Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skype vs. Skype - Skype już do pobrania z App Store


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

#76 patryk-112

patryk-112
  • 79 postów

Napisano 31 marca 2009 - 21:52

dzieki za odpowiedz. Ale mam w domu wifi ?? to chyba nie potrzebuje mieć na kasy koncie tak?

#77 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 31 marca 2009 - 21:59

No to co z tego? :P ale dzwoniąc nawet na ethernecie i na normalnym Skype (w wersji na Windows czy Mac OS) musisz posiadać środki na swoim koncie chcąc gadać z komórkami/stacjonarkami. Tylko rozmowy via Skype-Skype są bezpłatne.

#78 patryk-112

patryk-112
  • 79 postów

Napisano 31 marca 2009 - 22:01

Ok rozumiem. Dzięki.

#79 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2009 - 22:18

Kiepski ten Skype. Co chwilę wywala dp SB.

#80 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 31 marca 2009 - 22:31

Wgrałes nowe MobileSubstrate ? Bo mnie juz nie wywala ;) i gadałem około 50 min dzis ;) Jakość - idealna ;)

#81 igreks

igreks
  • 60 postów
  • SkądZagłębie

Napisano 31 marca 2009 - 22:41

Hmm... u mnie jak zwykle pechowo. Wgrałem poprawkę saurika i nic. Nadal skype się nie chce uruchomić.

#82 Manovar

Manovar
  • 9 postów

Napisano 31 marca 2009 - 23:37

A u mnie nie pojawia się opcja update Mobile Substrate. Jest tylko remove lub reinstall. Co mam zrobić?

#83 KasiaiPhone

KasiaiPhone
  • 53 postów

Napisano 31 marca 2009 - 23:51

Troszke cierpliwosci otrzymalam info, iz prace nad poprawieniem Skype trwaja ;)
Jesli macie problem jakikolwiek z applikacja proponuje wywalic i wgrac od nowa. Jesli iPhone sprawia w dalszym ciagu jakis klopot proponuje zresetowac do ustawien fabrycznych- poprostu jak komputer ;))
Pozdrawiam Wszystkich ;)

---- Dodano 01-04-2009 o godzinie 01:52 ----
A tak dla potwierdzenia applikacja Skype darmowa na App Store ;)

#84 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 31 marca 2009 - 23:54

jestem ciekaw co na to angielska sieć "3" która do tej pory zyskiwała masę klientów oferując im darmowe rozmowy Skype bez konieczności podłączenia do WiFi :) coś mi sie zdaje, ze ta aplikacja pomoże tylko zyskać klientów sieci O2 która jako jedyna w UK ma w swojej ofercie iPhony :)


A ja uważam zupełnie inaczej. O2 w tym momencie niczego nie zyska ponieważ Skype w iPhone to tylko półprodukt - jak można mówić o mobilności w urządzeniu które tylko może oferować Skype przez WiFi.

Ostatnio kilku moich znajomych sięgnęło po telefony sieci Three - nie zaś po iPhone. Rozmowy w "Three" przez Skype przy koszcie pięciu funtów miesięcznie przy ograniczeniu do 3 000 minut to jest coś. iPhone wraz ze Skypem niejako postawił siebie pod ścianą. Jest internet bez ograniczeń jednak nie ma Skype w sieci i nie aplikacji działającej w tle - wybaczcie... ale to nie to.

#85 KasiaiPhone

KasiaiPhone
  • 53 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 00:01

A ja uważam zupełnie inaczej. O2 w tym momencie niczego nie zyska ponieważ Skype w iPhone to tylko półprodukt - jak można mówić o mobilności w urządzeniu które tylko może oferować Skype przez WiFi.

Ostatnio kilku moich znajomych sięgnęło po telefony sieci Three - nie zaś po iPhone. Rozmowy w "Three" przez Skype przy koszcie pięciu funtów miesięcznie przy ograniczeniu do 3 000 minut to jest coś. iPhone wraz ze Skypem niejako postawił siebie pod ścianą. Jest internet bez ograniczeń jednak nie ma Skype w sieci i nie aplikacji działającej w tle - wybaczcie... ale to nie to.


Hey
Owszem, zgadza sie tylko, ze internet slaby i rozmawianie przez skype wymaga niezłego czasem wysilku nagminny problem logowanie, nieraz nawet 30 min....
Skype ciagle udoskonala ja jestem pozytywnie nastawiona juz niedlugo bedzie mozna spokojnie rozmawiac. sa pewne ograniczeniczenia, ktopre niebawem znikna ;)
Pozdrawiam

#86 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 kwietnia 2009 - 00:31

Owszem, zgadza sie tylko, ze internet slaby i rozmawianie przez skype wymaga niezłego czasem wysilku nagminny problem logowanie, nieraz nawet 30 min....

Nie bardzo rozumiem. Czy masz na myśli internet przez sieć komórkową - konkretnie przez O2? Czy masz na myśli korzystanie ze Skype używając komputera/iPhone i czego tam jeszcze można do tego używać?

Skype ciagle udoskonala ja jestem pozytywnie nastawiona juz niedlugo bedzie mozna spokojnie rozmawiac. sa pewne ograniczeniczenia, ktopre niebawem znikna

Skype używam już dłuższy okres czasu - głównie na komputerze, jednak używając Skype w sieci Three - to naprawdę przyjemność. Czy korzystałem z modemu HSDPA czy też z telefonu z preinstalowanym Skype'm.

#87 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 08:51

Czy to dziala przez UMTS czy tylko wifi ?

#88 KasiaiPhone

KasiaiPhone
  • 53 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 09:27

Internet w 3 'web mobile' jest słaby w związku z tym rozmowa przez skype bywa bardzo ciężka,skype wolno sie loguje, bywają duże opóźnienia w trakcie rozmowy niestety. Zdarza sie bardzo rzadko, ze jest dobra jakość. Usługa skype jest za darmo przez 90dni jak dobrze pamiętam po doladowaniu £5 internet ale jakosc taka sobie niestety Pozdrawiam

#89 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwietnia 2009 - 09:39

berko, przeczytaj cały wątek to się dowiesz ;)

przez sieć komórkową działa tylko na sofcie 3.0 beta

#90 Jigovsky

Jigovsky
  • 254 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 kwietnia 2009 - 10:16

Wczoraj zainstalowałem Skype, dodatkowo zaktualizowałem mobilesubstrate w Cydii. Test 1h20m ciągłej rozmowy przez Wi-Fi. Zero zniekształceń, ładny dźwięk na głośnomówiącym. Błędy te, które mają co niektórzy użytkownicy związane są JB i brakiem ww. aktualizacji. Aplikacja Skype jak najbardziej jest dopracowana i działa tak jak działać powinna. Na pewno będzie rozwijana.

#91 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 10:35

berko, przeczytaj cały wątek to się dowiesz ;)

przez sieć komórkową działa tylko na sofcie 3.0 beta


CZyli tylko wifi, z czego wynika takie ograniczenie. Lezy to po stronie sprzetowej czy po prostu chodzi o to zeby ludzie nie mogli omijac operatora i rozmawiac za pol darmo ?.

#92 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 kwietnia 2009 - 10:49

Internet w 3 'web mobile' jest słaby w związku z tym rozmowa przez skype bywa bardzo ciężka,skype wolno sie loguje, bywają duże opóźnienia w trakcie rozmowy niestety. Zdarza sie bardzo rzadko, ze jest dobra jakość. Usługa skype jest za darmo przez 90dni jak dobrze pamiętam po doladowaniu £5 internet ale jakosc taka sobie niestety
Pozdrawiam


Nie wiem gdzie korzystasz z internetu w sieci Three. W miejscach słabego zasięgu - jest słaby internet, w miejscach dobrego zasięgu dobry internet. Tam gdzie korzystam ze Skype w sieci Three nie spotkałem się z takim problemem, aby do Skype logować się pół godziny jak opisałaś to w swoim poprzednim poście.

Moje doświadczenia z kolei pokazują, że bardzo rzadko się zdarza że jakoś jest zła. Korzystam codziennie z usług trzech operatorów: O2-UK, T-Mobile UK oraz Three-UK i każda z sieci ma swoje plusy i minusy.

Używałem od dłuższego czasu modemu HSDPA i wiem, że w miejscach w których przebywam mam dobry zasięg, modem pokazywał mi praktycznie pełen zasięg przy połączeniu HSDPA - to był też powód dla którego zdecydowałem się również na telefon w sieci Three.

Podstawową różnicą na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że Skype w telefonach sieci Three działa w sieciach 3G / HSDPA, co czyni go bardziej mobilnym niż w przypadku iPhone.

#93 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 11:16

no to u mnie właśnie po pobraniu mobile substrate zaczęla się jatka... Włącza się pierwszy screen, i natychmiast mnie wywala do SB.... A wcześniej było ok... Kurde, jak mam odinstalować mobile substrate???! Ok,już wiem. Wywala mnie, jak mam Skype włączony na "on" w backgrounderze..... Wyłączyłam, i znowu działa. Szkoda...

#94 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 12:31

Wywala co pewien czas do SB. Dzwiek jest ciagly i jest ok. Nie uzywam zadnych WinterBoardow i innych upiekszaczy a i tak wywala. Zostaje przy NimBuzz ktory mimo swoich wad jest znacznie stabilniejszy.

A wiec polecam Nimbuzz - mozna tam gadac i na gg, icq czy jabberze a takze na topikowym skype.

---- Dodano 01-04-2009 o godzinie 12:50 ----
Edit:

Po aktualizacji mobilesubstrate wszystko dziala ok. Test dluzszej rozmowy dzisiaj wieczorem.

#95 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 01 kwietnia 2009 - 15:10

CZyli tylko wifi, z czego wynika takie ograniczenie. Lezy to po stronie sprzetowej czy po prostu chodzi o to zeby ludzie nie mogli omijac operatora i rozmawiac za pol darmo ?.


To ograniczenie wynika niestety z niechęci operatorów, którzy podobno tracą profit. Według informacji w interneci niektórym udało się dokonać połączeń poprzez sieć 3G na iPhonie 3G. Pozostaje tylko kwestją*czasu, kiedy operatorzy zaczną filtrować i blokować Skype. Niemiecki Telkom już oficjalnie groził: nawet korzystanie, pomimo zapłaconego anbonamentu, ze Skype w sieci ich Hotspotów jest zabronione.

#96 Zibcio

Zibcio
  • 245 postów
  • SkądK r a k ó w

Napisano 01 kwietnia 2009 - 20:55

Z tego co dowiedziałem sie wczoraj w Orange, twierdzą że nie blokują - trochę dziwne bo ani skype ani voice mail nie działa w iPhonie w tej sieci. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi ? - to chodzi o kasę, a co do Orange to bardziej pazernej sieci na kase nie znalazłem,a oprucz "Play" byłem już w każdej edit: Już czytałem ale nie wiem czy to nie jest chwyt na Pryma Aprylis, że w cydi ma sie pojawic albo już jest poprawka do skype do 3G

#97 Wildzone

Wildzone
  • 80 postów
  • SkądZG

Napisano 01 kwietnia 2009 - 21:05

Kurde. Pomóżcie. Zainstalowałem Skype razem z mobile substrate i wywala mnie kiedy chce zadzwonić...nie rozumiem. O co może chodzić?

#98 Jacek6663

Jacek6663
  • 156 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 21:31

zrób restart

#99 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 01 kwietnia 2009 - 21:42

Jak ktoś ma JB to chyba można ustawić tak, aby telefon myślał, że jest WiFi, ale w rzeczywistości było połączenie 3G.

#100 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 23:35

Ja mam jedno dosyć banalne pytanie.. Mianowicie czy da się z poziomu iPhone'a edytować nazwy kontaktów? Bo jakoś nie mogę się tego doszukać. Poza tym aplikacja działa świetnie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych