Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 lepszy od Leoparda i jego następcy??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
174 odpowiedzi w tym temacie

#26 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:08

Funkcje funkcjami, ale najwazniejsze ze sam system smiga plynniej, zajmuje mniej na dysku oraz znaczaco skrocono czas bootowania jak i wylaczania laptopa. Oczywiscie OSX wylacza sie szybciej, ale uwazam ze wykonano kawal dobrej roboty w tej materii. Poza tym calosc wyglada ladniej (przezroczyste okna), mozliwosc deinstalacji IE, WMP itd, duzo szybszy IE8, integracja kodekow z systemem.

#27 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 marca 2009 - 13:11

w zasadzie to najbardziej spodobał mi się win 2000NT którego miałem na starym lapku,był dość żwawy,co do viśty - miałem orginał,ale rozczarował mnie więc całem znajomej płyciwo z licencją:P

#28 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:13

Na zasługi zasługuje również platforma WARP - czyli mozliwosć uruchomienia funkcji DirectX 10 na kartach obsługujących 9 i to ,że pewne funkcje-programy będą dostępne jako aplikacje Web 2.0.

#29 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:20

Jak narazie jedyny problem na jakis natrafilem na W7 to brak kompatybilnego oprogramowania antywirusowego - Kaspersky 8 rzekomo kompatybilny build z W7 (tak go reklamowali niedawno) zaktualizowal sie w rezultacie czego skonczylo sie przywroceniem systemu ;) Oprocz tego uTorrent wywalal polaczenie Wi-Fi na sterach Broadcoma najnowszych do W7 - wrzucilem 5.10.79.27 i hula. Jezeli wiec mialbym kogos winic za niedbalosc to producentow oprogramowania i tworcow sterownikow.

#30 monty

monty
  • 62 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:24

Jest szybszy ,wydajniejszy ,zajmuje mniej pamięci i ma przmyslane rozwiązania takie jak np. rozpoznawanie pisma odręcznego ,możesz nawet bazgrać ,a 7-ka i tak rozpozna.


Stary, czy Ty palisz zioło na okrągło czy cierpisz na ICD10-F48.0?! W pierwsyzm poscie piszesz, że własnie trafiles na fajną stronkę o se7en, a teraz to co powyżej zacytowałem? Nigdzie nawet słowem nie zająknąłeś się na temat przeprowadzonych przez siebie testów, a walisz z grubej rury jaki to sieben jest wunderbarowny! Chyba nie naczytałes się ulotek by MS?

#31 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:26

.... obficie czerpiąc z lepszych pierwowzorów :grin: Zawsze każda kolejna odsłona łindołs miała być rewolucyjna i jedyna w swoim rodzaju. Zawsze jednak okazywało się po jakimś czasie, że trzeba coś tam doinstalować, poprawić aby w końcu zalecić instalację następcy poprzedniego systemu. I kolejny drenaż kieszeni - ponieważ zawsze okazywało się że "następca" wymaga zainwestowania w całkiem nowy komputer (podzespoły itp.). W końcu po podliczeniu kosztów tego "postępu" okazywało się, że nadal jesteś w punkcie początkowym, ale z dużo chudszym portfelem. Miałem łącznie 3 PeCety - podliczyłem sobie łączne koszty tej zabawy. W efekcie zostałem z niczym - komputery te sprzedałem za ułamek ich pierwotnej ceny finansując jednocześnie pseudo - postępy firmy Billa G. Z kolei Steve J. zdziera kosmiczną kasę za sprzęt i soft - ale przynajmniej nie ściemnia - od razu widać*za co się płaci, nie ma ukrytych kosztów jak u Billa G.

#32 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:28

Jest szybszy ,wydajniejszy ,zajmuje mniej pamięci i ma przmyslane rozwiązania takie jak np. rozpoznawanie pisma odręcznego ,możesz nawet bazgrać ,a 7-ka i tak rozpozna.

Rozpoznawanie pisma ręcznego jest od dawna w OS X pod nazwą Ink, więc widać zbyt dobrze systemu makowego nie znasz. Czy może mi podać konkretne przykłady większej szybkości, wydajności i zajmowania mniej pamięci? - "Z informacji przedstawionych przez koncern wynika, że do uruchomienia Windows 7 beta 1 niezbędny jest komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, co najmniej 1 GB pamięci RAM, 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD oraz karta graficzna obsługująca standard DirectX 9 i wyposażona w 128 MB pamięci."
To są te niewielkie wymagania?

#33 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:35

Od strony usability nie bardzo rozumiem jednej rzeczy. Jesli najedzie sie kursorem na lewy dolny rog to robia sie przezroczyste okna i widac pulpit. Ale kilka pixeli nizej jest przycik do pokazania pulpitu. Idealnie jest to zrobione w osx. Tam chowajac okna widzisz pulpit i mozesz na nim dzialac. Pod win7 jesli ruszysz kursor z lewego boku to znowu okna robia sie normalne. Dla mnie to jest nie przemyslane. Kolejna nie przemyslana rzecz. W eksploratorze po lewej stronie zrobili kopie tego co jest w osx. Ale nie mozna tam dodac swoich skrotow do innych katalogow. Mozesz tylko dodac do katalogu ulubione. Tez to nie jest przemyslane. Zeby nie było, że jestem tylko za osx. Mi w osx przeszkadza, że nie mogę dla każdego katalogu wybrać innego podglądu. To jest cholernie denerwujące.

#34 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 marca 2009 - 13:37

Nie chciało mi się czytać waszych wypowiedzi, za co przepraszam, ale... seven mam, korzystam i powiem szczerze, że porównanie go do Tigera nie jest ryzykowne, bo myślę, że seven konkuruje z Tigeram, na tym koniec. Uważam, że Tiger i Win7 są świetnymi systemami, naprawdę. (seven niestety się zawiesza, ale ponieważ to jest beta, to nie liczę im tego)

#35 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:47

Rozpoznawanie pisma ręcznego jest od dawna w OS X pod nazwą Ink, więc widać zbyt dobrze systemu makowego nie znasz. Czy może mi podać konkretne przykłady większej szybkości, wydajności i zajmowania mniej pamięci? - "Z informacji przedstawionych przez koncern wynika, że do uruchomienia Windows 7 beta 1 niezbędny jest komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, co najmniej 1 GB pamięci RAM, 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD oraz karta graficzna obsługująca standard DirectX 9 i wyposażona w 128 MB pamięci."
To są te niewielkie wymagania?


OS zajmuje jakies 8/9GB na HDD (podejrzewam, ze mniej niz Leo, ktory w tej materii byl Vistopodobny - teraz nie mam laptopa, wiec nie sprawdze tego), smiga na 512 MB RAM: WindowSeven.eu - Test szybkości systemu Windows 7 w różnych ilościach MB RAM.

Konkretne przyklady - zainstaluj i sprawdz, porownaj z Vista. Co do OSXa to akurat net chodzi gorzej pod nim, zwlaszcza Wireless. Jezeli chodzi o wyglad to Leopard wyglada na nieco archaiczny juz.

#36 rokipat

rokipat
  • 172 postów
  • SkądFrankfurt am Main

Napisano 27 marca 2009 - 13:47

Witam, sam korzystam z Win7 Build 7057, podczas instalacji w postanowienia umowy pisze wyraznie ze to RC. Wczesniej mialem Viste (z przymusu, nie z wyboru) i jest lepiej. virgin71 - mi sie nic nie zawiesza.

#37 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:48

(...) teraz jest inaczej ponieważ windows 7 zmienia wszystko i jeżeli okaże się taki jak ma być to dorównać mu będzie tylko mógł SnowLeopard


Łomatttko Polko! "Zmienia wszystko", "genialny jest" i w ogóle jesteśmy na skraju orgazmu. I to wszystko o systemie, którego de facto nikt jeszcze nie używa.

Z całym szacunkiem - że MS ma doskonały marketing, to wszyscy wiemy. A czy Win7 okaże się taką rewolucją - to zobaczymy, jak normalni uzytkownicy zaczną go uzywać. Życzę im jak najlepiej, ale ja pracowałem na różnych windowsach (poczynającod 3.1) przez 13 lat, a potem przesiadłem się na Maka i wreszcie mam wszystko, co mi potzebne do pracy i codziennego życia. Nie sądze, żebym przesiadał sie z powrotem na MS.

Poza tym rzeczywiście: toyhouk zaczyna od tego, że "gdzieś przeczytał", a stopniowo opisuje wszystko tak, jakby sam używał i to od jakiegoś czasu.

#38 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:53

Jak dla mnie Windows 7 vs Mac OS X vs Linux = Every OS Sucks Dlaczego ponieważ zarówno Windows jak i Mac OS X potrafi się rozsypać bez problemu. A linux jak dla mnie odpada całkowicie (w kwestii podstawowego OSa na kompie)

#39 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:55

Ja tam nie widzę powodu, żeby się podniecać W7. Zainstalowałem, obejrzałem i... wróciłem do XP, który działa równie dobrze, a przynajmniej nie ma problemów ze sterownikami. Choć na pewno 7 jest mniej irytujący niż Vista.

#40 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:55

OS zajmuje jakies 8/9GB na HDD, smiga na 512 MB RAM:
WindowSeven.eu - Test szybkości systemu Windows 7 w różnych ilościach MB RAM.

Konkretne przyklady - zainstaluj i sprawdz, porownaj z Vista. Co do OSXa to akurat net chodzi gorzej pod nim, zwlaszcza Wireless.


Używam OS X a wcześniej OS od wielu lat. Windowsa używałem tylko z racji pracy w firmie, gdzie był on wymagany. Zdedcydowanie stabilniej chodził OS X.
Porozmawiajmy za kilka miesięcy, jak już będziesz miał zainstalowanych więcej programów i rejestr trochę spuchnie.

#41 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:59

Juz go uzywam pare miesiecy. Jak mam winic W7 za niestabilnosc wywolana przez programy i drivery innych producentow, bo tak to narazie wyglada - uzywam Windows Debuggera do takich rzeczy, a nie patrze sie jak ciele w BSOD i kod bledu - czyt. eliminuje problem w zarodku. Mam XPeka na stacjonarce od kilku lat i nie narzekam. Z reguly sie cos sypie jak zaczynam kombinowac z nieznanym stuffem software'owym i tak to wyglada w wiekszosci przypadkow. U nas w firmie mamy dosyc porzadne kompy Della i teoretycznie XPek powinien smigac jak marzenie - cala otoczka odnosnie IT policy - logowanie do sieci, skanowanie AV powoduje, ze calosc zmula jak za czasow Celerona 433 MHz.

#42 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 14:07

Juz go uzywam pare miesiecy. Jak mam winic OS za niestabilnosc wywolana przez programy i drivery innych producentow - uzywam Windows Debuggera do takich rzeczy, a nie patrze sie jak ciele w BSOD.


Ale ja mam na myśli system dla zwykłych ludzi, a nie znających się na rzeczy. Przeciętny Kowalski nie ma pojęcia o logach systemowych, rejstrze itp. Dla niego ważne aby wszystko działało

#43 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 marca 2009 - 14:15

Hmm, tak sie zastanawiam... jaki sens ma porownywanie czy proba wydawania opinii n/t systemow ktore jeszcze nie sa ukonczone ani dostepne w publicznie w oficjalnej wersji? Stwierdzenie ze przy W7 system MacOS X 10.4 wysiada, jest rownie pozbawione sensu (przypominam ze premiera Tigera miala miejsce w kwietniu 2005...)

#44 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 27 marca 2009 - 14:19

Ale ja mam na myśli system dla zwykłych ludzi, a nie znających się na rzeczy. Przeciętny Kowalski nie ma pojęcia o logach systemowych, rejstrze itp. Dla niego ważne aby wszystko działało


OTÓŻ TO, że pozwolę sobie krzyknąć. Trafiłeś waść w sedno.

Ze wszystkich Wind, na których pracowałem, XP był zdecydowanie najsensowniejszy (właśnie z punktu widzenia przeciętego użytkownika, który komputera używa do pracy a nie do grzebania w rejestrach ;-)

Miałem XP legalny, stale aktualizowany, bez _żadnego_ lewego softu, chroniony antywirusem i firewallem, regularnie defragmentowany i czyszczony. I _mimo_to_ co jakiś czas miałem z nim kłopoty (coś się sypało, coś się krzaczyło, wieszało). A raz na jakis cas kłopoty były natyle poważne, że jedynym co mi pozostawało była reinstalacja systemu (czyli - w realiach Windowsowych - łącznie z całym softem najmarniej dzień w plecy).

Od roku pracuję na OS X - i nie wiem, co musiałby zrobić MS, żeby skłonić mnie do powtórnej przesiadki...

#45 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 14:24

W OSXie tez nie masz tego podanego na tacy (pare restartow OSX sie zdarzylo) i jak Ci wywala aplikacje, albo zrywa Wirelessa to zaden OS sam tego nie skoryguje, czego najlepszym przykladem jest W7 i jego funkcja fix troubleshooting - mielilo, mielilo i nic z tego nie wyszlo. Tak naprawde jak pojawia sie problem to trzeba sie troche zaglebic w temat, aby go rozwiazac, poszukac analogii na sieci (w wiekszosci przypadkow sa) i nawet amator moze sobie poradzic - niekoniecznie oznacza to bycie zawodowym informatykiem lub komputerowym entuzjasta. Ot trzeba ruszyc glowa i nie zwalac wszystkiego na Microsoft, ale o tym to wszyscy wiemy. Teraz na MBP mam dwa systemy i jest cool, ze tak powiem (albo hot patrzac na wyzsze temp. pod Windowsem) - laptop odetchnal zyciem po zamianie Visty na W7 (XP jest juz jednak troche przestarzaly jezeli chodzi o mobilne rozwiazania). Co najwazniejsze moge uzywac w domu bety W7 legalnie bez szemranych kombinacji do sierpnia - zawsze to cos.

#46 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 27 marca 2009 - 15:18

Jezeli chodzi o wyglad to Leopard wyglada na nieco archaiczny juz.

To już niech lepiej zostanie archaiczny niż ma być festyniarsko-dyskotekowo-pstrokaty z pseudo bajerami typu przezroczyste okna.

#47 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 27 marca 2009 - 15:51

Vista też miała być taka rewelacyjna i mnie bardzo rozczarowała. Teraz podchodzę sceptycznie do produktów M$ :D


nic nie mów o Viscie... kilka dni po premierze chciałem kupić Vistę, ale mi odradzili. Dziś mam Viste na iMacu i już wiem dlaczego odradzali :D Poza tym rzadko jej używam :)

#48 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 16:09

(...)Poza tym rzeczywiście: toyhouk zaczyna od tego, że "gdzieś przeczytał", a stopniowo opisuje wszystko tak, jakby sam używał i to od jakiegoś czasu.


Zacząłem od poznania opini innych i dowiedzenia się czegoś o W7 ,a teraz sam go używam już jakieś 3 miesiące.

#49 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 marca 2009 - 16:10

Ja napisze coś co większości pewnie się nie spodoba, zwrócie uwagę że ostatnio jakość oprogramowania się zmienia zarówno w Apple jak i MS ale : a) Windows się zmienia na lepsze B) Mac OS X na gorsze

#50 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 16:15

Ja napisze coś co większości pewnie się nie spodoba, zwrócie uwagę że ostatnio jakość oprogramowania się zmienia zarówno w Apple jak i MS ale :

a) Windows się zmienia na lepsze
B) Mac OS X na gorsze


Podpisze się pod ty pierwszym ,a co do drugiego to Apple zapowiada ,że SnowLeopard mam mieć ponad 1000 nowości ,więc nie sądze żeby OS X zmieniał się na gorsze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych