Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plany wydania aplikacji AutoMapa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#51 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 01 marca 2010 - 16:13

Mialem mio, nie dziekuje...

#52 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 01 marca 2010 - 16:29

@Sgt Pepper to sie ekonomicznie mija z celem!....

juz bym wolal navi porzadna sobie kupic;]

i: w navigonie takie "zawieszki" jak w sygicu nie wystepuja...



Owszem, ekonomicznie może i nie będzie. Sam mam osobną nawigację (jest to Navigon), ale postanowiłem spróbować i mieć i navi i telefon w jednym- kupiłem uchwyt TT. Przybędzie do mnie jutro lub pojutrze. Wkurza mnie to żonglerka w aucie telefon, navi i Bóg wie co jeszcze. Będzie porządek ! Przetestuję Navigona 1.4 dla iP , porównam go z urządzeniem Navigon 2110max i aktualnymi mapami q1 2010 i dam znać co i jak, choć już teraz widzę że te z iP są w d... w porównaniu z q1 2010.

#53 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2010 - 16:32

Sgt Pepper ile cię kosztował uchwyt i gdzie zanabyłeś?

#54 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 01 marca 2010 - 16:47

Sgt Pepper ile cię kosztował uchwyt i gdzie zanabyłeś?


389pln. Allegro się kłania.

#55 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2010 - 21:15

za 400 zł kupisz fajne mio z programem bodajże miomap i jeszcze ci zaostanie troszke pieniezkow


no fajne bo fajne Mio Moov 500, ale miomap to epic fail. Wiem, bo mój ojciec to ustrojstwo ma i tak prowadziło, że pożal sie Boże. Konieczny zakup Automapy już na starcie.

#56 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 marca 2010 - 21:21

Te wszystkie "nawigacje" to przeżytek przy tym: Latarka GPS wskaże Ci drogę na ulicy | Gadżetomania.pl ;)

#57 Grabus

Grabus
  • 112 postów
  • SkądTczew

Napisano 03 marca 2010 - 00:07

Te wszystkie "nawigacje" to przeżytek przy tym: Latarka GPS wskaże Ci drogę na ulicy | Gadżetomania.pl ;)


Tylko że to na razie koncepcja.

#58 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2010 - 10:57

A jak tam AutoMapa na iPhona? Żeby tak choć trochę powrócic do tematu.

#59 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 03 marca 2010 - 16:33

A jak tam AutoMapa na iPhona?
Żeby tak choć trochę powrócic do tematu.


A dajcie spokój z tym siermiężnym tworem. Owszem, na Polskę jest na razie najlepsza, ale jeszcze 1-2 kwartały aktualizacji innych firm i będzie po Automałpie. Już z mapami Navigon q1 2010 SPOKOJNIE da się jeździć po Polsce i nie tęsknić za AM. Sami sobie strzelają w kolano przez swoją opieszałość. Zniecierpliwieni klienci kupią mapy innych producentów, przekonają się i do AM już nie wrócą. No nawet weźmy obecną sytuację... Wiele osób ma takiego sobie Navigona 1.4 for iP ( w porównaniu do Navigona dla PNA jest naprawdę -"taki sobie", uwierzcie) . Czy w obliczu wejścia lada moment ponoć bardzo dobrej wersji dla iP -1.5 zdecydowalibyście się na zakup Automapy Europa za 100 eurasiów? Ja już niestety nie. Myślę że takich osób jest dużo. A z każdym dniem będzie raczej więcej...
(No ale to tylko moje zdanie.)

#60 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 03 marca 2010 - 17:24

Ja osobiscie nigdy o automapie nie slyszalem, ani nie widzialem, to chyba tylko w Polsce sprzedaja? xD Ja dzis wywalilem navigona, idiota caly czas na platne autostrady mnie wysyla, mimo ze mu zabronilem, 60€ w plery :/ jade na tt i jest ok

#61 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 03 marca 2010 - 19:52

Ta automapa to brzmi jak legenda. Miałem wcześniej larksa z Mapamap. Niestety automapy nigdy nie kupiłem. Od kiedy kupiłem navigona na ipka to przestała mi być potrzebna inna nawigacja. Robię rocznie po Polsce jakieś 35 tyś. I navigon daje radę, a poza tym mam całą Europę. I wszystko w telefonie... Powiedzcie na czym polega potęgą automapy w pl?

#62 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 03 marca 2010 - 20:57

Ta automapa to brzmi jak legenda. Miałem wcześniej larksa z Mapamap. Niestety automapy nigdy nie kupiłem. Od kiedy kupiłem navigona na ipka to przestała mi być potrzebna inna nawigacja. Robię rocznie po Polsce jakieś 35 tyś. I navigon daje radę, a poza tym mam całą Europę. I wszystko w telefonie...
Powiedzcie na czym polega potęgą automapy w pl?


Dobre pokrycie dróg i ich klasyfiakcja + dobra numeracja budynków.
A tak poza tym to nic ;)

#63 wittka

wittka
  • 38 postów
  • SkądPiastow / Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 20:59

Na autorskich mapach PL, na subskrypcji (za rozsadne pieniadze) gwarantujacej upgrade map i programu, na tym ze byla jako pierwsza lub jedna z pierwszych nawigacji z prawdziwego zdarzenia na polskie drogi, i na cenie dostosowanej do mozliwosci nabywczych Kowalskich. Potega Automapy to rowniez Targeo.pl, informacja o korkach bez TMC, i pewnie jeszcze kilka rzeczy.

#64 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2010 - 21:02

Można różne rzeczy o autmapie mówić ale żeby aż legend to chyba nie :) W moim przypadku za automapą przemawia dokładność map. Zawiera wiele szczegółów, których nie zawierają inne softy. Nie dziwi mnie to. W końcu AM to produkt polski. Wiem, że sprzedają swoje mapy innym producentom. Domyślam się, że te sprzedawane nie są tak dokładne lub są to nie najnowsze wersje. stąd nie mogą się równać z AM na terenie Polski. Kilka osób pisze, że" sprawdzali jaką trasę wskażę nawigacja i nie jest to trasa, którą ja bym wybrał i wcale nie najlepsza". Po pierwsze to nawigacja samochodowa pozbawiona jest inteligencji i możliwości czytania w myślach. Jeden woli jedną trasę a inny ma swoją ulubioną. Po drugie korzystanie z nawigacji na znanej trasie określiłbym jako zboczenie. Jeśli znam drogę to po co mi nawigacja? A jeśli nie znam to używam jej z pełną świadomością, że być może istnieje jakaś inna a nawet lepsza trasa, ale tak, którą wskazuje mi nawigacja z pewnością doprowadzi mnie do celu a o to przecież chodzi. A na koniec - kilka osób wyraża zdziwienie, że ludzie dopytują się tu o automapę jakby to było nie wiadomo co. Mnie to absolutnie nie dziwi. Powód jest prosty. Wystarczy przypomnieć sobie... temat postu. Czy jeśli otworzycie temat "w czym nosić iPhona" to będziecie się dziwić, że przez 125 stron ludzie piszą o pokrowcach do telefonów? ;)

#65 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 03 marca 2010 - 21:06

Dobre pokrycie dróg i ich klasyfiakcja + dobra numeracja budynków.
A tak poza tym to nic ;)


Czyli tak samo jak navigon. Ok, dzięki.

---- Dodano 03-03-2010 o godzinie 23:09 ----
Dusiek- pararela niezbybtrafna, ale ładna.
Pozdr

#66 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2010 - 21:11

Czyli tak samo jak navigon. Ok, dzięki.

No kolega raczej wyciąga zbyt subiektywne wnioski. To rozumiem raczej takie potwierdzenie własnych przyzwyczajeń. Nie twierdzę, że navigon jest do bani ale to temat o automapie.

Mniej więcej mógłbym napisać też, że Wołga to taki duży samochód z wygodnymi siedzeniami, którym lubili jeździć dygnitarze. Czyli tak samo jak Mercedes. Ok, dzięki...

#67 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 03 marca 2010 - 21:42

Czyli tak samo jak navigon. Ok, dzięki.

---- Dodano 03-03-2010 o godzinie 23:09 ----
Dusiek- pararela niezbybtrafna, ale ładna.
Pozdr


NIE tak samo jak Navigon.
Navigon w porównaniu do AM jednak odstaje. Nie jest to tragedia (mam na myśli q1 2010 na PNA), ale fakt to fakt.
Wersja na iPhone'a jest niestety jeszcze gorsza. Odnoszę wrażenie że mapa w wersji na iP to jakieś q2 2009.
Mam PNA Navigon 2110max z usługą FresMaps i ostatnią aktualizację, czyli q1 2010 , mam iP + Navigon 1.4 więc mam porównanie. Aha, miewam i często używam w celach testowo-porównanwczych AM zawsze w najnowszej wersji - znajomy ma PDA Mio P560 z licencjonowaną AM.

#68 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 03 marca 2010 - 22:30

no może, na moje potrzeby navigon 1,4 styka. jak nie wiem gdzie jadę to włączam i zawsze dojadę, a jak wiem, to nie używam nawigacji. tak na serio, to nie wiem, co może być bardziej przydatne. no oczyiście jeśli ktś nie prowadzi tira powyżej 12 ton i wysokość powyżej 3,5 metra i musi to wprowadzać do nawi. wtedy navigon na ip się nie przyda. w innym przypadku - sorry...

---- Dodano 04-03-2010 o godzinie 00:33 ----
a poza wszystkim piszesz: "nie taka sama" (czyt. gorsza), "odstaje"... daj jakieś przykłady. bo tak to tworzysz kolejne mity. piękne, ale jednak bajki.
pozdr

#69 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 03 marca 2010 - 22:39

[QUOTE=parmenides;1187426]no może, na moje potrzeby navigon 1,4 styka. jak nie wiem gdzie jadę to włączam i zawsze dojadę, a jak wiem, to nie używam nawigacji. tak na serio, to nie wiem, co może być bardziej przydatne. no oczyiście jeśli ktś nie prowadzi tira powyżej 12 ton i wysokość powyżej 3,5 metra i musi to wprowadzać do nawi. wtedy navigon na ip się nie przyda. w innym przypadku - sorry...[/QUOTE]

Wiesz, ja też nie jeżdżę Tirem. Jeżdżę autem osobowym i to nie zawodowo, a dla przyjemności. A że nosi mnie czasem i dość często wyruszam z rodziną w Polskę i ze 2-3 razy do roku po Europie to trochę tych kilometrów z navi się robi... Używałem TT/Navigona/AM i iGo i o jako takie porównanie i opinię mogę się pokusić. Oczywiście nikt nie musi się nią zgadzać.

---- Dodano 03-03-2010 o godzinie 22:42 ----
---- Dodano 04-03-2010 o godzinie 00:33 ----
a poza wszystkim piszesz: "nie taka sama" (czyt. gorsza), "odstaje"... daj jakieś przykłady. bo tak to tworzysz kolejne mity. piękne, ale jednak bajki.
pozdr[/QUOTE]

Podałem. Przeczytaj raz jeszcze. Tym razem ze zrozumieniem. Parę postów wstecz też. Powtórzę - póki co żadna mapka nie równa się z siermiężno-buraczaną AM PL z powodu dobrej siatki, dobrej numeracji, dobrej klasyfikacji dróg i liczbie POI, a Navigon 1.4 dla iP ma się nijak do Navigona dla PNA bo mapy tego z PNA (q1 2010) są o wiele bardziej aktualne niż te z iP. Już rozumiesz ?

#70 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 03 marca 2010 - 22:52

Chryste - wrzuć na luz, staram się mimo swoich ułomności czytać ze zrozumieniem. nie musisz mi przypominać o tym, że jestem upośledzony. to wiem sam. uśmiechnij się! pozdr

#71 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 03 marca 2010 - 22:59

Chryste - wrzuć na luz, staram się mimo swoich ułomności czytać ze zrozumieniem. nie musisz mi przypominać o tym, że jestem upośledzony. to wiem sam. uśmiechnij się!

pozdr


OKOK. Już się wyluzowuję. Trochę przesadziłem, ale ile można pisać w kółko to samo ?
;)

#72 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 03 marca 2010 - 23:06

luz - rozumiem, tylko po prostu nie znalazłem w tym wątku żadnych twoich przykładów w czym jest lepsza AM. jako abnegat w sprawach nawigacji, ale jednak korzystający z zadowoleniem z dwóch rozwiązań ciekawy byłem po prostu w czym ta AM jest lepsza. najważniejsze, że się nie gubimy i jeździmy w miarę bezpiecznie (o ile można tak jeździć po naszych wyboistych drogach). pewnie miniemy się kiedyś gdzieś i nawet nie będziemy o tym wiedzieć. pozdr parmenides

#73 radziwoj

radziwoj
  • 49 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 kwietnia 2010 - 09:31

AutoMapa na iPhona - widzieliśmy wersję alfa - Technowinki w Onet.pl

#74 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2010 - 10:18

Prima Aprilis...

#75 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 01 kwietnia 2010 - 11:49

Skoro nie ma AM na iP musisz zadowolic sie czyms innym. Ja nie jestem przekonany do nawigacji w telefonie dlatego kupilem tomtom osobno




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych