Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy to wszystko ma sens???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#51 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 09:14

Lack: Masz rację. Gdy w Polsce nie było PayPal to nie można było założyć konta na polską kartę.

#52 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 września 2006 - 09:16

Lack: Masz rację. Gdy w Polsce nie było PayPal to nie można było założyć konta na polską kartę.


Wiem, że mam :-). Można było założyć na 1 polską kartę napewno - bo miała kłopoty z identyfikacją.

#53 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 16 września 2006 - 11:09

A czy można mieć kartę kredytową jakiegoś kraju UE jeśli nie ma się stałego miejsca pobytu i pracy w tym kraju? kiedys czytałem że jest sposób ale nie pamiętam już... a jesli ma sie zagraniczna karte to mozna z PL sciagac w iTunes?

#54 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 11:44

A czy można mieć kartę kredytową jakiegoś kraju UE jeśli nie ma się stałego miejsca pobytu i pracy w tym kraju? kiedys czytałem że jest sposób ale nie pamiętam już... a jesli ma sie zagraniczna karte to mozna z PL sciagac w iTunes?



chyba jak jestesmy w UE to mozemy zalozyc sobie konto w kazdym banku na terenie UE, tylko ze podajac adres polski (jesli mieszkasz w polcce). a jak masz konto i wplywy na konto to juz o karte nie trudno...

#55 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 12:22

>>heidi
cos sie tego epsona tak uczepil? badz oryginalny znajdz inny przyklad :)

Bo Epson to przykład tego, że stworzenie polskiego oddziału firmy wcale nie musi być korzystne, a przynajmniej nie dla klientów.

dobra a teraz o spisku.

wiec chodzi mi o to ze ktos napisal ze jak bedzie "apple poland" to MOZE bedzie lepiej, na co myapple napisal "znowu sie zaczyna", co sie zaczyna ?? myapple to jasnowidz ? nastepnie ty zaczynasz wyklady ze nic nie bedzie lepiej a moze nawet gorzej i ze nie trzeba "apple poland" zeby bylo lepiej, wiec ja widze to tak ze spisek polega na tym ze ty masz monopol na wiedze (jasnowidztwo tez) wydaje ci sie ze wszyscy nie maja racji i chca pod pretekstem byle jakiego tematu knuc przeciwko twojej ogromnej wiedzy "jak to bedzie..." to tyle.

zastanowcie sie co piszecie jako moderatorzy robiac ewidentnego offtopa peace :D

Jeżeli tak zwracasz uwagę na słowa, to bądź łaskaw zauważyć, że ja również piszę w trybie przypuszczającym. Po prostu pokazuję, że usługi dodatkowe związane z iLife (iTS, odbitki i albumy z iPhoto) nie są bezpośrednio związane z obecnością Apple w danym kraju, ale są zależne od wielu zewnętrznych czynników. Żeby to zauważyć wystarczy przestać posługiwać się logiką binarną.

ale pisz tylko o USA bo iTMS jest z powodzeniem w kilkunastu krajach UE. Moge mowic tylko za siebie ale ja bym kupowal bo to co jest w przyslowiowym empiku to 1/1000000 tego co w iTMS a sprowadzenie z zagranicy CD niedostepnego w PL kosztuje mnie w sumie o wiele wiecej niz 1 EUR za piosenke. Uwazam ze powinien zostac otwarty sklep EUROPEJSKI iTMS dla wszystkich krajow UE, bo jak mamy miec jedna walute takie same tablice rejestracyjne to czemu mamy nie miec jednego iTMS.

Ponieważ każdy z krajów członkowskich UE ma własne organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i własne regulacje w tym zakresie. Zwróć również uwagę na to, że iTSy w krajach europejskich czy nawet w Japonii nie zawierają w ofercie ani filmów, ani seriali telewizyjnych.

nachalnosc w jego wyrazaniu jest juz lekko irytujaca, ot co

:-) A czemu nie protestujesz przeciw nachalności wyrażania opinii "jak będzie Apple Polska to będzie raj"? Ciekawe, że osoba, która podobno "nie ma zdania" widzi nachalność tylko po jednej stronie, a nie zauważa własnej nachalności próby wyciszenia niepasujących mu opinii.

Myślę że z czasem doczekamy się wszelkich usług firmy Apple.
Cierpliwości...

Chociaż troszkę mnie to w sumie irytuje.

"Olaboga, nie wytrzymam, w stanach mają a ja ni mam.."

:D

Kurczę, a porównaj ofertę iTS w USA i dowolnym innym kraju, szczególnie UE. Gdzie są filmy, gdzie seriale? Panowie, jeżeli Apple Poland do nas wejdzie, to będziemy mieli ofertę taką jak reszta EU, a nie USA. Nie ma sensu porównywanie się do Stanów, bo Polska, o ile nic się nie zmieniło od czasów mojej edukacji, leży w Europie.

#56 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 16 września 2006 - 12:39

>>heidi jezeli chodzi o epsona, to czemu masz tylko jeden i to negatywny przyklad? jezeli chodzi o twoje "tryby przypuszczajace" to ty chyba nie wiedzisz w jaki sposob to piszesz, bo wedlug mnie ty piszesz w trybie "przypuszczajco-wskazujacym" zas jezeli chodzi o krytyke twojej nachalnosci to ten temat jest tylko "kropla przelewajca czare..." nie jestem na tym forum od wczoraj i czytam twoje wpisy (tak jak i wszystkie inne) i moje wrazenia twojej nieomylnosci, wysokiego mniemania o sobie wyrazanego w sposob nie elegancki nachalny sa zwiazane z calym forum. nigdy nie chcialbym poznac ciebie w realu, szkoda zdrowia ale tutaj niestety musze tolerowac twoja obecnosc i mam, na szczescie, prawo do wyrazenia swojej opini o twoim zachowaniu, na forum publicznym. tylko przypadkiem nie schlebiaj sobie piszac ze moge odejsc z forum, bo jestem tu z wielu innych powodow, a nie dlatego ze to ty tu jestes, nie pisze tego od tak sobie tylko juz widzialem twoje tego typu teksty. koniec kropka. EOT

#57 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 13:13

jezeli chodzi o epsona, to czemu masz tylko jeden i to negatywny przyklad?

Ponieważ nie twierdzę, że na pewno będzie źle, a jedynie wskazuję na to, że może być różnie, nie koniecznie dobrze.

jezeli chodzi o twoje "tryby przypuszczajace" to ty chyba nie wiedzisz w jaki sposob to piszesz, bo wedlug mnie ty piszesz w trybie "przypuszczajco-wskazujacym"

Owszem, ponieważ nie tylko "gdybam", ale jeszcze podaję przesłanki, na których opieram swoje przypuszczenia i opinię. Po prostu nie zakładam, jak wiele osób tutaj piszących, że ktokolwiek uwierzy mi na słowo. Podaję argumenty, podaję przykłady i każdy sam może wyciągnąć wnioski. Ba, może podać kontrargumenty przemawiające za odmiennym punktem widzenia. Ale po co, skoro łatwiej napisać "jesteś nachalny" i przejść do argumentacji ad personam.
Tyle że już Schopenhauer napisał, że tego typu argumentacja jest przyznaniem się do porażki.

#58 zaciek

zaciek
  • 85 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 września 2006 - 15:45

A czy można mieć kartę kredytową jakiegoś kraju UE (..)


np. taki deutsche bank, ostatnio widzialem sporo ich placowek w pl. daja ci vise do konta i jest taka mozliwosc, ze posiadasz u nich normalne konto, a wyplacasz kase w ich bankomatach (na calym swiecie) bez dodatkowych oplat.
moze ktos dokladnie sprawdzic, czy iTS dziala przy uzyciu visy wydanej przez DB w pl?

#59 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 września 2006 - 13:47

Coś mi się wydaje, że to nie jest oddział DB w Polsce tylko Deutsche Bank Polska.

#60 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 września 2006 - 14:05

Karta wydana w PL, będzie miala kod kraju! Więc nici z ITMS innego niż poslki, a takowego nie ma.

#61 zaciek

zaciek
  • 85 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 września 2006 - 06:13

Pojawil sie ciekawy opis jak polak moze sobie zrobic konto iTMS http://blog.fotogenia.info/?p=444 (jakby ktos jeszcze nie wiedzial)
Dodatkowo zauwazylem jest juz platnosc przez paypal'a, ktory dziala w pl.

#62 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 września 2006 - 08:01

Dodatkowo zauwazylem jest juz platnosc przez paypal'a, ktory dziala w pl.


To nie ma znaczenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych