Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac a wystawianie faktur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#26 nrm

nrm
  • 27 postów
  • SkądSilesia

Napisano 16 listopada 2009 - 23:40

Zależy kto co potrzebuje. Ja wole być niezależny od kompa i fakturuje się w modelu SaaS. I to sie sprawdza, FV z każdego miejsca gdziekolwiek jestem ;)

#27 Foucault

Foucault
  • 197 postów

Napisano 20 listopada 2009 - 18:56

Nie chce jątrzyć, ale.. do wystawiania faktur korzystam z ifirma.pl - to nie jest reklama - system ma kilka wad, to na ile są istotne zależy od potrzeb i podejścia użytkownika. Sprawdza się świetnie przy nieskomplikowanej księgowości odwalając czarną robotę z generowaniem comiesięcznych deklaracji i reszty obowiązkowych papierków. Kosztuje ok. 50 zł miesięcznie, Daje dodatkowo sensowne wsparcie telefoniczne. Wcześniej korzystałem z szablonu faktur który sobie wydłubałem w Exelu - wystarczyło i dawałem radę, ale uznałem że brak stresu i przerzucenie choćby wspomnianych deklaracji na automat jest warte tych 50 zł. Dodatkowo mam szybki podgląd z dowolnego miejsca do wszystkich danych bo to zarządza godpodarką magazynową, pracownikami etc. oraz możliwość błyskawicznego wystawienia faktury. Wspomniane wady - system z automatu nie daje backupu danych na twardy dysk - da się to zrobić ręcznie i jest cokolwiek upierdliwe. Moim zdaniem warto. Tak zupelnie na marginesie - nie bardzo rozumiem po co prowadzić działalność jeśli nie przyda Ci się dodatkowy koszt w wysokości kilkuset złotych za produkt/usługę. Ale to moej subiektywne grosze trzy. Pozdrawiam, /darek.

#28 nrm

nrm
  • 27 postów
  • SkądSilesia

Napisano 21 listopada 2009 - 08:23

Ja akurat używam wfirma.pl i jestem bardzo zadowolony. Ajaxowy interfejs przyspiesza pracę i czyni ja bardziej komfortową. Cena też niska.

#29 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 222 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 01 marca 2010 - 22:49

Super program.... w końcu coś :D Maktura - nareszcie wygodne faktury dla Twojego Maka!


Natknąłem się dziś na ten wątek, kupiłem i jestem zadowolony :) wg mnie bardzo dobry produkt za te pieniądze. Zastanawia mnie tylko, jeśli sprzedaję coś komuś bez faktury, a chcę mieć jakiś dokument rozliczeniowy to czy program oferuje wystawienie czegoś takiego ??

#30 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 marca 2010 - 07:05

Manual Ci odpowie.

#31 airacobra

airacobra
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2010 - 18:58

A ja polecam Numbers. :)

#32 jacekla

jacekla
  • 3 postów

Napisano 26 maja 2010 - 14:05

Fakturowanie na Mac'u Witam. Przesiadłem się na maca z początkiem lutego tego roku. Obecnie muszę podjąć decyzji nad wyborem programu do faktur. Do tej pory korzystam ze zbyt ogromnego programu jakim jest CDN optima i uruchamiam go w wirtualizaji xp. Trochę mnie to męczy z uwagi na to ze 4GB ram to jest wystarczająca ilość do tego co robię ale jak mam uruchomioną wirtualizację to już nie jest tak fajnie. Znalazłem 2 programy Maktura i Faqt. Maktura jest droższa 244zł, a Faqt 99zł. Różnica prawie 150% więc powinna być dużo lepsza, czy jest tak faktycznie ? Chodzi mi o doświadczenia z programem jak się pracuje na co dzień. Jak działa ta integracja z kalendarzem i przypominaniem o terminach płatności po jakimś czasie użytkowania itd. Faqt też wydaje się być przyjemny jest tańszy trochę mniej Macowy, na pierwszy rzut ma więcej opcji taki bardziej windowsowy. Może dlatego, że jest też na windows co jest też trochę zaletą ;) Program ma być do fakturowania usług jak i drobnej sprzedaży. Stany magazynowe nie są wymagane. Chciałbym się zapytać, który z tych programów używacie i czy maktura jest faktycznie lepsza ? -- Pozdrawiam.

#33 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 maja 2010 - 19:56

Używam Faqt od 1.5 roku i nie narzekam. Doskonały kontakt z twórcą i szybkie poprawki. Nie do przecenienia jest też fakt, że jest oparty o bazę danych FileMaker.

#34 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 222 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 26 maja 2010 - 20:23

Korzystam od kilku miesięcy z maktury. Naprawdę gorąco polecam, jak dla mnie rewelacja. Wszystko zintegrowane z systemem, po prostu na wskroś macowy.

#35 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 27 maja 2010 - 20:05

Maktura dość droga jak na możliwości a Faqt paskudny i trochę chaotyczny. Gdyby mogło być coś ładnego jak Maktura w cenie (i możliwościami) Faqta to byłby debeściak. Akurat jestem na etapie porównywania i jak mnie nie przekona któryś z tych dwu programów, to wezmę coś windowsowego. Taniej wyjdzie choć żal trochę.

#36 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 222 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 20:09

Maktura dość droga jak na możliwości a Faqt paskudny i trochę chaotyczny. Gdyby mogło być coś ładnego jak Maktura w cenie (i możliwościami) Faqta to byłby debeściak.

Akurat jestem na etapie porównywania i jak mnie nie przekona któryś z tych dwu programów, to wezmę coś windowsowego. Taniej wyjdzie choć żal trochę.


Panowie nie przesadzacie aby z tym narzekaniem?? Weźcie sobie popatrzcie na ceny dobrego softu, to idzie w tysiące. Co to dziś jest 200zł dla firmy? 1/4 miesięcznego zusu??

#37 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 28 maja 2010 - 08:09

primo78 firma istniejąca zazwyczaj ma już obroty umożliwiające przepuszczenie tych 299 zł w sposób nie zauważony.
Dla startującego z działalnością gospodarczą jest to jednak koszt który boli go na dzień dobry. Zwłaszcza jak tych faktur jest 3-4 miesięcznie i na niezbyt wysokie kwoty.
Gdyby istniała Maktura light (np. do 5 faktur miesięcznie) to pewnie w fajnej cenie byłby to świetny starter. A tak rozwiązania dostępne przez WWW umożliwiają wystawienie kilku faktur bezpłatnie.

W tej cenie znajdę kilkanaście programów na Windows i kilka bezpłatnych. Żal trochę ale z pustego i Salomon nie naleje.
A co do "tysiące" to do tysiąca mogę kupić WF-MAG na jedno stanowisko. Jak się mają możliwości programu fakturowego do magazynowo księgowego gdzie faktury są drobnym dodatkiem?!

#38 jacekla

jacekla
  • 3 postów

Napisano 28 maja 2010 - 15:28

Testuje obydwa programy około tygodnia. Maktura bije Faqt sposobem działania oraz tz sposobem myślenia. jednakże uważam że Makturze brakuje wielu funkcji. Uzywałem do tej pory aplikacji CDN optima i ciężko w ogóle porównywać te dwa produkty gdyż optima ma tak dużo funkcji opcji ustawień, że to nie ta liga. Fakt jest taki, że obecnie walczę ze sobą i fakt ze Faqt jest za 100zł a Maktrua prawie za 250zł nie zmienia faktu że w Makturze się lepiej pracuje przyjemniej a Faqt można np mieć cenę zakupu numer konta. Obydwa programy mają wady i zalety i ciężko je porównywać do windowsowych zamienników, ale maktura i faqt ma inne podejscie jakiego mi brakuje w wndowsowych programach tak prosta rzecz jak wyświetlanie faktur i odznaczanie która jest zapłacona.

#39 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2010 - 18:00

A próbowałeś może ifirma.pl ?? Masz fakturowanie i ksiegowosc za 54zl brutto miesiecynie. 3 miesiace sa za darmo na testy. Ja koryzstam i jestem bardzo zadowolony.

#40 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 28 maja 2010 - 18:15

używam faqt niemal od początku powstania tego programu. dobry kontakt z twórcą programu, częste aktualizacje w przypadku znalezionych błedów lub na wniosek użytkowników. ściągnąłem na próbe makturę, ale w moim przypadku to nie cena, ale po pierwsze: przyzwyczajenie, a po drugie: ilość faktur z przeszłości sprawia, że nadal będę używać faqt. do wystawiania faktur to naprawdę niewiele jest potrzebne. oba programy spełniają swoją rolę. co do kalendarza przypomnień o końcu terminu płatności to świetnie działa w faqt.

#41 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 29 maja 2010 - 10:12

Sam fakt, że potrzebowałeś wsparcia autora programu do jego obsługi nie jest rekomendacją. Wręcz przeciwnie. :-(

#42 mehmed efendi

mehmed efendi
  • 120 postów
  • Skądinąd

Napisano 03 czerwca 2011 - 06:56

Maktura - nareszcie wygodne faktury dla Twojego Maka!
Jakaś promocja do 7.VI

#43 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 03 czerwca 2011 - 07:27

Porządnego programu w dobrej cenie nie ma. Takiego, żeby można było fakturować w różnych językach i w walutach i z różnymi dziwnymi stawkami vatu (0,23,np).

Maktura nawet raczy mieć głęboko w d*pie język systemowy (angielski) i jest cała po polsku.

Ja sobie koniec końców wyprodukowałem spreadsheeta w numbers i jego używam. Bazy kontrahentów nie potrzebuję, bo stałych klientów mam trzech, a pozostali to zwykle jednorazowe akcje. Bazy produktów też nie potrzebuję, bo to zawsze jest programowanie :D

#44 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2011 - 07:33

Maktura : MacMall Apple Reseller Wrocław - również do 7 czerwca w promocyjnej cenie

#45 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 222 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 03 czerwca 2011 - 08:51

A ja sobie makturę bardzo chwalę. Co sobie wymyślę, że chciałbym mieć taką a taką funkcję - piszę do autora i w następnym wydaniu jest. Przykład: częściowa zapłata fry - niektórzy kapią po pare zł i wreszcie człowiek się gubi ile już zapłącił, inna dodana funkcjonalność - płatność od brutto. Stabline działanie. Polecam.

#46 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2011 - 12:41

Osobiście odradzam Faqt - program trzyma bazę danych w swoim katalogu w Aplikacjach - co oznacza, że jak się zrobi upgrade po "macowemu" (pobrałem nową wersję i przeciągnąłem do katalogu Aplikacje), to cała baza idzie się wietrzyć. Widać, że twórcy cały czas mentalnie tkwią w Windowsach (sama instrukcja aktualizacji też jest dość złożona). Na szczęście mam Time Machine, więc sobie bazę faktur i kontrahentów odtworzę, ale od przyszłego roku przechodzę na Makturę.

#47 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2011 - 12:59

już zupełnie nie reklamowo - korzystam z maktury i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Pod windę nie ma odpowiednika nawet, tak żeby fajnie działał.

#48 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2011 - 23:53

Osobiście odradzam Faqt - program trzyma bazę danych w swoim katalogu w Aplikacjach - co oznacza, że jak się zrobi upgrade po "macowemu" (pobrałem nową wersję i przeciągnąłem do katalogu Aplikacje), to cała baza idzie się wietrzyć. Widać, że twórcy cały czas mentalnie tkwią w Windowsach (sama instrukcja aktualizacji też jest dość złożona).

Na szczęście mam Time Machine, więc sobie bazę faktur i kontrahentów odtworzę, ale od przyszłego roku przechodzę na Makturę.


Korzystam od ponad roku z Faqt i nie widzę większych problemów. Opis upgrade jest dokładnie opisany. Dla mnie zaletą jest, że działa na Filemakerze. Mam w firmie zainstalowany Filemaker z bazą. Jak jeżdżę do klientów i potrzebuję im wystawić fakturę to łączę się z bazą w firmie.

#49 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 czerwca 2011 - 08:36

Osobiście odradzam Faqt - program trzyma bazę danych w swoim katalogu w Aplikacjach - co oznacza, że jak się zrobi upgrade po "macowemu" (pobrałem nową wersję i przeciągnąłem do katalogu Aplikacje), to cała baza idzie się wietrzyć. Widać, że twórcy cały czas mentalnie tkwią w Windowsach (sama instrukcja aktualizacji też jest dość złożona).

Opis upgrade jest dokładnie opisany.

Kolega KubaCh napisał, że jest opis upgrade, ale jest skomplikowany jak dla niego. Tutaj akuratnie rysuje się pewna przewaga Maktury - aktualizacja prowadzona jest przez Sparkle framework, czyli wygląda podobnie do aktualizacji jaką znamy z np. Adium.

#50 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2011 - 06:41

To nawet nie chodzi o to, że jest skomplikowana, tylko o to, że jest inna niż w przypadku 99% aplikacji na Mac'a, a w dodatku wynika to z niedbalstwa albo nie zrozumienia zasad tworzenia oprogramowania przez autorów. MacOSX posiada folder Applications przeznaczony na aplikacje i folder Library przeznaczony na dane (podfolder Application Support). Na Windowsie jest podobnie - Program Files i Application Data. Takie podejście zdecydowanie upraszcza życie - bo upgrade robi się przeciągając rozpakowaną aplikację do odpowiedniego folderu, a dane zostają nietknięte. I wszyscy z tego korzystają - z wyjątkiem Faqt'u. To tak jak ze zmienianiem koła w samochodzie - w większości przypadków wystarcza podnośnik i klucz do kół - ale tutaj żeby zmienić koło trzeba z jakiegoś powodu zdemontować najpierw półosie ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych