Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy jesteś za Hackintoshem na MyApple?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
702 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za Hackintoshem na MyApple? (0 użytkowników oddało głos)

  1. JESTEM ZA (318 głosów [52.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 52.74%

  2. JESTEM PRZECIW (233 głosów [38.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.64%

  3. NIE MAM ZDANIA (52 głosów [8.62%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.62%

Głosuj

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 01:22

W sondzie chciałem zapytać szanownych userów jak zapatrują się na kwestię instalacji OSX na PC - czy dopuszczaliby takie tematy na MyApple? Jesteście ZA czy PRZECIW? Temat gorący, więc proszę tylko o udział w sondzie. Ankieta ma na celu poznanie opinii userow MyApple.

#2 granat

granat
  • 222 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lutego 2009 - 01:52

jabłko musi być jabłkowe

#3 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 01:54

hakintosh moim zdnaiem obniyl by poziom...

#4 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 07:13

NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE! Poziom forum spadnie, nie tylko ze względu na charakter tego portalu, ale i przez samych użytkowników, którzy będą się logować na MyAPPLE, żeby sobie zrobić MyHACKINTOSH... Poza tym: Patrz dział iPhone - i wszystko jasne... :-| Wystarczy zerknąć na osx86.pl i już widzimy jaki poziom reprezentują ludzie z OS X na PC... Nie, proszę was, nie róbcie tego! ;-)

#5 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 08:54

Tak, tak, tak - przy otworzeniu oddzielnego działu, z możliwością odfiltrowania takich postów i z radykalną moderacją (podobną do tej, jaką teraz mamy z iPhone). Część ludzi po prostu boi się nowości. Porady jak odpalić Mac OS X na blaszaku mogą pomóc w rozwianiu tych wątpliwości i własnoręcznym przetestowaniu OS X. Dzięki temu może przybędzie nam kolejny posiadacz prawdziwego Maka. Jak mówi pismo - większa radość z jednego nawróconego grzesznika (tj. pecetowca) niż z 99 sprawiedliwych. Jeśli taki dział spowoduje, że "nawrócimy" chociaż jedną osobę - to jestem za.

#6 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 lutego 2009 - 08:55

Jabłko to jabłko,a nie ogryzek (czym dla mnie jest hackintosh)

#7 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lutego 2009 - 09:23

Nie jestem przeciwnikiem hackintosha ... kazdy sobie moze skladac w domu co u sie podoba :) Ale jest juz kilka for zajmujacych sie hamac'iem i tak moze zostac, wszyscy hackowi aktywisci moga sie tam udzielac.

#8 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 23 lutego 2009 - 09:27

hakintosh moim zdnaiem obniyl by poziom...


Poziom to juz obnizaja uzytkownicy ipodow/iphonow, ktorzy zalewaja to forum, nie majacych pojecia o komputerach, oraz oprogramowaniu Apple.

#9 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 lutego 2009 - 09:31

Jestem zdecydowanie na NIE.

#10 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 lutego 2009 - 09:46

NIE.

#11 Mac IW

Mac IW
  • 161 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 09:51

Zdecydowanie NIE!

#12 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 23 lutego 2009 - 09:52

NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE! Poziom forum spadnie, nie tylko ze względu na charakter tego portalu, ale i przez samych użytkowników, którzy będą się logować na MyAPPLE, żeby sobie zrobić MyHACKINTOSH... Poza tym: Patrz dział iPhone - i wszystko jasne... :-| Wystarczy zerknąć na osx86.pl i już widzimy jaki poziom reprezentują ludzie z OS X na PC... Nie, proszę was, nie róbcie tego! ;-)


Chciałbym wiedzieć jaki poziom reprezentują, czy wszyscy ten poziom reprezentują i dlaczego uogólniasz?
Czy na myapple powinien być dział o hacku. Nie wiem. Wydaje mi się, że są już od tego fora osx86pl, osx86.org.pl, które świetnie sobie dają radę. Chciałbym tylko by w dyskusjach na tematy związane z hackintoshem było trochę więcej dystansu, no ale to raczej pobożne życzenie.
Pozdrawiam.

#13 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lutego 2009 - 09:55

Poziom na forum już jest zastraszająco niski, a to może przynieść jakieś ożywienie.

#14 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 23 lutego 2009 - 10:10

Zdecydowanie nie

#15 Gość_Waters_*

Gość_Waters_*

Napisano 23 lutego 2009 - 10:11

W sondzie chciałem zapytać szanownych userów jak zapatrują się na kwestię instalacji OSX na PC - czy dopuszczaliby takie tematy na MyApple? Jesteście ZA czy PRZECIW? Temat gorący, więc proszę tylko o udział w sondzie.


Pytacie forumowiczów czy chcą aby na formum były tematy popierające łamanie prawa ? Jeśli większość opowie się za to uznacie, że sumienie macie czyste ?

#16 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 10:22

Pytacie forumowiczów czy chcą aby na formum były tematy popierające łamanie prawa ? Jeśli większość opowie się za to uznacie, że sumienie macie czyste ?

Zacytuj łaskawie konkretne zapisy prawa, które są łamane.

#17 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 10:25

nie, nie , nie NIE i jeszcze raz NIE ! od tego mamy już masę stron polskich i zagranicznych, jeszcze tutaj to nie jest potrzebne.

#18 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 10:26

nie ;)

#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lutego 2009 - 10:30

Samam dyskusja na ten temat jest potrzebna. Ale czy na tym forum powinien być taki dział, to już zdecydują userzy. Ja na razie będę obserwował rozwój wydarzeń. Podam tylko małą analogię. Mac i HackIntosh to dwaj bracia. Tylko jakby z innej matki. Apple jakiś czas temu zrobiło "skok w bok" (wkładając do środka swojej obudowy PeCeta), ale niestety bardzo lekceważy ten fakt. Przez lata dziecko rosło bez ojca, ale okazało się, że jego sytuacja nie jest najgorsza. Potrafiło sobie poradzić z wieloma przeciwnościami. Dziś chciało by tylko, żeby go nie lekceważono i nie ignorowano jego obecności. Znalazło sobie miejsce, w którym jest akceptowane. Chciało by także, żeby na terenie "królestwa jego ojca" nie traktowano go jak intruza. Nie chce też, żeby traktowano go jako pretendenta do tronu, bo nie ma tego w planie. Jaka będzie jego przyszłość, to czas pokaże.

#20 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 10:30

TAK, jak naczytałem się wątków ile np. kosztuje matryca do mojego imaca (5400pln, drożej niż kosztował mnie imac), ile kosztuje w razie czego płyta główna (ponownie koszmarna cena) to wątpie że w razie czego wrócę do oryginalnego jabłka. Odpukać jednak by nic się nie popsuło. Póki co jeszcze raz, skoro można o jailbreak na iphone to powinna być też możliwość rozmów o hacintoshach.

#21 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2009 - 10:39

TAK, jak naczytałem się wątków ile np. kosztuje matryca do mojego imaca (5400pln, drożej niż kosztował mnie imac), ile kosztuje w razie czego płyta główna (ponownie koszmarna cena) to wątpie że w razie czego wrócę do oryginalnego jabłka. Odpukać jednak by nic się nie popsuło. Póki co jeszcze raz, skoro można o jailbreak na iphone to powinna być też możliwość rozmów o hacintoshach.


Otóż to.
Ja mam wrażenie że ostatnio na tym forum to tylko iphone rządzi i nie do końca zgodne z prawem jego użytkowanie.
A co do instalacji os x na PC to nie mam zdania.

#22 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 23 lutego 2009 - 10:40

Zacytuj łaskawie konkretne zapisy prawa, które są łamane.


2. Dozwolone sposoby wykorzystania licencji i jej ograniczenia.
A. Jeden użytkownik. Niniejsza Licencja zezwala na zainstalowanie, uruchamianie i używanie jednej (1) kopii
Oprogramowania Apple na jednym w danym czasie komputerze Apple. Użytkownik zgadza się, że nie będzie
instalował, uruchamiał i używał Oprogramowania Apple na żadnym komputerze innym niż Apple, ani też
umożliwiał takiego wykorzystania Oprogramowania Apple innym użytkownikom. Niniejsza Licencja nie zezwala
na to, aby Oprogramowanie Apple było zainstalowane w tym samym czasie na więcej niż jednym komputerze,
a także nie pozwala na udostępnianie Oprogramowania Apple przez sieć, dzięki czemu mogłoby być używane
przez kilka komputerów w tym samym czasie.

#23 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 10:44

n'Jorl: to jest z licencji EULA, w europie możesz sobie ją wydrukować i pójść do WC i wykorzystać do wiadomych celów.

#24 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 lutego 2009 - 10:46

Używam oryginalnych 'jabłek', ale tak jak poprzednik uważam, że skoro ceny Maków dla Polaków są kosmiczne, a EULA Apple w Unii nie obowiązuje - nie powinno się udawać, że tematu nie ma. Jak ktoś lubi oryginalny sprzęt Apple, niech go kupuje. Jeśli ktoś jest zachwycony jedynie systemem, niech ma możliwość instalowania go na PC ze wszystkimi tego konsekwencjami.

#25 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 23 lutego 2009 - 10:54

Jestem zdecydowanie za! Jeżeli mamy w UE prawo do instalowania Os X na PC to korzystajmy z tego prawa. Tutaj nie obowiązują nas śmieszne hamerykańskie przepisy i cieszmy się z tego - przynależność do Unii powoli zaczyna się nam opłacać. Czy jeżeli w EULA byłoby napisane "po instalacji systemu włóż płytę w odbyt i zmiażdż zwieraczem " to też byście to zrobili? - mowa tu oczywiście do przeciwników. To tylko pic na wodę do straszenia małych dzieci.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych