Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Seagate FreeAgent Desk i FreeAgent Go for Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#26 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 marca 2009 - 23:04

Mam podobny dysk (500 GB). To znaczy mam i nie mam .... bo od 12 marca jest w serwisie ...
Niestety mój iMac raz go widział a raz nie...


Powodem tego jest słaby zasilacz dołączany do zestawu.

#27 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 marca 2009 - 23:16

Bo szukać, to trzeba umieć.
DYSK ZEW. SEAGATE FOR MAC 2.5 500GB USB FW800 WAWA (593750571) - Aukcje internetowe Allegro


W taki sposób, czyli szukanie w sklepie u Pana Józka za rogiem w bramie pewnie będą. W dużych sklepach natomiast nie znalazłem.

#28 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 29 marca 2009 - 23:56

Kupilem pare miesiecy temu dysk 3.5 cala w wersji 1 GB tutaj:
Internetowy Sklep Komputerowy Katowice Sosnowiec Tychy Wrocław Poznań Kraków Gdańsk Warszawa

Dysk cichy i z MB dziala idealnie po FW.

#29 MANIACki

MANIACki
  • 57 postów

Napisano 30 marca 2009 - 00:02

Posiadam Seagate Freeagent Pro i odradzam go osobom zajmującym się*czymś więcej niż magazynowaniem danych na zewnętrznym dysku ze względu na SŁABE STEROWNIKI seagate na mac. Co jest najbardziej denerwujące, to fakt, że w oprogramowaniu dla maca nie dali możliwości wyboru czasu usypiania dysku (na win jest możliwość ustawienia - np. never). Efekt jest taki, że dysk usypia się*po kilku minutach i żeby się*rozkręcił potrzebuje chwili. Pewnym rozwiązaniem jest wyłączenie w preferencjach systemu usypianie dysków kiedy tylko jest to możliwe, jednak na mojego Freeagenta nie działa to tak jak powinno - usypia się i zaraz rozkręca sam i tak w kółko co kilka minut. Pod win, oczywiście nie ma żadnych problemów;) Nie wiem, jak z softwarem do tych modeli, mam nadzieję, że doczytali na swoich forach dziesiątki próśb o udostępnienie tej opcji dla osx;) W każdym razie zwróćcie na to uwagę przy zakupie. Pozdrawiam >>>

#30 b52

b52
  • 127 postów

Napisano 30 marca 2009 - 00:15

Skoro pawilon na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej jest dla Ciebie sklepem za rogiem w bramie, to hmm...
Mam nadzieję, że Morele.net jest wystarczająco dużym sklepem:
Seagate 500GB ST905003FJD105-RK w Morele.net


W taki sposób, czyli szukanie w sklepie u Pana Józka za rogiem w bramie pewnie będą. W dużych sklepach natomiast nie znalazłem.



#31 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 30 marca 2009 - 06:29

Efekt jest taki, że dysk usypia się*po kilku minutach i żeby się*rozkręcił potrzebuje chwili.


No fakt - dysk zachowuje sie dokladnie tak. Z tym, ze ja zawsze traktowalem to jako jego zalete, bo jest cichszy pomiedzy backupami TM : )

#32 MANIACki

MANIACki
  • 57 postów

Napisano 30 marca 2009 - 08:00

No fakt - dysk zachowuje sie dokladnie tak. Z tym, ze ja zawsze traktowalem to jako jego zalete, bo jest cichszy pomiedzy backupami TM : )


Mnie irytowało, że nie miałem do niego natychmiastowego dostępu, musiałem czekać nawet na widok katalogów;) Poza tym pracując w jakimkolwiek programie z plikiem zapisanym na Freeagencie, doświadcza się co kilka minut przestojów z edycją, związaną z rozkręcaniem. Także słuchając muzyki z dysku, czy też oglądając film - przy takich ustawieniach usypiania, przeważnie po kilku chwilach przycina i dopiero wtedy się rozkręca - to denerwujące;)
Przy systemowym wyłączeniu usypiania dysków problem z dostępem minął, ale objawy są takie jak opisałem wcześniej.

#33 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 30 marca 2009 - 10:25

Na pewno te pudełko jest rozbieralne, wrzucasz se SSD(mlc lub slc) i na nic nie trzeba czekać. Dostęp natychmiastowy, nie biorąc pod uwagę ceny. Maruderzy.

#34 klub13

klub13
  • 18 postów

Napisano 30 marca 2009 - 15:49

Odebrałem dysk, .Seagate dał mi nowy ! widocznie było coś nie tak... Pomarudzę troszkę ; ciekawe ile czasu podziała .... :)

#35 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 30 marca 2009 - 19:55

Także słuchając muzyki z dysku, czy też oglądając film - przy takich ustawieniach usypiania, przeważnie po kilku chwilach przycina i dopiero wtedy się rozkręca - to denerwujące;)


O ile muzyke mam tylko na hdd laptopowym, o tyle filmy wszystkie ogladam z dysku zewnetrznego i nigdy nie zauwazylem, zeby w ich trakcie sie usypial.

#36 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 30 marca 2009 - 22:32

To że Apple jest kilka lat do tyłu z technologią nie znaczy, że nikt jej nie używa na OSX.

U mnie w każdym HA-MAC'u jest eSATA.
Założyłem też kontrolery eSATA w wielu Macbookach Pro. Po testach widzę, że ludzie już nie wrócą do FW800, bo jest wolniejsze.


Podaj nam proszę jakie sa prędkości odczytu i zapisu na zewnętrznym dysku przez eSATA.

#37 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 31 marca 2009 - 22:59

dzakku - ja zaś*zauważyłem, że mi przy VLC zasypia a przy QT chodzi bez zarzutów pewnie coś*w ustawieniach lub pakietowe lub ciągłe przesyłanie danych.

#38 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwietnia 2009 - 20:15

Nie mogę uwierzyć, że tej paskudnej stopki nie można zdemontować by położyć dysk na płasko. Proszę o potwierdzenie tego faktu. Taka dysfunkcja" całkowicie dyskwalifikuje ten dysk dla mnie - a już byłem zdecydowany na zakup wersji 1TB. Druga sprawa to usypianie i budzenie razem z Makiem - czy działa?

#39 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 21:47

Nie mogę uwierzyć, że tej paskudnej stopki nie można zdemontować by położyć dysk na płasko. Proszę o potwierdzenie tego faktu.
Taka dysfunkcja" całkowicie dyskwalifikuje ten dysk dla mnie - a już byłem zdecydowany na zakup wersji 1TB.
Druga sprawa to usypianie i budzenie razem z Makiem - czy działa?


Nóżka jest na stale. Co do budzenia sie i usypiania z Macbookiem przez FW dziala doskonale,

#40 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2009 - 11:23

Dziękuję dzaku za odpowiedź.
Wobec takiej konstrukcji dysku "for Mac" zrezygnuję z FW800 i chyba wybiorę FreeAgent XTreme z FW400.
Mam nadzieję, że też będzie wyłączał się i włączał przy usypianiu i budzeniu Macintosha.

#41 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 19:05

Dziękuję dzaku za odpowiedź.
Wobec takiej konstrukcji dysku "for Mac" zrezygnuję z FW800 i chyba wybiorę FreeAgent XTreme z FW400.
Mam nadzieję, że też będzie wyłączał się i włączał przy usypianiu i budzeniu Macintosha.


Nie wiem, czy to kwestia stopki, ale dysk w zasadzie nie przenosi zadnych wibracji na biurko, na ktorym stoi. Czesto czytalem o tym problemie w przypadku dyskow lezacych bezposrednio na biurku - nie wiem jak wyglada to w przypadku Xtreme..

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 kwietnia 2009 - 22:18

Dziękuję dzaku za odpowiedź.
Wobec takiej konstrukcji dysku "for Mac" zrezygnuję z FW800 i chyba wybiorę FreeAgent XTreme z FW400.
Mam nadzieję, że też będzie wyłączał się i włączał przy usypianiu i budzeniu Macintosha.


FW400 spowolni odczyt i zapis na dysk do 40-50 MB/s.

Lepiej pomyśl o WD MyBook Studio lub Studio II z FireWire 800.
Desktop Overview
My Book Studio Edition 1 TB Hard Drives ( WDH1Q10000 )
Western Digital WDH1Q10000E 7200rpm - Dyski twarde - Western Digital WDH1Q10000E 7200rpm od 645.90zł
My Book Studio Edition 1.5 TB Hard Drives ( WDH1Q15000 )
My Book Studio Edition 2 TB Hard Drives ( WDH1Q20000 )
My Book Studio Edition II 2 TB Hard Drives ( WDH2Q20000 )
Western Digital WDH2Q20000E b/d - Dyski twarde - Western Digital WDH2Q20000E b/d od 1156.90zł

#43 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 08 kwietnia 2009 - 11:41

Który zatem z zewnętrznych dysków (na najlepiej na eSata) jest najbardziej komfortowy jeżeli chodzi o generowany hałas, a raczej jego brak? Jaki jest realna szybkość połączenia dysku eSata przez ExpressCard w MBP?

#44 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 08 kwietnia 2009 - 21:51

Dziękuję za wszystkie opinie. Od dawna myślałem o dysku zewnętrznym i w końcu wczoraj zdecydowałem się na FreeAgenta 1TB. Dysk faktycznie jest cichy, szybki i bardzo ładnie wykonany. Dobre wyciszenie po części zawdzięcza nóżce, która ma solidną gumowaną podstawę tłumiącą wibracje dysku. Transfer 1 GB przy pomocy FW 800 trwa około 40-45 sekund Jak dla mnie super.

#45 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 21 kwietnia 2009 - 19:13

Dyski z serii SeaGate się bardzo dobrze prezentują co jest ciekawe, bo inne nie są takie fajne z góry, pozdro :)

#46 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 22 kwietnia 2009 - 20:52

Po prezentacji Seagateów przekonałem się do FreeAgent Go, więc chce go kupić. Jednakże wacham się przed zakupem (chciałbym kupić 500GB) tylko czy lepiej kupić wersje zwykłą (tą w formacie fat32) czy tą z serii 'for mac'? Ponieważ dysk będzie mi służył jako przenośna baza danych dla MACa i PC (wind. XP), a będę trzymał na nim dane większe niż 4GB to czy lepiej kupić dysk i mieć na nim NTFS czy HFS+ ? Co jest bardziej opłacalne w działaniu i naszych polskich realiach? (oczywiście wiem że albo na maczku soft do ntfs lub na pc soft do hfs+ zależy co wybiore). Dysk ma być przenośny i będzie działać na USB2.0. Prosiłbym o radę, bo nie wiem co będzie lepsze w mojej sytuacji.

#47 Slawus

Slawus
  • 525 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 20:56

Bierz którykolwiek ;p Każdy dysk możesz sformatować do dowolnego formatu.

#48 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 kwietnia 2009 - 17:36

Po prezentacji Seagateów przekonałem się do FreeAgent Go, więc chce go kupić.
Jednakże wacham się przed zakupem (chciałbym kupić 500GB) tylko czy lepiej kupić wersje zwykłą (tą w formacie fat32) czy tą z serii 'for mac'? Ponieważ dysk będzie mi służył jako przenośna baza danych dla MACa i PC (wind. XP), a będę trzymał na nim dane większe niż 4GB to czy lepiej kupić dysk i mieć na nim NTFS czy HFS+ ? Co jest bardziej opłacalne w działaniu i naszych polskich realiach? (oczywiście wiem że albo na maczku soft do ntfs lub na pc soft do hfs+ zależy co wybiore). Dysk ma być przenośny i będzie działać na USB2.0.

Prosiłbym o radę, bo nie wiem co będzie lepsze w mojej sytuacji.


Verbatim ma dobre, ładne i tańsze od konkurencji.

Przenośne twarde dyski | Verbatim Europe - Magazynowanie danych, materiały eksploatacyjne dla komputerów i zastosowań związanych z powielaniem obrazu

#49 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maja 2009 - 22:07

FW400 spowolni odczyt i zapis na dysk do 40-50 MB/s.

Lepiej pomyśl o WD MyBook Studio lub Studio II z FireWire 800.
Desktop Overview
My Book Studio Edition 1 TB Hard Drives ( WDH1Q10000 )


Masz dar przekonywania ;-]
Pomyślałem… i zdecydowałem się na Studio Edition.
Dysk doskonale pasuje do 24" iMaca alu. Nawet promień zaokrąglonych narożników jest taki jak w iMac-u! Do ideału brakuje tylko obudowy z prawdziwego aluminium.
Przy kopiowaniu plików maksymalnie osiągnął 90KiB/s (około 140GB w ciągu godziny).
Niecały rok temu byłem bardzo bliski zakupienia Studio II. Jednak najpierw był urlop a potem zmiany kursu walut skryły te plany za horyzontem zdarzeń.
Z wyboru i zakupu (599zł) jestem zadowolony.


PS. Dodatkową zaletą WD jest możliwość ustawiania obok siebie kolejnych dysków bez zbędnych odstępów. To tak na przyszłość – jak będą fundusze na dysk z kopią bezpieczeństwa.

#50 kuchar

kuchar
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2009 - 12:10

Zastanawiam się nad kupnem Seagate External FreeAgent Go for Mac 320 GB USB 2.0. - Czy możliwe jest podłączenie jednocześnie dysku z PC (usb) i Macbooka (FW), czy dysk wykryje sobie bez problemów włączone urządzenie (lapek/piec) i nie będzie konfliktów? - Czy oba urządzenia mogą działać jednocześnie? Chciałbym aby dysk służył zarówno do archiwizacji plików, jak i do przenoszenia plików między jedną stacją a drugą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych