Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TomTom] Tom Tom na iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
521 odpowiedzi w tym temacie

#51 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 16 sierpnia 2009 - 22:16

Tyle, że w nowozelandzkim AppStore nie ma wersji na Europę Wschodnią...

#52 piotrex90

piotrex90
  • 251 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 sierpnia 2009 - 22:18

Bo to lista na Europe Zachodnią.
Jest też na Europę Wschodnią i tam za pewne jest Polska. Tylko pewnie nie będzie map z zachodu i trzeba będzie kupić 2 Tom Tomy :lol:


Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie ma na chwilę obecną TomTom'a na Europę Zachodnią.
Póki co pojawiły się 4 opcję tj.:
*Australia
*Nowa Zelandia
*USA, Kanada
*Europa Zachodnia

#53 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 16 sierpnia 2009 - 22:42

Może to było już gdzieś pisane ale nie mam czasu czy w uchwycie TomToma będzie zmontowany jeszcze moduł GPS współpracujący z programem i iPhonem 2G czy to tylko plotki?

#54 Oczy Kobry

Oczy Kobry
  • 46 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 01:16

Na brytyjskim AppStore juz sa wszystkie wersje wymienione wyzej lecz bez europy wschodniej .

#55 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:03

Troche przesadzili z cenami (UK store, w funtach) :

£69.99 iGo (cala europa)
£59.99 navigon (cala europa)
£54.99 sygic (cala europa)
£79.99 tomtom (tylko europa zachodnia, bez polski)

o ile bylbym w stanie zaplcic wiecej za tomtom bo to znana marka, to dzielenie europy na 2 czesci i sprzedawnie jak 2 odrebne produkty - kij im w oko.

#56 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 08:36

tyle czekalismy na tomtoma i dupa ;] nawet naszego państwa nie ma ;] wersja dla nas pojawi sie pewnie dopiero za pare dni ;)

#57 Rastabandita

Rastabandita
  • 105 postów
  • SkądGliwice

Napisano 17 sierpnia 2009 - 09:59

Być może dzięki temu mapy TomToma będzie o niebo dokładniejsza a niżeli konkurencji

#58 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 10:59

Znaczy, że będą mieli kilka dni na dodatkowe zdjęcia lotnicze co da im piorunującą przewagę nad konkurencją? Get a grip!

#59 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 sierpnia 2009 - 11:48

Recenzja z Nowej Zelandii - powtarzam posta gdyby ktos w Newsach nie zagladal ;)

iPhonewzealand | App Review: TomTom New Zealand

#60 hansatan

hansatan
  • 3 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 14:22

Zawiodłem się na TomTom ale mam nadzieję, że niedługo będzie mapa Polski.

#61 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 sierpnia 2009 - 16:08

No to myliłem się - nie ma Europy Wschodniej. I dobrze, bo z ceną to przegięcie gwizdka....

#62 DURO

DURO
  • 25 postów
  • SkądEłk

Napisano 18 sierpnia 2009 - 09:52

Zobaczcie jaki koleś ma ekonomiczny uchwyt do iPhone wspolpracujacy z TomTomem. Ciekawie czy polepszyl mu się sygnał GPS?? :) [yt=dyFjpVIC5qI]TomTom for iPhone 3G and 3GS[/yt]

#63 Amoreux

Amoreux
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 10:36

pobawiłem się wersja na europe zachodnia i wrażenia następujące: jest jeżyk polski, 2 polskie głosy - kobita i chłop (kobita jakaś taka piskliwa, że trzeba ściszyć trochę głośnik). Mapy nie wiem jakiej jakości, bo po niemczech trudno mi ocenić ;P jest funkcja ostrzegania przed fotoradarami, ale nie ma dodawania POI. Menu bardzo przejrzyste i sympatyczne jak w Sygicu. Można dodawać 1 dodatkowy punkt na trasie przez który będziemy jechać. Fajna jest opcja IQ Routes (nie wiem czy to działa w polsce). Grafika map trochę słaba, ale to już widzieliście na screenach :P Podoba mi się opcja której nie widziałem w navigonie, sygicu ani igo a mianowicie przy drogach gruntowych, promach, drogach platnych oraz typie trasy jest do wyboru unikaj, nieunikaj, ZAWSZE PYTAJ :P i tak samo wybiera sie typ trasy szybka, krotka, piesza lub zawsze pytaj. W Navigonie byla opcja trasy alternatywnej, która ze 100km trasy robiła 300km trase, w TT wybierajac trasa alterantywna możemy wybrać inny typ trasy niż poprzednio, dodać punkt przez który chcemy jechać (adres, punkt na mapie) albo po prostu wyznaczyć tak jak w navigonie alternatywną trasę tego samego typu co poprzednio (zawsze możemy wrócić jednym przyciskiem do pierwszej wyznaczonej trasy) podsumowanie: jeżeli mapy będą dobrej jakości to z całego serca polecam nawigację! ma wszystkie potrzebne opcje (trzeba rozpracować dodawanie POI) i fajne GUI edit: zapomniałem o 1 rzeczy: podstawowa wada to przeglądanie map :( każde przesunięcie mapy nawet o 1mm powoduje ponowne wczytywanie wszystkich dróg i mapy :/ zajmuje to od 1 do 2 sek, ale denerwuje, że nie chodzi to płynnie jak na AutoMapie

#64 michael.belfast

michael.belfast
  • 203 postów
  • SkądNY /Belfast/ W-wa

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:12

Ale czy napewno nie ma mapy polski bo z tego co widze to tylko jest opis ze pelne pokrycie obejmuje nastepujace kraje a tomtom nigdy polski w 100% nie pokrywal wiec mysle ze mapa polski tez jest bo po co dodawaliby jezyk polski?

#65 anti8

anti8
  • 148 postów
  • SkądBytom

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:20

Na pewno nie ma mapy polski. Mozesz przeczytac na itunes jakies sa mapy dla europy. Tomtom dla polski mial 99.9%. Po to zeby polacy za granica mieli język polski i po to (mam nadzieje) jak dodaja mape polski zeby juz sie nie musieli bawic z jezykiem

#66 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:33

Szkoda, jak mówisz ze nie ma możliwości dodawania własnych poi. Dla mnie jest to ważna funkcja.

#67 Amoreux

Amoreux
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:38

dla mnie też bardzo ważna (Sygic z najnowszą bazą poiplaza wyminata). TomTom podzielił europe na wschodnia i zachodnią :P zachodnia już wyszła a na wschodnią musimy czekać (w tym Polska). BTW wiadomo kiedy można się spodziewać premiery wschodniej?? ps. Bawiłem się mapami na stronie TomToma i muszę powiedzieć, że mapy zdały 2 na 3 testy, które na nich przeprowadziłem :) mam kilka tras, które bardzo dobrze znam i na nich testuje nawigację. Tylko jednego testu nie zdały, bo nie było drogi na mapie (na sygicu i iGo też jej nie ma. Na Navigonie jest :)) Gdyby nie pomysł podzielenia europy na 2 części to nawigacja wypas :) mam nadzieje, że może przez to, że europa jest podzielona to mapy są dokładniejsze

#68 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:40

Po jailbreaku można dodawać tyle POI ile się chce (format ov2) wraz z własnymi ikonami. Poza tym czy ktoś w ogóle zna oficjalne stanowisko tej dziwnej firmy w sprawie map na Europę Wschodnią? Ktoś się ich w ogóle pytał czy one kiedykolwiek się pojawią? Żebyście się nie zdziwili!

#69 Amoreux

Amoreux
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:06

Europa wschodnia to za duży rynek, żeby odpuścili skoro mają język i głos polski/czeski/rosyjski/słowacki itd to pozostaje tylko kwestia map. Podmiana map to kilkanaście minut roboty a zyski potężne :P Musieliby być chorzy, żeby nie zrobić europy wschodniej! Pozostaje kwestia kiedy te mapy się pojawią :/ ps. no to z tymi POI to elegancko :) ps2. nie podoba mi się jedna rzecz :P jak wejdziemy na iphone.tomtom.com to w prawym górnym rogu wybiera się język/Państwo. Nie ma na tej liście ani 1 państwa z europy wschodniej, a są wszystkie na które aktualnie wyszły mapy TomTom na iphonea :/ ps3. podzwoniłem trochę do TomToma i do Bajtela (dystrybutora TT na Polske) ale nigdzie nic nie wiedzą :/ ps4. pomęczyłem trochę bułę w tym bajtelu i dostałem numer na komórkę do jakiegoś kierownika działu dystrybucji. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że oni nie mają takiego produktu w ofercie, bo to się sprzedaję przez i-store ( -.- ) ale twiedzi, że skoro na stronie TomToma w zakładcę TT for iphone nie ma polskiej zakładki to na tę chwile nie będzie wersji na europe wschodnią. Jego zdaniem niedługo wyjdzie taka wersja, ale narazie trzeba czekać :| mam nadzieje, że gość głupoty gada

#70 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:25

ps4. pomęczyłem trochę bułę w tym bajtelu i dostałem numer na komórkę do jakiegoś kierownika działu dystrybucji. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że oni nie mają takiego produktu w ofercie, bo to się sprzedaję przez i-store ( -.- ) ale twiedzi, że skoro na stronie TomToma w zakładcę TT for iphone nie ma polskiej zakładki to na tę chwile nie będzie wersji na europe wschodnią. Jego zdaniem niedługo wyjdzie taka wersja, ale narazie trzeba czekać :|
mam nadzieje, że gość głupoty gada


TomTom to nie firma "kowalski i spolka" - aplikacja na iPhone to calkiem inny kanal sprzedazy - takich informacji powinienes zasiegnac w oddziale TomTom ktory jest odpowiedzialny za iPhone - bo napewno taki jest. Polski dystrybutor nie ma z tym nic wspolnego. Nie pisz wiec ze gość głupoty gada - no bo co mial Ci odpowiedziec ?

#71 Amoreux

Amoreux
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:30

miał mi odpwowiedzieć, że nic nie wie na ten temat.

Na innym forum gość pomienił mapy na Eastern europe od innego tomtoma:
Dołączona grafika

#72 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:41

miał mi odpwowiedzieć, że nic nie wie na ten temat.


masz racje, ale jestes potencjanym klientem - a handlowca powiedziec "nie wiem" na temat produktow ktore sprzedaje jest niedopuszczalne :)

a co do TomTom - to swoja polityka dzielenia europy na 2 czesci (jako jedyny z producentow nawigacji na iphone) i cena ("polowa" europy jest drozsza niz "pelna" europa konkurencji) pokazal nam ze ma nas kompletnie w d....

#73 Amoreux

Amoreux
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:51

trzeba przyznać, że zestaw przez nich polecany: western europe+eastern europe+uchwyt TT = 1300zł :confused: swoją drogą dlatego pewnie zwkleją z wydaniem eastern europe, żeby ludzie nie czepiali się, że nie zrobili całej europy. Tak będą tłumaczyć, że eastern nie była jeszcze gotowa :D

#74 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 17:03

miał mi odpwowiedzieć, że nic nie wie na ten temat.

Na innym forum gość pomienił mapy na Eastern europe od innego tomtoma:


A może mapa z Sygica będzie pasować skoro to też TeleAtlas?

#75 stol10

stol10
  • 3 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 17:24

mapa ee nie wystartowała, bo użył 830.2306 zamiast 830.2305 (takie oznaczenie mają wszystkie mapy, jakie do tej pory pojawiły się w TT v1.0)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych