Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plany wydania aplikacji AutoMapa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#1 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2009 - 10:08

Niestety nie mam dobrych wieści dla fanów automapy. Napisałem przedwczoraj do producenta automapy - zastanawiałem się czy brać navigona czy czekać na automapę - odpowiedź poniżej: >Witamy, >w chwili obecnej nie jest planowane wydanie AutoMapy na iPhona. > >Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen AutoMapa (pd) > > >Witam! > >Czy zamierzacie Państwo wydać Automapę na iphone'a ??? >Pytam bo nie wiem czy poczekać czy brać produkt innego producenta. >

#2 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 01 lipca 2009 - 10:13

to juz 10 wypowiedz na ten temat - niepotrzebny nowy temat.

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2009 - 10:20

:( A może by tak petycja? ;) Mi też się*ten navigon nie podoba... Tym bardziej, że ma pokrycie Polski takie, jakie ma. Brakuje mi Hołka z AM.

#4 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 01 lipca 2009 - 11:06

juz bylo pisane do nich wysylajac link nawet do ankiety ile osob by chcialo AM i nic.

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 lipca 2009 - 11:44

Spokojnie, z czasem zrobią.

#6 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 01 lipca 2009 - 11:46

raczej nie - jesli by mieli zrobic juz by zaczeli nad nim prace, a tak, wiekszosc kupi inne programy i nie beda mieli zbytu. dziwi mnie to, ze i navigon i automapa korzystaja z map navteq'a a podobno sa takie roznice w mapach...

#7 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 lipca 2009 - 11:49

Zrobią zrobią, tylko nie od razu. Pewnie nie mają póki co nikogo kto potrafi cokolwiek napisać na OS X. Nie są przecież głupolami, żeby ten rynek olać. Chyba, że są ...

#8 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 01 lipca 2009 - 11:52

mi napisali ze nie maja w planach - choc oglaszali ze szukaja do pracy programisty bieglego w programowaniu na OS X :) odpowiadajac na maile z pytaniem o iPhone'a mogli by pisac ze za jakis czas :)

#9 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 lipca 2009 - 13:10

Głupolami, by olać rynek ?? Jaki rynek ? AM zapewne w kilka dni po ukazaniu się w AppStore czy Cydii znajdzie się w necie za friko. Jak iDA, jak Navigon, jak polska mapa Sygic ( nota bene ta, która nigdy nie wyszła...:)) Rynek telefonów widać nie jest obszarem zainteresowań producenta AM. I tak pewnie zostanie. Za 300 zł lepiej kupić Mio Mov 200 lub taniej Larka i tam wrzucić AM.

#10 iMak

iMak
  • 81 postów

Napisano 01 lipca 2009 - 13:11

nie chce byc zlosliwy, choc pewnie bede. A jak oni sobie maja poradzic z tym beznadziejnym interfejsem? Nigdy nie widzialem gorszego UI w nawigacji niz w AM. Aplikacje musza byc dostepne na iPhonie przez klikniecie palcem, a na AM duzo trzeba nadal rysikiem. Sam mialem to "cos" jeszcze na PDA i tak szybko zrezygnowalem, jak zainstalowalem. Powiem tak, jak nie przeorganizuja gruntownie interfejsu w kierunku TT, Navigon czy iDA to nic z tego nie bedzie. Dopoki to sie nie stanie, doputy nie beda we mnie mieli klienta.

#11 shivan

shivan
  • 1 141 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 07:10

Głupolami, by olać rynek ?? Jaki rynek ? AM zapewne w kilka dni po ukazaniu się w AppStore czy Cydii znajdzie się w necie za friko. Jak iDA, jak Navigon, jak polska mapa Sygic ( nota bene ta, która nigdy nie wyszła...)



no tak a jak sie robi z normalnymi nawigacjami? 20 minut zabawy unlock i wgrywasz tomtomy automapy
navigony..co chcesz.....na torrentach jest tego multum...

wiec te rynki sie zabardzo od siebie nie roznia prawda?...

i sadze ze tak...byli by glupolami gdyby olali appstore

druga sprawa interface da sie przeciez zmienic...zreszta cokolwiek by nie zrobili nawet jeden przycisk
"jedz do...przez " bedzie lepsze od navigona;p

#12 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lipca 2009 - 08:54

Ja tam nie narzekam na AM. Rysika wogóle nie używam, wszystko paluchem. I śmiga. I myślę, że nie potrzebują takiej "reorganizacji:, bo żadna drogowa navi nie jest póki co jakimkolwiek konkurentem AM, jeśli chodzi o kraj.

#13 LUBANG

LUBANG
  • 4 postów

Napisano 14 lipca 2009 - 12:41

Ja tez uważam iż z obecnym interfejsem automapy nie da rady wejść na rynek iphona. Mając Larka 43.1 mam problem z przyciskami w trakcie jazdy a ten ma przecież większy wyświetlacz niż iphone. Niestety zapewne kierownik produkcji/projektu czy czegoś tam to facet który uważa iż to co wymyśli to święte i idealne i nie wolno tego ruszać. A wystarczyło by oprzeć się na czymś sprawdzonym co pochlebia większej rzeszy użytkowników niż tych dwóch panów nade mną jak np. iGO. Wiem wiem to kwestia gustu :) Wyraziłem tylko swoje ubolewanie że najlepsza nawigacja na Polską nie może być idealna :/

#14 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lipca 2009 - 12:56

może i iphone ma mniejszy ekran od navi (chociaż niektóre też są 3,5") za to ekran iphone jest dużo czulszy i dokładniejszy, więc sądzę, że AM uszłaby w warunkach bojowych.

#15 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 14 lipca 2009 - 14:07

Ja na swojej naviroad 360 mam 2.5 cala i sobie spokojnie w czasie jazdy, mogę coś zmienić w AM. Chociaż wole robić to na światłach czy z boku ze względów bezpieczeństwa. Nie ma problemów. Myślę, że na iP spokojnie by się sprawdziła, navi się nie ogląda tylko raczej słucha, a ustawienia powinno wprowadzać się przed wyruszeniem w trasę a nie na drodze zza kierownicy.

#16 Sniper10000

Sniper10000
  • 33 postów

Napisano 14 września 2009 - 10:50

Witam serdecznie!

Jako, że wkrótce wygaśnie mi licencja na aktualizację AM kupioną razem z Nokią 500, postanowiłem napisać maila do producenta z pytaniem, czy i kiedy pojawi się ona na iPhone-a. Przytoczyłem kilka argumentów przemawiających za iPhone-m, m.in. lepszy, czytelniejszy ekran (choć odrobinę mniejszy) i łatwiejsza dostępność (telefon zawsze w kieszeni).

Odpowiedź jaką uzyskałem utwierdza w przekonaniu, że AM na iPhone-a nadal nie ma nawet w planach:

Niestety AutoMapa nie dziala na iPhone i raczej nie bedzie dzialac w najblizszym czasie.

Od poczatku pracujemy tylko na platformie Windows: XP/Vista + Windows Mobile + Windows CE. Przeniesienie AutoMapy na tak odmienna platforme sprzetowa jest na razie bardzo malo prawdopodobne z uwagi na kolosalne roznice sprzetowo/programowe i uwarunkowania rynkowe. W praktyce trzeba by napisac program od nowa.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
AutoMapa (gm)



#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 września 2009 - 12:10

Czyli znowu wzyszły dwie lewe ręce. Szkoda.

#18 koboos

koboos
  • 290 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2009 - 19:25

:( A może by tak petycja? ;) Mi też się*ten navigon nie podoba... Tym bardziej, że ma pokrycie Polski takie, jakie ma. Brakuje mi Hołka z AM.


Hołek jest w Tom Tom Polska :)

#19 Marek.Kramski

Marek.Kramski
  • 21 postów

Napisano 29 września 2009 - 13:53

Z tego co wiem to rzeczywiście pomiędzy programowaniem dla WM a dla Iphona jest technologiczna przepaść. Dlatego tego tak szybko nie przeskoczą. A szkoda. A jak ich konkurent? MapaMap? Oni chyba współpracują z NaviExpertem? A z tego co widziałem to oni pracują nad Androidem. Może wkrótce zmontują i coś na Iphoniaka? Ktoś ma jakieś info?

#20 andrzejpe

andrzejpe
  • 17 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 23:46

Dziwicie się

Otrzymałem przed kilku tygodniami odpowiedź od wsparcia technicznego automapy, że planowana jest wersja na Iphone, ale na razie nie mogą zdradzić szczegółów.

---- Dodano 01-12-2009 o godzinie 01:46 ----
Otrzymałem przed kilku tygodniami odpowiedź od wsparcia technicznego automapy, że planowana jest wersja na Iphone, ale na razie nie mogą zdradzić szczegółów.

#21 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 grudnia 2009 - 00:29

To dziwne skoro kilka tygodni temu twierdzili, że takiej automapy nie będzie w najbliższym czasie... Bo wiadomość z 14-09-2009 to chyba się*zalicza do kilku tygodni... No ale zakładając, że w to wierzę, chętnie zobaczę AM na ajfonie :-)

#22 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2009 - 00:30

Może jednak będzie Automapa dla iPhone
Pojawiły się nowe fakty http://www.ipod.info...ne-os-sledztwo/

#23 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 grudnia 2009 - 11:07

drugi donos :)

AutoMapa na iPhone? W przyszłym roku | Spider's Web

#24 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 14 grudnia 2009 - 18:48

robi się ciekawie :D:D:D


Dołączona grafika

#25 kamil1114

kamil1114
  • 596 postów

Napisano 29 stycznia 2010 - 20:43

i jak są może jakieś nowe informacje w sprawie AM na iphone'a ? Myślicie że w tym roku wyjdzie ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych