Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac a wystawianie faktur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2005 - 13:56

Niestety strona producenta programu Autofakt firmy Neostate nie dziala :( Co mozecie polecic w kwesti wystawiania faktur na mac'u ?

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 lipca 2005 - 14:15

ja to robię dzięki szablonom w exelu, ale to jest uciążliwe bo niestety nie ma bazy kontrahentów, juz nie wspomne o bazie przedmiotów i usług, wszystko trzeba wklepywać :(

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2005 - 14:50

Re: Mac a wystawianie faktur

Co mozecie polecic w kwesti wystawiania faktur na mac'u ?


Lefthand, ale nie traktuj tego jako polecania, bo programu nie znam.

#4 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2005 - 15:19

Re: Mac a wystawianie faktur

Lefthand, ale nie traktuj tego jako polecania, bo programu nie znam.


Dziekuje. Idea programu fajna - ale niestety nie moge go odpalic...

#5 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 27 lipca 2005 - 20:06

Mam ten sam problem, Lefthend pokazuje błąd - nie może znaleźć pliku 1h.gdb, pomimo, że mu sam wskazuje. Jak do nich zadzwonie to dam znać. Co do AUTOFAKTU, to widziałem, że mają w Salonie APPLE we Wrocku w Auchan. >>>>HEIDI dzęki za pomoc z klawiaturą, na razie dałem sobie spokuj. Ale wielkie dzięki za pomoc.<<<<

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2005 - 20:38

Co do AUTOFAKTU, to widziałem, że mają w Salonie APPLE we Wrocku w Auchan.


Plotki głoszą, że firma Neostate już nie istnieje, a co za tym idzie, Autofakt nie będzie rozwijany. Chyba najpierw upewniłbym się, zanim zainwestowałbym pieniądze w taki program.

#7 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2005 - 21:56

Mam ten sam problem, Lefthend pokazuje błąd - nie może znaleźć pliku 1h.gdb, pomimo, że mu sam wskazuje.


Dokladnie to samo dzieje sie u mnie :( Tiger 10.4.2

#8 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 28 lipca 2005 - 00:21

niec to szlag, czego jak czego ale TAKIEGO numeru to się po Neostate nie spodziewałem (się uparli ż emnie zaskoczą jednak?) :evil:

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2005 - 00:28

niec to szlag, czego jak czego ale TAKIEGO numeru to się po Neostate nie spodziewałem (się uparli że mnie zaskoczą jednak?) :evil:

Hm, wiesz, takie przypadki są czasem niezależne od dobrych chęci. Moim zdaniem szkoda.

#10 geter602

geter602
  • 64 postów
  • SkądWawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 15:57

Polecam www.faktura.pl, kosztuje rocznie jakies 170 zl. Korzystam z tego od kilku lat - wczesniej na windzie (tam smigala tylko z IE), na szczescie na maku smiga pod Opera (z tego co zauwazylem to tylko). Raczej sie nie sypie - mozna przetestowac przez 2 tygodnie chyba.

pozdr
g

#11 emeres

emeres
  • 57 postów

Napisano 26 maja 2009 - 07:51

Super program.... w końcu coś :D Maktura - nareszcie wygodne faktury dla Twojego Maka!

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 maja 2009 - 08:53

Niestety - for Leopard only, no i cena trochę "z księżyca". Czyżby brak konkurencji ?

---- Dodano 26-05-2009 o godzinie 10:02 ----
Dla mniej zasobnych: Faktury 1.1.1 PROGRAMY DLA MAKA w cenie 20 zł. Działa pod Tigerem.

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2009 - 20:13

Proszę Was, 220 złotych to jest 'dużo' dla studenta, a nie dla osoby z dzialalnością gospodarczą ;-) A soft magazynowo-fakturowy nigdy nie był tani i tak. Rozumiem, że ktoś może być 'mniej zasobny', ale trochę mnie śmieszy taka 'polaczkowatość' - kupujecie najdroższy komputer na rynku (w porównaniu do innych maszyn o podobnej konfiguracji sprzętowej), a płaczecie o 200zł za oprogramowanie, które ma Wam zapewnić _zyski_ i to zapewne niemałe (jakby były małe, nie mielibyście działalności, bo to nieopłacalne).

#14 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maja 2009 - 20:21

Maktura nie jest softem magazynowym, służy wyłącznie do wystawiania faktur. Za oferowaną funkcjonalność nie powinna kosztować więcej niż 50 zł, za łatwą obsługę dodatkowe 50 zł. Brutto! Nie 199 zł netto.

#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2009 - 20:22

Twórcy sobie zażyczyli właśnie tyle. Płacz do nich, nie na forum, bo to bez sensu. Świata narzekaniem nie zmienisz ;-)

#16 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 maja 2009 - 22:27

Wyraziłem swoją opinię na temat ceny. Daruj sobie proszę uwagi i oceny mojego zachowania.

#17 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2009 - 09:46

Ale właśnie Twoja ocena jest bez sensu. Nie masz podstaw do oceny kosztów produkcji takiego oprogramowania, a z nich generalnie wynika cena końcowa. Niestety Twoja cena wynika jak przypuszczam z cen dla PC, a trzeba pamiętać że jest to rynek masowy a nie niszowy jak OSX w Polsce. Do tego rynek aplikacji w PC jest zniszczony przez dumpingowe działania wielu firm które sprzedają swoje produkty poniżej kosztów żeby przyzwyczaić klienta do swoich rozwiązań. Do tego zauważ że w cenie 199 zł dostajesz darmowe aktualizacje do kolejnych wersji (w Polsce prawo lubi się zmieniać, więc jest to niezbędne) a znaczna część tanich aplikacji jest tego prawa pozbawiona. Piszę o tym bo sam prowadzę firmę wytwarzającą oprogramowanie (jak na razie na PC) i bardzo denerwują mnie opinie wyceniające oprogramowanie bez znajomości tematów i kosztów w tej branży.

#18 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 maja 2009 - 09:59

Nie mogę się z tobą nie zgodzić :) Producentowi pozostaje decydować czy woli sprzedać swój produkt 100 x 199 zł czy 500 x 99 zł (przykładowo).

#19 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 28 maja 2009 - 10:26

Nie mogę się z tobą nie zgodzić :)

Producentowi pozostaje decydować czy woli sprzedać swój produkt 100 x 199 zł czy 500 x 99 zł (przykładowo).


No jasne! W końcu właśnie dlatego Microsoft liczy sobie po 1000zł netto za Office dla Firmy ale już 200zł brutto dla użytkownika domowego.
Zastanów się co piszesz! Gdyby było tak jak mówisz to przy skali sprzedaży licencji np n Windows XP czy Vista powinna ona kosztować symbolicznego dolara.

PS
Rynek oprogramowania rządzi się swoimi prawami. To własność intelektualna i nie można wprost wyliczyć kosztów produkcji (tworzenia), a jeśli już to jednorazowo. Producent nie narzuca marży na oprogramowanie - on je po prostu sprzedaje za tyle ile uważa.

Co do płakania nad ceną 200zł za oprogramowanie: Zakładam, że raczej nie prowadzisz firmy, bo jak inaczej mógłbyś wypisywać takie bzdury. Gdybyś prowadził, wiedział byś, że jeśli Twojej firmy nie stać na wydanie 200zł na program do fakturowania to po co ją w ogóle prowadzić? ZUS to wydatek 700zł co miesiąc, a Ty płaczesz o 200zł na rok?

Szlag mnie trafia, jak w temacie wypowiadają się osoby nie mające pojęcia o czym piszą i jeszcze na dodatek krzyczą "najgłośniej".

#20 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2009 - 12:05

Producentowi pozostaje decydować czy woli sprzedać swój produkt 100 x 199 zł czy 500 x 99 zł (przykładowo).


Jak znajdzie w Polsce 500 użytkowników OSX chętnych do zakupu oprogramowania fakturującego to będzie cud prawdziwy. Nawet w tych 100 osobiście nie wierze, znając rynek w tej branży (przez wiele lat miałem w ofercie program do fakturowania + magazyn + KPIR/Ryczałt) oraz szacując ilość użytkowników OSX.
Niestety tak wygląda rzeczywistość.

#21 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 maja 2009 - 20:59

Chyba włożyłem kij w mrowisko. Jeśli ktoś tu płacze to na pewno nie ja.

#22 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2009 - 21:34

Jak komuś drogo to może kupić za 99 zł faqt. Sam używam od Pół roku, jestem zadowolony i z utęsknieniem czekam na obiecany magazyn. Nie jest może taki cukierkowo ładny graficznie jak Maktura ale funkcjonalnie to samo. I tak wizualnie i ergonomicznie jak dla mnie oba programy są lata świetlne przed Symfonią, którą kiedyś kupiłem ale nie zacząłem nawet używać bo mnie irytowała jej drewniana funkcjonalność.

#23 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 16:19

Polcema też program GrandTotal - jest wersja po Polsku.(ale jest drogi)

GrandTotal | About

#24 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 21:38

A ja polecam program KPR pod DOS'a. Polski produkt, program księgowy, zdaje się, że magazynowy też jest, działa na DOSBOX.
"bc" Program KPR 2007
I po sprawie.
Same faktury możecie wystawiać w NeoOffice, ja tak robię od wielu lat i jest spoks.
Ale jak ktoś chce coś bardziej funkcjonalnego to trzeba zapłacić, zwróci się i tak przecież.
Nie przesadzajcie z marudzeniem na ceny. Niektórzy tak się przyzwyczaili to taniochy/za darmo, że nawet "co łaska" dla nich za dużo. Ciekawe, czy ktokolwiek z tych marud zapłacił choć złotówkę na jakikolwiek projekt OpenSource, tak po prostu, żeby go wesprzeć ... raczej nie.

@Olek4, to co kto uważa a propos ceny to faktycznie jego sprawa. Ale nie możesz pisać, że coś POWINNO kosztować 50 zł. Powinno kosztować tyle, ile chce za to producent i tyle.

#25 Apacz

Apacz
  • 1 postów

Napisano 16 listopada 2009 - 22:27

Rynek na program do Faqturowania na Mac OS ;)

Jak znajdzie w Polsce 500 użytkowników OSX chętnych do zakupu oprogramowania fakturującego to będzie cud prawdziwy. Nawet w tych 100 osobiście nie wierze, znając rynek w tej branży (przez wiele lat miałem w ofercie program do fakturowania + magazyn + KPIR/Ryczałt) oraz szacując ilość użytkowników OSX.
Niestety tak wygląda rzeczywistość.

Jest ciut lepiej ale niewiele ;-)
Tu są liczby co do Faqt'a:
[url=http://www.faqt.pl/informacje/]Faqt - konkurs z okazji 300 licencji...[/url]
Akurat 300 licencja nadciąga (przez ponad rok sprzedaży)...

Pamiętajcie, że taki program to nie jest jednorazowa robota, to się ciągle robi.
A to błąd trzeba poprawić, a to ktoś chce nową funkcjonalność, czasem samemu się coś wymyśli, wychodzi kilka godzin tygodniowo, czasem kilkadziesiąt.
Do tego same narzędzia (nie wspominam o komputerach) kosztują. Taki FileMaker Advanced to 1900 zł netto... Upgrade 1400...
Jak by się tego nie lubiło (są tacy co to bazy danych jako hobby traktują) ;-) to raczej nie miało by to sensu komercyjnego. Taki Autofakt długo nie pociągnął... Faktura mimo, że bardzo prosta, wręcz prymitywna też została porzucona.
Faqt na razie trzyma się mocno - właśnie 1.64 się dziś ukazał ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych