Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nauka gry na keyboardzie - czy to trudne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#76 path87

path87
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 13:30

Witam! Chciałabym odświeżyć temat. Od zawsze marzyła mi się gra na keyboardzie, ale dopiero teraz odważyłam się, żeby zacząć grać. Jestem przed kupnem sprzętu, wybór padł na Casio CTK 4000. W szkole podstawowej świetnie wychodziła mi gra na flecie, dzięki czemu nauczyłam się czytać nuty i znam ich wartości. Na flecie zawsze wszystko świetnie mi brzmiało i umiejętność gry na tym instrumencie pozostała do dziś. Chcę podkreślić, że chodzi mi tylko o grę dla siebie, ewentualnie popisać się przed znajomymi ;) dla własnej satysfakcji. Jednakże zastanawiam się nad tym wszystkim i nad tym czy to ma sens. Czy nie jest dla mnie za późno na naukę gry. W grę nie wchodzą niestety żadne szkoły muzyczne czy kursy bo nie mam na nie czasu, ale jestem w stanie dziennie wydzielić sobie godzinne na ćwiczenia i grę. Chcę być samoukiem. Czy może ktoś miał podobnie i wyrobił się jako tako? Z góry dziękuje za wszelkie odp. Pozdrawiam!

#77 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 13:42

Odpowiem ci tak :) Sam uczęszczałem na lekcje gry na pianinie ale krótko... Wolałem zostać samoukiem... W necie pełno tutoriali itp więc wg mnie napewno sobie poradzisz ;)

#78 path87

path87
  • 4 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 00:16

Odpowiem ci tak :) Sam uczęszczałem na lekcje gry na pianinie ale krótko... Wolałem zostać samoukiem... W necie pełno tutoriali itp więc wg mnie napewno sobie poradzisz ;)


dziękuje za wsparcie.
A czy mógłbyś mi zdradzić, czy zaczynałeś grać od jednej ręki czy od razu od dwóch? To mnie bardzo zastanawia jak zacząć.

#79 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2011 - 00:45

Jasne, że od jednej. Najpierw opanuj rolę każdej z rąk osobno, dopiero potem próbuj ich synchronizacji.

#80 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 15:06

Uczono mnie żeby najpierw od jednej a dopiero potem oburącz ale jako samouk potem grałem odrazu dwoma ;)

#81 path87

path87
  • 4 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 16:32

Dzisiaj Pan w sklepie sprezentował mi także yamahe psr e-333 i teraz mam dylemat, który sprzęt wybrać, ale chyba postawię jednak na te yamahę. Co myślicie?

#82 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 21 listopada 2011 - 16:42

To ja się wypowiem, jako ktoś kto trafił do szkoły muzycznej w wieku lat 18 i m.in. na pianinie też się uczę. Ćwiczenia zaczałem od jednej ręki, tzn. mam dany utwór i najpierw grałem prawą, potem lewą. Gdy już mniej więcej każdą osobno potrafiłem to zaczynałem łączyć. Jak coś to napisz na PW podeślę jakieś proste utwory.

#83 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 19:36

Dzisiaj Pan w sklepie sprezentował mi także yamahe psr e-333 i teraz mam dylemat, który sprzęt wybrać, ale chyba postawię jednak na te yamahę.
Co myślicie?


W tej sprawie na mnie liczyć nie możesz :P Jestem sporym amatorem i mam jedynie jakąś starą yamahe ale wiem że to dobra firma. Poszukaj może jakiejś recenzji albo komentarzy posiadaczy tego modelu.

#84 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2011 - 19:40

Pianino, a nie jakieś plastiki.

#85 path87

path87
  • 4 postów

Napisano 22 listopada 2011 - 16:16

Coś czuje, że początki będą trudne, a zwłaszcza wyrobienie rąk. Nie mogę doczekać się momentu aż się zsynchronizują ;) A utworki bardzo chętnie, zaraz podeślę swój e-mail. Święta idą poćwiczę na kolędach ;) Co do sprzętu chyba zainwestuje w yamahę, wszędzie o niej pełno a casio kojarzy mi się jedynie z zegarkami :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych