Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WIELKI TEST - Wirtualny Windows na Mac OS X - Parallels vs VMware vs VirtualBox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#51 Kręciel

Kręciel
  • 2 postów
  • SkądOchota, Warszawa,

Napisano 20 czerwca 2011 - 14:29

Dziękować! =)

#52 Sebastian Reg

Sebastian Reg
  • 48 postów

Napisano 25 lipca 2011 - 18:40

Witam, obecnie na macu pro mam macierz dyskową pod Final Cut to powoduje iż nie mogę uruchomić bootcampa i odpalić systemu do montażu wideo w środowisku windows. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zastosowanie zewnętrznej macierzy i np. kabla logicznego jednak jest to pewien wydatek ok- 2500 zł. Obecnie aby nie ponosić tego wydatku korzystam z Paralles i uruchamiam program do montażu w virtualnym środowisku i teraz mam pytanie o ile szybciej działałby komputer (przede wszystkim renderował) pod windowsem gdybym go bezpośrednio uruchomił z bootcampa ? O ile zwalnia windows pod Parralles ? Czy ktoś robił testy i potrafi oszacować np. procentowo ? obrazowo ? :) Będę wdzięczny za pomoc :)

#53 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 27 lipca 2011 - 14:36

Sebastian, mozesz zrobic inaczej - doloz dysk na ktorym zainstaluj samego windowsa i tyle - przy starcie z altem bedziesz wybieral OS i juz...

#54 Sebastian Reg

Sebastian Reg
  • 48 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 15:22

ale czy wtedy będzie mi widział macierz i dane na niej ? i drugie pytanie to czy mając macierz na 4 dyski mogę dołożyć jeszcze jeden ? czy mogę podpiąć ten jeden dysk poza kontrolerem raid który posiadam ?

#55 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 17:17

Jezeli kontroler macierzy ma drajwery pod Windows (a na 99% ma), to przy uzyciu driwera HFS8 dla Windows (od Paragon) powinienes mies odczyt i zapis danych. Ja osobiscie bym nie ryzykowal (uzycia tego drajwera Paragonu) swoimi pieniedzmi, no chyba, ze uzywasz FAT na macierzy.

#56 k-daro90

k-daro90
  • 13 postów

Napisano 31 sierpnia 2011 - 11:10

Witam, Chciałem zainstalować na swoim MacBook'u (2.4 C2D, 2gb ram, grafika 256, MacOSX 10.6.8) WinXP przez bootcamp jednak miałem problemy ze sterownikami. Dlatego zdecydowałem się na zakup Parallels 6. Okazuje się jednak, że mój Mac strasznie muli przy korzystaniu z wirtualizacji - już przy tak prostych rzeczach jak uruchomiony Firefox (odpala sie ok 20s) pod WinXP, a Safari (odpala się jakieś 40s) pod MacOS, strasznie się zawiesza. Czytałem test wojciech23 i pisał, że miał uruchomione kilkanaście aplikacji pod każdym z systemów i nie miał żadnych problemów. Z czego to wynika? Zaznaczę, że ani Win ani MacOS nie są jakoś bardzo zaśmiecone. Nie wiem czy to kwestia systemu, czy może upgrade do win7 by pomógł? A może reinstalacja Win i reset MacOS? Proszę o pomoc ;) Z góry dzięki i pozdrawiam.

#57 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 01 września 2011 - 01:50

Pewnie masz za malo RAMu (99%). 2GB to ledwo na system z przegladarka (z 10 otwartymi kartami) wystarcza. W Monitorze Aktywnosci sprawdz Free, Page Outs i Swap Used.

#58 k-daro90

k-daro90
  • 13 postów

Napisano 02 września 2011 - 08:07

Free: 8-60 (w zależności czy wykonuję jakieś operacje) Page Outs: 70-120 Swap Used: 516-660 W takim razie, jeśli chciałbym dołożyć RAMu, czy jest to możliwe i czy ma to sens? Dzięki za odp ;)

#59 slammer

slammer
  • 55 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 września 2011 - 14:09

No jasne, że możliwe. Ja mam u siebie w MacBooku (2010) 8GB i różnica w wydajności jest duża. Do do procedury wymiany - jest opisana nawet na stronach Apple.

#60 Marucins

Marucins
  • 861 postów

Napisano 24 września 2011 - 20:50

VMware Fusion 4 czy Parallels Desktop 7



Test odbył się na:
MacBookAir3,1 (Late 2010)
Intel Core 2 Duo 1.6GHz (3MB L2 Cache)
4GB DDR3 1066MHz Memory
NVIDIA GeForce 320M 256MB
Apple SSD TS128C 128GB

Maszynka wirtualna to:
1 Processor
2048MB Memory
40GB Storage (Not Split)
Virtual Machine Tools Installed



1. Instalacja

VMware Fusion 4 = 17min 20sec
Parallels Desktop 7 = 16min 50sec

2. Wydajność

a) Windows Experience Index

Dołączona grafika
Dołączona grafika


B) Super Pi

Dołączona grafika
Dołączona grafika


c) Futuremark PCMark 7

Dołączona grafika
Dołączona grafika



#61 lebi

lebi
  • 80 postów

Napisano 09 października 2011 - 21:46

a jakie wnioski koncowe?

#62 Marucins

Marucins
  • 861 postów

Napisano 13 października 2011 - 17:07

Chyba duży jesteś chłopak. Wyciągnij je sam.
  • Locke-6e5841cf46 lubi to

#63 sieja123

sieja123
  • 134 postów

Napisano 23 czerwca 2012 - 08:29

Temat juz widzę troche zapomniany, ale moze warto go odświerzyć. W zwiazku z tym Mam takie pytanie, czy ktoś z was robił moze testy jak instalacja paralels wpływa na wydajność pracy baterii. Czy działający non stop w tle Windows mocno zurzywa baterię. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia w tym temacie będę wdzięczny.

#64 DK_HUNTER

DK_HUNTER
  • 33 postów
  • SkądTrzebinia-Siersza

Napisano 30 sierpnia 2012 - 11:51

Który z tych programów będzie działał bez sprzętowej wirtualizacji (mam tylko C2D 1.8 i by najmniej nie mam VT-X)

#65 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 11 listopada 2012 - 20:47

Panowie a który program z tych 3 obsługuje tryb fullscreen ? Żeby można było sobie go elegancko wrzucić na 2 biurko na full screenie.

#66 stupidoo

stupidoo
  • 166 postów

Napisano 11 listopada 2012 - 21:05

Wszystkie.

#67 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 11 listopada 2012 - 21:27

Hmm zainstalowalem VirtualBox testowo odpalilem Winxp ale nie widzę opcji fullscreen :-/

#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2012 - 10:31

To przeczytaj instrukcję. Nie zainstalowałeś additional tools, prawda?

#69 sieja123

sieja123
  • 134 postów

Napisano 13 listopada 2012 - 23:18

Krótko o moich wrażeniach z pracą z Parallels 7 i Windows XP- niestety jak na razie nie są za dobre, choć muszę się przyznać że makowym użytkownikiem jestem od niedawna. Na początku wszystko było ok. W zasadzie Parallels potrzebne mi było aby zainstalować Lex Polonica nic więcej nie robię pod win. Przez pierwsze dwa miesiące nie mogłem mieć żadnych zastrzeżeń ale jakieś dwa trzy tygodnie temu zauważyłem że nie mogę z docka otworzyć programu lex polonica to samo działo się po przełączeniu się na pulpit win. Program odpala się ale w momencie w którym powinien pojawić się na ekranie znika. Próbowałem przywrócić system pod win ale tu niemiła niespodzianka parallels za każdym razem mi się zawieszał. Kilka razy miałem nawet tak że samo otwarcie parallels powodowało reset OSX. Wczoraj postanowiłem wywalić parallels 7 i zainstalować 8 wraz z darmową wersją windows 8. Jak na razie wszysko działa ale obawiam się zę kupię licencję i po kilku miesiącach znowu zacznie się to samo. Czy ktoś również ma podobne spostrzeżenia? A przy okazji czy możliwe jest w osx 10.8 aby na każdym z biurek były zupełnie inne pliki i foldery (nie mówię o doku) tylko o tym co mamy na biurku. Tak żeby np jedno biurko zawierało służbowe dokumenty inne prywatne itp.

#70 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 16 listopada 2012 - 13:29

Zainstalowałem ten VirtualBox guest ale nie mogę coś podmontowac dysku na usb :-/ pen-drive się da a dysku za cholerę, w USB Devices nie mogę zaznaczyć dysku :-/ mimo ze pod mackiem jest wysunięty. Z pendrive 8G nie ma żadnego problemu.

#71 Liou

Liou
  • 1 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 grudnia 2012 - 21:09

Fajne, przydało się. Dzięki.

#72 hebel

hebel
  • 40 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 15:27

Bardzo fajny temat!! Dzięki! Mam tylko jedno pytanie. Zainteresowany jestem zakupem VMware do firmy i nie wiem czy jako firma muszę mieć wersję Basic czy Proffessional? Nigdzie niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Nawet napisałem zapytanie do VMware i nie odpisali. Wolałbym mieć wersję Basic bo tańsza ale nie wiem czy może takowa być do firmy. Pozdrawiam

#73 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lutego 2013 - 16:47

Przecież te wersje różnią się funkcjonalnościami a nie rynkiem docelowym. Na stronie VMware masz porównywarkę funkcji dla tych wersji. Jeśli starczy ci wersja basic - taką kupujesz. Jeśli potrzebujesz dodatkowe funkcjonalności - kupujesz Professional. I tyle.

#74 flash608

flash608
  • 217 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 marca 2013 - 13:42

Hej, a ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość odpalenia istniejącej instalacji win7 na mac`u? Tj. wcześniej był zainstalowany windows, po nim OsX i pytanie, czy da radę odpalić na OsX tego windowsa z wszystkimi jego programami ustawieniami itd. czy trzeba go postawić na nowo na wirtualnej maszynie?

#75 tomek.

tomek.
  • 1 postów

Napisano 17 marca 2013 - 20:50

Witam, bardzo przydatne informacje. Ponieważ jestem nowym użytkownikiem maca postanowiłem za pomocą Parallels przeprowadzić migrację z pc. Zgodnie z poleceniami kreatora maszyna wirtualna pokazuje wymagane miejsce na dysku 158,6GB Czy to jest normalne? Zakładam że kreator chce przekopiować cały dysc C pomimo że zaznaczyłem przeniesiono już dokumenty. Proszę o podpowiedź jak wykonać migrację wyłącznie systemu Windows




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych