Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

WIELKI TEST - Wirtualny Windows na Mac OS X - Parallels vs VMware vs VirtualBox


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
150 odpowiedzi w tym temacie

#101 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 post贸w

Napisano 11 grudnia 2014 - 11:29

Odtworzysz ca艂y system z TM bez problemu. Ale oczywi艣cie zdarzaj膮 si臋 tacy co maj膮 inaczej - no bo jakby to by艂o, prawda? Ja nigdy nie mia艂em problem贸w. Oczywi艣cie m贸wimy tu o tym samym maku, a nie odtwarzaniu na innym kompie.
Nie trzeba instalowa膰 偶adnych sterownik贸w, Parallels zajmuje si臋 wszystkim.

Ja na swoim przyk艂adzie (jestem fanem Apple ale zmuszony jestem korzysta膰 z program贸w na Windows, na Mac nie ma odpowiednik贸w) mog臋 przekona膰 ka偶dego do Parallels.

W maszynie wirtualnej instaluj臋 Windows ze wszystkimi mo偶liwymi ustawieniami i licencjami. Zapisuj臋 "czy艣ciutk膮" kopi臋 w TM albo innym dysku (polecam USB 3.0, to naprawd臋 szybko dzia艂a). Le偶y od艂ogiem na "czarn膮 godzin臋.

Nast臋pnie robi臋 z Windowsem co chc臋, w przypadku jakich艣 b艂臋d贸w wgrywam na nowo t臋 "czyst膮" kopi臋 Windowsa itd. Jedyne, co wtedy robi臋 to aktualizuj臋 baz臋 antywirus贸w. Wielk膮 zalet膮 takiej kopii Windows jest mo偶liwo艣膰 "wrzucenia" klona naszej instalacji wraz z programami na ka偶dy komputer Mac, kt贸ry ud藕wignie Parallels. Dzi臋ki temu mog臋 mie膰 klona swoich licencji na wielu domowych i przeno艣nych komputerach a wsp贸艂dzieli膰 jeden folder TM we wszystkich na dane.

Ponadto, mog臋 w dowolnej chwili zainstalowa膰 dowoln膮 maszyn臋 wirtualn膮 i pobawi膰 si臋 ni膮, sprawdzi膰 co chc臋 i wyrzuci膰 do 艣mieci, bez ruszania struktury folder贸w, katalog贸w itd na Macu czy drugim Windows.

Parallels ma swoje wady i nierozwi膮zane problemy, ale na razie jest - moim zdaniem - genialny.



#102 wegejazz

wegejazz
  • 3 post贸w

Napisano 14 stycznia 2015 - 22:48

Witam wszystkich!

Jestem nowym posiadaczem Air od dw贸ch tygodni i od kilku dni mam problem z instalacj膮 windowsa 7 wersja 64 bit. 艢ci膮gn膮艂em wersje pr贸bne parallels oraz VMare. Niestety obydwie aplikacje nie uruchamiaj膮 pliku instalacyjnego, kt贸ry mam w formie ISO. Mog臋 zaimportowa膰 plik ale jak jest on uruchamiany pokazuje si臋 czarny ekran z komunikatem i偶 nie mo偶na bootowa膰 nap臋d贸w. zapozna艂em si臋 z tre艣ci膮 forum i nie chc臋 dublowa膰 tematu ale takiego przypadku nie uda艂o mi si臋 znale艣膰. Na razie jestem zadowolony z przesiadki ale fajnie by艂oby poradzi膰 sobie z tym problemem. z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc



#103 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2聽630 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dOBERSCHLESIEN

Napisano 26 lutego 2015 - 07:44

Rowniez mam problem z VM,przy bootowaniu windowsa z plyty wyskakuje komunikat,ze brak sterownika napedu(samsung portable dvd writer SE-208AB),natomiast bootowalnego pendrive'a nie widzi w ogole.Dziwne,ze z tego napedu instalujac windowsa poprzez bootcamp nie ma zadnego problemu.

Jak zyc,co poczac panie premierze?


U偶ytkownik JEDI_V edytowa艂 ten post 26 lutego 2015 - 07:45

Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#104 stanchir

stanchir
  • 3 post贸w
  • Sk膮dMielec

Napisano 22 czerwca 2015 - 22:50

Parallels do艣膰 dobry ale za drogi. Po przej艣ciu na system Yosemite 偶膮da艂 zakupu nowej licencji za kolejne 300 PLN.

Przeszed艂em na Boot Camp a win7 odchudzi艂em poprzez wy艂膮czenie kilku funkcji m.in zmniejszenie plikun hipernacji 



#105 zakino

zakino


  • 10聽510 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅/Inowroc艂aw

Napisano 22 czerwca 2015 - 22:57

A mo偶e VB? ;)


NIE pomagam przez PW. Mog臋 co najwy偶ej pogaw臋dzi膰.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#106 FishBB

FishBB
  • 1聽244 post贸w
  • Sk膮dPOLAND

Napisano 05 listopada 2015 - 08:32

Witam, jako 偶e maj膮c dwa dyski w MacBooku z 2011 roku, nie mam mo偶liwo艣ci stworzenia bootowalnego USB z Windowsem i instalacji przez BootCamp. Nap臋d Superdrive na USB r贸wnie偶 nie przynosi 偶adnego efektu, zostaje mi jedynie wirtualizacja systemu. Czy wtedy wszystkie programy b臋d膮 dzia艂a膰? Np te kt贸re wymagaj膮 dodatkowych sterownik贸w, komponent贸w itp. Pytam bo nigdy nie u偶ywa艂em wirtualnego systemu. Ile miejsca wtedy potrzeba na dysku? Jaki program najlepszy? :) z g贸ry dzi臋kuje za ka偶d膮 pomoc.



#107 banjo

banjo
  • 2 post贸w

Napisano 11 marca 2016 - 11:42

A mo偶e VB? ;)

My艣l臋 偶e to ma艂o efektywny



#108 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 18:32

MacBook Air 4GB a Parallels - gra warta 艣wieczki?



#109 pedros

pedros
  • 1聽392 post贸w
  • Sk膮dWAW, PL

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 18:59

Do czego? Na prywatnym MacBooku z 4 GB RAM mam Parallels z wirtualn膮 "si贸demk膮", czasem odpalam te偶 XP, na firmowym z 16 GB RAM z trzema maszynami wirtualnymi - ale te musz臋 mie膰 odpalone jednocze艣nie. Oba daj膮 rad臋.



#110 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 19:07

Wy艂膮cznie do otwierania kilku program贸w, kt贸rych nie ma na Maca. 

1) Jak to jest z Parallels on dzia艂a tak jak Win na Bootcamp? Bo mam kilka program贸w, kt贸re s艂u偶膮 do sterowania czym艣, a 偶eby to co艣 pod艂膮czy膰 potrzebne s膮 sterowniki. 

2) Czy Parallels zajmuje RAM tylko wtedy jak si臋 go otworzy? Czy non stop jak Mac jest pracuje?


U偶ytkownik jacob31 edytowa艂 ten post 12 wrze艣nia 2016 - 19:07


#111 pedros

pedros
  • 1聽392 post贸w
  • Sk膮dWAW, PL

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 20:34

Wy艂膮cznie do otwierania kilku program贸w, kt贸rych nie ma na Maca. 

1) Jak to jest z Parallels on dzia艂a tak jak Win na Bootcamp? Bo mam kilka program贸w, kt贸re s艂u偶膮 do sterowania czym艣, a 偶eby to co艣 pod艂膮czy膰 potrzebne s膮 sterowniki. 

2) Czy Parallels zajmuje RAM tylko wtedy jak si臋 go otworzy? Czy non stop jak Mac jest pracuje?

Ad. 1. Parallels Desktop to host wirtualnych maszyn, co艣 jak VirtualBox, czy VMWare. Oczywi艣cie, mo偶esz wskaza膰 urz膮dzenia, kt贸re b臋d膮 komunikowa艂y si臋 bezpo艣rednio z systemem 'go艣cia'.

Ad. 2. Przeczytaj powy偶sze zdanie i pomy艣l... :)



#112 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 20:56

Ad. 1. Parallels Desktop to host wirtualnych maszyn, co艣 jak VirtualBox, czy VMWare. Oczywi艣cie, mo偶esz wskaza膰 urz膮dzenia, kt贸re b臋d膮 komunikowa艂y si臋 bezpo艣rednio z systemem 'go艣cia'.

Ad. 2. Przeczytaj powy偶sze zdanie i pomy艣l... :)

1) Nie jestem zaawansowany w tych sprawach wi臋c si臋gn膮艂em rady wujka: "Nale偶y pami臋ta膰, 偶e wirtualna maszyna zajmuje zasoby systemu operacyjnego na kt贸rym jest uruchamiana (np. moc obliczeniowa procesora, pami臋膰 RAM), co mo偶e mie膰 du偶y wp艂yw na jego wydajno艣膰."

Po tej podpowiedzi dobrze rozumuj臋, 偶e jak wy艂膮cz臋 t膮 maszyn臋 (program Parallels?) to zasoby systemu nie b臋d膮 poch艂aniane?

2) Je偶eli to jest wirtualny host to jak jest z bezpiecze艅stwem? wszyscy mog膮 mie膰 do tego dost臋p?

 

Przepraszam, 偶e tak m臋cz臋 pytaniami, ale mam nadziej臋, 偶e przyda si臋 to innym laikom (takim jak ja).  ;)



#113 艢fierzyk

艢fierzyk
  • 358 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 21:48

Parallels jest narz臋dziem pozwalaj膮cym na uruchomienie maszyny virtualnej z innym (ni偶 g艂贸wny) systemem. Subsystem mo偶e zosta膰 uruchomiony z partycji BootCamp lub dysku virtualnego utworzonego przez Parallels. Dysk virtualny jest widoczny w Mac OS jako du偶y (8-40 GB) plik. Jego wielko艣膰 zale偶y od ilo艣ci danych i zainstalowanych program贸w.

Bezpiecze艅stwo jest takie, jakie sobie zapewnisz. Jak zainstalujesz Windows, to tak jak na ka偶dym innym blaszaku powiniene艣 mie膰 przynajmniej antyvirusa. Nie jakiego艣 Avasta, tylko co艣  porz膮dnego.

W 99% przypadk贸w instalacja sterownik贸w urz膮dzenia zewn臋trznego pozwala na normaln膮 prac臋. W pozosta艂ym 1% konieczne jest u偶ycie BootCamp, bo Mac OS nie pozwala na bezpo艣rednie adresowanie pami臋ci w urz膮dzeniach zewn臋trznych. Do艣膰 cz臋sto r贸wnie偶 system virtualizowany ma mniejsz膮 wydajno艣膰 ni偶 uruchomiony natywnie poprzez BootCamp. Dla przyk艂adu jak mam przepisa膰 logotyp z CorelDraw, to odpalam sobie Windows przez Parallelsa. Jak mam pu艣ci膰 du偶y arkusz na ploter tn膮cy, to wol臋 uruchomi膰 Windows z BootCamp.


U偶ytkownik 艢fierzyk edytowa艂 ten post 12 wrze艣nia 2016 - 21:54

B艂ogos艂awieni, kt贸rzy nie maj膮c nic do powiedzenia, nie ubieraj膮 tego w s艂owa.


#114 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 22:07

Parallels jest narz臋dziem pozwalaj膮cym na uruchomienie maszyny virtualnej z innym (ni偶 g艂贸wny) systemem. Subsystem mo偶e zosta膰 uruchomiony z partycji BootCamp lub dysku virtualnego utworzonego przez Parallels. Dysk virtualny jest widoczny w Mac OS jako du偶y (8-40 GB) plik. Jego wielko艣膰 zale偶y od ilo艣ci danych i zainstalowanych program贸w.
Bezpiecze艅stwo jest takie, jakie sobie zapewnisz. Jak zainstalujesz Windows, to tak jak na ka偶dym innym blaszaku powiniene艣 mie膰 przynajmniej antyvirusa. Nie jakiego艣 Avasta, tylko co艣 porz膮dnego.
W 99% przypadk贸w instalacja sterownik贸w urz膮dzenia zewn臋trznego pozwala na normaln膮 prac臋. W pozosta艂ym 1% konieczne jest u偶ycie BootCamp, bo Mac OS nie pozwala na bezpo艣rednie adresowanie pami臋ci w urz膮dzeniach zewn臋trznych. Do艣膰 cz臋sto r贸wnie偶 system virtualizowany ma mniejsz膮 wydajno艣膰 ni偶 uruchomiony natywnie poprzez BootCamp. Dla przyk艂adu jak mam przepisa膰 logotyp z CorelDraw, to odpalam sobie Windows przez Parallelsa. Jak mam pu艣ci膰 du偶y arkusz na ploter tn膮cy, to wol臋 uruchomi膰 Windows z BootCamp.

Niewyja艣niona dla mnie pozosta艂a jeszcze kwestia ramu. (Jak wy艂膮cz臋 program Parallels, MacOS b臋dzie dzia艂a艂 jak bez windowsa - my艣l臋 tu o procesorze i pami臋ci ram)?
Z innej beczki, jest mo偶liwo艣膰 zainstalowania Windowsa na Bootcamp na dysku przeno艣nym i podpinania w razie potrzeby?

U偶ytkownik jacob31 edytowa艂 ten post 12 wrze艣nia 2016 - 22:25


#115 艢fierzyk

艢fierzyk
  • 358 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 22:32

Parallels jest programem. Zamykasz program i teoretycznie zwalniasz pami臋膰 i u偶ycie procesora. W praktyce Mac OS zwalnia pami臋膰 z pewnym op贸藕nieniem.

 

Nie wydaje mi sie prawdopodobne u偶ycie BootCamp z dysku zewn臋trznego. Nawet nie rozwa偶a艂 bym tego z uwagi na wydajno艣膰. Mo偶e na szybkim dysku ze z艂膮czem Thunderboldt czy FireWire.


B艂ogos艂awieni, kt贸rzy nie maj膮c nic do powiedzenia, nie ubieraj膮 tego w s艂owa.


#116 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 12 wrze艣nia 2016 - 22:46

Parallels jest programem. Zamykasz program i teoretycznie zwalniasz pami臋膰 i u偶ycie procesora. W praktyce Mac OS zwalnia pami臋膰 z pewnym op贸藕nieniem.

Nie wydaje mi sie prawdopodobne u偶ycie BootCamp z dysku zewn臋trznego. Nawet nie rozwa偶a艂 bym tego z uwagi na wydajno艣膰. Mo偶e na szybkim dysku ze z艂膮czem Thunderboldt czy FireWire.


Mam rozumie膰, 偶e do takiego u偶ytkowania jak moje, czyli raz na jakis czas program na Windows, na codzie艅 OSx z ramem nie b臋dzie problemu? Problem mo偶e si臋 zrobi膰 jak jednocze艣nie korzysta si臋 z dw贸ch system贸w jednocze艣nie?
Dzi臋ki za wyczerpuj膮ce odpowiedzi!
VirtualBox czy Parallels?
Parallels 11 widzia艂em za ok. 150 w AppleStore ale education edition (jaka jest r贸偶nica mi臋dzy t膮 za 300, oraz bezp艂atn膮 odmian膮 - VirtualBox)?

#117 艢fierzyk

艢fierzyk
  • 358 post贸w

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 06:37

VirtualBox jest fajny dla os贸b o do艣膰 ma艂ych wymaganiach. G艂贸wna zaleta, to bezp艂atno艣膰. Znacznie mniejsza wydajno艣膰 maszyny virtualnej, niekt贸re sterowniki konfliktuj膮 z OS X. 

 

Parallels 12 jest bardziej dopracowany u偶ytkowo. Cho膰by drag&drop plik贸w i folder贸w pomi臋dzy systemami, wzajemne udost臋pnianie zasob贸w, czy wsp贸lny schowek pami臋ci.

Nawet takie drobiazgi jak to, 偶e jak w Mac OS klikniesz na plik .cdr, to uruchomi CorelDraw z danym plikiem, s膮 wygodne. 

Mo偶na te偶 ukry膰 same Windows i uruchamia膰 programy Windowsowe tak, by zachowywa艂y si臋 jak aplikacje Mac OS.

 

Pobierz sobie triale i przetestuj co Ci odpowiada. Mo偶esz wybra膰 bezp艂atne prostsze rozwi膮zanie, albo zap艂aci膰 79$ za profesjonalne.

Bardzo cz臋sto jest tak, 偶e jak pobierzesz triala Parallelsa to przed up艂ywem miesi膮ca przysy艂aj膮 na maila super oferty ze spor膮 zni偶k膮. Ja tak kupi艂em za 39脽. ;-)

http://www.parallels...oducts/desktop/


B艂ogos艂awieni, kt贸rzy nie maj膮c nic do powiedzenia, nie ubieraj膮 tego w s艂owa.


#118 Miko艂aj Maciejko

Miko艂aj Maciejko

  • 4聽634 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 10:28

Czy ta wersja Parallels za 79$ mo偶e by膰 u偶ywana na komputerze firmowym, do cel贸w zwi膮zanych z uzyskiwaniem dochod贸w? Nazywa si臋 "for Home" ale nigdzie w EULA nie znalaz艂em 偶adnego ograniczenia dotycz膮cego zastosowania komercyjnego. Ale niewykluczone, 偶e co艣 jednak przeoczy艂em.



#119 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 14:11

VirtualBox jest fajny dla os贸b o do艣膰 ma艂ych wymaganiach. G艂贸wna zaleta, to bezp艂atno艣膰. Znacznie mniejsza wydajno艣膰 maszyny virtualnej, niekt贸re sterowniki konfliktuj膮 z OS X.

Parallels 12 jest bardziej dopracowany u偶ytkowo. Cho膰by drag&drop plik贸w i folder贸w pomi臋dzy systemami, wzajemne udost臋pnianie zasob贸w, czy wsp贸lny schowek pami臋ci.
Nawet takie drobiazgi jak to, 偶e jak w Mac OS klikniesz na plik .cdr, to uruchomi CorelDraw z danym plikiem, s膮 wygodne.
Mo偶na te偶 ukry膰 same Windows i uruchamia膰 programy Windowsowe tak, by zachowywa艂y si臋 jak aplikacje Mac OS.

Pobierz sobie triale i przetestuj co Ci odpowiada. Mo偶esz wybra膰 bezp艂atne prostsze rozwi膮zanie, albo zap艂aci膰 79$ za profesjonalne.
Bardzo cz臋sto jest tak, 偶e jak pobierzesz triala Parallelsa to przed up艂ywem miesi膮ca przysy艂aj膮 na maila super oferty ze spor膮 zni偶k膮. Ja tak kupi艂em za 39脽. ;-)
http://www.parallels...oducts/desktop/

Rozumiem, 偶e opr贸cz pobrania programu umo偶liwiaj膮cego tworzenie maszyny potrzebny jest rownie偶 klucz licencyjny Windows?

#120 Delano90

Delano90
  • 434 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 15:20

Rozumiem, 偶e opr贸cz pobrania programu umo偶liwiaj膮cego tworzenie maszyny potrzebny jest rownie偶 klucz licencyjny Windows?

 

Dok艂adnie, na VirtualBoxie po prostu musisz tak jakby zainstalowa膰 sobie windowsa od zera, wi臋c klucz b臋dzie niezb臋dny.

 

 

ale je艣li chcesz potestowa膰 to z tej strony: https://developer.mi...edge/tools/vms/ mo偶esz pobra膰 gotow膮 wirtualk臋 z systemem i sobie sprawdzi膰 jak to dzia艂a.


U偶ytkownik Delano90 edytowa艂 ten post 13 wrze艣nia 2016 - 15:21

MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#121 Murgal

Murgal
  • 911 post贸w

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 15:27

Kupi艂em VMWare za kilkaset z艂otych, polecam wszystkim, z vBoxem by艂y same problemy, w vmware mamy snapshoty itd. 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#122 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 16:08

Dok艂adnie, na VirtualBoxie po prostu musisz tak jakby zainstalowa膰 sobie windowsa od zera, wi臋c klucz b臋dzie niezb臋dny.

 

 

ale je艣li chcesz potestowa膰 to z tej strony: https://developer.mi...edge/tools/vms/ mo偶esz pobra膰 gotow膮 wirtualk臋 z systemem i sobie sprawdzi膰 jak to dzia艂a.air 

W takim razie jaka wersja b臋dzie najrozs膮dniejsza (proporcja ceny do jako艣ci) dla MB Air 4BG

 

Czym si臋 r贸偶ni:

http://www.apple.com...h=3708%2B33c2

http://www.apple.com...=fh=3708%2B33c2



#123 NoneZ

NoneZ
  • 247 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 13 wrze艣nia 2016 - 20:50

 

 

Technicznie - niczym. Praktycznie cen膮 i licencj膮. Ta艅sza to wersja edukacyjna: dla uczni贸w, student贸w - szczeg贸艂y znajdziesz w warunkach licencji 



#124 jacob31

jacob31
  • 361 post贸w

Napisano 14 wrze艣nia 2016 - 08:37

A jak膮 wersje windowsa najlepiej wgra膰 dla MB Air 13 4GB?

#125 Delano90

Delano90
  • 434 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 14 wrze艣nia 2016 - 08:47

A jak膮 wersje windowsa najlepiej wgra膰 dla MB Air 13 4GB?

 

Jak masz 128GB Aira to raczej ma艂o masz miejsca na drugi system ale mog臋 si臋 myli膰 :).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych