Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[OT] Jaki telefon polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#101 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 01:57

Stabilność jest tak samo mityczna, jak stabilność 7.5, chodzi, dopóki chodzi, ale jak walnie, to czeka Cię nie tylko utrata danych (a do odtworzenia z backupu musisz mieć dostęp do komputera, he, he, na dodatek restore nie odtwarza wszystkich ustawień), to jeszcze często kłopotliwy twardy reset.
Te palmy jadą tylko na marketingu, wiem to, bo sam w kieszeni mam od 6 lat urządzenia z tym systemem operacyjnym :D

Posiadam Treo650 od kilku miesięcy, czasami się zrestartuje ale jeszcze żadne dane mi nie uciekły.
Współpraca z Makiem świetna, po zainstalowaniu odpowiednich dodatków o których już na forum była mowa również nie ma żadnych problemów z czcionkami.

Zauważyłem, że nikt nie podał moim nieskromnym zdaniem 2 najlepszych telefonów z jakimi miałem styczność... mianowicie Samsung D600 i Nokia 9300 ....coprawda Komunikator troche cegłowaty...ale można go polubić :) i do tego dużo opcji, bateria bardzo dobra i takie tam :) ...a D600, no cóż ...mniejszy, ładniejszy, bardziej funkcjonalny...tylko że mniej opcji...za to z Mac'iem sie świetnie komunikuje...

D600 - nie, nie, nie, zero współpracy z Makiem (iSync)
Beznadziejny soft, za to świetna obudowa (zero rys), stylowa, oraz dobry hardware i nagrywanie filmów.

#102 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 26 grudnia 2006 - 12:24

Code, cieszę się z Tobą Twoją radością, ja tylko protestuję przed lansowaniem mitu, że Palm jest przyjazną dla maka alternatywą, bo nie jest. Mac development w PalmOne jest zamknięty, i to od wielu, wielu lat. Nawet im się nie chce PalmDesktop na intele przepisać, bo... nie ma kto tego zrobić. Poczytaj sobie fora użytkowników makowych programów, tj. iBank czy OmniOutliner, gdzie przekonani o miłości maków do Palma użytkownicy dopominają się o conduity, i otrzymują prostą odpowiedź: nic z tego nie będzie, bo wsparcie dla maków przez Palma jest praktycznie żadne.
Sam się zresztą przekonałeś, że przysposobienie Palma do bezproblemowej współpracy z makiem (Unicode! Unicode! Unicode!) wymaga sporo zabiegów. No i na koniec powtórzę, że dziś nawet pralka czy mikrofala wyświetla i obsługuje unikode, a Palm nie.
Aha, i na koniec drobne uszczypliwe pytanko: ogonki w sms-ach oczywiście widzisz? I jak dostaniesz vcard sms-em albo przez BT, to też je widać?

#103 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 grudnia 2006 - 23:06

A czy Nokia 9300 jest makolubna? Bo będe się do niej przymierzał i nie wiem, czy dać sobie z nią spokój, czy nie ;]

#104 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 23:14

http://www.apple.com...nc/devices.html

Jest tylko 9300i

#105 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 24 stycznia 2007 - 15:39

Ja mam telefon z Symbianem od ponad 2 lat (siemens sx1) i jakos nigdy wirusa nie zlapalem. To sa kolejne rozsiewane plotki majace na celu kupienie oprogramowania antywirusowego. Czy ktos kogo znasz albo znajomy znajomego mial wirusa w telefonie?

Mialen nokie 7650 i co zlapalem wirusika przez bluetootha przez przypadek odebralem wiadomosc od kogos w barze i co lipa sie narobila baterie mi zrzarlo:( i w koncu musialem pchnac oczywiscie po wgraniu swierzego flasha.

#106 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 12:14

czy ktoś pracował na nokia 9300i ? bo się przymierzam do kupna. podobno jest pełne synchro z iSync. Ktoś może potwierdzić, że warto ten telefon kupić?

#107 lucass

lucass
  • 112 postów
  • SkądDublin

Napisano 16 kwietnia 2007 - 12:33

ja synchronizuje SE w810i przez Isync i nie mam problemow, wszystko ladnie pieknie... aldek napisal: Stabilność jest tak samo mityczna, jak stabilność 7.5, chodzi, dopóki chodzi, ale jak walnie, to czeka Cię nie tylko utrata danych (a do odtworzenia z backupu musisz mieć dostęp do komputera, he, he, na dodatek restore nie odtwarza wszystkich ustawień), to jeszcze często kłopotliwy twardy reset. Te palmy jadą tylko na marketingu, wiem to, bo sam w kieszeni mam od 6 lat urządzenia z tym systemem operacyjnym widzisz od 6 lat juz sie wiele zmienilo...mozna backup calosci na karte zrobic, na serwer lub do komputera... Resco Backup backupuhje wszystko i po HR dostajesz to co mialesz, mozesz nawet sobie scheulde zrobic kiedy ma backupy automatycznie sam robic...mi palm sie resetuje tylko jak kombinuje z RAm :P restore trwa 2 minuty :P:P

#108 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 12:35

czy ktoś pracował na nokia 9300i ? bo się przymierzam do kupna. podobno jest pełne synchro z iSync. Ktoś może potwierdzić, że warto ten telefon kupić?

Telefony z Symbianem ogólnie współpracują bez problemowo z iSync.

#109 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 13:55

no tak ale czy wszystkie aplikacje będą chodzić? jak office, reader itd?

#110 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 14:15

Telefony z Symbianem ogólnie współpracują bez problemowo z iSync.


Sony Ericsson M600 też?
Bo słyszałem, że są z nim problemy :-/

#111 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:12

Pomozcie :) Do jutra musze wybrac telefon i mam do wybory SE K510i oraz Motorole V3. Obydwa mi sie podobaja. SE bardziej pod wzgledem sunkcjonalnym a V3 organoleptyczno-wizualnym ;) Mial ktos stycznosc z obydwoma modelami? Albo moze sie wypowiedziec o ktoryms z nich? Jak z ich funkcjonalnoscia, ergonomia, jak trzyma bateria i jak uklada sie ich wspolpraca z makiem? :) Dzieki z gory za odp :)

#112 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:15

ja bym wybrał V3 bo koleś z Prisone Break'a taką miał ;) a tak na serio, to znajomy miał V3 i sobie ceni.

#113 lucass

lucass
  • 112 postów
  • SkądDublin

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:16

tylko nie v3... lezy to to ustrojstwo w szufladzie...moze i ladne ale bateria do niczego, wolne i nieintuicyjne menu a dodatkowo przerywa rozmowy i wylogowywuje sie z sieci SE nie mialem, korzystam z modelu w810i ale mysle ze k510i bedzie tak samo bezproblemowo wspolpracowal z isync... oprogramowanie dodawane do Se niestety wspiera tylko winshita... ale moj SE widziany jest jako pendrive po podlaczeniu kabelkiem... isync robie przez BT
  • DoMiNiQuE lubi to

#114 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:22

Jeśli chodzi o V3 - jeśli ci się podoba, to chyba jedyna zaleta jaką znajdziesz w tym fonie. Moja znajoma ma V3i w sumie i z wyglądu całkiem całkiem... przy zamkniętej klapce, bo jak ją otworzysz to, przynajmniej mnie, ten telefon już się nie podoba. Jakieś takie dziwne proporcje ma. Bawiłem się nim dosyć długo i miałem styczność kilka razy i za diabła bym go nie kupił! Może jestem też trochę zrażony do Motek, ale dla mnie soft tego telefonu to kompletna tragedia. Zdecydowanie odradzam.
  • DoMiNiQuE lubi to

#115 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:35

ja bym wybrał V3 bo koleś z Prisone Break'a taką miał ;)

A myslisz, ze dlaczego chce ten telefon ;) ;)

tylko nie v3... lezy to to ustrojstwo w szufladzie...

Hmm, duzo ludzi mi ten tel odradza. Chyba jednak cos w tym jest.

Jeśli chodzi o V3 - jeśli ci się podoba, to to chyba jedyna zaleta jaką znajdziesz w tym fonie.

No ale to nie wszystko, nie chce go przeklinac po tygodniu :)

Bardzo mile widziana pelna synchronizacja z makiem :) Na stronie Apple nie doszukalem sie info nt. kompatybilnosci iSync'a z K510i za to jest napisane, ze niby V3 dziala.

W SE podoba mi sie sterowanie maczkiem, fajny bajer. Jest cos takiego mozliwe w V3?

#116 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:43

V3 sie synchronizuje bez problemu. Mialem ten telefon. I jedyne co jest fajne w tym telefonie to wyglad... Po pol roku uzytkowania wymienilem bo draznil mnie ta v3... Teraz mam w810i, synchronizuje sie tez bez problemu, ladnie wyglada i ma wszystko co potrzebuje od telefonu. No i jest o niebo bardziej funkcjonalny od V3. I niestety V3 nie steruje Makiem
  • DoMiNiQuE lubi to

#117 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 16 kwietnia 2007 - 18:38

Czyzbym mial przyjemnosc z uzytkownikiem tego fona? Bo ja wlasnie mialbym ochote sobie takowego sprawic, ale zastanawiam sie, czy bedzie smigal z macbookiem. Chodzi mi przede wszystkim o internet via 3G - jakies doswiadczenia?


Dołączam się do pytania. Miał ktoś w ogóle styczność z tym telefonem? SE k610i

#118 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:03

Witam, a ja napiszę Wam jak ja to widzę jako osoba, która sprzedaje telefony jednej z naszych sieci komórkowych. Jeśli chodzi o Nokię to był fajny sprzęt jeszcze 2 lata temu, teraz to chińszczyzna - tandetna obudowa kiepskie oprogramowanie - 70% telefonów jakie wysyłam do reklamacji to Nokie !!!!!! Oczywiście nie przekonam pewnie ich zagorzałych użytkowników, że są ciekawsze telefony, ale podaje suche fakty.... Samsung - najmniej reklamacji, szybki soft, super wykonanie, na wyświetlaczach ciężko się po 2 latach doszukać rys, za to rysują się od spodu. Niech ktoś weźmie 2 telefony Nokię 6280 i Samsunga Z400. Ten pierwszy źle spasowany - telepie się i ma literki do których potrzeba lupę (Gameboy coś kiedyś takiego wymyślił Nokia powinna to wprowadzić). SonyEricsson - tańsze modele mają tendencję do zabrudzania się joisticka, wyższe modele nie spotkałem się z taką reklamacją. Poza tym szybki soft BARDZO Macolubny - kompatybilny ze wszystki co tylko możliwe i do wykorzystania wspólnie na Macu. Aparat - jeśli porównamy zdjęcia N73, D900 i k800i - najlepsze zdjęcią otrzymamy na k800i. Warto zaznaczyć, że posiada on soft do aparatu z aparatów Sony - to samo menu. Poza tym autofocus działa bez porównania lepiej niż u konkurencji. Co do baterii, Nokia w klasie średniej i wyższej obniża koszty produkcji wstawiając baterie Litowo-Jonowe o pracy od 2,5 do 3,5h, co daje około 2 dni pracy przy dużej ilości rozmów. Samsung od 3,5 do 5h, natomiast SE daje baterie Litowo-Polimerowe, czyli takie jak były w Nokiach 6310i - czas rozmów około 7 do 10h.

#119 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:06

AVALON, moze pomozesz mi podjac decyzje? k510i vs. V3 :)

http://www.myapple.p...1&postcount=111

#120 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:11

Co do Symbiana w wersji 6.2 (Nokie E50, N70, SE P9..i, wiele osób narzeka na duże spowolnienia w działaniu oprogramowania - niektorzy nawet reklamują te telefony z tego powodu (bez komentarza). Co do Symbiana 6.3 (N73, E60) działą raczej szybko i bez zarzutu. Bawi mnie jak ktoś kupuje Nokię twierdząc, że ma najprostsze menu i kupuje telefon z Symbianem.... przecież on nie ma nic wspólnego (jeśli chodzi o obsługę telefonu) z innymi Nokiami.

Osobiście korzystam z SE k750i od ponad 2 lat. Zrobiłem nim około 2000 zdjęć (nie jestem specjalistą-fotografi i taka jakiść mi wystarczy) dla sprawdzenia na stronie moich dzieci www.kajtel.lca.pl
Z czego korzystam:
przedewszystkim z aparatu i synchronizacji z iCalem oraz AdressBookiem, dzwonię i wysylam sms z komputera zamiast z telefonu.
Wydzwaniam około 2000 minut w miesiącu (taka praca) i bateria wytrzymuje mi prawie całe 2 dni.
W razie pytań proszę pisać z przyjemnością odpowiem.

---- Dodano 16-04-2007 o godzinie 20:15 ----
k510i - fajny telefon z średniej-niższej półki 1,3Mpx stabilny soft, ale niektórzy narzekają na tylną klapkę "że lata". Za motorolą nigdy nie przepadałem ze względu na Menu dosyć skomplikowane dla kogoś kto ma mało czasu na uczenie się. Poza tym V3 w środku to najniższy model nadrabiający obudową - co innego V3xx (ale menu dalej to samo). Poza tym k510i jest sporo nowszym modelem technologicznie. No i współpraca z Mac-iem jest raczej bez problemowa. Nie wiem jak Motki współpracują z Mac-ami. Ja za ciebie decyzjo niestety nie podejmę :-)

---- Dodano 16-04-2007 o godzinie 20:19 ----
Tak na wszelki wypadek podam jeszcze tylko stronkę dla użytkowników telefonów SE, chociaż i tak większość już tę stronkę zna: http://mobile.feisar.com/
  • DoMiNiQuE lubi to

#121 Markus

Markus
  • 70 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:22

Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

Wczoraj moja żona kupiła k510i i niemiła niespodzianka nastąpiła - nie współpracuje z iSync... Problem był do rozwiązania - trzeba było kupić plugin do iSync ze strony http://mobile.feisar.com/plugins.html. Kosztuje toto £1.49. Jeśli chcemy mieć dodatkowo współpracę z AddressBook (SMS-y), musimy kupić inną wtyczkę, za podobną cenę. Poza tym drobiazgiem, wszystko jest OK - przesył danych przez badziewnego dongla BT firmy "UNITEK" bez problemów w obie strony. Nie wypowiadam się na temat interfejsu, wygody itp. - telefon mamy od wczoraj.

Pozdrawiam,
Markus

#122 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:26

ja tam chyba jednak i tak nokie 9300i kupię :D chyba, że AVALON masz jakieś konkretne uwagi co do niej?

#123 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 16 kwietnia 2007 - 21:38

Co do N9300i - nigdy nie używałem, ponoć była w Polsce jakaś wadliwa partia tych telefonow i trafialy po kilka razy do serwisu. Na pewno dobrze że jest tam Symbian w wersji 7 co da ci szybki w miarę interfejs. Kolega który korzystał zniej, sprzedał ją i wziął SPV M300 na windozie - jest o wiele bardziej zadowolony, tym bardziej, że wrzucił do niej nawigację, a na Symbiana wchodzi tylko TOMTOM, ale to już zupełnie inna historia. Decyzja jak zwykle należy do Ciebie :-))

#124 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 16 kwietnia 2007 - 22:03

Pomozcie :)

Do jutra musze wybrac telefon i mam do wybory SE K510i oraz Motorole V3. Obydwa mi sie podobaja. SE bardziej pod wzgledem sunkcjonalnym a V3 organoleptyczno-wizualnym ;)
Mial ktos stycznosc z obydwoma modelami? Albo moze sie wypowiedziec o ktoryms z nich? Jak z ich funkcjonalnoscia, ergonomia, jak trzyma bateria i jak uklada sie ich wspolpraca z makiem? :)
Dzieki z gory za odp :)


Podobny problem mam, tylko z k800i i V3 :-)

V3 jest kapitalnie zaprojektowana i metalowa, ale od 3 lat meczę się*z v500 i po prostu nienawidzę tego softu, jest okropny naprawę okropny makabryczny jahhhh.......

k800i jest dość ładny ale bawiłem się nim chwile i jego klawisze są takie plastikowe, nawet bardzo, do tego miał już trochę je zdarte, a to jednak dość nowy telefon. Nie wiem ale gdyby był wykonany z jakiegoś metalu, albo z troszkę lepszych materiałów to byłby mój wybór.

Nie obchodzą mnie zdjęcia bo mam prawdziwy aparat cyfrowy, nie obchodzą mnie karty pamięci, mp3 i tym podobne bo mam iPoda, chciałbym jakiś ładny telefon wykonany z dobrych materiałów który ma przyjemne w obsłudze menu, jeśli ktoś taki zna to wdzięczny za poradę będę.

#125 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 16 kwietnia 2007 - 22:12

Motorola nie ma przyjaznego menu, ale jest duzo lepiej wykonana niz K800i. Bateria, w obydwu uwazam jest tak samo slaba. Z innej beczki - nokia 6300, dobre wykonanie i przyjazne menu, wart polecenia. Pozdrawiam Piotr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych