Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komunikator na iPhone.. Ktory wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Komunikator na iPhone.. Ktory wybrac? (0 użytkowników oddało głos)

  1. BeejiveIM (30 głosów [18.29%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.29%

  2. Palringo (116 głosów [70.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 70.73%

  3. IM+ (18 głosów [10.98%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.98%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 21:06

Ja Palringo nawet nie instaluję...IM+ posiada jabbera bez logowania sie do jakiś specjalnych innych kont... :) i dobrze bierze Push

#52 Ferbi

Ferbi
  • 117 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 21:17

Mam pytanie odnośnie tego PN np na Beejive, czy trzymając nas cały dzień na dostępnym podtrzymuje sesję? I ile mniej więcej wyniesie koszt PN na jeden dzień? Przy 2gr/100kb Zastanawiam się nad kupnem Beejive, bo Mobilne GG to kaszana na maxa ;/

#53 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 21:36

2gr... bo push prawie nie wysyła danych...tylko trzyma połączenie z netem...i raz na 120 minut śle keepalive malutki pakiet ze wciąż działa.

#54 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 21:56

hymm serio Beejive trzyma Wam tak długo sesję? O_o (np. pół dnia?) mi tam chyba z max godzinę to może raz trzymał, ale najczęściej kilkanaście minut)

#55 Diwi

Diwi
  • 231 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 22:47

A mam pytanko do osób używających Adium i jakiegokolwiek komunikatora na iPhone, czy jest jakiś sposób (w konfiguracji programu nie znalazłem) żeby Adium nie łączył się ponownie po rozłączeniu się z siecią gg po podłączeniu się przez inny komunikator ? Niestety jest to dosyć duży problem gdyż często zostawiam komputer włączony lecz zapominam wyłączyć Adium i gdy chcę się zalogować do gg na iP to loguje się na chwilkę ale po chwili Adium też zaczyna się połownie łączyć i wywala moją sesję z iP, i tak w kółko. Czy ktoś zna jakiś dobry sposób ?

#56 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 27 czerwca 2009 - 23:55

Beejive miał problemy przez ostatnie 2 tygodnie związane z wdrażaniem push dlatego nie trzymał sesji i byly problemy z logowaniem. Warczeli na niego na forach i widać poprawę. Wcześniej przez 3 miesiące nie pamiętam żeby zerwał mi choć raz sesję (a miałem 24/7).

#57 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 10:09

Panowie z Beejive odpisali na temat sugestii dorzucenia gg -

Hi,

Thank you for your suggestion. We will pass it to our development team for further review and follow up on the possibilities of implementing it.

Thank you again for your time!


Pozostaje tylko liczyć, że nie są*to puste słowa ;)

#58 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 10:20

A ja myślę, że to szablon. Zapytaj czy zmienią ikonę - odpowiedzą to samo :)

#59 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 11:14

Davvido - szablon, który przychodzi po dwóch dniach? ;) Trochę*optymizmu ;)

#60 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 czerwca 2009 - 11:24

Nie zaszkodzi sprawdzic. ex3v spytaj ich o ta czcionke.. ; )

#61 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 11:52

Napisałem, zobaczymy ;) Z resztą*tak na logikę - chyba w standardowej odpowiedzi z supportu nie byłoby "possibilities of implementing it". ;)

#62 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 czerwca 2009 - 12:36

To sie okaze. :>

#63 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 15:00

Hi,

It was not an auto generated email. We actually do pass on important suggestions to our development team. It helps improve our product and service.

Thank you again for your time!


Pesymiści ! :P

#64 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 czerwca 2009 - 15:47

Gratuluje! Zdanie pogrubione, napisane wieksza czcionka, wyposrodkowane, a i tak go nie przeczytales. CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM.

CALY POST!



Moze to zauwazysz.

Sorki, nie moglem sie powstrzymac.

100% racja - należy czytać wszystko ze zrozumieniem, powoli i dokładnie ! Dlatego przypominam, ze kolor czerwony na forum MyApple jest zarezerwowany dla Moderatorów i Administratorów !
P.S. Kolor czerwony w cytowanej wypowiedzi Użytkownika został poprawiony przez Admina na kolor zielony.

#65 Diwi

Diwi
  • 231 postów

Napisano 29 czerwca 2009 - 15:56

Hah, cóż, odkryłem dzisiaj pierwszy (przynajmniej dla mnie) killer feature iphone'a związany właśnie z komunikatorami. Udało mi się tak skonfigurować jabbera z adium oraz IM+ że gdy jestem na Available na komputerze to wiadomości przychodzą mi tylko na komputer, zaś gdy przełączę się na away (lub automatycznie zrobi to komputer po jakimś czasie nieaktywności) to wiadomości idą i na komputer i poprzez push na IM+ zaś jeśli mój komputer rozłączy się zupełnie to wiadomości idą automatycznie na IM+. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć jak coś takiego zrobić to chętnie służę pomocą (jeśli będzie więcej osób chętnych to zrobię tutka ze screenshotami :))

#66 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:15

@Diwi, can i get some ? :P

#67 Diwi

Diwi
  • 231 postów

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:37

Dobrze, zakładam że ktoś ma już skonfigurowany i odpalony transport gg razem z kontem Jabbera, jeśli nie, to na forum jest tutorial.

Poniższy opis wymaga użycia programu Adium, nie widziałem funkcjonalności której będę używał w innych programach typu iChat, Tlen itp. więc tam to napewno nie zadziała.

Ok, samo ustawienie jest bardzo proste, wystarczy że w Adium wejdziemy w ustawienia konta jabber i przejdziemy do zakładki options, tam zobaczymy coś takiego:

Dołączona grafika

Ustawiamy Available priority na 2 zaś Away Priority na 1. To tyle jeśli chodzi o Adium.

Teraz iPhone. W przypadku gdy używamy IM+ to tam priorytet jest ustawiony na sztywno na 1 więc nie musimy nic zmieniać, gdy zaś mamy Beejive to musimy w konfiguracji konta jabber zmienić wartość Priority na 1.

Teraz wystarczy wylogować się i zalogować i w Adium i na telefonie i voila, gdy ustawimy sobie na Adium status "Away" lub ustawi to sam komunikator to wiadomości będą słane na Adium i IM+ zaś gdy będziemy offline to tylko na IM+.

#68 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 postów

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:44

1. IM+ 2. Palringo

#69 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 czerwca 2009 - 18:28

1. Nimbuzz
2. IM+
3. Palringo

Nie no, przepraszam Cie Barti, ale - CZY WY LUDZIE DO CHOLERY UMIECIE C Z Y T A Ć ?! Napisalem, ze na wstepie Nimbuzz odpada, a i tak go ludzie podaja.

Matkoboskazlitujsienadnimi.

#70 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 postów

Napisano 30 czerwca 2009 - 10:31

Palringo - Niedługo wyjdzie PUSH IM+ - Jest z PUSHEM

#71 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 czerwca 2009 - 10:31

BeejiveIM Ostatnimi czasy jedyny komunikator, który naprawdę mnie uszczęśliwił. Było trochę zabawy z ustawieniem tego tak, by GG działało. Jednak jak już ktoś wspomniał wart swojej ceny. Funkcje które najbardziej mi się spodobały to utrzymywanie połączenia z serwerem, powiadomienie na SB o przychodzącej wiadomości, brak zwieszek (przynajmniej w moim przypadku), przy korzystaniu jabbera zmiana na kompie zmienia też na foniku kontakty, historia rozmów i komplet ustawień tak, by wszystko pasowało pod użytkownika. Miałem Nimbuzz - wykasowałem po 1 uruchomieniu. Parlingo - długo się utrzymywał u mnie... nawet jeszcze jest jako awaryjny komunikator. Nie wiem jak nowa wersja lite, ale najbardziej irytującą rzeczą jest to, że gubi kontakty. W przychodzącej informacji zamiast opisu kontaktu pojawia się numerek GG. Przy 30 nawet kontaktach ciężko jest zapamiętać kto i co ;) trzeba go uruchomić kilkukrotnie, by wreszcie załapał. Na początku nie przeszkadza to tak bardzo... jednak przy dłuższym użytkowaniu zaczyna mocno wkurzać. Parlingo jest darmowe więc w każdej chwili można przetestować i zobaczyć czy pasuje. Jeśli nie spełni oczekiwań to Beejive wart jest swojej ceny. Ja tak zrobiłem... testowałem wszystkie darmowe komunikatory w pierwszej kolejności

#72 maxi33

maxi33
  • 911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2009 - 11:27

Ja zrobiłem wszystko dobrze tylko jak w Beejive chcę ustawić siebie na Available po wykonianiu instrukcji podanej wyżej to przez chwilę jestem dostepny a zaraz potem wyskakuje mi komuikat "Error" i jestem offline ;/. Jakieś pomysły?


Mi dokladnie tak samo sie dzieje ;/

#73 jachu761

jachu761
  • 1 postów

Napisano 30 czerwca 2009 - 11:35

Mi dokladnie tak samo sie dzieje ;/

Miałem to samo i u mnie pomogło zmiana serwera na jabber.aster.pl, spróbujcie może wam też to pomoże..

#74 marklar

marklar
  • 101 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 lipca 2009 - 14:44

postawilem na im+ bo potrzebuje zarowno GG jak i skype'a. no i oczywiscie push. IM+ byl tanszy od beejeve gdy kupowalem

#75 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 01 lipca 2009 - 17:08

postawilem na im+ bo potrzebuje zarowno GG jak i skype'a. no i oczywiscie push. IM+ byl tanszy od beejeve gdy kupowalem



Albo nie uważnie czytam, albo nie rozumiem, czy IM+ oraz beejeve obsługuje GG?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych