Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[OT] Jaki telefon polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#76 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 20 grudnia 2006 - 22:26

iNicpon, masz rację. U mnie też 6310 i rządzi. Genialny telefon. A że nie jest makolubny? Hm, nie można mieć wszystkiego. Albo masz kolorowe g...wienko, które ładujesz co dwa dni, albo telefon do pracy. Niestety. Mój zestaw podstarzałego elektronika wygląda tak: Nokia 6310i w jednej kieszeni (bo muszę mieć telefon, tak, telefon), a Sony Clie (maile, web, notatki, kalendarz, adresbuk) w torbie. Nic innego mi się nie sprawdza, za cholerę. No, ale ja to starej daty jestem :D
  • iNicpon lubi to

#77 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2006 - 22:39

zamiast takiego telefonu to mozna sobie takiego małego laptopka kupic

Alez ja mam malego laptoka :D
i to chyba najmniejszego i najlzejszego ze wszystkich jabluszek o ile sie nie myle :)
iBook G4 12" ;)
Tylko musze mu jakos internet dociagnac, no i do tego wlasnie potrzebuje takiego telefonu :P
A dotykowy panel? Bo to niebo a ziemia w porownaniu z jego brakiem, majac dotykowy panel mozna na telefonie o tych samych wymiarach calkiem sprawnie poruszac sie po sieci, i ogolnie duzo szybsze przelewanie mysli na *.txt ;)
  • iNicpon lubi to

#78 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2006 - 09:21

Dzisiejsze telefony powinny nosić już nazwę urządzeń wielofunkcyjnych, podobnie jak drukarki. Drukarka ma za zadanie drukować. Jeśli do tego by skanowała, kserowała i wykonywała operacje na zdjęciach to już drukarką tego nie nazwiemy. Telefon komórkowy służy do dzwonienia, no ewentualnie wysyłania *MSów. Jeśli do tego odtwarza pliki MP3, ma wbudowany aparat cyfrowy, radio, otwiera pliki excela i worda to już telefonem nie powinniśmy tego nazywać. To typowe urządzenie wielofunkcyjne, dla jednych wygodne, dla drugich (do których ja się zaliczam) telefon powinien działać jak telefon a do pozostałych funkcji służyć powinny inne urządzenia. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego ubolewam trochę nad tym, że telefon komórkowy zatracił gdzieś swoje pierwotne cechy jakimi były dobrej jakości dźwięk w rozmowie i długi czas pracy na baterii. Wszelkie przejawy powrotu do tego minimalizmu są przeze mnie mile widziane i telefony pokroju Nokii 1112 (to taki dosyć nowy model) czy kultowej 6310i będą zawsze w mojej opinii miały pokaźne grono fanów.

#79 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 21 grudnia 2006 - 13:59

SE k610i

#80 ble

ble
  • 24 postów
  • SkądZakrzów / Kraków

Napisano 21 grudnia 2006 - 23:38

SE K610i

SE k610i


Czyzbym mial przyjemnosc z uzytkownikiem tego fona? Bo ja wlasnie mialbym ochote sobie takowego sprawic, ale zastanawiam sie, czy bedzie smigal z macbookiem. Chodzi mi przede wszystkim o internet via 3G - jakies doswiadczenia?

#81 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 grudnia 2006 - 14:57

6300

Co sądzicie o Nokii 6300?

Dołączona grafika
http://www.gsmonline...300?s0p_id=1439

Czyżby miał to być hit na miarę 6310i?

#82 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 22 grudnia 2006 - 16:24

OK,poczytalem.Mam znajomego w serwisie Nokii,powiedzial ze nokia ostatni dobry model to zrobila 6310i,odradza wszelkie symbiany bo badziew straszny.Ja po nowym roku w ramach wymiany i nowej umowy biore SE W810i,no chyba ze go sprzedam nowego i zobacze co zaprezentuje 9 stycznia Apple,tylko nie za ta cene co ostatnio ktos sugerowal 460 euro

#83 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:38

zlego slowa nie powiem o Nokii 6230, ktora katuje ze dwa lata [jak tylko wyszla w idei] A poza streamingiem video nie ma opcji ktorej bym nie uzyl. Wiec nie uogolniajmy ;)

#84 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:40

zlego slowa nie powiem o Nokii 6230, ktora katuje ze dwa lata [jak tylko wyszla w idei]


A ja mógłbym ich wymieniać w cholerę. Miałem ten telefon trzy miesiące, więcej nie wytrzymałem ;P

#85 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 grudnia 2006 - 22:05

[QUOTE=_igi;212836][QUOTE=Leander;212834]zlego slowa nie powiem o Nokii 6230, ktora katuje ze dwa lata [jak tylko wyszla w idei]/QUOTE]

A ja mógłbym ich wymieniać w cholerę. Miałem ten telefon trzy miesiące, więcej nie wytrzymałem ;P[/QUOTE]

Zależy dla kogo... moja mama też 2 lata temu wzięła 6230 w Erze Biznes i jest zachwycona, fajne menu i jest pancerna :)

#86 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2006 - 22:36

zlego slowa nie powiem o Nokii 6230, ktora katuje ze dwa lata [jak tylko wyszla w idei]


A ja mógłbym ich wymieniać w cholerę. Miałem ten telefon trzy miesiące, więcej nie wytrzymałem ;P

No to zaczynaj wasc ;) punkt po punkcie

#87 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 grudnia 2006 - 22:40

No to zaczynaj wasc ;) punkt po punkcie


Więc,
powalony soft, wieszał się, sam się restartował, przy mp3'kach EQ świrował (wgranie nowego softu nic nie pomogło)
Koszmarna jakość mp3 i radia (które nota bene w ogóle nie odbiera)
Obsługa kart. Przy 256 (!) mb telefon zwolnił, odtwarzacz gubił pliki mp3
Więcej nie pamiętam, bo telefon miałem rok temu, ale pamiętam ulgę po przejściu na 6600 ;)

#88 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2006 - 23:01

O.O Powalony soft- co w nim takiego "powalonego"? nic nie zaobserwowalem... Wieszanie sie- ani razu na przestrzeni 2 lat sie nie zawiesil... restart: -----||------ EQ: co masz na mysli mowiac "swirowal? jakosc mp3: do sluchania na miescie w rytm tramwajow, metra etc w zupelnosci wystarcza mi radio: dziala jak marzenie Obsluga kart: ja mam wlozonego kingstona 1GB, wiem ze dziala i z 2GB, zwolnienie to wina karty a nie telefonu! gubienie mp3: nie zobserwowalem [a mam 700MB+ muzyki na nim] Widocznie trafiles na jakas zabugowana wersje telefonu, albo [co bardziej prawdopodobne] zwalona karte pamieci

#89 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 grudnia 2006 - 00:52

O.O
Powalony soft- co w nim takiego "powalonego"? nic nie zaobserwowalem...
Wieszanie sie- ani razu na przestrzeni 2 lat sie nie zawiesil...
restart: -----||------
EQ: co masz na mysli mowiac "swirowal?
jakosc mp3: do sluchania na miescie w rytm tramwajow, metra etc w zupelnosci wystarcza mi
radio: dziala jak marzenie
Obsluga kart: ja mam wlozonego kingstona 1GB, wiem ze dziala i z 2GB, zwolnienie to wina karty a nie telefonu!
gubienie mp3: nie zobserwowalem [a mam 700MB+ muzyki na nim]


Widocznie trafiles na jakas zabugowana wersje telefonu, albo [co bardziej prawdopodobne] zwalona karte pamieci


Pewnie na zwalony egzemplarz trafiłem, bo non-stop miałem zwiechy, sam się wyłączał, restartował, itp. co do karty, to miałem dwie i to samo było :P

A mp3, to jak to się mawia - słoń Ci na ucho nadepnał, albo mieszkasz w jakimś małym mieście, w Centrum w tramwaju słychać tramwaj i pobrzękiwanie :D

/ Aha, mieszkasz w Warszawie, druga opcja zostaje wykreślona :grin:

A radio na 100% nie działa jak należy, w sumie to jest standard dla komórkowców (chociaż w K750i ładnie grało, tzn. nie gubiło) a miałem dwa zestawy słuchawkowe i to samo :P

#90 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2006 - 11:31

A ja ci mowie ze radio dziala jak nalezy :P choc... wiem w czym problem pewnie! chodzi ci o to ze nie da rady sluchac caly czas radia chodzac po miescia, prawda? To zadnego nie da, nawet komorkowego :D Wiem, bo ladnych pare lat temu zanim dorobilem sie pierwszego Muvo to ganialem z radyjkiem, i to byl koszmar wchodzisz do tramwaju: trzaski wchodzi do przejscia podziemnego: szumy wchodzisz do metra: to nawet gdyby odbieralo bys nie slyszal tyle tam decybeli, to nie paryz ;) ===================== wiesz, sluchu muzycźnego to ja nie mam, fakt :P

#91 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 23 grudnia 2006 - 12:18

Obecnie spawilem sobie NOkie 6820a Synchronizacja dziala poprawnie, GPRS i EDGE tez do tego javovy kliebt irc'a :) fajna sprawa....

#92 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 grudnia 2006 - 12:25

Co sądzicie o Nokii 6300?

Dołączona grafika
http://www.gsmonline...300?s0p_id=1439

Czyżby miał to być hit na miarę 6310i?


E, bez 3G.

#93 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2006 - 17:01

Jakiś czas temu w Polsce kupiłem Nokię 6260 i stwierdziłem, że to jest to. Ma wszystko co potrzebne , jednocześnie nie ma zbędnych wodotrysków, tęczowego kalejdoskopu kolorów itp. Z powodzeniem używam jej również w USA. Tu też mam lokalny telefon od tutejszego dostawcy sieci GSM, to Motorola razr v3. Może nie najnowsza konstrukcja, prosta , za to jest wygodna , podobnie jak Nokia trzyma długo baterię i ma funkcjonalne menu.

#94 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2006 - 17:08

ja ostrze zeby na motorolke V3xx [z HSDPA :)] lub samsunga z370 [rowniez z HSDPA :D]

#95 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2006 - 21:18

No to ja ci polecę NOKIE 6630 lub 6680,N90 jak najbardziej choc i tak sądze że najlepszym jaki miałem telefonikiem jest i będzie NOKIA 6310i :) i chyba wielu się ze mną zgodzi.

Nokia 6310i to taki niezniszczalny "garbus" wśród telefonów do rozmawiania (bez zbędnych bajerów) a i do tego ma BT i IR. Na Allegro można je okazyjnie kupić i akcesoriów do tego modelu nie brakuje. (Teoria spiskowa.... czyżby Apple maczał swoje paluszki przy produkcji - no ta literka na końcu.... to i ;-)

#96 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2006 - 21:28

spiskowa teoria latwa, do obalenia, bo wyszloby ze apple maczalo palce w 30% telefonach na rynku ;) Ale poruszyles ciekawy temat ;) Czy ktos wie o co chodzi z telefonami "z wtryskiem"? "i" sie zaczelo pojawiac u nokii jako "telefon w rozszerzonej wersji" i tam w praktyce ciagle to oznacza... "i" w siemensach oznaczalo kiedys Jave... Ale o co chodzi w SE z "i" to nie mam pojecia, bo maja kilka telefonow ktorych bez "i" nie ma [tzn na rynku jest 910i/990i a nigdy nie slyszalem ani o 910, ani o 990, czyli od nowosci byly wyposarzone we "wtrysk"
  • iNicpon lubi to

#97 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 grudnia 2006 - 23:08

spiskowa teoria latwa, do obalenia, bo wyszloby ze apple maczalo palce w 30% telefonach na rynku ;)
Ale poruszyles ciekawy temat ;)
Czy ktos wie o co chodzi z telefonami "z wtryskiem"?
"i" sie zaczelo pojawiac u nokii jako "telefon w rozszerzonej wersji" i tam w praktyce ciagle to oznacza...
"i" w siemensach oznaczalo kiedys Jave...
Ale o co chodzi w SE z "i" to nie mam pojecia, bo maja kilka telefonow ktorych bez "i" nie ma [tzn na rynku jest 910i/990i a nigdy nie slyszalem ani o 910, ani o 990, czyli od nowosci byly wyposarzone we "wtrysk"


W 6310i dodali bodajże Javę, w 3510i - kolorowy ekran, w 6610i - aparat.

U SE literka "i" na końcu oznacza to, że został produkowany do europy ;)

#98 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2006 - 00:19

6230i ma lepszy wyswietlacz, bardziej 'podbajerowane' menu, oraz "podobno" widac go jako pamiec przenosna po podlaczeniu kabla. ma tez troche inna obudowe- zmodyfikowano klawisz funkcyjny dodajac dedykowany guzik dla srodkowego przycisniecia [ale obudowy sa kompatybilne wstecz, tzn na 6230 mozna zalozyc ta z 6230i]

#99 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 grudnia 2006 - 01:28

6230i ma lepszy wyswietlacz, bardziej 'podbajerowane' menu, oraz "podobno" widac go jako pamiec przenosna po podlaczeniu kabla.
ma tez troche inna obudowe- zmodyfikowano klawisz funkcyjny dodajac dedykowany guzik dla srodkowego przycisniecia [ale obudowy sa kompatybilne wstecz, tzn na 6230 mozna zalozyc ta z 6230i]


oj, to to ma bebechy inne, nowy aparat, lepsze mp3 i radio, ekranik, więc troszke pozmieniali ;)

#100 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2006 - 01:45

radio i mp3? A co sie rozni? Az zdejme go z polki :D [mam 6230 i 6230i, niestety ten drugi zostal niechcacy polozony na stoliku pod suszaca sie pianka zeglarska, i troche na niego pokapalo... od tamtej pory nie laduje baterii ;) a mi sie nie chce codziennie przekladac baterii aby podladowac w innej nokii ;]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych