było by go teraz zmieniać bo jest parametrami oki (Jak na apple) W każdym razie byłem dzisiaj w sklepie pytać o nowego mini, tzn tańszy mini do niego 4GB ramu i dysk SSD, dowiedziałem się że mija się to z celem także skoro salony apple odradzają sprzęt apple no to nie ma wyboru.

#159 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 17 September 2009 - 11:59

Wyglada na to, ze odradzali montaz dysku SSD, a nie caly komputer Mac Mini. End of my Offtopic :D

#160 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 17 September 2009 - 14:33

No fakt w twoim nie ma bo bez sensu było by go teraz zmieniać bo jest parametrami oki (Jak na apple) W każdym razie byłem dzisiaj w sklepie pytać o nowego mini, tzn tańszy mini do niego 4GB ramu i dysk SSD, dowiedziałem się że mija się to z celem także skoro salony apple odradzają sprzęt apple no to nie ma wyboru.


Odradzają komputer (sprzęt) Apple czy montaż do niego dysku SSD? :D
A po co Ci dysk SSD na stacjonarnym komputerze???

#161 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 September 2009 - 14:35

Jest szybki, i jak będe brał od apple czy PC na system i to z czego kożystam na codzień będzie dysk SSD 64GB a na całą reszte chce 500GB szybką :)

#162 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 17 September 2009 - 14:37

Jest szybki, i jak będe brał od apple czy PC na system i to z czego kożystam na codzień będzie dysk SSD 64GB a na całą reszte chce 500GB szybką :)


Coś*pisałeś w poprzednich postach o tym, że nie popierasz ganiania za cyferkami (tak a propos na ten przykład iPhone?).... ? Jak to się*ma do dysku SSD? :D

#163 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 September 2009 - 14:41

Wiesz szybkość działania telefonu a komputera to dwie inne sprawy, bo czy dialer będzie mi się uruchamiał 0,5s czy 1,5 to nie ma to znaczenia, ale na komputerze na którym się różne rzeczy robi warto aby wszystko działo się szybciej.

#164 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 17 September 2009 - 14:43

Wiesz szybkość działania telefonu a komputera to dwie inne sprawy, bo czy dialer będzie mi się uruchamiał 0,5s czy 1,5 to nie ma to znaczenia, ale na komputerze na którym się różne rzeczy robi warto aby wszystko działo się szybciej.


A niby dlaczego to róznica czy mówimy o szybkości telefonu czy komputera? Czemu mierzysz innych swoją*miara?

A co do miar i prędkości SSD, polecam:
Dysk SSD - czy warto, wydajność, triki i porady przy użytkowaniu / Publikacje - NVISION.pl

#165 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 September 2009 - 15:42

Ja oceniam z swojego punktu widzenia, wydaje mi się że trafnego bo komputer jest do pracy a telefon do dzwonienia tak zawsze było jest i będzie. Owszem na dzisiejszych telefonach jest dostęp do internetu, do sklepów aplikacji na daną platformę wbudowany mamy odtwarzacz MP3 i plików wideo ale to jak na razie to bardziej bajer niż do codziennego użytku, pewnie można na szybko zerknąć na coś bez włączania komputera ale co najmniej dla mnie na chwile obecną nie zdaje to egzaminu i telefon jest do dzwonienia. NIe będe się wypierać że nie korzystam z tych funkcji bo owszem zdarza mi się, ale jak dla mnie jest to dalej na etapie bajeru np Safari w iPhone OS kto z was przegląda na tym myapple.pl ? Ja tak i powiem wam jedno że na stronach gdzie jest sporo linków koło siebie to multitouch zamiast ułatwiać to utrudnia zadanie, wtedy z pomocą przychodzi G1 gdzie dzięki kulce i ręcznym dostosowaniu wielkości strony na ekraniku moge bez problemu wybrać to co chce ale także nie jest to zbyt wygodne. Takie jest moje zdanie na ten temat. W przypadku komputera to jego szybkość + precyzyjna myszka i wygodna klawiatura oczywiście do tego odpowiednie oprogramowanie i nie ma z niczym problemu :)

#166 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 17 September 2009 - 16:21

Odradzają komputer (sprzęt) Apple czy montaż do niego dysku SSD? :D
A po co Ci dysk SSD na stacjonarnym komputerze???


Prędzej czy później SSD zaczną montować do stacjonarek. Szybkość działania faktycznie widać, szczególnie gdy pracuje się na kilku, kilkunastu otwartych oknach.

Ja oceniam z swojego punktu widzenia, wydaje mi się że trafnego bo komputer jest do pracy a telefon do dzwonienia tak zawsze było jest i będzie.


A całe założenie smartfonów? O to chodzi, żeby mieć telefon i mail cały czas ze sobą. Telefon teraz służy przede wszystkim do komunikacji, dalej w większości głosowej, ale też nie miało osób wysyła z tel. maile, i często robili to już na wcześniejszych modelach (nie zaczęli wraz z pojawieniem się iPhone, on po prostu pokazał jak w wygodny sposób można korzystać z internetu, maila i aplikacji w telefonie).

Owszem na dzisiejszych telefonach jest dostęp do internetu, do sklepów aplikacji na daną platformę wbudowany mamy odtwarzacz MP3 i plików wideo ale to jak na razie to bardziej bajer niż do codziennego użytku, pewnie można na szybko zerknąć na coś bez włączania komputera ale co najmniej dla mnie na chwile obecną nie zdaje to egzaminu i telefon jest do dzwonienia.


W Polsce mało popularne, pewnie z tego względu, że pakiety internetowe są drogie i zasięg kiepski. Znam sporo osób co sprawnie korzystają z maila w telefonie, bo tego wymaga od nich praca.

NIe będe się wypierać że nie korzystam z tych funkcji bo owszem zdarza mi się, ale jak dla mnie jest to dalej na etapie bajeru np Safari w iPhone OS kto z was przegląda na tym myapple.pl ?


W autobusie często :) A jak jest wątek w którym się udzielam, to z iP wyślę tez odpowiedź.

Ja tak i powiem wam jedno że na stronach gdzie jest sporo linków koło siebie to multitouch zamiast ułatwiać to utrudnia zadanie.


To fakt, ale masz tez powiększenie (i z niego korzystam jak mam strony z większą ilością linków). Sporo korzystam z Safari, więc jakoś specjalnie nie sprawia mi to problemów.

#167 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 20 September 2009 - 18:13

Ale nie wiem jak dla was ale te tematy Mac vs PC na logike są bez sensu, bo PC to oznaczenie komputera osobistego, więc to brzmi tak jak bym powiedział że

Mercedes jest lepszy od samochodów

Co jest bez sensu bo Mercedes jest Samochodem

Mac jest lepszy od PC

Także jest bez sensu bo Mac jest także komputerem osobistym złożonym na tych samych częściach co składa DELL, ASUS, LENOVO itd ... to jak może być od nich lepszy ?

Jak by apple podawało :

Mac OS X jest lepszy od Windows Vista

To by to miało sens bo są to oddzielne produkty które nie mają z sobą nic wspólnego.

Może to troszke bez sensu ale wczoraj zauważyłem na youtube DELL vs PC i dostrzegłem podobieństwo do tego co podaje apple.

#168 mantis30

mantis30
  • 1386 posts
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Posted 20 September 2009 - 18:31

Tylko, że Mac + OS X to kompletne rozwiązanie i tak jest oferowane przez producenta. Błąd czynią zaś Ci, którzy na siłę próbują te dwie rzeczy rozdzielić, ot co.

#169 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 20 September 2009 - 20:53

Nie na siłe tylko od zawsze kupuje się komputer i oprogramowanie które jest w zestawie bądź nie, a czy się z niego będzie korzystać to jeszcze inna sprawa.

#170 mantis30

mantis30
  • 1386 posts
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Posted 20 September 2009 - 21:01

Nie no pewnie, zawsze można kupić Maybacha i potem wozić buraki...

#171 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 September 2009 - 21:07

od zawsze to się maki z mac os kupowało ;]

#172 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 20 September 2009 - 23:22

Niedługo będą chcieli Nokię z iPhone OS kupić:D

#173 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 September 2009 - 23:32

ja się właśnie dziwię czemu ludzie już teraz tego nie żądają jak to mają w zwyczaju tutaj jakoś ta 'jedność' jest rozumiana? ale jak chodzi o komputer to już nie? przecież iPhone to telefon jak każdy inny - ekran dotykowy, procesor, ram, szmery, bajery - nic specjalnego, ten sam sprzęt siedzi też przecież w innych telefonach.

#174 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 20 September 2009 - 23:56

Też się dziwię. I popatrz, że brak kompatybilności np. Nokia -> SE nikomu nie przeszkadza. Mi idea produkowania oprogramowania zgranego ze sprzętem na którym się je sprzedaje w pełni odpowiada, czy to w tel. czy w komputerze, czy w telewizorze. Po co to rozdzielać? Po co na siłę starać się być lepszym od producenta i udowodnić mu, że jednak nasza konfiguracja będzie lepsza dla OS X?

#175 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 21 September 2009 - 01:07

Bo producenci nauczyli nas że grzebanie w oprogramowaniu komputera przynosi korzyści, że warto podkręcać, grzebać w biosach sterownikach oprogramowaniach wewnętrznych itd ... , a nawet do tego zachęcają specjalnymi wersjami procesorów, pamięci kart graficznych które wystarczy przelutować itd .. , pamiętam czasy kiedy kupiłem pierwszego PCta i wszyscy zajrzenie do biosu odradzali teraz mam wszystko krok po kroku jak kupić, złożyć podkręcić przerobić itd ... Drugie to też postępowanie apple, nie wiem kto z was śledzi losy OSX na PC ale pamiętacie początki ? Tyle szumu o zabezpieczeniach itd ... , a system został złamany w bardzo krótkim czasie co było wręcz niemożliwe aby ktoś był to w stanie zrobić z tak obszernym systemem i pojawiały się informacje że to ktoś z apple odwala krecią robotę bo tylko osoba znająca system mogła tak szybko go złamać. Ale już dając spokój apple, to ja uważam że wielkie korporacje produkujące sprzęt same na siebie zakładają pułapki w postaci w postaci drogich części zamiennych, nietypowych gniazd itd ... . Mi idea łączenia komputera z oprogramowaniem się nie podoba, przeglądałem ostatnio oferte firmy DELL i nie znalazłem opcji aby zrezygnować z systemu, mogłem zmienić jego wersje ale nie mogłem z niego zrezygnować, a co wtedy jeżeli chce postawić na nim Ubuntu to po co mam płacić za Viste ? Fakt zacząłem ostatnio przeglądać oferty komputerów i chyba jednak zaufam jakiemuś większemu producentowi a nie zwrócę się do przeciętnego kowalskiego w sklepie, ani nie będę składać zestawu na własną rękę bo sugerując się forami, i własnymi doświadczeniami z komputerami które zostały kupione w pierwszym lepszym sklepie i zestawiając to choćby z mini to stabilność i szybkość działania systemu np Windows XP na firmowy komputer działa znacznie lepiej. Co do kompatybilności mobilnych OSów tak jak iPhone OS, Android, Windows Mobile, Symbian czy inne wymyślone sobie przez producenta telefonu oprogramowanie nie robi wielkiej różnicy bo telefon i tak kupujemy do dzwonienia aczkolwiek gdyby tylko był sens uruchamiania któregoś z nich na innych telefonach to z pewnością i taka możliwość by się pojawiła. Swoją drogą ilość modyfikowanych romów Androida czy Windows Mobile nie jest w cale taka mała.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users