Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy to wszystko ma sens???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2006 - 21:57

mi glownie chodzilo o (...) towary, podejscie do interesow , pracy, itp ;) ...


Podejscie do pracy , powiadasz... No, dawno nie widzialem na oczy takiej niekompetencji , niefachowosci, opieszalosci, niefachowowosci i braku profesjonalizmu jaki widuje tutaj kazdego dnia. Podejscie do interesow? Klasycznie brutalne - z usmiechem na ustach realizowana wlasna korzysc - jesli my kogos nie wykosimy to nas skosza.

EDIT: oczywiscie pozwalam sobie na pewne uogolnienia ale to co napisalem jest widoczne i wyrazne. O dyskryminacjach wszelkiego rodzaju juz nie wspominajac. Ta rasowa to tu pikus.

#27 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 22:05

Podejscie do pracy , powiadasz... No, dawno nie widzialem na oczy takiej niekompetencji , niefachowosci, opieszalosci, niefachowowosci i braku profesjonalizmu jaki widuje tutaj kazdego dnia. Podejscie do interesow? Klasycznie brutalne - z usmiechem na ustach realizowana wlasna korzysc - jesli my kogos nie wykosimy to nas skosza.

EDIT: oczywiscie pozwalam sobie na pewne uogolnienia ale to co napisalem jest widoczne i wyrazne. O dyskryminacjach wszelkiego rodzaju juz nie wspominajac. Ta rasowa to tu pikus.


no moze z tymi interesami to przesadzilem troche, ale przyznasz ze niektorzy maja glowe do interesow.

#28 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2006 - 22:08

Myślę że z czasem doczekamy się wszelkich usług firmy Apple. Cierpliwości... Chociaż troszkę mnie to w sumie irytuje. "Olaboga, nie wytrzymam, w stanach mają a ja ni mam.." :D

#29 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 22:11

Myślę że z czasem doczekamy się wszelkich usług firmy Apple.


:D



z czasem to i polska bedzie druga japonią :P nie wiem kto to mowil, walesa? :eek:

#30 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2006 - 22:12

no moze z tymi interesami to przesadzilem troche, ale przyznasz ze niektorzy maja glowe do interesow.


No maja, fakt :) W Polsce tez :)

#31 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 22:16

chcialbym prosic szanownych moderatorow o nie nabijanie postow bo marnuja sie bajty na serwerze i apych sie baza danych. takie wylicznaki mozna spokojnie prowadzic na pw. pozdrawiam michal

#32 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 22:25

chcialbym prosic szanownych moderatorow o nie nabijanie postow bo marnuja sie bajty na serwerze i apych sie baza danych. takie wylicznaki mozna spokojnie prowadzic na pw.

pozdrawiam

michal


drogi userze, to nie jest nabijanie postow. to wymiana pogladow i rozmowa. ciebie rowniez zachecam do udzialu w dyskusji...

#33 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 22:30

>>myapple jeszcze nie ustosunkowales sie do mojego poprzedniego wpisu wiec nie widze powodu zeby udzielac sie w jakiejkolwiek dyskusji, tymbardziej ze po pierwsze jest dosyc luzno zwiazana z tematem a po drugie do niczego nie prowadzi wiec szkoda mi klawiatury na bicie piany jak to u "nas" jest zle a "tam" dobrze, wole skoczyc kolejny projekt i cieszyc sie ze u "nas" tez mam dobrze.

#34 syfon

syfon
  • 125 postów
  • SkądJersey (the old one)

Napisano 15 września 2006 - 22:33

- iTunes - [...]Polskich w iTunes i tak byś nie znalazł bo nie mają polskich płyt :)

Więc nieprawda. Właśnie zainstalowałem iTunes 7 i program zassał okładki do wszystkich polskich płyt mojej żony (m.in. A.M. Jopek, Sojka, Maanam). Co ciekawe nie może znaleźć okładki do jednej z moich ulubionych "Lateralus" Tool. Acha, posiadam brytyjskie konto itunes store.

#35 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 23:18

>>myapple

jeszcze nie ustosunkowales sie do mojego poprzedniego wpisu wiec nie widze powodu zeby udzielac sie w jakiejkolwiek dyskusji, tymbardziej ze po pierwsze jest dosyc luzno zwiazana z tematem a po drugie do niczego nie prowadzi wiec szkoda mi klawiatury na bicie piany jak to u "nas" jest zle a "tam" dobrze, wole skoczyc kolejny projekt i cieszyc sie ze u "nas" tez mam dobrze.


pozwol ze sie ustosunkuje. uwazam ze temat apple polska byl juz dziesiatki razy walkowany i kazdy kolejny post usera ktory nazeka ze nie ma apple pl staje sie poprostu nudny. i wlasnie dlatego napisalem 'jezu, znow sie zaczyna"... rozumiesz? np. staram tak samo sie omijac topiki z nazwa "SAD" w tytule, bo kazdy cos chce od tego sadu, tylko nie zawsze wiadomo co. ludzie wyspisuja rozne rzeczy, nie majac pojecia o tym jak SAD funkcjonuje... spotykamy duzo userow na forum ktorym kontakt z sadem nie odpowiada, ale trzeba zauwazyc ze to tylko pewien odsetek ludzi ktorym sie cos zepsulo i akurat sad im nie podpasowal bo cos skiepscil. pewnie w polsce jest drugie tyle osob co cos im sie zepsulo, i zamiast szukac rozwiazania po forach odrazu odeslali sprzet do sadu i sprawe zalatwili normalnie.
bo to tak samo jak by wejsc np. na forum o BWM i policzyc ze 80% userow forum jest niezadowolonych z jakiegos serwisu, czy to musi oznaczac ze 80% wszystkich userow BWM jest niezadowolonych z seriwsu?

nie wiem czy cos madrego napisalem, bo jestem padniety i moge nie kontaktowac. dlatego jesli cos pokrecilem, poprawcie mnie:P

#36 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 23:33

>>myapple po pierwsze: post pod ktory zacytowales, stwierdzal fakt a nie byl w tonie narzekajcym a moze nawet wyrazal nadzieje, dlatego cytowanie tego wlasnie postu wraz z twoim tekstem "ze znowu sie zaczyna" uwazam nadal za offtopa. po drugie: ani slowem nie wspomnialem o SAD tymbardziej ze mam z nimi akurat pozytywne doswiadczenia, kupilem od nich iPod-a i jak mi padly sluchawki to kupilem nowe, zepsute wyslalem, dostalem nowe mam na zapas:) i faktycznie nie korzystalem z "pomocy" forum. to tylko tak na marginesie twojego nawiazania do tej firmy. nadal podkreslam ze nie mam zdania czy "apple poland" zmieni cos na naszym rynku, wiec dla przypomnienia nie chodzi mi o merytoryczna tresc "waszych" postow lecz o forme ich napisania. pracuje baaardzo aktywnie w branzy IT i moze dlatego nie jest to dla mnie temat zupelnie obcy aczkolwiek dzieki temu staram sie nie "wrozyc z fusow" i to jeszcze przy pomocy slow mogacych urazic mojego rozmowce majacego inna "przepowiednie". pozdrawiam i zycze milego odpoczynku michal

#37 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 16 września 2006 - 05:00

Odkad kupilem Macintosha wszyscy koledzy sie odemnie odwrocili :D

#38 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 07:30

Więc nieprawda. Właśnie zainstalowałem iTunes 7 i program zassał okładki do wszystkich polskich płyt mojej żony (m.in. A.M. Jopek, Sojka, Maanam). Co ciekawe nie może znaleźć okładki do jednej z moich ulubionych "Lateralus" Tool. Acha, posiadam brytyjskie konto itunes store.


Ja nie znalazłem żadnej polskiej płyty jaką chciałem w iTunes.

#39 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 16 września 2006 - 08:12

Szacunek dla Luteckiego!!! W zupełności popieram całą wypowiedź. Dodam że jeżeli chodzi o iTunes to jedynym problemem jest to żeby mieć wypukłą kartę debetową/kredytową... Do tej pory byłem zagożałym Windowsiarzem i nie wyobrażałem sobie zmiany do momentu kiedy rozpocząłem przygodę z Maczkiem :D Pozdro

#40 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 września 2006 - 08:34

Dodam że jeżeli chodzi o iTunes to jedynym problemem jest to żeby mieć wypukłą kartę debetową/kredytową...


Serio? Stego co pamiętam to Borzar stawiał piwo jak założy ktoś z Polskiej karty konto w iTunes. Ja mogę dołożyć drugie.

#41 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 08:44

A ja trzecie. To nie jest tak jak z PayPal. Tutaj sprawdzany jest kraj pochodzenia karty.

#42 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 września 2006 - 08:49

ale pisz tylko o USA bo iTMS jest z powodzeniem w kilkunastu krajach UE. Moge mowic tylko za siebie ale ja bym kupowal bo to co jest w przyslowiowym empiku to 1/1000000 tego co w iTMS a sprowadzenie z zagranicy CD niedostepnego w PL kosztuje mnie w sumie o wiele wiecej niz 1 EUR za piosenke. Uwazam ze powinien zostac otwarty sklep EUROPEJSKI iTMS dla wszystkich krajow UE, bo jak mamy miec jedna walute takie same tablice rejestracyjne to czemu mamy nie miec jednego iTMS.


Popieram ten pomysl z EUROPEJSKIM sklepem!!!
...choc moze byc iTunes Poland i piosenki za 1zlotowke ;-)

#43 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 września 2006 - 08:57

A ja trzecie. To nie jest tak jak z PayPal. Tutaj sprawdzany jest kraj pochodzenia karty.


W paypalu również (tzn przy zakładaniu konta jak i przy zakładaniu konta w itunes za pośrednictwem paypala).

#44 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 08:58

Hans: Żartujesz sobie :) Wychodziłoby na to, że płyta kosztowała by jakies 15 zł :) Nie mówię już o tym, że hiena ZAIKS rzuciłaby się na Jabłkowy sklepik.

#45 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 08:59

W paypalu również (tzn przy zakładaniu konta jak i przy zakładaniu konta w itunes za pośrednictwem paypala).


O przepraszam, mam konto w paypal przy użyciu polskiej karty. Konto założone na Polskę.

Jeszcze tylko zaczepię jeden temat przy okazji. Nie czytałem regulaminu iTunes, ale wydaje mi się, że kupując jakąś płytę staję się jej pełnoprawnym właścicielem. Czy więc mogę odsprzedać po pewnym czasie płytę zakupioną w iTS? :) No bo mam CDki ze sklepu, kupiłem je i płyta mi się znudziła więc ją sprzedałem. Ale czy tak samo można zrobić z mp3kami z iTS? :D

#46 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 września 2006 - 09:07

O przepraszam, mam konto w paypal przy użyciu polskiej karty. Konto założone na Polskę.


Ja również, tylko co z tego?

#47 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 16 września 2006 - 09:09

@ lutecki, masz konto w PayPal, bo Polska jest na liście krajów wspieranych płatności przez PayPal. Natomiast nie zaloźysz konta w PayPal, dzięki któ®emu będziesz mógł otrzymywać płatności od innych użytkowników

#48 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 09:10

Ja również, tylko co z tego?


No jak to co z tego? To albo ja nie rozumiem co piszesz, albo piszesz tak, że nikt nie jest w stanie Ciebie zrozumieć. Napisałem, że w iT sprawdzany jest kraj pochodzenia karty, a nie tak jak w paypal, że wystarczy mieć "wypukłą". Na co Ty odpisałeś: paypal też. Czy to nie jest zaprzeczenie mojej wcześniejszej wypowiedzi?

#49 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 09:11

@ lutecki, masz konto w PayPal, bo Polska jest na liście krajów wspieranych płatności przez PayPal. Natomiast nie zaloźysz konta w PayPal, dzięki któ®emu będziesz mógł otrzymywać płatności od innych użytkowników


Chyba już uporali się z tym w Polsce, albo mają się uporać w najbliższym czasie. Czy nie było już notki prasowej na ten temat?

#50 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 września 2006 - 09:12

No jak to co z tego? To albo ja nie rozumiem co piszesz, albo piszesz tak, że nikt nie jest w stanie Ciebie zrozumieć. Napisałem, że w iT sprawdzany jest kraj pochodzenia karty, a nie tak jak w paypal, że wystarczy mieć "wypukłą". Na co Ty odpisałeś: paypal też. Czy to nie jest zaprzeczenie mojej wcześniejszej wypowiedzi?


Tak, bo paypal też sprawdza kraj pochodzenia karty.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych