Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Please log in to reply
2025 replies to this topic

#901 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 03 January 2012 - 21:09

Gwarancja przedłuża się z mocy prawa, tyle że uprawnionym z tej gwarancji jesteś nie Ty, a pierwotny nabywca.

Kodeks cywilny
Art. 581 § 1 Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad (...), termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad (...).



#902 ropec80

ropec80
  • 3 posts

Posted 03 January 2012 - 21:23

A gdybym dogadał się z pierwotnym nabywcą, a ten zgodziłby się na "załatwienie" sprawy przez niego, to jak wygląda ubieganie się o realizację tej gwarancji? Bo w przypadku wysłania telefonu do serwisu (przy ewentualnej kolejnej usterce), serwis odrzuci naprawę gwarancyjną z powodu końca gwarancji.

#903 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 03 January 2012 - 21:29

Serwis będzie najpewniej odmawiał spełnienia zobowiązania (ktoś już o podobnym przypadku na forum pisał), więc bardzo możliwe, że bez pisemnego wezwania się nie obejdzie. Jeśli wezwanie nie poskutkuje, konieczne będzie wytoczenie serwisowi lub gwarantowi powództwa.

#904 ex3v

ex3v

  • 1884 posts
  • SkądWarszawa

Posted 03 January 2012 - 21:34

Kup sobie Apple Care.

#905 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 03 January 2012 - 21:56

Z tego co się orientuję, nie można kupić Apple Care dla telefonów sprzedawanych przez operatorów.

#906 Kacpero223

Kacpero223
  • 3 posts

Posted 16 January 2012 - 18:18

Witam, Po przeczytaniu różnych opinii na ten temat postanowiłem założyć konto i również podzielić się moim doświadczeniem (jak na razie, sprawa nadal się toczy...!!) Więc zacznę od początku, kupiłem iphona 4, 23.12.2011 w ISPOT, i zauważyłem po jakimś tygodniu że grzechocze coś w środku... tak przy kamerze / przycisku "sleep". I tak wiem wiem, że takie normalne grzechotanie to zazwyczaj kamera i to jest często spotykanie itd ALE moje było STRASZNIE głośne!! i pochodziło od guzika "sleep" przynajmniej tak sądzę również jak i ludzi w ISPOT. Więc w dniu 10.01.2012 zaprowadziłem telefon do salonu ISPOT tak gdzie kupiłem (Złote Tarasy Warszawa) i mówią mi że będą niedługo robić remont więc jeżeli u nich to będę długo czekał... aha no dobra... wiec gdzie mogę isc? Powiedzieli mi że do Isource. Ok tak mówią więc poszedłem. Jestem w isourcie i pani pyta czy ten telefon pochodzi z Polski?? WFT??? A niby z kąt....?? No i sprawdza nr. seryjny czy tam IMEI na telefonie moim, i mówi tak: " Przykro nam ale my tylko serwisujemy sprzęt z POZA Unii Europejskiej" WFT!!!!!???? Byłem bardzo zdziwiony tą odpowiedzią..... to co mam kupować sprzęt apple z USA czy AFRYKI kurde??? Chore... OK więc potem poszedłem do Z.T znowu i mówią że to dziwne.... i że zawszę mogę iść do Arkadii, oki.... więc poszedłem sobie. Jestem na miejscu i tu NARESZCIE mili ludzie mi mówią co chce usłyszeć. Pan w ISPOT Arkadia powiedział że przyjmą do reklamacji że faktycznie coś nie tak z tym telefonem. I że na 70% mi wymienią na nowy telefon ale z tego co tu czytam to pewnie "NOWY" :D. Wiec wypisał papiery do reklamacji itd. Kopia dowodu zakupu i jazda. Zapytałem się z ciekawości gdzie to pójdzie w sensie do jakiego serwisu?? Pan powiedział że ISourca nie lubią.... (ciekawe czemu??) No i że regenersis to jeden wielki SHIT. OK wiec mówi że idzie to jakiegoś innego serwisu zaufanego przez ISPOT. I ze w tydzień czasu sie ogarną z tym. 12.01.2012 otrzymałem SMS-a od serwisu że przyjeli mi telefon do naprawy. Sugerując się tym co mówił pan w ISPOT-cie zadzowniłem do Arkadii ISPOT dzisiaj czyli 16.01.2012 czyli poniedziałek. Pan mi mówi: Hmm a nie otrzymał pan sms-a od serwisu? No nie otrzymałem niczego, tylko potwierdzenie że otrzymali telefon. Aha to pan sprawdza nr seryjny itd, i mowi że telefon mamy na miejscu, odesłali ponieważ ten telefon pochodzi z jakiegoś salonu czy T-mobile czy orange, bo mamy mixy u nas w ISPOCIE z różnych pochodzeń i akurat takich jak panu się trafił nie serwisują.... WFT!!!??? No dobra... więc pytam co teraz? Pan mówi że muszą wysłać do Regenersis.... i może do potrwać do 2 tygodniu?? 2 TYGODNIE!!!!!!!!!!!! Jezu... to już będę prawie 3 tygodnie bez telefonu i teraz dowiaduje się że idzie do najgorszego SHITU jakiego jest jak to pan z ISPOTU mówił Powoli dochodzę do wniosku że nie opłaca się kupować Iphona 4 za 2500zł jeżeli są tą takie problemy z serwisowaniem ich jeżeli się im coś stanie... Poinformuje was pózniej na czym stoi sprawa. Mam nadzieje że dostanę sprawną bez żadnych ukrytych wad telefon więm że będzie to "refurb" :P.

#907 rybulek

rybulek
  • 87 posts

Posted 16 January 2012 - 19:01

na drugi raz idź z mamą bo sam sobie rady nie dajesz :P Regenersis jest spoko, dwa razy już mi wymieniali na nowy

#908 Kacpero223

Kacpero223
  • 3 posts

Posted 16 January 2012 - 19:32

Radę se daje ;). Mamy nie trzeba fatygować :P. Mówisz że spoko jest?? hmm mam nadzieje, ale zobaczymy jak to będzie po powrocie mojego telefonu :).

#909 Kacpero223

Kacpero223
  • 3 posts

Posted 24 January 2012 - 00:15

Witam ponownie, Dzisiaj byłem w Ispocie, i miałem odebrać nowego iphona 4 wymienionego przez regenersis. ALE w tym nowym była ta sama usterka i nawet było JESZCZE gorzej!!!! Te grzechotanie od guzika "sleep" było BARDZO BARDZO głosne... przechylając telefon na bok lekko powodowało ten dzwięk.... Wiec kolejny tydzien czekania... spowrotem wróciło do regenersis na kolejną wymianę.

#910 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 24 January 2012 - 01:10

Pierwsze słyszę o czymś takim, to b. dziwne... Poza tym - nie używaj capsa, pisz jak człowiek, i guzik "power" a nie "sleep".

#911 Maxavelli

Maxavelli
  • 1040 posts

Posted 25 January 2012 - 19:16

Zlego slowa nie dam powiedziec na Orange i Regenersis. 18/01/2012 oddane do punktu Orange 19/01/2012 dociera do Regenersis 20/01/2012 wychodzi od Regenersis 23/01/2012 Telefon do odbioru - NOWY! Zaznaczam ze 21 i 22 to dni wolne od pracy. Rewelacja, stuprocentowy profesjonalizm.

#912 tomson93

tomson93
  • 341 posts
  • SkądWarszawa

Posted 08 February 2012 - 21:30

A mam pytanie . Jak mieszkam w warszawie to moge jechać bezpośrednio do regenesis z iphonem i u nich oddać pomijając salon orange ??

#913 tomek8484

tomek8484
  • 26 posts
  • SkądWarszawa

Posted 08 February 2012 - 23:49

@up Możesz

#914 lewy

lewy
  • 1034 posts
  • SkądMálaga

Posted 10 February 2012 - 22:52

Czy oddając telefon w Regenersis poprzez operatora jest możliwość zmiany koloru 'słuchawki' przy ewentualnej wymianie iPhona?

#915 Lonek_rwl

Lonek_rwl
  • 17 posts

Posted 19 February 2012 - 15:23

O żesz kurde! Co tu się dzieje! Chyba odechciało mi się oddawać IP na gwarancję... Czy te wszystkie historie są nadal aktualne? Albo dostane IP z informacją, że był zalany albo "nowego" czyli refurbished? Co to znaczy w ogóle refurbished? Regenersis jest nadal jedynym serwisem gwarancyjnym? Mieszkam w Szczecinie więc może mógłbym w Niemczech oddać do serwisu? Telefon kupiony w Media Markt... Mam ubezpieczenie od Media więc może to mi jakoś pomoże?

#916 dameon

dameon
  • 1353 posts
  • SkądLublin

Posted 19 February 2012 - 16:36

Refurbished oznacza, że iPhone nie jest całkowicie nowy a odnowiony

#917 Lonek_rwl

Lonek_rwl
  • 17 posts

Posted 20 February 2012 - 12:40

A te refuby to są... nie wiem jak to określić. Coś warte? Spoko? Jakoś nie wiem czy bym się cieszył, że wymienili mojego iPhonea z usterką na jakiegoś tam używańca... Szczególnie, że moja czwórka ma ledwo ponad 2 miesiące...

#918 iPhone HAL

iPhone HAL
  • 640 posts
  • SkądKraków

Posted 20 February 2012 - 15:34

A te refuby to są... nie wiem jak to określić. Coś warte? Spoko? Jakoś nie wiem czy bym się cieszył, że wymienili mojego iPhonea z usterką na jakiegoś tam używańca... Szczególnie, że moja czwórka ma ledwo ponad 2 miesiące...


Jeśli nie wiesz na czym polega proces odnowienia czyli "refurbu" to sie nie wypowiadaj, bo siejesz tylko zamęt, róż trochę główka i poszperaj na googlach a na-pewno się dowiesz, a nie tylko czekasz na gotowce..

#919 Lonek_rwl

Lonek_rwl
  • 17 posts

Posted 20 February 2012 - 15:48

Jeśli nie wiesz na czym polega proces odnowienia czyli "refurbu" to sie nie wypowiadaj, bo siejesz tylko zamęt, róż trochę główka i poszperaj na googlach a na-pewno się dowiesz, a nie tylko czekasz na gotowce..


Nie wiem na czym polega, nie wypowiadam się - tylko pytam opinię, i nie wiem w jaki sposób sieję zamęt pytając o nie? Po prostu jestem ciekawy opinii użytkowników. Przeszkadza? Nie czytaj.

#920 Skawa

Skawa
  • 47 posts

Posted 01 March 2012 - 12:04

Oddałem iPhone 4S tydzień temu w środę. W piątek dostałem SMSa że telefon do odbioru. Pojechałem w pon, okazało się że gwarancja uznana, wymienili na nowy. Oglądam telefon, rysy i niewielkie wgniecenia na obudowie, na krawędziach. Pani kłamiąc w żywe oczy przekonuje mnie, że telefon jest nowy. NIE PRZYJĄŁEM go. Dzisiaj jade odebrać nowy telefon. Niestety jestem prawie pewien, ze dostane refubrished :/ Masakra... kupilem nowy telefon za dużo pieniędzy, wada fabryczna. A w serwisie wymienią mi na używke... rewelacja...

#921 iPhone HAL

iPhone HAL
  • 640 posts
  • SkądKraków

Posted 01 March 2012 - 13:03

Oddałem iPhone 4S tydzień temu w środę. W piątek dostałem SMSa że telefon do odbioru. Pojechałem w pon, okazało się że gwarancja uznana, wymienili na nowy. Oglądam telefon, rysy i niewielkie wgniecenia na obudowie, na krawędziach. Pani kłamiąc w żywe oczy przekonuje mnie, że telefon jest nowy. NIE PRZYJĄŁEM go. Dzisiaj jade odebrać nowy telefon. Niestety jestem prawie pewien, ze dostane refubrished :/ Masakra... kupilem nowy telefon za dużo pieniędzy, wada fabryczna. A w serwisie wymienią mi na używke... rewelacja...


No to miałeś pecha bo ja już jestem po drugiej wymiance(2 razy się usterki zdarzyły) i obydwa były jak nowe(idealne).

#922 Griszman

Griszman
  • 8 posts
  • SkądWarszawa

Posted 06 March 2012 - 01:38

Witam, w moim iPhonie 4 znów zaczął zacinać się przycisk home. Telefon kupiony 31.01.2011 na firmę, 08.08.2011 wymieniony przez Regenersis na nowy z powodu zacinającego się przycisku home. Wyczytałem w tym wątku, że gwarancja telefonów kupionych na firmę biegnie od nowa od dnia wydania z serwisu, w tym przypadku od 08.08.2011. Jako, iż nie jestem do końca pewien pytanie brzmi czy jest to sprawdzona informacja i mogę znów z powodzeniem oddać iPhona do serwisu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#923 corba

corba
  • 242 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 06 March 2012 - 10:13

Mój zakupiony 11.10.2010 a oddany z uszkodzeniami: zacinający się home, problem z zasięgiem Wi-Fi do salonu Orange został wymieniony przez Regenersis na nowy z opisem iPhone 4 16GB Black Replacement a skoro ma nowy IMEI to wg mnie jest to nowy produkt i rękojmia leci od początku.

#924 Griszman

Griszman
  • 8 posts
  • SkądWarszawa

Posted 11 March 2012 - 20:11

Po jakim czasie od daty zakupu oddałeś do salonu Orange swojego iPhona celem reklamacji?

#925 dexter77

dexter77
  • 120 posts

Posted 12 March 2012 - 09:01

witam, a jak kupilem przez strone apple w jaki sposob reklamowac? tez do regeneris?




6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users