Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Postępowanie Apple wpływa na ludzi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#126 vanpoor

vanpoor
  • 35 postów

Napisano 15 września 2009 - 19:57

Ostatnią rzaczą, którą lubie jest wtrącanie sie w takie dyskusje, ale co tam. Wloze swoje trzy palce. Wiesz Seb wydaje mi sie ze sam siebie nie lubisz i jeszcze obrazasz sie na caly swiat. Przeczytalem wiekszosc postow w tym watku i widze ze za wszelka cene chcesz wszystkim udowodnic, ze masz racje. Otoz powiem Ci, ze masz. Ale ona jest prawdziwa tylko dla Ciebie. Chcesz cenzury? Zeby sie wszyscy ubierali tak samo? Zeby jezdzili takimi samymi samochodami? Mowisz innym co i jak mają myslec. To ze jeden lubi gorzkie a drugi słodkie to chyba jego indywidualna sprawa. Jezeli przeszkadzaja Ci posty w ktorych ludzie sobie wypisuja bzdury to ich nie czytaj. Twoj pierwszy post czytalem jak kazanie, brrr... A wlasnie zrobie Ci na złość i kupie sobie jutro ipoda. Tego z kamerą... Mimo wszystko pozdrawiam

#127 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 15 września 2009 - 19:58

seb - o ile Twoje teorie na temat cen sprzętu firmowego i składaków są dla mnie akceptowalne, to miłość do kabli (mimo wszystko dla mnie niezrozumiała) połączona z jednoczesnym ich nienawidzeniem, stanowi dla mnie rzecz wybitnie niepojętą ;)

#128 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 20:25

Wiesz Seb wydaje mi sie ze sam siebie nie lubisz i jeszcze obrazasz sie na caly swiat.


Nie do końca, ja jestem uparty i dąże do takiego rozwiązania które mnie zadowoli, znam sporo osób co poszło po komputer do media marktu lub innego sklepu kupili zestaw a potem płacz i zgrzytanie zębów bo to na Viście nie działa, grafika nie wyrabia w tej grze a procesor wcale nie chodzi szybciej od starego a pisali że ... , nie jestem lojalny wobec żadnego producenta sprzętu czy oprogramowania jeżeli stwierdze że najlepsze by było przejście na linuksa zrobie to choćby to miało wywrócić do góry nogami moją prace na komputerze, to mnie od większości z was różni miałem iPoda Toucha i wiem że iPhone OS jest na poziomie a apple go ciągle udoskonala i wprowadza nowe funkcje znane wcześniej z innych urządzeń ale w nowej jakości obsługi, później zmiana telefonu pokierowała mnie na Androida bo iPhoneOS już znałem. Miałem PCty z windows od 98 do Vista, potem przeszedłem na maki i teraz jestem na 10.6.1 trzeba iść dalej i ulepszyć to co się ma teraz i zrobić to tak aby nie powiedzieć później że mogłem zrobić inaczej.

#129 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2009 - 20:28

Hmm, też chciałem kupić maca mini żeby stał koło TV, jako player... ale zdecydowałem się na popcorn hour C-200. A do macbooka mam przypięte zasilanie i kabel sieciowy - niestety WiFi jest za wolne ;-/ Żeby nie było, za stołem kable idą*dosłownie w wiązkach... A co do tych składaków, że niby tańsze czy coś... Wystarczy, że poużywam chwilę kompa z XP który się kurzy obok, i już chętnie zapłacę tę różnicę.

#130 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 20:32

Składak nie oznacza że musisz na nim Winde stawiać :)

#131 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 20:34

jeżeli stwierdze że najlepsze by było przejście na linuksa zrobie to choćby to miało wywrócić do góry nogami moją prace na komputerze, to mnie od większości z was różni

ja nie wiem czy to o to dokładnie o to chodzi i czy nie wyciągnąłem tego zdania z kontekstu (znaki interpunkcyjne nie są jak widzę twoimi przyjaciółmi raczej, a to utrudnia zrozumienie wypowiedzi)
różni bo…?
inni nigdy nie będą w stanie przejść na coś innego?
nigdy nie będą chcieli grzebać w linuksie?
czy o co chodzi?

#132 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2009 - 20:35

iPhone OS jest na poziomie a apple go ciągle udoskonala i wprowadza nowe funkcje znane wcześniej z innych urządzeń ale w nowej jakości obsługi


Ten fragment bardzo dobrze oddaje różnice iPhone a inne tel.

jeżeli stwierdze że najlepsze by było przejście na linuksa zrobie to choćby to miało wywrócić do góry nogami moją prace na komputerze


Sam byś się chyba przewrócił - ze zmęczenia od czytania FAQ, HowTo instrukcji etc, żeby coś uruchomić hehee :-D

Miałem PCty z windows od 98 do Vista, potem przeszedłem na maki i teraz jestem na 10.6.1 trzeba iść dalej i ulepszyć to co się ma teraz i zrobić to tak aby nie powiedzieć później że mogłem zrobić inaczej.


Miałem okienka od 3.11 do vista... używałem linuxa, od slackware do ubuntu, teraz mam maca... powiedz mi gdzie znajdę coś lepiej działającego? Oczywiście mówimy o systemie.

#133 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 20:47

Wiesz jeżeli chodzi o oprogramowanie to fakt ciężko.

#134 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2009 - 20:57

Właśnie, i za ten spokój mogę płacić 30% więcej za sprzęt, który dodatkowo wygląda zajebiaszczo. Po roku z makiem nie wyobrażam sobie używania XP, Linuxa czy czegoś tam. Szkoda tylko, że mój komp już nie jest dużo wart, chyba, bo bym zamienił na PS3 :-P

#135 vanpoor

vanpoor
  • 35 postów

Napisano 15 września 2009 - 21:12

Seb, czekaj bo czegos tu nie rozumię:
zgadnij kto to napisal:

Miałem PCty z windows od 98 do Vista, potem przeszedłem na maki i teraz jestem na 10.6.1 trzeba iść dalej i ulepszyć to co się ma teraz

Sorry ludzie ale to się robi nudne, relacje Live i co chwile zmiana wierzeń


Zanim pojawił się 3GS jaki to 3G był super, a pare dni później pisali że jest wolny i nie wyobrażają sobie pracy na nim.

to mnie od większości z was różni miałem iPoda Toucha i wiem że iPhone OS jest na poziomie a apple go ciągle udoskonala i wprowadza nowe funkcje znane wcześniej z innych urządzeń ale w nowej jakości obsługi


Pisze to nie dlatego aby zmieniać forum ale żeby nie kupować czegoś co tak na prawdę nie jest nam potrzebne i aby zachować obiektywizm


tak to są Twoje wlasne słowa
raz cos negujesz a za chwile za tym sie opowiadasz.

A propos 10.6 (a pisales ze masz) dopiero wyszedl jakies dwa tyg temu jak sie nie myle...

dlatego napisałem że te wszelkie pokazy itd ... , to zwykłe naciąganie bo 90% z nas to by oprogramowanie w wersji 1.1.4 starczyło ewentualnie 2.2.1, a kolejne applowskie rewolucje to bajer.


Wiesz mi sie wydaje ze tylko sie chcesz pokłócić z tymi ktory mają inne zdanie niż Ty

#136 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 15 września 2009 - 21:35

Ja tylko czekam na zamkniecie topicu... Przyznam szczzerze, ze zdziwila mnie posawa Davido.

#137 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 21:37

Tak bo jeżeli ktoś mając iPhone 3G wychwala go a po zakupie 3GS twierdzi że nie wyobraża sobie pracy na 3G to jak dla mnie jest coś nie tak, skoro dla niego 3G jest wolny to był od początku a nie z chwilą pojawienia się 3GS. Mam 10.6 ale nie twierdze że 10.5 czy 10.4 są do dupy a miesiąc temu je chwaliłem, z powodzeniem moge teraz zrobić format do 10.4 i go używać a co więcej nawet go urzywam na iMaku G3 i niczego mi w nim nie brakuje co by uniemożliwiło mi prace, a to czego brakuje to zwykłe pierdoły :)

Nie chce się z nikim pokłócić, lubie rozmowy kontrowersyjne bo świadomie czy nie ja wyciągam wnioski z waszych a wy z moich argumentów, i nie ważne czy się ze mną zgadzacie albo czy ja z wami. Nieraz okazuje się że nie miałem racji i dochodze do tego po jakimś czasie ale potrafie się do tego przyznać.


Właśnie, i za ten spokój mogę płacić 30% więcej za sprzęt, który dodatkowo wygląda zajebiaszczo. Po roku z makiem nie wyobrażam sobie używania XP, Linuxa czy czegoś tam. Szkoda tylko, że mój komp już nie jest dużo wart, chyba, bo bym zamienił na PS3 :-P


Wiesz ty wolisz zapłacić za spokój, ja wole do spokoju dojść sam, oba podejścia są dobre tylko że ty efekt uzyskasz od razu a ja z tego wysune wnioski i zdobęde nowe doświadczenia. Nawet ten nieszczęsny OSX86 nie popierany na tym formu udostępnił narzędzie KextHelper który ułatwia prace nawet orginalnym urzytkowniką jak np apple spierdzieli AirPort lub DFU Mode, nikt nie otwiera konsoli tylko KextHelper i kext podmieniony, 64Bitowe jądro uruchamiane na komputerach których apple nie zakwalifikowało pod to i może wiele więcej .. , dwa oddzielne światy a jeden kożysta z zalet drugiego.

---- Dodano 15-09-2009 o godzinie 22:41 ----

Ja tylko czekam na zamkniecie topicu...
Przyznam szczzerze, ze zdziwila mnie posawa Davido.


Dlaczego na zamknięcie ? Wszystko w nim jest oki i nic nie narusza regulaminu, tematy typu co lepiej wybrać i do czego dopłacić mogą pomóc przechylić szalę w jedną bądź drugą strone wielu osobą.

#138 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 15 września 2009 - 21:49

Dlaczego na zamknięcie ? Wszystko w nim jest oki i nic nie narusza regulaminu, tematy typu co lepiej wybrać i do czego dopłacić mogą pomóc przechylić szalę w jedną bądź drugą strone wielu osobą.

no jak zobaczyli Twój bajzel w kablach, to maka na pewno już nie kupią:razz:

#139 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 września 2009 - 21:51

Wiesz są ludzie co im starcza myszka i klawiatura, a wtedy wygląda to zupełnie inaczej.

#140 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 16 września 2009 - 06:44

w przpadku Mini niezbędne minimum to 4 kable za biurkiem, zasilanie miniaka, zasilania monitora, monitor miniak i coś do dźwięku, bo głośniczek w mini woła o pomstę*do nieba i daleko mu do tego co chociażby jest w iMac'u. Nawet 3 kable to już robię bałagan, bo mniej więcej tyle samo jest w stacjonarnym PC. Więc Mak i PC pod względem kabli do jeden pies, poza iMac'iem, ale iMac'a nawet nie biorę*pod uwagę, bo rozmawiamy o stacjonarnych komputerach a nie all in one. Ale mac to tylko komputer, a właściwie to tylko system bo komputer to marny i nawet nie ze względu na cenu a z uwagi na jego konfigurację, a właściwie ich brak i absurdy polityki Apple. Mini w wypasionej konfiguracji bez monitora jest droższy od iMac'a w grubo lepszym konfigu. I tutaj argument że przecież*płaci się*za jego wielkość*odpada, obydwa urządzenia mają te same podzespoły a Mini powinien wychodzić*w konfiguracjach podobnych do MacBooków. A tak nie jest. To jest właśnie to co wzbudza najwięcej kontrowersji. Polityka cenowa. Pal licho że drogo, chociaż tak naprawdę*to nie przesadzałbym w Hameryce minimalna płaca to 1000 USD w Europie 1000 Euro i te ceny w stosunku do zarobków są bardzo podobne. Ani przecietny Amerykanin nie odczuje zakupu mini ani europejczyk. Zadziwia fakt że Mini 2.26 + 4GB ramu + myszka + klawiatur+duży dysk bez ekranu kosztuje podobnie do iMac'a 2.4 z ekranem. Może Apple dostaje bonusy od wypchniętych słabych matryc TN? Cholera wie. Może im płacą*za pozbywanie się*złogów magazynowych, bo taniej jest je wcisnąć*klientowi niż*utylizować. A jak będę*miał pracować*kiedyś na Windowsie to nic mi sie*nie stanie. Przecież nie będę*szat darł z powodu systemu na jakim pracuje, bo to tylko system. A w życiu są fajniesze rzeczy niż system operacyjny komputera.

#141 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 września 2009 - 08:41

jak ktoś nie chce kabli, to kupuje macbooka. ja mam tylko jeden z niego -> głośniki. + magsafe jak trzeba ładować

#142 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 16 września 2009 - 08:46

Tak bo jeżeli ktoś mając iPhone 3G wychwala go a po zakupie 3GS twierdzi że nie wyobraża sobie pracy na 3G to jak dla mnie jest coś nie tak, skoro dla niego 3G jest wolny to był od początku a nie z chwilą pojawienia się 3GS.


A co nie tak? "Zrobił sie" wolny. kiedy pojawiło się coś szybszego. Na marginesie - weź do ręki jeden i drugi i zobacz na czym polega ta różnica w prędkości - jest naprawdę znaczna.
W końcu lepsze jest wrogiem dobrego.
Czy o starym x386 też*powiesz, że jest szybki, bo kiedyś*był "najszybszy na świecie"?

#143 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 września 2009 - 08:57

Nawet ten nieszczęsny OSX86 nie popierany na tym formu udostępnił narzędzie KextHelper który ułatwia prace nawet orginalnym urzytkowniką jak np apple spierdzieli AirPort lub DFU Mode(...)


Przepraszam, czy to nadal polskie forum...? :/

#144 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 16 września 2009 - 12:30

A co nie tak? "Zrobił sie" wolny. kiedy pojawiło się coś szybszego. Na marginesie - weź do ręki jeden i drugi i zobacz na czym polega ta różnica w prędkości - jest naprawdę znaczna.
W końcu lepsze jest wrogiem dobrego.
Czy o starym x386 też*powiesz, że jest szybki, bo kiedyś*był "najszybszy na świecie"?


Wiesz iPhone jak by na to nie patrzeć jest telefonem, appstore i wszelkie inne bajery no fajnie mieć ale to nie jest co najmniej dla mnie coś ważnego. Ktoś napisze że nie mam iPhone`a no nie mam ale mam iPoda Toucha i jedyne co na nim robie to przejrzę strony lub youtube, może dla tych co grają w gry jest to jakąś różnicą ale i tak nie sądzę.

#145 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 16 września 2009 - 13:57

jasne że o 386 napiszę*że jest szybki pod warunkiem, że wiem do czego go kupuje. Jeżeli jego zastosowanie będzie na tych programach jakie powstały współcześnie 386'tce to powiem że jest szybki. Jeżeli postawię na nim XP'ka to oczywiście że nie, ale w przypadku telefonu oprgramowanie jest tworzone z myślą*o nim a wersja z jaką*jest sprzedawany powinna chodzić tak by nie trzeba było wymieniać sprzętu. Jeżeli firma wypuszcza soft na telefon, który nie jest dla niego stworzony do komfortowej pracy a potem wypuszcza model, na którym wg. użytkowników pracuje się*komfortowo to jest to niepoważne, łupieżcze podejście. W takim wypadku iPhone 3GS powinien zawierać*oprogramowanie o cyferkę*wyższą, które zawierałoby funcję, rekompensujące wydanie kolejnych pieniędzy na nowy model. Wyobraźcie sobie sytuację*w której nokia wydaje 6300 a po chwili 6300S przecież to byłoby niepoważne podejście firmy do klientów. Tak samo gdyby producent samochodów wypuścił model z silnikiem 30KM do samochodu o masie 2 ton, by dopiero po chwili wypuścić ten sam model z silnikiem 230KM. To samo wyposeżenie, ten sam wygląd, ta sama cena, a może i niższa nawet niż tego z silnikiem 30KM....kur***y by poszły na takiego producenta, ale w przypadku Apple Stefan jest całowany w czubek, nie powiem czego, bo fajnie jest tak bez wazeliny swoich klientów. Nie wiem może faktycznie coś*w tym jest że marka Apple jest tak lubiana przez orientację*homo.

#146 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 września 2009 - 14:01

przecież 3GS ma jakieś nowe ficzery niedostępne dla 3G o ile się nie mylę? poza tym - komfort jest przecież, skoro nikt nie narzekał wcześniej jeżeli ktoś traci komfort po wyjściu nowego modelu bo ma niższe cyferki, wyniki w benchmarkach, etc no to jego sprawa to, że firma sobie na nich zarabia - nic złego w tym nie widzę ;) wykorzystują potrzeby rynku a że się ludzie w pogoni za cyferkami na to łapią - ich sprawa nikt tu nikogo nie okłamuje przecież jasne - rewolucją czy innowacją tego nazwać nie można ale rynek aktualnie chyba (irracjonalnie) chce cyferek jak się tak patrzy po ludziach

#147 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 16 września 2009 - 14:10

a bo rynek nie jest doskonały, podobnie jak demokracja i wszelkie normy, które ustala ogół, tudzież*większość. Jednak mimo wszystko te ficzery nie są*wystarczające....zresztą*jest piękny dzień, a ja nie będę walczył z wiatrakami, jak ktoś lubi cyferki to jego sprawa.

#148 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 września 2009 - 14:30

otóż to ja też nie widzę powodu wymieniania specjalnie 3G na 3GS ale jak ktoś ma taką potrzebę - jego sprawa

#149 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 września 2009 - 14:47

otóż to
ja też nie widzę powodu wymieniania specjalnie 3G na 3GS
ale jak ktoś ma taką potrzebę - jego sprawa


-zobaczylbys powod do wymiany na 3GS i to juz po paru minutach uzytkowania!
Z perspektywy 3GS-iPhone 3G wydaje sie wrecz irytujaco wolny!

#150 gość niedzielny

gość niedzielny
  • 66 postów

Napisano 16 września 2009 - 15:02

Przepraszam, czy to nadal polskie forum...? :/


czepiasz się ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych