Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 lepszy od Leoparda i jego następcy??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 11:51

Przeglądając fora o windows i mac natknąłem się na bardzo ciekawe Windows 7 (Seven) - Serwis informacyjny.Jego główną tematyką jest nowy system Microsoft'u Windows 7 - według mnie najlepszy z wszystkich dotychczasowych systemów MS.Tiger przy nim całkowicie wysiada ,a Leopard może i lepszy od visty i xp ,ale teraz już nie przeważa.Fascynuje mnie ten system i czekam na wersję RC mam zamiar zainstalować go jako główny system na mojim iMac'u.
A teraz zapytam was co sądzicie o nowym windows'ie? Jak się sprawdzi? Czy media player 12 wykończy QuikTime X? A może SnowLeopard da nieźle w kość nowemy windows'owi?

#2 Czarny Iwan

Czarny Iwan
  • 42 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 12:03

Vista też miała być taka rewelacyjna i mnie bardzo rozczarowała. Teraz podchodzę sceptycznie do produktów M$ :D

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 marca 2009 - 12:06

Windosiarze zawsze zachwalali kolejne dzieła Billa i spółki mimo że to było kompletne g...o,czego Viśta i ME jest najlepszym dowodem,ja tylko czekam aż wyjdzie poprawiona wersja ReactOS to zainstaluje go sobie na Piecyku:)

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:11

Ten cały łindołs 7 to wizualnie i funkcjonalnie klon Tigera - więc nie wiem czym się ekscytować. Nawet procedura jego instalacji jest taka sama jak w Tigerze, który jest przecież z 2005 roku. Pojawił się tam nawet klon Spotlight (o innych rzeczach już nie wspominając) tyle że jego ikonka "lupy" jest skierowana w prawo. I to ma być nowość ? Gdzieś na forum widziałem nawet film z porównania Tigera (2005) i łindołs 7 (2009). Jak zwykle cała masa "zapożyczeń" łudząco podobnych do pierwowzoru. Teraz się nie dziwię, że Apple walczy z hackintoshami, Psystarami i innymi tego typu złodziajeami i paserami.

#5 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:12

Dla mnie vista od razu była kiczem podobała mi się tylko jej wersja beta.Chociaż vista ultimate jest nie najgorszym systemem ,ale windows 7 będzie naprawdę super poczytaj na Windows 7 (Seven) - Serwis informacyjny ,albo na Welcome to Windows 7.Jak chcesz przetestować to możesz zajrzeć tu Search results for 7057 - Mininova lub poszukać pierwszej wersji beta czyli bulidu 7000 ,ale 7000 nie poleca ma pewne nie dorubki i media player psuje mp3.

#6 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 12:13

-> tonyhouk z całym szacunkiem na pececiarzy którzy wychwalają windows'y, ale ostatnim dobrym (czytaj spełniającym swoje funkcje należycie) systemem operacyjnym który opuścił Redmond był MS DOS 3.30, a potem była tylko równia pochyła, na końcu której obecnie znajduje się Vista

#7 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:20

Ten cały łindołs 7 to wizualnie i funkcjonalnie klon Tigera - więc nie wiem czym się ekscytować. Nawet procedura jego instalacji jest taka sama jak w Tigerze, który jest przecież z 2005 roku.


Nie powiedziałbym używałem Tigera dośc długo za nim kupiłem iMac'a testowałem go na wirtualnej maszynie ,a 7 to całkowicie co innego czy widzieliście żeby w którymś z windows'ów był dock(którego w 7-mce nie ma)?
Zakaldam że nie.Nowy windows powstawał z ponad 400 szkiców animacji i wizualizacji ,wśród nich znajdowały się projekty nazwach Batman oraz Aladdin.Z czego można wnioskować ,że MS nie starał się niczego kopiować.A jeżeli chodzi o instalacje to jest to raczej ulepszona z visty niż z Tigera.

---- Dodano 27-03-2009 o godzinie 14:28 ----

-> tonyhouk z całym szacunkiem na pececiarzy którzy wychwalają windows'y, ale ostatnim dobrym (czytaj spełniającym swoje funkcje należycie) systemem operacyjnym który opuścił Redmond był MS DOS 3.30, a potem była tylko równia pochyła, na końcu której obecnie znajduje się Vista


Ale i tak teraz windows ma największo popularność i trzyma się nieźle.Co do hackintosh'a to się moge zgodzić ,ale zdrugiej strony skoro ktoś chce mieć OS X ,a nie chce pałcić za mac'a to warto się zastanowić.Leoparda można dostać za około 500zł i zainstalować go na pc'cie tak jak każdy inny system(po paru modyfikacjach).

#8 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 marca 2009 - 12:31

Windows to Windows i nic tego nie zmieni. Szczególnie że już w Viscie obiecywali zmienić dużo i zmienili wygląd i dodali rzeczy nie potrzebne, oprócz tych które ściągnęli od konkurencji. Jeżeli pościągają*więcej pomysłów od konkurencji to może będą mieli taki niezły system. Ja jestem szczęśliwy że nie muszę używać Windowsa, a brakuje mi kilku rozwiązań z linuxa w Leopardzie no ale. Naprawdę nie rozumie instalacji Windowsa na Mac. Bo jeżeli do gier to polecam jakąś konsole :).

#9 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:33

Windosiarze zawsze zachwalali kolejne dzieła Billa i spółki mimo że to było kompletne g...o,czego Viśta i ME jest najlepszym dowodem,ja tylko czekam aż wyjdzie poprawiona wersja ReactOS to zainstaluje go sobie na Piecyku:)


Akurat tu niemasz racji nigdy nie zachwalałem dzieł Billa wręcz je potempiałem ,ale teraz jest inaczej ponieważ windows 7 zmienia wszystko i jeżeli okaże się taki jak ma być to dorównać mu będzie tylko mógł SnowLeopard

#10 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:33

Jak dla mnie to W7 przedstawia się narazie całkiem dobrze. Szkoda tylko że M$ tak naprawdę to wypuści ServicePaka do Visty pod nazwą W7, a nie nowy system. Myśle też że za wcześnie jest chyba żeby robić "ohy" "ahy" przed wydaniem pełnej wersji a co dopiero RC. Jeszcze dużo może się zmienić. A mnie ciekawi jak W7 przetrwa próbę czasu i instalacje/usunięcie kilkudziesięciu aplikacji czy nadal będzie zamulał jak inne zobaczymy. Co do WMP nigdy więcej nie dotknę tego syfu. Pzdr

#11 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:34

Mam zamiar zainstalowac windows 7 nie do gier ale do codziennej pracy.

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:38

Dla mnie vista od razu była kiczem podobała mi się tylko jej wersja beta.Chociaż vista ultimate jest nie najgorszym systemem ,ale windows 7 będzie naprawdę super poczytaj na Windows 7 (Seven) - Serwis informacyjny ,albo na Welcome to Windows 7.Jak chcesz przetestować to możesz zajrzeć tu Search results for 7057 - Mininova lub poszukać pierwszej wersji beta czyli bulidu 7000 ,ale 7000 nie poleca ma pewne nie dorubki i media player psuje mp3.


Napisałe to co napisałem, ponieważ przetestowałem już to "coś" w wersji beta, aby zobaczyć ile rzeczy "zapożyczono" z Tigera. No i okazało się że bardzo wiele. Napisz proszę w czym ten syf jest lepszy od Mac OS X ?

#13 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:38

Zobaczymy czy ci to na dobre wyjdzie. Jak już napisałem nie ma jeszcze wersji RC więc narazie bym się zbytnio nie napalał bo potem może być zimny prysznic.

#14 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:41

Jest szybszy ,wydajniejszy ,zajmuje mniej pamięci i ma przmyslane rozwiązania takie jak np. rozpoznawanie pisma odręcznego ,możesz nawet bazgrać ,a 7-ka i tak rozpozna.

#15 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:42

Niech sobie pożyczają jak najwięcej byle by też ulepszali. Nie ma sie co złościc zabardzo na M$ i nic nie poradzisz że jedni mają lepsze pomysły niż inni. Nie można porównywać wersji BETA W7 do OSX.

#16 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:43

Może i masz racje Jubei ,ale ja wiem co robie i to nie będzie zimy tylko ciepły prysznic.

#17 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:43

A masz dotykowy monitor ?? Nie to poco ci to rozpoznawanie ??? A i jeszcze halo w jakim języku działa rozpoznawanie ???

#18 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:49

No nie zgodze sie - wiekszosc windowsiarzy jest krytyczna do dziel Billa i spolki MS, potrafia tez wskazac udane wersje systemu Windows jak i niewypaly. W7 konkurencja dla Snow Leo - to zalezy czym nas naprawde zaskoczy nowy OSX. Napewno W7 jest wg mnie przelomowym produktem w historii firmy, choc raczej nie rewolucyjnym, ale z drugiej strony nie wiem czy kazda edycja systemu musi byc rewolucyjna ? MS skupil sie teraz na detalach (interfejs uzytkownika i ogolny performance) i nadgania zaleglosci, ktore juz powinien dawno zaimplementowac w Viscie - mi ten kierunek odpowiada, bo kto slucha glosu uzytkownikow ten dobrze na tym wychodzi.

#19 Gość_Waters_*

Gość_Waters_*

Napisano 27 marca 2009 - 12:50

Windosiarze zawsze zachwalali kolejne dzieła Billa i spółki mimo że to było kompletne g...o,:)


No bylo jeszcze NT i powyzszy epitet raczej nie przedstawia go we wlasciwym swietle ;) .. to chyba byl najlepszy system jaki wypuscil M$.

#20 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:53

No dokładnie jak dla mnie W7 to tak SnowLeo tylko że dla Visty :D Mam problem tylko ze znalezieniem, która to edycja M$ była rewolucyjna.

#21 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:54

A masz dotykowy monitor ?? Nie to poco ci to rozpoznawanie ??? A i jeszcze halo w jakim języku działa rozpoznawanie ???


Rozpoznawanie działa w wielu językach nawet w polskim.

#22 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 27 marca 2009 - 12:54

Wszystkie oparte o jadro NT byly OK. XP byl rewolucyjny - wiekszosc osob przesiadla sie na niego z Win98 i skok jakosci/stabilnosci byl ogromny; duze korporacje uzywaja go do dzis. Dla niektoych OSX jest jedynym slusznym OSem, dla innych Linux (Ubuntu np.) dla innych Windows XP lub Vista - osobiscie uwazam, ze zaden nie jest na tyle doskonaly i stabilny jak sie o nim pisze - wszystkie maja plusy jak i minusy. Gdyby Linux byl taki boski i przyjazny dla ludzi juz dawno ludzie przestali by uzywac systemow Microsoftu, zwlaszcza ze ten pierwszy jest darmowy a za ten drugi trzeba placic.

#23 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 marca 2009 - 12:55

Akurat tu niemasz racji nigdy nie zachwalałem dzieł Billa wręcz je potempiałem ,ale teraz jest inaczej ponieważ windows 7 zmienia wszystko i jeżeli okaże się taki jak ma być to dorównać mu będzie tylko mógł SnowLeopard


małe sprostowanie - chodziło mi fanatyków,dla których winda jest jedynym słusznym OSem:P

#24 Jubei

Jubei
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 marca 2009 - 12:57

Windows Owns U :P

@limo Masz racje. Zapomniałem o nich.

---- Dodano 27-03-2009 o godzinie 14:59 ----
@tonyhouk No dobra więc wiesz że kupujesz W7 to teraz mi powiedz, którą wersje ???

#25 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 27 marca 2009 - 13:05

Zastanawiam się nad Home Premium i Ultimate jeszcze nie wiem co wybiore. Jeszcze chce dopowiedzieć że 7-ka ma ciekawe funkcje jak Aero Snap, Aero Peek i Areo Shake oraz te co dotychczas znajdowały się w viście.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych