Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy jesteś za Hackintoshem na MyApple?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
702 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za Hackintoshem na MyApple? (0 użytkowników oddało głos)

  1. JESTEM ZA (318 głosów [52.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 52.74%

  2. JESTEM PRZECIW (233 głosów [38.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.64%

  3. NIE MAM ZDANIA (52 głosów [8.62%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.62%

Głosuj

#26 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 23 lutego 2009 - 10:59

n'Jorl: to jest z licencji EULA, w europie możesz sobie ją wydrukować i pójść do WC i wykorzystać do wiadomych celów.


Na pewno?
http://prawo.vagla.p...p_kulczycki.pdf
Strona 35.
Jeśli EULA nadaje się do WC, to mogę sobie robić dziesiątki kopi oprogramowania i "rozdawać" krewnym i znajomym.

---- Dodano 23-02-2009 o godzinie 13:02 ----

J Czy jeżeli w EULA byłoby napisane "po instalacji systemu włóż płytę w odbyt i zmiażdż zwieraczem " to też byście to zrobili? - mowa tu oczywiście do przeciwników. To tylko pic na wodę do straszenia małych dzieci.


Możesz się nie zgadzać z treścią licencji i zwrócić produkt zamiast miażdżyć zwieraczem.

#27 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 11:09

N'Jorl: Na pewno, vide hacintoshe legalne w UE. Oczywiście mowa o oryginalnym nośniku na jednym stanowisku pracy. Nie nam oceniać co legalne a co nie, robi za nas to UE jak zauważył słusznie KuboX.

#28 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 23 lutego 2009 - 11:13

N'Jorl: Na pewno, vide hacintoshe legalne w UE. Oczywiście mowa o oryginalnym nośniku na jednym stanowisku pracy. Nie nam oceniać co legalne a co nie, robi za nas to UE jak zauważył słusznie KuboX.


Czy ktoś potrafi podać odpowiednią dyrektywę unijną, w której jest napisane, że na terenie WE nie obowiązuje licencja EULA?

#29 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 11:16

Odbijając w podobny sposób piłęczkę, To dlaczego w UE legalne jest sprzedawanie pecetów wraz z oryginalnym nośnikiem i preinstalowanym OSX?

#30 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:20

Czy ktoś potrafi podać odpowiednią dyrektywę unijną, w której jest napisane, że na terenie WE nie obowiązuje licencja EULA?




z tego co wiem, to po prostu w unijnym prawie nie ma zapisu, ze EULA ma jakąkolwiek moc prawną i że powinna być respektowana

#31 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:23

Odbijając w podobny sposób piłęczkę, To dlaczego w UE legalne jest sprzedawanie pecetów wraz z oryginalnym nośnikiem i preinstalowanym OSX?

Jak już tak gramy w ping-pong'a to czy ktoś mi może w takim razie powiedzieć JAKI (i dlaczego?) jest okres ważności gwarancji na produkty Apple'a na terenie UE- w tym w Polsce, skoro obowiązuje nas prawo UE (np. na iPod'a czy MacBook'a)?.

#32 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:27

Możesz się nie zgadzać z treścią licencji i zwrócić produkt

Nie, nie mogę, bo żaden sklep nie przyjmie zwrotu otwartego opakowania z oprogramowaniem.

#33 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 11:27

Kaczy: Gwarancja jest dobrą wolą producenta, w UE może wynosić ona 1 rok (więkoszość myli z rękojmią, ona jest ważna 2 lata)

#34 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 23 lutego 2009 - 11:36

z tego co wiem, to po prostu w unijnym prawie nie ma zapisu, ze EULA ma jakąkolwiek moc prawną i że powinna być respektowana


Ale EULA to jest umowa*.

#35 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lutego 2009 - 11:38

jestem zdecydowanie przeciw ( chociaż jailbreak też mógłby zniknąć ;) )

#36 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:45

Ale EULA to jest umowa*.

prawo jest raczej ponad umową, ktoś to tłumaczył na forum na przykładzie ilości dni jakie ma konsument na oddanie produktu do sklepu z powodu uszkodzenia mechanicznego które powstało przed zakupem, a zostało zauwazne juz po nim. I chocby w umowie widniał zapis, ze po 3 dniach juz nie mozesz tego sprzętu oddac, to prawo mowi, ze masz na to xx dni i to jest wartość obowiązująca.

#37 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:47

Ciekawe - większość postów jest na NIE a tymczasem w ankiecie jest 51:55 - czyli prawie remis. Czyżby syndrom wyborców PiS / PO (niepotrzebne skreślić w zależności od przekonań politycznych) - kogo ze znajomych bym nie zapytał to nikt się nie przyznaje a jednak partia w wyborach dostaje -dziesiąt procent poparcia :)

#38 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 11:48

Ale EULA to jest umowa*.

A przy zakupie zostaje ci ona przedstawiona i musisz się pod nią podpisać? Nie? W takim razie nie jest to umowa.

I chocby w umowie widniał zapis, ze po 3 dniach juz nie mozesz tego sprzętu oddac, to prawo mowi, ze masz na to xx dni i to jest wartość obowiązująca.

Pół roku jest na to, jeśli pamięć mi dobrze służy.

#39 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 lutego 2009 - 11:55

niekoniecznie potrzebne są dyskusje na temat czy ta płyta główna + ta karta graficzna oraz co zmienić, ale czysto toerotyczne rozmowy dlaczego by nie?. Testy porównawcze, np. składak za X vs. iMac za Y, etc. UELA to jest taka umowa jak z koziej... lubię być uczciwy i nie posiadam haka, jedak dla mnie jest to taka obłuda na forum że aż ściska. Kupiłeś iP za 2k, to spoko krakuj OsX'a wbrew woli Apple, nabyłeś Leo za 600PLN to sory ale to tylko licencja. Łamanie i jednego i drugiego jest zabronione przez Apple. I nawet gdybym miał dopłacić 1400 różnicy to spoko godzę się na MacOsX za 2000PLN BOX, skoro Apple ma takie dziury w ofercie że brygada czołgów równolegle by przez nią przejechała.

#40 insekt

insekt
  • 362 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 12:02

Ja jestem za. I bawią mnie posty, że "poziom forum spadnie" ze względu na userów hakintoshów. Tak jakbyśmy mieli samych świętoszków wśród macuserów. To jakiego kto komputera używa nie decyduje o tym czy potrafi się zachować czy nie.

#41 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 23 lutego 2009 - 12:02

NIE. PS Czy następnym krokiem będzie dział z linkami do nielegalnego oprogramowania na Maca?

#42 wlodaro

wlodaro
  • 40 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lutego 2009 - 12:06

NIE

#43 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 12:08

Jestem zdecydowanie na NIE !!!! to samo tyczy iphona (jailbreak) nazwa myapple chyba sugeruje jakich produktów ten serwis dotyczy.

#44 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 lutego 2009 - 12:11

Nie dla hackintosha i jailbreak!

#45 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 12:15

Jeśli nie dla Hamaca to nie dla Jailbreak!!!!

#46 sthEn

sthEn
  • 318 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 lutego 2009 - 12:16

Absolutnie przeciw.

#47 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 12:23

Jestem zdecydowanie na NIE !!!! to samo tyczy iphona (jailbreak) nazwa myapple chyba sugeruje jakich produktów ten serwis dotyczy.

Ja również jestem zdecydowanie na NIE. Jest to serwis MyAPPLE, a więc jak sama nazwa wskazuje dla użytkowników produktów marki Apple.

W zgodzie z tym co napisałem- nie widzę na tym forum miejsca zarówno na tematy związane z pomocą w instalacji MacOS X na PC, ale także na tematy związane z jailbreak'iem iPhone'a. Jeśli komuś polityka Apple'a nie odpowiada (w jakimkolwiek zakresie) nikt przecież nie zmusza go do używania ich produktów, ani do udzielania się na tym właśnie konkretnym forum (skoro są inne w sieci) .

Jest jednak jeszcze jeden problem... oczywiście nie można udawać, iż problem hackintoshy zupełnie nie istnieje (stąd niezrozumiały jest dla mnie brak wczorajszej informacji na temat sądowego sporu Psystar vs. Apple). Osobiście chciałbym aby również takie informacje były tutaj publikowane- nawet jeśli pewne rzeczy są dla samego Apple'a "niewygodne".

#48 wzdrl

wzdrl
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 12:27

Ja jestem za. I to z paru powodów: Po pierwsze, zarówno w świetle prawa europejskiego, jak i naszej krajowej legislacji, ani hackintosh ani jailbreak nie jest nielegalny. Po drugie, takie oświadczenia ze strony apple, że jailbreak jest wedlug nich nielegalny, nic nie znaczą. Bo póki co, dzięki Bogu, to nie wielkie korporacje stanowią prawo. Po trzecie, ograniczenia Apple razem z ich patentami nie mają na celu dobra klientów, tylko dobro samej korporacji. Do tego są uwsteczniające. Po czwarte, EULA nie ma żadnej mocy prawnej, więc wypraszam sobie obraźliwe komentarze odnoszące się osob jailbreakujących iphony/ipody. Bo to, że instaluję sobie swirlyMMS albo jakąkolwiek inną aplikację nie znaczy od razu, że mam całe tysiące ściągniętych nielegalnie aplikacji z AppStore. Czy ja oskarżam wszystkie osoby korzystające z mp3, że ich muzyka pochodzi z nielegalnego źródła? I na koniec, drodzy forumowicze, nic wam do tego, co ja robię z moją własnością. Podobnie Apple nie ma tu nic do gadania.

#49 oswaldini

oswaldini
  • 185 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 lutego 2009 - 12:36

Jestem na Tak ze względu na to iż chciałbym sie pobawić dłużej Mac OS X niz w iSpocie. Długo myślałem czy kupić MacBook'a czy sporo tańszy a hardware'owo może nawet lepszy notebook. Noszę sie z zamiarem przetestowania Mac OS X na PC pod kątem przesiadki na sprzęt od Apple'a - nie lubię kupować kota w worku i tyle. Co do powstania na myapple.pl działu o hackintoshu w zasadzie nie wiem czy na 100% bedzie to dobry pomysł, skoro już istnieje masa innych stron z tym tematem. Napewno przybędzie userów.

#50 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 12:38

Drogi forumowiczu jak napisałem "myapple" sugeruje iż dotyczy produktów apple a hackintosh raczej nim nie jest.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych