Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Seagate FreeAgent Desk i FreeAgent Go for Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#76 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 06 sierpnia 2009 - 12:42

Witam forum-owiczów Kupiłem jakiś czas temu dysk Seagate FreeAgent 2TB (a właściwie dostałem jako gratis kupujac sprzęt :-) korzystam z niego na mac booku pro 2x 2,5 Ghz, 2GB ram przez Firewire 800, OSX- leopard I muszę napisać że mam problemy z tym dyskiem, dysk się czasem zawiesza podczas pracy z plikami które są na nim zapisane Dziej się tak w różnych aplikacjach nawet itunes przy słuchaniu mp3 na nim zapisanych po jakimś czasie się zawiesza - aplikacja korzystająca z plików na nim zapisanych przestaje odpowiadać i pomaga jedynie odłączenie zasilania dysku (wtedy mogę dopiero wyłączyć zawieszoną aplikację po czym) po czym podłączam dysk, na nowo go wykrywa i dalej można pracować albo i nie jak się straci swoją pracę Mam wyłączone w systemie usypianie dysku bo myślałem że to przez to się zawiesza wie ktoś co to może być ??

#77 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 sierpnia 2009 - 15:50

Sluchaj, a moze trzeba zainstalowac nowe/przeinstalowac firmware dysku? Strzelam, tak mialem z dyskiem WD ze co jakis czas byly aktualizacje firmwaru.

#78 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 31 sierpnia 2009 - 12:57

wiem że na stronie segate jest opcja aby wysłać pocztą dysk do serwisu z tego co wiem to mają też jakiś punkt serwisowy w warszawie niestety nie działa ich strona zna ktoś adres i numer telefonu do warszawskiego punktu serwisowego segate ?? jestem na maksa zawiedzionym użytkownikiem segate free agent 1,5TB w momencie gdy jakaś aplikacja korzysta z danych zapisanych na tym dysku po jakimś czasie się zawiesza nie da się tej aplikacji zamknąć ani zrestartować - do czasu aż odłączę od zasilania dysk zauważyłem że przy odtwarzaniu niektórych plików za pomocą podglądu (spacja) zawiesza się finder aby go zrestartować tak samo muszę odłączyć dysk straciłem część zdjęć bo jakimś cudem posklejały się zdjęcia w jedno wygląda to tak że np w jednym zdjęciu jpg widnieją np 2 inne albo część jest nieczytelna uaktualnienia biosu do tego dysku nie ma :-(

#79 mac_ya

mac_ya
  • 178 postów
  • SkądJelenia Góra/KRK

Napisano 10 września 2009 - 02:21

Ja się zastanawiam między opisywanym Freeagent Go 500GB w zestawie z podstawką,
a tym oto HDD 500GB pqi:
PQI Dysk HDD H550 2,5'' 500GB USB Turbo Boost White cena 409.00 PLN

Co myślicie, co będzie lepszym wyborem i dlaczego?

#80 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 września 2009 - 19:09

Co myślicie, co będzie lepszym wyborem i dlaczego?


Ten PQI ma tylko USB, więc lepszy będzie inny dysk z FireWire 400.
Dyski twarde 2,5 cala, FireWire+USB, USB+FireWire+eSata -

Na przykład Verbatim.
2.5'' Portable Hard Drive FireWire/USB 2.0 500GB | Przenośne twarde dyski | Verbatim Europe - Magazynowanie danych, materiały eksploatacyjne dla komputerów i zastosowań związanych z powielaniem obrazu

#81 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 10 września 2009 - 19:43

ja mam WD my passport essential który ma również tylko USB i rzeczywiście transfery są dość wolne. Przeważnie leci około 24 - 27 MB/s. Ale do takich zastosowań jak ja potrzebuje jest to i tak wystraszające. Ściągnę jakiś film lub pyknę tak z 3GB zdjęć to zrzucam na dysk i tam sobie leży. Tak więc mimo niskich transferów ja jestem zadowolony z tego dysku :) wiec wszystko zależy od potrzeb...

#82 Raskolnikow

Raskolnikow
  • 2 postów

Napisano 26 września 2009 - 23:36

Zauważyli Państwo, że dysk "FreeAgent Desk for Mac" jest reklamowany jako posiadający złacza USB 2.0 i Firewire 400 oraz 800, a z tyłu obudowy dysku radośnie uśmiechają się do nas dwa porty Firewire 800 (Firewire 400 jest osiągane poprzez kabel FW800->FW400). I tutaj moje pytanie: dlaczego? Pewnie taki zabieg jest tańszy, niż implementowanie dwóch portów, ale że natura ma niespokojna, to opracowała taką możliwość: (tutaj proszę się nie śmiać) Czy możliwe jest to, iż drugi port FW800 działał jako dodatkowe złącze FW? Upraszczając: Czy możliwe jest podłączenie szeregowe kolejnego dysku zewnętrznego do dysku zewnętrznego? (Obawiam się, że empiryczne sprawdzenie mojego pomysłu może spowodować awarię pierwszego dysku).

#83 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 28 września 2009 - 18:44

A ja mam pytanie i prośbę do kogoś kto posiada ten dysk:
Dołączona grafika
Czy stacja dokująca z zestawu:
Dołączona grafika
wygląda tak ładnie jak na zamieszczonym obrazku?
Patrząc na zdjęcie, gdybym nie wiedział, że to Seagate byłbym skłonny powiedzieć, że to dzieło Apple'a.
Jak to się ma do rzeczywistości? Czy ta stacja dokująca jest naprawdę tak podobna pod względem dizajnu (a nawet identyczna) do Apple'a?
Czy ktoś mógłby przesłać mi real fotki tej stacji (nie mogę znaleźć w internecie)?

Podrawiam.

#84 psicekus

psicekus
  • 174 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 września 2009 - 18:55

A ja mam pytanie i prośbę do kogoś kto posiada ten dysk:
Dołączona grafika
Czy stacja dokująca z zestawu:
Dołączona grafika
wygląda tak ładnie jak na zamieszczonym obrazku?
Patrząc na zdjęcie, gdybym nie wiedział, że to Seagate byłbym skłonny powiedzieć, że to dzieło Apple'a.
Jak to się ma do rzeczywistości? Czy ta stacja dokująca jest naprawdę tak podobna pod względem dizajnu (a nawet identyczna) do Apple'a?
Czy ktoś mógłby przesłać mi real fotki tej stacji (nie mogę znaleźć w internecie)?

Podrawiam.


Jam mam free agent go FW. Stacja dokująca wygląda podobnie, tylko ma jeden kabel na stałe (FW800) i nie ma gniazd ale wygląd całkiem podobny.

J

#85 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 20 października 2009 - 21:32

Witam wszystkich. Wlasnie podlaczylam do mojego iMaca FreeAgent 1.5 TB i nie dziala bo jest to wersja dla windowsa tylko. Kupilam go bo myslalam, ze roznia sie tylko tym, ze wersja dla maca ma lacze FireWire ale bedzie dzialal. Czy moge go jakos uruchomic (poki co mam pozwolonie tylko na czytanie)? Pozdrawiam:)

#86 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 października 2009 - 22:01

Witam wszystkich.

Wlasnie podlaczylam do mojego iMaca FreeAgent 1.5 TB i nie dziala bo jest to wersja dla windowsa tylko.
Kupilam go bo myslalam, ze roznia sie tylko tym, ze wersja dla maca ma lacze FireWire ale bedzie dzialal.
Czy moge go jakos uruchomic (poki co mam pozwolonie tylko na czytanie)?

Pozdrawiam:)


Sformatuj go na makowy system plików HFS+.

#87 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 21 października 2009 - 06:20

Sformatuj go na makowy system plików HFS+.


A mozesz polecic jakis soft do tego?
Boje sie go ruszac bo jesli cos pojdzie nie po mojej mysli i bede musiala go oddac to moga mi go nie przyjac w sklepie:/

#88 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 21 października 2009 - 07:36

A mozesz polecic jakis soft do tego?
Boje sie go ruszac bo jesli cos pojdzie nie po mojej mysli i bede musiala go oddac to moga mi go nie przyjac w sklepie:/


Co prawda opisy w Tigera, ale w Leo sie za duzo nie zminilo:

Formatting & Partitioning a Hard Drive in OS X

#89 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 21 października 2009 - 16:54

Postanowilam dorzucic te kilka euro i kupic tego macowskiego. Powiedzcie mi jeszcze tylko prosze czy jak go podlacze przez firewire to bede mogla, np ogladac filmy czy sluchac muzyki bez tej denerwujacej czkawki jak po kablu usb?

#90 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 października 2009 - 23:09

Boje sie go ruszac bo jesli cos pojdzie nie po mojej mysli i bede musiala go oddac to moga mi go nie przyjac w sklepie:/

Ja bym wymienił na taki z FW800.

Postanowilam dorzucic te kilka euro i kupic tego macowskiego.

Weż też pod uwagę WD MyBook Studio.

WD and Mac Overview

Powiedzcie mi jeszcze tylko prosze czy jak go podlacze przez firewire to bede mogla, np ogladac filmy czy sluchac muzyki bez tej denerwujacej czkawki jak po kablu usb?

Najpierw sprawdż czy nie masz włączonego oszczędzania energii.

#91 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 22 października 2009 - 06:16

Ja bym wymienił na taki z FW800.


Weż też pod uwagę WD MyBook Studio.

WD and Mac Overview


Najpierw sprawdż czy nie masz włączonego oszczędzania energii.



Rozejze sie za tym WD jeszcze raz bo jak szukalam go kilka dni temu to nigdzie nie bylo :(

Oszczedzanie energii wylaczone, wiec nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
Denerwujace to bo jesli chce cos obejrzec to musze przerzucac najpierw na dysk komputera.

#92 zieluch

zieluch
  • 18 postów
  • SkądPlońsk/Kraków

Napisano 27 października 2009 - 13:07

Rozejze sie za tym WD jeszcze raz bo jak szukalam go kilka dni temu to nigdzie nie bylo :(

Oszczedzanie energii wylaczone, wiec nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
Denerwujace to bo jesli chce cos obejrzec to musze przerzucac najpierw na dysk komputera.


z tego co wiem to ma wyjść już nowsza wersja tego dysku dlatego ciężko go znaleźć ciekawe tylko kiedy ta nowsza wersja będzie dostępna w sprzedaży

#93 filemoon

filemoon
  • 137 postów
  • SkądDublin

Napisano 16 listopada 2009 - 14:37

Pozdrawiam. Najpierw informacja skierowana do Galway (kazdy dysk zewnetrzny pracujacy na windows bedzie i pracowal na MACU - jednak konieczne/wskazane jest wczesniejsze jego sformatowanie - proponuje podpytac google o szczegoly). Dyski dedykowane dla maca moga juz byc sformatowane na macowy system plikow w zwiazku z czym nie ma potrzeby ich formatowac. Co do wydajnosci FW/USB dla przecietnego zjadacza chleba nie ma roznicy :) (jak czesto wrzucianie setki Gigabajtow jednorazowo?) Ja osobiscie mam lepsze doswiadczenia z dyskami Lacie jak innych producentow (no i piekne sa nowe obudowy lacie). Co najwazniejsze w zasadzie producent robi obudowe dyski sa u wszystkich takie same. Dam od trzech lat uzytkuje dysk sieciowy Lacie2Big i nigdy nic mu sie nie dzialo (pewne problemy byly z linuxem ktory byl uzywany do obslugi tego - ale udalo mi sie je rozwiazac).

#94 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 listopada 2009 - 11:53

Co do wydajnosci FW/USB dla przecietnego zjadacza chleba nie ma roznicy :) (jak czesto wrzucianie setki Gigabajtow jednorazowo?)


Jak ktoś kupuje 1-2 TB dysk to właśnie po to żeby wrzucać na niego zdjęcia i filmy.
A testy pokazują, że FW800 jest 3 razy szybsze od USB 2.0.

#95 zaciek

zaciek
  • 85 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopada 2009 - 13:37

Nawojowałem się sporo z moim 1TB Seagatem FreeAgent Desk, standardowo miał ustawione 3min po których się usypiał, ani formatowanie ani regulacja w preferencjach systemu nie pomogała. Rozwiązanie problemu jest banalnie proste: Seagate FreeAgent spin down problem with Mac

#96 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 18 listopada 2009 - 18:12

Jak ktoś kupuje 1-2 TB dysk to właśnie po to żeby wrzucać na niego zdjęcia i filmy.
A testy pokazują, że FW800 jest 3 razy szybsze od USB 2.0.


co tam komu potrzeba... jak dla mnie przy kopiowaniu średnio 3GB/tydzień USB 2.0 jest w zupełności wystarczające :grin:

#97 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 18 listopada 2009 - 18:20

Pozdrawiam.


Najpierw informacja skierowana do Galway (kazdy dysk zewnetrzny pracujacy na windows bedzie i pracowal na MACU - jednak konieczne/wskazane jest wczesniejsze jego sformatowanie - proponuje podpytac google o szczegoly).


Wiem, ze to kwestia sformatowania ale trace wtedy na softwarze ktory jest dolaczany bo przeciez ten windosowski nie bedzie dzialal:)

Nadal jestem bez dysku-nigdzie nie moge znalezc tego seagate.
Zaczelam nawet szukac WD (wole seagate bo WD maja krotsza gwarancje ) ale z dostepnascia tez lipa:(

Pozdrawiam:)

#98 sale uu

sale uu
  • 106 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 14:45

Mam podobny problem jak opisywany wcześniej. Dysk sam się wyłączał i trzeba było odczekać sporo czasu żeby ponownie dał się uruchomić. Być może to też wina zasilacza. Kupiłem osobno dysk WD Green 1 TB i obudowę Welland z USB, FW i eSata. Teraz nie wiem co zrobić bo przeglądając internet zauważyłem, że jest mało obudów z Firewire. Może ktoś używał takiej, która działa dobrze z dużym dyskiem i mógłby polecić? pozdrawiam

#99 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 25 listopada 2009 - 20:49


Nadal jestem bez dysku-nigdzie nie moge znalezc tego seagate.
Zaczelam nawet szukac WD (wole seagate bo WD maja krotsza gwarancje ) ale z dostepnascia tez lipa:(

Pozdrawiam:)


Mam osobiście WD ze wszystkimi wtykami. Sam FireWire ma nad USB ogromną przewagę. Sam dysk WD natomiast ma następujące minusy:
- głośno pracuje,
- przenosi mocniej wibracje,
- światło statusu dysku/gadżet zdecydowanie za jasne i natarczywe,
- i najgorsza sprawa, otóż czasem się po prostu nie pojawia po restarcie/on-off komputerów i trzeba poprawnie zresetować na nowo. Chwila, ale wkurza.

+ Poza tym bardzo dobrzy sprzęt i uważam pieniądze za dobrze wydane.

Obecny sprzęt porównuje do Seagate, model Freeagent (na 99%), tylko USB.

Pozdrawiam

#100 azjia

azjia
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 grudnia 2009 - 12:52

Mam od wigili ;) nowego FreeAgent'a z FW800+USB, swietny sprzet, mialem wczesniej przez chwile WD i jednak roznica jest ogromna: + cichy + zgrabny + konfiguracja bez najmniejszych problemow i pod OS X i pod winda + dobre dodatki w postaci pelnej listy kabli, stacji dokujacej, skorzanego pokrowca, instrukcji itd. + nie grzej sie + szybki + leciutki + fajny wyglad/design pasujacy do Macbooka Pro i mysle ze innych produktow Apple - to jednak wielkosc jak na 2,5 cala to spory - obudowa wkonana z plastiku (dobrze wykonana i dokladnie spasowana ale jednak to nie alu :)) - podswietlenie choc fajoskie jako nocna lampka na biurku ... to niektorym przeszkadza :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych