Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plany wydania aplikacji AutoMapa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#26 belek

belek
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2010 - 12:32

Niestety nie mam dobrych wieści
>


to ze AM nie bedzie na ipka to dobra wiadomosc. ilosc bledow i zacofanie tej aplikacji nie ma sobie rownych. problemow nie wynagrodza nawet momentami minimalnie aktualniejsze mapy. na Windows Mobile omijam szerokim lukiem AM. najpierw korzystam z iGO, czasami z TomToma, jeszcze rzadziej z Navigona a AM wlaczam raz na rok zeby upewnic sie w przekonaniu ze jest zacofana ;)

#27 vitt

vitt
  • 5 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 00:40

Ale zdecydowana większość użytkowników nawigacji GPS w Polsce używa AutoMapy. W tym też ja. Co nie znaczy,że nie używam innych programów. AM przyciąga użytkowników chyba głównie tzw. punktowymi adresami(nry domów widoczne na mapie, jak i obrysy budynków), które można spotkać tylko w Garminie.

#28 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2010 - 14:48

Jeśli chodzi o mnie to obrysy domów nie są czymś co przyciąga mnie do AutoMapy. Nie są to też numery domów widoczne na mapie. Jeśli chodzi o mnie to atutem AutoMapy jest dokładność map. Błędy oczywiście są ale z mojego doświadczenia jest ich znacznie mniej niż u produktów konkurencji.

#29 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 11 lutego 2010 - 15:35

Pewnie dlatego ze to polski produkt, zagraniczna konkurencja ma inne priorytety niz polskie polne drogi (-:

#30 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2010 - 20:57

To tym bardziej plus dla AM. Nie sądzisz? A jak dla mnie to właśnie jakość mapy decyduje o jakości programu nawigacyjnego nie zaś jakieś wodotryski czy barwa głosu lektora.

#31 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 12 lutego 2010 - 00:12

Sadze, nie sadze... Nie mieszkam w pl i nigdy nie miałem stycznosci z am, ale słyszałem dużo dobrego... Sam używam tt, a ostatnio navigona i w obu mapy są bardzo dobre, polne drogi są w obydwu wiec luz ^^ jedyne co mi nie pasuje w navigonie to słaby zoom w porownaniu do tt, muszę przetestowac w jakimś większym mieści, lille albo Paryż najlepiej, często tam jadę ale praktycznie zawsze sluzobowym BMW x6 xD wiec GPS jest zbędny ;p

#32 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2010 - 08:23

(...) muszę przetestowac w jakimś większym mieści, lille albo Paryż najlepiej, często tam jadę ale praktycznie zawsze sluzobowym BMW x6 xD wiec GPS jest zbędny ;p


A jak sobie radzisz z utrzymaniem czystości w aucie?
Chyba musisz często chodniczki trzepać co?

#33 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 12 lutego 2010 - 10:44

Hmm co kilka dni odkurzaczem przelatuje na myjni... Czemu o to pytasz? xD

#34 tomaszolodz

tomaszolodz
  • 12 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 lutego 2010 - 10:54

Mnie kiedyś Am poprowadziła tak że zjechałem na autostradę przejechałem przez bramkę uiszczając 14 zl i za 100 m zjechalem z autostrady.

#35 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 12 lutego 2010 - 15:43

No to ladnie xD ja jak czasem sie spiesze do roboty to biore autostrade i za niecale 10km place 1€, 14zl ladne zdzierstwo ^^ nie ma w am opcji ominiecia autostrad platnych jak to jest w tt np.?

#36 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2010 - 15:49

Jest to urządzenie techniczne, a jak na razie nie są one wyposażone w sztuczną inteligencję. Korzystanie z każdej nawigacji wymaga używania inteligencji użytkownika.
Z pewnością AM poinformowała Cię, że wyznaczona przez Ciebie trasa przebiega przez płatne drogi. No chyba, że sam zrezygnowałeś z wyświetlania takich komunikatów.

Nie chciałbym wyjść na jakiegoś fanatycznego obrońcę AM ale takie argumenty dotyczą każdej nawigacji i trzeba się z nimi liczyć podczas ich używania.

---- Dodano 12-02-2010 o godzinie 15:49 ----

Hmm kilka dni odkurzaczem przelatuje na myjni... Czemu o to pytasz? xD

Aaaaa... Nieważne... :o)

#37 bck4

bck4
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2010 - 23:18

Zobaczcie pierwszy zrzut ekranu z Automapy dla
iPhone [url=http://www.ipod.info.pl/index.php/czy-to-automapa-dla-iphone-os-–-zrzut-ekranu/]Blog – iPod, iPad, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS – informacje … Blog Archive Czy to AutoMapa dla iPhone OS?[/url]

#38 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2010 - 23:57

lille albo Paryż najlepiej, często tam jadę ale praktycznie zawsze sluzobowym BMW x6 xD wiec GPS jest zbędny ;p


w polsce to bys skode dostal i bys sie cieszyl :]

a przy okazji co by syfu narobic w watku o czym innym

testowal juz ktos sygica po updacie do 8.0.1?

#39 deszczu8

deszczu8
  • 33 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 10:49

@shivan
Ja testowalem, mocno usprawnili, mam wrazenie ze rzadziej traci sygnal i policetraps dzialaja bez problemu. TMC na Polske nie dziala. Pinch zoom daje rade.

Ogolnie powiem tak mam sygica navigona i iGo....przez wiecej opcji ustawien dostosowania i genialny i przyjazny itinerary rzadzi Sygic. Navigon na plus ma google search, liste IPOD i w przyszlosci panoramaview (no ale to bajer i zreszta 9eu trzeba placic)

TT na IP nie testowalem wogle wiec na mam skali porownawczej

#40 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lutego 2010 - 14:34

tez bylem zwolennikiem sygica...niestety kilka razy sie zawiodlem i teraz musze znosic paskudny gui navigona... ale skoro piszesz ze cos sie poprawilo...to chetnie przetestuje;] powiedz mi tylko jedno: nadal ma klopoty z wyznaczeniem pozycji w miescie, tzn. "spoznia" na skrzyzowaniach?

#41 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 22:41

Ja mam Sygica i Navigona. Ostatnio odbyłem wyprawę z Łodzi do Wrocławia i z powrotem. Na początku odpaliłem Navigona bo wydawało mi się, że jednak to on jest lepszy m.in. pod względem algorytmu wyliczania trasy. Niestety bardzo się zawidołem. Trasa, którą wyznaczył była gorsza niż ta wyznaczona za pomocą Sygic mimo, że ustawieniami się bawiłem i zoptymalizowałem je jak najbardziej mogłem. Ilekroć zbaczałem z kursu Navigon próbował mnie na chama nawrócić na wcześniej wytyczoną trasę bez jakiegokolwiek logicznego uzusadnienia. Nie wiem po ilu kilometrach przestawiłby się na tą, którą ja uważałem za optymalną ale trwało to zbyt długo jak na moją cierpliwość. Co ciekawe Sygic na tym samym odcinku po zboczeniu początkowo kazał mi zrobić małe kółko aby wrócić na stary kurs lecz po chwili ustanowił nową trasę, dokładnie tę, którą znałem i uważałem za najlepszą (mimo, że nie prowadziła głównymi trasami). Podczas podróży powrotnej trasa wyznaczona przez Sygica była różna od tej moim zdaniem najlepszej tyle razy, że policzyłbym to na palcach jednej ręki. Z moich obserwacji wynika, że algorytmy wyliczania tras w Navigonie i w Sygic ma się jak Maluch do Mercedesa. Co rpawda w mieście Navigon sprawdzał się równie dobrze jak Sygic ale przy pierwszej dłuższe wyprawie wypadł bardzo źle. To co mnie trzymało przy nim to lepsze zachowanie przy odbieraniu rozmów oraz odtwarzanie muzyki z iPoda i wyciszanie jej w momencie komend głosowych (w Sygicie nie ma wyciszania i często muzyka zagłusza głos). Poza tym w Sygicie mamy lepsze ostrzeżenia o radarach i przejazdach kolejowych (tych drugich w Navigon w ogóle nie zauwazyłem). Kiedyś na jednym blogu jego autor dokonał porządnego porównania nawigacji na iPhona. Wygrały obie omawiane przeze mnie programy. Co mnie dziwi to to, że na tym forum (i nie tylko) większość użytkowników generalnie olewa Sygic i dyskusje prowadzone o nawigacjach sprowadzają się jedynie do Navigona, TomToma i czasem iGo. Jak dla mnie Sygic prezentuje bardzo dobry poziom i po zapoznaniu się z Navigon, który według wielu jest najlepszy doszedłem do wniosku, że nie mam potrzeby sprawdzać pozostałych (chyba, że wyjdzie AutoMapa) bo szansa na to, żeby były lepsze od Sygic, któremu w moim odczuciu do doskonałości dużo nie brakuje, są maluśkie.

#42 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lutego 2010 - 22:48

Zobaczcie pierwszy zrzut ekranu z Automapy dla
iPhone Blog – iPod, iPad, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS – informacje … Blog Archive Czy to AutoMapa dla iPhone OS?


to fake - zwróćcie uwage na ramkę ekranu - z lewej strony jest OK z prawej margines jest węższy na górze a szerszy na dole. Ekran nie może być trapezoidalnie zniekształcony. Niemniej wygląda to fajnie i miejmy nadzieję, że tak będzie wkrótce.

#43 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lutego 2010 - 23:15

@adrianopel sygic na trasy jest ok...zrobilem kawalek z nim ale w miescie wersja 7..cos tam odpadam przykro mi... chyba ze lubisz komunikat "skrec w lewo" gdy skrzyzowanie jest juz 100m za twoimi plecami;]]

#44 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 26 lutego 2010 - 23:40

To jest temat o AutoMapie.

#45 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 09:29

chyba ze lubisz komunikat "skrec w lewo" gdy skrzyzowanie jest juz 100m za twoimi plecami;]]


Ja tak nie mam. Może to wina odbiornika GPS. Ja akurat używam zewnętrznego (Nokia LD3W) i u mnie komunikaty pojawiają się jak należy. Nie pogniewałbym się gdyby były jeszcze wcześniej ale u mnie na pewno nie odbywa się to po dokonanym skręcie.

#46 Noritsu

Noritsu
  • 24 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 27 lutego 2010 - 12:54

adrianopel masz u mnie piwo. Dla mnie też Sygic rządzi. No chyba, że automapa będzie na IP to może wtedy będzie jakaś konkurencja :)

#47 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 15:07

@adrianopel

sygic na trasy jest ok...zrobilem kawalek z nim
ale w miescie wersja 7..cos tam
odpadam przykro mi...
chyba ze lubisz komunikat "skrec w lewo" gdy skrzyzowanie jest juz 100m za twoimi plecami;]]


Kup sobie uchwyt Tomtoma, a nie polegasz na dziadowskim, wbudowanym module aGPS w iP. Wtedy takich sytuacji mieć nie będziesz.

#48 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2010 - 21:34

@Sgt Pepper to sie ekonomicznie mija z celem!.... juz bym wolal navi porzadna sobie kupic;] i: w navigonie takie "zawieszki" jak w sygicu nie wystepuja...

#49 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 01 marca 2010 - 09:16

Za 400 zł dobrej nawi nie kupisz, wiec tt car kit wychodzi ekonomiczniej i masz normalny GPS gdyż w nim siedzi nic innego jak SirfStar III, ekran ip jest wystarczjaco duży, mam styczność z wieloma GPSami i jakoś mi ten w ipku najlepiej podchodzi :P

#50 kros

kros
  • 191 postów

Napisano 01 marca 2010 - 15:14

za 400 zł kupisz fajne mio z programem bodajże miomap i jeszcze ci zaostanie troszke pieniezkow




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych