Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy to wszystko ma sens???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 15 września 2006 - 18:35

Jestem użytkownikiem Maców od niedawna - jakieś 1.5 roku. Nadrabiam stracone lata kiedy nie znałem Macow - kupuje i staram się zgłębiać cały asortyment Apple. Na początku wydawało mi się że nie ma drugiej takiej firmy - jakość, design, innowacyjność i łatwość obsługi - wszystko idealnie. Niestety wraz z upływem czasu mój entuzjazm prawie całkowicie się wypala a szczególnie po tej prezentacji iTunes 7.0... Czemu? - iPhoto - moje pierwsze spotkanie, nieprzespana noc aby zrobić "cudowny" album z zdjeciami z wakacji, klikam aby zamowic wydruk i co??? NIE DLA POLSKI - iTunes - po co mi ta aplikacja??? Nie moge kupowac piosenek, nie moge kupowac teledysków, nie moge kupowac seriali, nie moge kupowac filmow, nie moge kupować gier na iPoda, nie moge sciagnac okładek do albumow bo trzeba miec konto, po co mi opcja "cover browser" skoro zamiast okładek mam znaki zapytania. A tak własciwie to po co dla POLAKA aplikacja iTunes - iPod - po co mi super kolorowy wyświetlacz, teraz jeszcze jasniejszy, jak nie mam co na nim ogladac.... - "iTV" - moge go kupić ale za bardzo nie wiem co bede na niego przesylac... - iLife - po co mam niby kupowac nowa wersje skoro iPhoto i iTunes "sa uposledzone"? Steve na swojej konferencji chciał pokazać w którą stronę idzie Apple - ja myśle że jak dalej tak pójdzie to niestety ale nawet juz iMaca nie uruchomimy bo sie pokaze "Sorry but you are in Poland" Nie chce takiego iPhoto iTunes iPoda iMaca płacę tyle samo jak inne narodowaści a nawet wiecej a tak jakbym dostawac tylko wykrojony kawaluniek który robi sie coraz mniejszy. To wszystko przestaje miec sens dla POLAKA Co wy myslicie o tym? Musiałem się gdzieś wyzalic...

#2 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 15 września 2006 - 18:38

moze gdy powstanie apple polska bedzie lepiej

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 18:43

moze gdy powstanie apple polska bedzie lepiej



o jezu!! znow sie zaczyna :roll: :roll: :roll: :-x

#4 MartensEleven

MartensEleven
  • 121 postów

Napisano 15 września 2006 - 18:44

ja tam komputera nie uzywam do zabawy i już się znajduje konkretny sens :]

#5 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 września 2006 - 18:57

Jesteś chłopie cool i trendy ;-)

#6 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 15 września 2006 - 18:58

co sie zaczyna? SAD to nie Apple!

#7 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 19:10

co sie zaczyna? SAD to nie Apple!


zaczyna sie znow dyskusja ze jak pojawi sie apple pl to bedzie cód miód... (itunes Store, itp)

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 19:13

Ale też nie potrzeba oddziału Apple, żeby mieć iTS -> patrz Portugalia.

#9 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 19:22

>>myapple >>heidi wy naprawde macie jakis problem ze zwrotem "apple polska" wystarczy ze ktos to napiesze a wy juz macie gotowa odpowiedz na wyimaginowana, przez was, teorie spiskowa ehhhhh... pozdrawiam michal

#10 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 19:27

Mam Maka, mieszkam w Polsce, nie mam konta w zagranicznym banku i jestem szczęśliwy, że jestem użytkownikiem komputera właśnie fimy Apple. Nie czuję się specjalnie ograniczony ponieważ szukam rozwiązań problemów jeśli takowe się pojawią. - iPhoto - Są firmy które wydrukują Ci albumy stworzone w iPhoto. - iTunes - Narazie to taniej jest iść do Empiku, kupić sobie CD i wyeksportować do iT. Masz płytę, masz pudełko. Okładki? WSZYSTKIE zagraniczne znalazłem poprzez ten widget Amazon Store. Polskich w iTunes i tak byś nie znalazł bo nie mają polskich płyt :) - iPod - No jak nie masz? A co ludzie konwertują na swoich jabłuszkach dla iPoda? Nie filmy? - "iTV" - Tutaj bez komentarza... ja też nie wiem co będziesz przez niego przesyłać. Ja np. przesyłałbym filmy z laptopa. - iLife - Jak już pokazałem nic nie jest bardzo upośledzone jeśli chce się problem rozwiązać, a nie tylko narzekać jak to jesteśmy pokrzywdzeni. Jak byś miał to wszystko to pewnie znaleźliby się tacy którzy jęczeliby, że muszą mieć internet żeby to wszystko zorbić, a przecież nie każdy ma itd.

#11 MartensEleven

MartensEleven
  • 121 postów

Napisano 15 września 2006 - 19:48

ja jestem cool i trendy czy tylko zimny i trędowaty?

#12 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 15 września 2006 - 20:06

na początek witam fana Madonny :cool: ;) ja dziś chodzę cały dzień zdołowany, słucham muzyki z iPoda nano i myślę o tym co Apple pokazało na tym "showtime" o tym jak w jednym wątku co chwilę z radością przepisywaliśmy z jakichś stron relacje z tego co się dzieje na tej prezentacji, i co mamy? kolorowe nano- mogli to puścić w obieg wcześniej bez żadnej prezentacji ipod 80gb- i co z tego? też mogli to zrobić bez żadnego show nigdy raczej już nie wrócę do komputerów PC z windows, ale reszta? ipod video- wiem, że komuś napewno podoba się to, że może na nim oglądać filmy - mi niezbyt- chciałbym mieć teledyski i seriale, kabarety, itp pobierane na żywo przez iTunes, ale nie mogę tego mieć :( więc czy muszę mieć player z video? raczej nie zastanawiam się teraz nad zmianą odtwarzacza, nie wiem, iriver czycokolwiek innego z radiem, dlatego, że nagle stałem się przeciwnikiem ipodów? nie pomimo tego, że kupiłem mojego nano2gb dosyć tanio ( kilka miesięcy temu -nówka poniżej 600zl) to dlaczego mam jeszcze teraz dopłacać 200zł za radio ? nie potrzebny mi rds chętnie kupiłbym taniej bez tego rds i pilota, ale nie ma :( po co mi "disk mode" skoro zawsze muszę mieć ze sobą kabel usb z odpowiednią wtyczką do ipoda? dzielenie się muzyką, tak naprawdę to sam tego nie rozumiem, po co te wszystkie blokady, mogli zrobić taką opcję żeby pod podłączeniu do innego komputer dało się przynajmniej posłuchać piosenek które są na czyimś ipodzie a tu nic :( ipod jest super, słuchawki są fajne- nie wylatują z uszu, kółko jest super, ale jeżeli odważe się na sprzedanie ipoda to dobrze przemyślę następny zakup, może coś od creativa-interfejs mają podobny do tego w ipodzie( w końcu ktoś to kogoś niby ukradł), ale mają radio i na swój sposób są ładne nowy zune, to również może być ciekawa propozycja, odtwarzacze noname(te w formie pendrive) napewno następnym razem też wezmę pod uwagę - tam przynajmniej nikt mi niczego nie narzuca pozdrawiam

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 20:14

>>myapple
>>heidi

wy naprawde macie jakis problem ze zwrotem "apple polska" wystarczy ze ktos to napiesze a wy juz macie gotowa odpowiedz na wyimaginowana, przez was, teorie spiskowa ehhhhh...

Hm, wyimaginowane... A gdzie tam widzisz chociaż słowo na temat spisku? ;-)

Po prostu tłumaczę, że pewne możliwości programów nie są związane z bezpośrednią obecnością Apple w danym kraju. Ba, nawet obecność Apple w danym kraju nie gwarantuje wielu rzeczy.

Więc zamiast doszukiwać się treści, których nie ma, wyimaginuj sobie, że ja również chętnie zobaczyłbym Apple Poland, ale nie oczekuję z tego powodu żadnych dramatycznych zmian. Ot, chociażby dlatego, że Apple Poland może przyjąć formułę Epson Poland (z siedzibą w Niemczech).

#14 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 20:27

>>heidi cos sie tego epsona tak uczepil? badz oryginalny znajdz inny przyklad :) dobra a teraz o spisku. wiec chodzi mi o to ze ktos napisal ze jak bedzie "apple poland" to MOZE bedzie lepiej, na co myapple napisal "znowu sie zaczyna", co sie zaczyna ?? myapple to jasnowidz ? nastepnie ty zaczynasz wyklady ze nic nie bedzie lepiej a moze nawet gorzej i ze nie trzeba "apple poland" zeby bylo lepiej, wiec ja widze to tak ze spisek polega na tym ze ty masz monopol na wiedze (jasnowidztwo tez) wydaje ci sie ze wszyscy nie maja racji i chca pod pretekstem byle jakiego tematu knuc przeciwko twojej ogromnej wiedzy "jak to bedzie..." to tyle. zastanowcie sie co piszecie jako moderatorzy robiac ewidentnego offtopa peace :D

#15 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 15 września 2006 - 20:38

- "iTV" - Tutaj bez komentarza... ja też nie wiem co będziesz przez niego przesyłać. Ja np. przesyłałbym filmy z laptopa.


na keynote steve pokazywal jak to dziala i ewidentnie widac bylo ze jest to stworzone dla seriali i filmow zakupionych z iTMS a z reszta skad mam wziasc te "filmy z laptopa"? mam ripowac DVD??? wiem ze dla wlasnego uzytku to legalne ale do tego potrzebny jest software i mnostwo zachodu bo studia zaczynaja wymyslac coraz to dziwniejsze zabezpieczenia na DVD i z reszta na CD tez... niestety kilku CD zakupionych wlasnie w owym 'Empiku' nie moge skopiowac uzywajac iTunes bo zapezpieczenia nie pozwalaja... z iTMS nie ma takich problemow

#16 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 20:40

>>heidi

cos sie tego epsona tak uczepil? badz oryginalny znajdz inny przyklad :)

dobra a teraz o spisku.

wiec chodzi mi o to ze ktos napisal ze jak bedzie "apple poland" to MOZE bedzie lepiej, na co myapple napisal "znowu sie zaczyna", co sie zaczyna ?? myapple to jasnowidz ? nastepnie ty zaczynasz wyklady ze nic nie bedzie lepiej a moze nawet gorzej i ze nie trzeba "apple poland" zeby bylo lepiej, wiec ja widze to tak ze spisek polega na tym ze ty masz monopol na wiedze (jasnowidztwo tez) wydaje ci sie ze wszyscy nie maja racji i chca pod pretekstem byle jakiego tematu knuc przeciwko twojej ogromnej wiedzy "jak to bedzie..." to tyle.

zastanowcie sie co piszecie jako moderatorzy robiac ewidentnego offtopa peace :D



nikt nie ma monopolu na wiedze, tylko ma monopol na wlasne zdanie. heidi pisze ze nie musi byc lepiej i ma sporo racji. ja nie sadze zeby wprowadzenie itunes bylo az tak oplacalne dla apple. trzeba sobie zadac pytanie. czy kupil bys 12 piosenek w itunes placac np. 35zl majac do wyboru 12 piosenek na plycie cd, z papierkami i pewnym zabezpieczeniem (backup piosenek) za np. 43,99zl? dla mnie oczywistym jest ze druga opcja jest bardziej kozystna. a do kupowania pojedynczych piosenek to mi w zupelnosci starcza/ł www.iplay.pl
w stanach itunes odniosl sukces bo piosenka kosztje 1$, wystarczy zapytac pierwszego lepszego amerykanina czym jest dla niego jeden dolar. i wystarczy pomyslec dlaczego na niego jest to oplacalne a dla nas nie.

#17 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 15 września 2006 - 20:52

ale pisz tylko o USA bo iTMS jest z powodzeniem w kilkunastu krajach UE. Moge mowic tylko za siebie ale ja bym kupowal bo to co jest w przyslowiowym empiku to 1/1000000 tego co w iTMS a sprowadzenie z zagranicy CD niedostepnego w PL kosztuje mnie w sumie o wiele wiecej niz 1 EUR za piosenke. Uwazam ze powinien zostac otwarty sklep EUROPEJSKI iTMS dla wszystkich krajow UE, bo jak mamy miec jedna walute takie same tablice rejestracyjne to czemu mamy nie miec jednego iTMS.

#18 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 15 września 2006 - 20:56

>>myapple nie no fajnie ze heidi ma wlasne zdanie bo to oznacza ze jest inteligentnym czlowiekiem, ale nachalnosc w jego wyrazaniu jest juz lekko irytujaca, ot co jezeli zas chodzi o ciebie to tekst "znowu sie zaczyna" byl na poziomie... no niskim i przedewszystkim byl offtop-em a ty jako moderator zdecydowanie nie powinienes tego robic. to ze ktos ma nadzieje ze po powstaniu "apple poland" bedzie lepiej ma takie samo prawo do tego "gdybania" jak ty czy heidi a to ze wy jestescie moderatorami tego forum nie upowaznia was do decydowania ktore z tych "gdyban" ma wieksze znaczenie. aha zeby bylo jasne: ja nie mam zdania jak bedzie po powstaniu "apple poland" bo nie lubie "gdybania", wiec nie bronie zadnej z teori, wyrazam jedynie swoja opinie o formie w jakiej ty i heidi wyrazacie swoja. pozdrawiam michal

#19 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 20:57

Uwazam ze powinien zostac otwarty sklep EUROPEJSKI iTMS dla wszystkich krajow UE, bo jak mamy miec jedna walute takie same tablice rejestracyjne to czemu mamy nie miec jednego iTMS.


Ponieważ tu nie chodzi o widzimisie Apple, a o przepisy które w każdym kraju są inne. Nie, nie mów, że jesteśmy w UE.

#20 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 15 września 2006 - 21:11

no i bardzo źle że w kazdym sa inne... jak mamy miec wszystko rowne to niech UE tez sie wezmie za przepisy autorskie.

#21 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 21:11

sprowadzenie z zagranicy CD niedostepnego w PL kosztuje mnie w sumie o wiele wiecej niz 1 EUR za piosenke.


ciebie stac na placenie za piosenke ponad 1 euro, ale zobacz ile jest userow dla ktorych juz 3 zlote/piosenka to juz duzo!
dla mnie cala plyta, powinna w sklepach internetowych w formie mp3, powinna kosztowac nie wieceej niz 30zl album. czyli 40-50% tego co kosztuje w sklepie ...

#22 xstaticprocess

xstaticprocess
  • 35 postów

Napisano 15 września 2006 - 21:20

rozpoczynanie dyskusji o cenach zarobkach itp jest kompletnie bezsensowne bo i tak do niczego madrego nie dojdziemy. Źle mi z tym że Apple stawia mnie w takiej sytuacji że aby praktycznie z wszystkich jej produktow w pełni skorzystac to musze sie przeprowadzic do USA. Szkoda wydawalo mi sie do to firma miedzynarodowa a polska to nie bezludna wyspa na srodku oceanu.

#23 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 21:32

rozpoczynanie dyskusji o cenach zarobkach itp jest kompletnie bezsensowne bo i tak do niczego madrego nie dojdziemy. Źle mi z tym że Apple stawia mnie w takiej sytuacji że aby praktycznie z wszystkich jej produktow w pełni skorzystac to musze sie przeprowadzic do USA. Szkoda wydawalo mi sie do to firma miedzynarodowa a polska to nie bezludna wyspa na srodku oceanu.



tak samo nie ma sensu rozpoczynanie dyskusji o tym ze Polska jest tak zacofana a USA nie. wiadomo co sie dzialo w polsce kiedy stany sie rozwijaly ...

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2006 - 21:35

Bez przesady. W porownaniu z USA Polska nie jest tak zacofana. Przy czym warto jeszcze rozwazyc jak rozumiec to zacofanie, niedostepnosc pewnych uslug, towarow? Kwestia czasu. W innych zas kwestiach to Amerykanie powinni podpatrywac Polakow, nie odwrotnie ;)

#25 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2006 - 21:37

Bez przesady. W porownaniu z USA Polska nie jest tak zacofana. Przy czym warto jeszcze rozwazyc jak rozumiec to zacofanie, niedostepnosc pewnych uslug, towarow? Kwestia czasu. W innych zas kwestiach to Amerykanie powinni podpatrywac Polakow, nie odwrotnie ;)



mi glownie chodzilo glownie o dzial IT i uslugi, towary, podejscie do interesow , pracy, itp ;) ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych