Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oficjalny komunikator Tlen na Mac OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#51 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 12 marca 2009 - 22:36

ktoś wie jak to zrobic by cokolwiek działało? proboje dodać kontakt i nic sie nie dodaje! ;/


No właśnie mam to samo. Dodałem jeden kontakt gg, ale żadnego następnego już nie mogę. Kontakty tlenowe dodają się normalnie :/ No i o co chodzi?

---- Dodano 12-03-2009 o godzinie 22:41 ----
Dobra rozwiązane:
1. Ustawić zapamiętywanie hasła gg, bo inaczej nie chce się logować i nie da się nic zrobić.
2. Wyłączyć Adium! ;)

#52 c54d1b36a7

c54d1b36a7
  • 151 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 12 marca 2009 - 22:54

moje trzy grosze... Ogólnie fajnie, że coś się dzieje na polskim rynku komunikatorów... Trochę potestowałem to nowe oprogramowanie: pierwsze wrażenie takie, że to raczej wersja alpha niż beta - wygląd raczej nie przypadł mi do gust... i dość wolno działa.... ale trzymam kciuki za ekipę z o2.pl - niech skype będzie dla was wzorem ;-)

#53 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 12 marca 2009 - 22:54

łaczenie z gg juz działa, ale z tlenem to sie nie potrafi połaczyc ;p => epic fail

#54 iZajc

iZajc
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 marca 2009 - 22:59

Ogólnie wielki ukłon w stronę*o2 za chęci. Jednak programowi jeszcze wiele brakuje, aby funkcjonalność przypominała tę z Windowsa. Narazie beta... poczekamy, zobaczymy

#55 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 12 marca 2009 - 22:59

Tlen na PowerPC :)

#56 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2009 - 23:00

Jak dla mnie porażka z dwóch powodów: - nie jest to natywna aplikacja w Cocoa, - nie można zmniejszyć*ikon na pasku nad kontaktami (w zasadzie nic nie można z nimi zrobić) - ktoś chyba zapomniał, że istnieje taki ficzer jak cmd-klik na prawym przycisku belki okna...

#57 sir_Lucas

sir_Lucas
  • 42 postów

Napisano 12 marca 2009 - 23:01

Fajnie że jest coś takiego wreszcie na MacOSX. Z drugiej strony wersja na PPC też by się przydała. Tak czy inaczej do nadrobienia w przyszłości. Wydaje mi się że jest ciągle jeszcze spora grupa użytkowników PPC w Polsce.

#58 Lathi

Lathi
  • 31 postów

Napisano 12 marca 2009 - 23:17

Całkiem fajne, jak na pierwszą wersje na Mac :) Ta prostota nawet zabawna. A ktoś rozpracował ustawianie obrazków przy kontaktach?

#59 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 12 marca 2009 - 23:18

Jeszcze 3 lata temu sikales w gacie na slowo PowerPC a dzis kazesz wszystkie te maszyny wyrzucic na smietnik? Czy to taki wielki problem przekompilowac odpowiednio program aby byl UB? Chyba nie.


NIe wiem co palisz/zażywasz, że widzisz teksty których nie ma - chyba najwyższy czas przestać ;)
Nikomu niczego nie każę wyrzucać, dziwi mnie jedynie zaskoczenie użytkowników maszyn typu G3/G4, że ktoś wypuszcza programy które na starszych modelach mogą już nie działać.
Takie sytuacje będą miały miejsce coraz częściej, to chyba logiczne.

I nie, nie miałem problemów z sikaniem spowodowanych PowerPC - rozumiem, że nawiązujesz tutaj do własnych przeżyć w tej materii? :D:D:D

#60 slawocorp

slawocorp
  • 26 postów
  • SkądJarocin Pozn.

Napisano 13 marca 2009 - 00:02

To jest nie tyle logiczne co przykre, bo te maszyny nie są takie stare. Na windows nie ma to aż tak miejsca. Myślę jednak że Apple dobrze zrobiło przechodząc na intel i użytkownikom ppc w miarę możliwości oczywiście też to radzimy :D

#61 hexplor

hexplor
  • 13 postów

Napisano 13 marca 2009 - 00:03

Niech mnie ktoś oświeci jak skonfigrowac jabbera z gmail.com pod wtyczką XMPP ?

#62 slawocorp

slawocorp
  • 26 postów
  • SkądJarocin Pozn.

Napisano 13 marca 2009 - 00:07

Aha jeszcze jedno :) widział ktoś w jakim tempie pojawiają się nowe wersje? Co kilka dni. To sie nazywa prędkość rozwoju :). Wszystko będzie dopracowane zapewniam :D

#63 sirozzy

sirozzy
  • 5 postów
  • SkądReading

Napisano 13 marca 2009 - 00:13

Rewelacja.... wkońcu ktoś pokazał że potrafi coś fajnego na maca w polsce stworzyć :)

#64 D154573R

D154573R
  • 304 postów

Napisano 13 marca 2009 - 00:14

7 na Linuksa, 7 na Maka, a gdzie 7 na Łindołsa? Wydaje mi się, że wydali już wersję Beta by nikt ich nie uprzedził. Mam nadzieje, że teraz popracują nad nowościami w wersji pod Windowsa i zrobią coś darmowego pod iPhone :D

#65 micdej

micdej
  • 65 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 marca 2009 - 00:19

Troszke przyciezkawy jak dla mnie. Adiuma nie zastapi. Ani nie wesprze.

#66 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 13 marca 2009 - 00:25

To jest nie tyle logiczne co przykre, bo te maszyny nie są takie stare. Na windows nie ma to aż tak miejsca. Myślę jednak że Apple dobrze zrobiło przechodząc na intel i użytkownikom ppc w miarę możliwości oczywiście też to radzimy :D


Nie mniej jednak tak to właśnie wygląda i narzekanie raczej na dużo sie nie zda, w większości przypadków. I też mi troszkę szkoda, że jest to wersja tylko na intela, bo zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze w Polsce dość duża liczba uzytkowników modeli opartych na PPC, w tym kilkoro z moich znajomi ale cóż zrobić.

Peace

;)

#67 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 13 marca 2009 - 00:37

o jaka mila cenzura nastepuje:) napisalem posta ze znwou blad...blad poprawili a posta wywalili:)

#68 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 marca 2009 - 01:05

iChat + Address Book + jabber + iPhone + synchronization > adium, kadu, tlen A ogolnie wole skype, tylko ludzie tego jakos nie instaluja nie wiedziec czemu. Wszyscy to gadu gadu, oj zle sie dzieje w panstwie dunskim... I tak pewnie juz zostanie chyba ze jaksi terrorysta wysadzi serwery gg.

#69 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 13 marca 2009 - 01:09

Skype jest super, jak dla mnie najlepsza opcja do długich wieczornych pogawędek rodzinnych - super sprawa. Jednak do komunikacji z którymi znam się mniej wolę juz używać innych komunikatorów, myślę, że większość ludzi myśli w ten sposób, stad mniejsza popularność Skype w stosunku do gadu czy tlen.

#70 db

db
  • 771 postów

Napisano 13 marca 2009 - 01:33

Brawo dla Panów z o2 - ładny interface - tyle moge powiedzieć patrząc na screeny - 'hello i'm PPC and i must die?' ;) Mam małą nadzieje ,że wyjdzie wersja pod PPC - jeśli nie - trudno :)

#71 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2009 - 01:35

Skonczcie te wpisy, ze lipa bo intel - chyba oczywiste, ze pisza program glownie na to co aktualne i przyszlosciowe a nie na stare maszyny.


Wiesz, prawda jest taka, że uruchomienie tego jako universal wymaga tylko zmiany ok 2 linijek przy kompilacji bibliotek oraz samego programu, więc robota żadna

#72 db

db
  • 771 postów

Napisano 13 marca 2009 - 01:41

Dokładnie - tak więc mam nadzieje ,że ppc jednak wyjdzie, łatwiej jest doszlifować jedną wersje a potem rzucić ludowi drugą - zaczeli od intela co nie jest w cale dziwne, wyobrażam sobie co by było gdyby tam w wymaganiach widniało "PPC Only" ;) Panowie dopracują, panowie łaskawie obdarują dziadków od PPC dawką tlenu - czekamy! - może jakiś email wystosować z zapytaniem co by rozwiać wątpliwości? - Swoją drogą ciekawe czy ktoś z ekipy Tlena śledzi ten wątek :> w końcu myapple to największy społecznościowy portal makowy ;)

#73 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2009 - 01:42

Tlen na PowerPC :)

Ja to czekam na wsparcie Tlenu na PowerPC ale na 10.4 lub 10.5
Lekki offtopic:
Czekam również na MorphOS na Maki z PowerPC :D

#74 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 13 marca 2009 - 01:57

Dokładnie - tak więc mam nadzieje ,że ppc jednak wyjdzie, łatwiej jest doszlifować jedną wersje a potem rzucić ludowi drugą - zaczeli od intela co nie jest w cale dziwne, wyobrażam sobie co by było gdyby tam w wymaganiach widniało "PPC Only" ;) Panowie dopracują, panowie łaskawie obdarują dziadków od PPC dawką tlenu - czekamy! - może jakiś email wystosować z zapytaniem co by rozwiać wątpliwości?

- Swoją drogą ciekawe czy ktoś z ekipy Tlena śledzi ten wątek :> w końcu myapple to największy społecznościowy portal makowy ;)


Ha, ubiegłeś mnie a właśnie to chciałem napisać ;)

Wcale mnie nie dziwi, że na razie mamy wersję na intela ze względu na aktualność sprzętu, ale jeżeli to faktycznie kwestia niedużych zmian w programie to na pewno wiele osób ucieszy się gdy pojawi się wersja na PPC. Zamiast jednak narzekać może dobrym pomysłem byłoby wysłanie forumowego maila od makowej społeczności z zapytaniem o wersję na PPC.

#75 gadowsk

gadowsk
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 marca 2009 - 02:07

Eee... tam i tak większość korzysta z GaduGadu więc jest dość spory wybór klienta GG. Według mnie Kadu dość dobry ale nie najlepszy. Najlepszy dla mnie to tylko Adium.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych