Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nauka gry na keyboardzie - czy to trudne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#26 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 września 2006 - 23:01

Dzięki wielkie. Jutro przejrze i pewnie zamówie. Mówisz, że świetny podręcznik dla początkującego. Od podstaw? Od samych pojedynczych nutek?

#27 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2006 - 23:05

Polskie Wydawnictwo Muzyczne
a tutaj cały wybór
podstawy - "Mały Solfeż" Lasockiego, dostepne jest też to
a i poszukaj antykwariatów muzycznych, można tam dostać dobre rzeczy...

#28 catseye

catseye
  • 215 postów
  • SkądKrakow/Żory

Napisano 09 września 2006 - 23:12

Dzięki wielkie. Jutro przejrze i pewnie zamówie. Mówisz, że świetny podręcznik dla początkującego. Od podstaw? Od samych pojedynczych nutek?


Od pojedynczej linii w pięciolinii ;)

#29 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 września 2006 - 23:14

Polskie Wydawnictwo Muzyczne
a tutaj cały wybór
podstawy - "Mały Solfeż" Lasockiego, dostepne jest też to
a i poszukaj antykwariatów muzycznych, można tam dostać dobre rzeczy...


Dzięki, zajrze:)

Od pojedynczej linii w pięciolinii ;)


O, to nieźle:)

#30 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 września 2006 - 17:56

A co myślicie o tych książkach:

...

#31 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2006 - 11:12

Same podstawy, na początek mogą być. Szkoda że nie ma ilustracji (do tych pierwszych) - nie wiadomo jaka jakość zapisu nutowego. Ja bym jednak wolał obejrzeć przed zakupem :-)

#32 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2006 - 11:30

Paul McCartney nie zna nut i do tego trzyma gitarę odwrotnie i żyje :)

#33 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2006 - 13:02

Edyta Górniak też nie zna i zawsze orkiestra się z niej nabija :-)

#34 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 11 września 2006 - 13:06

Jaki z tego wniosek? Dla chcącego nic trudnego ;) Ale Paul McCartney bazuje na tabulaturach, więc można powiedzieć że zna takie gitarowe nuty :) Ja znam dosyć dużo gitarzystów którzy nie znają nut.

#35 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 września 2006 - 14:53

Jaki z tego wniosek? Dla chcącego nic trudnego ;) Ale Paul McCartney bazuje na tabulaturach, więc można powiedzieć że zna takie gitarowe nuty :) Ja znam dosyć dużo gitarzystów którzy nie znają nut.


A o takich ewenementach to ja nie słyszałem:) Ze keyboard już zapłaciłem. Książki chyba dziś zamówie. Pozostało czekać na paczki.

#36 Qjaf

Qjaf
  • 3 postów

Napisano 13 września 2006 - 18:41

Daniel:D ja sie uczylem z...Muzyki 5:D:D:D na ostatniej stronie byl zapis wszystkich nut, i ich odpowiednikow na pianinq. Pojalem to szybko, ale z akordami bylo gorzej! ZNACZNIE gorzej Jest taki programik, co przerabia midi na nuty. Dzieki temu nie trzeba kupowac nut:wink:

#37 ALan _WA

ALan _WA
  • 3 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 05 stycznia 2007 - 16:42

Witam jakieś tydzień temu zakupiłem sobie 5 oktawowy keybord posiada 54 klawisze ale do rzeczy chciałem sie spytac jak czytać nuty i jakie klawisze naciskac wiem że jestem zielony ale jak ktoś by mógł sie potrudzić i przedstawić to na ilustracji bym był wdzięczny


pozdrowienia ALAN

#38 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 stycznia 2007 - 16:50

Witam jakieś tydzień temu zakupiłem sobie 5 oktawowy keybord posiada 54 klawisze ale do rzeczy chciałem sie spytac jak czytać nuty i jakie klawisze naciskac wiem że jestem zielony ale jak ktoś by mógł sie potrudzić i przedstawić to na ilustracji bym był wdzięczny


pozdrowienia ALAN


Zacznij od tego:

http://adam2-1.com/w...melodie26pl.htm

#39 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 17:57

Wiek gra rolę! (Na ogół) im człowiek starszy tym mądrzejszy. :) Powinieneś więc wiedzieć, że jeśli zaczynasz później, to nie możesz tego robić na łapu-capu. Ja mimo, że większości rzeczy nauczyłem się jako samouk, to teraz jeśli chodzi o muzykę radzę rozważyć zapisanie się na lekcje do jakiegoś dobrego nauczyciela. I tak kiedyś będziesz to musiał zrobić, a im wcześniej tym lepiej. Nie popełnisz głupich błędów na początku i nie stracisz cennego czasu. Nie musisz chodzić na regularne lekcje przez następnych 10 lat. Na początek wystarczy, aby ktoś Ci pokazał jak należy poprawnie zacząć. A i tak to czy się grać nauczysz na przyzwoitym poziomie będzie zależało tylko i wyłącznie od Twojej woli i systematycznej pracy. W muzyce nie ma nic na skróty i warto abyś zdał sobie z tego sprawę już teraz. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

#40 ALan _WA

ALan _WA
  • 3 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 05 stycznia 2007 - 19:19

Zacznij od tego:

[url]http://adam2-1.com/wwwpl/www26/www26...elodie26pl.htm[/url]


DZięki,,właśnie to ćwicze :D:D:

#41 ALan _WA

ALan _WA
  • 3 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 05 stycznia 2007 - 19:34

UWAGA jest mi potrzebna pomoc ZNAM nuty od DO-SI(podstawowe) i co dalej wiem na który klawisz naciskac by mógł mi podac szczegóły na GADu GADU--1635798

#42 Alenia

Alenia
  • 2 postów

Napisano 28 maja 2007 - 14:29

witam Chciała bym zapytac się czy w wieku 14 lat (II kl. gimnazjum) mam szansę dostania sie do jakiejś szkoły muzycznej? Zaznaczam że nie umiem na niczym grac, choc próbuję na keaybordzie (przepraszm, to sie chyba inaczej pisze :) )

#43 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2007 - 15:53

Na podstawową szkołę muzyczną trochę za późno, raczej proponowałbym jakieś ognisko muzyczne. Jeżeli chcesz kontynuować edukację muzyczną to jeszcze kwestia czy interesuje cię ogólnokształcąca szkoła o profilu muzycznym, czy stricte szkoła muzyczna II st. Tutaj możesz znaleźć szkoły w Twojej okolicy: http://www.sound.pl/cat/238.htm a następnie zorientuj się w zasadach rekrutacji. Do większości szkół muzycznych II st. można się dostać:

na podstawie konkursowego egzaminu wstępnego obejmującego badanie przydatności do zawodu w zakresie uzdolnień muzycznych (egzamin z gry na instrumencie lub testy z rytmiki, badanie słuchu naturalnego i stopnia rozwoju wrodzonych predyspozycji słuchowych w procesie kształcenia oraz sprawdzenie podstawowych wiadomości o muzyce).

Na niektóre kierunki (np. wokalne, perkusyjne) wymagania co do teorii muzyki nie są tak ostre :)

#44 Alenia

Alenia
  • 2 postów

Napisano 28 maja 2007 - 16:06

na II st to ja sie chyba nie nadaję, chyba za mało umiem :)

#45 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2007 - 16:08

No to po to są ogniska, żeby się douczyć :)

#46 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 maja 2007 - 16:30

Ja bym proponował takiej prywatnej szkoły muzycznej poszukać. Oni cię tam będą uczyć od podstaw mimo że masz tyle lat ile masz. Albo zapisać się na jakieś lekcje w domu kultury, poszukać nauczyciela, etc. Możliwości jest wiele, ale na taką normalną szkołę muzyczną się nie nastawiaj.

#47 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 28 maja 2007 - 17:24

poszukać nauczyciela


Odradzam - niczego się nie nauczysz. Tak naprawde pozostały Ci 2 możliwości: nauczanie w prywatnej szkole muzycznej w toku "normalnym" albo w ognisku przy takowej.

Osobiście polecam Ci opcję nr. 1 - więcej się nauczysz chociaż trzeba przeboleć teorię :)

I jeszcze jedno: zwróć uwagę na to aby szkoła miała prawo do wydawania świadectw tej samej mocy co "normalnych" szkoł muzycznych. Wtedy program jest najbardziej zbieżny.

Życze powodzenia :D

#48 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 maja 2007 - 18:29

Odradzam - niczego się nie nauczysz.


Dlaczego? Zależy na kogo trafi, a jak poszuka, popyta to może akurat. Jeśli będzie go uczył jakiś gość który będzie się znał na rzeczy i będzie od niego wymagał, to w czym problem?

#49 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 28 maja 2007 - 18:46

Dlaczego? Zależy na kogo trafi, a jak poszuka, popyta to może akurat. Jeśli będzie go uczył jakiś gość który będzie się znał na rzeczy i będzie od niego wymagał, to w czym problem?


Rzecz w tym, że miałem z 4 takich nauczycieli co "znali się na rzeczy" i jakoś się nie znali nawet w połowie tak dobrze jak Ci z prywatnej szkoły muzycznej :)

#50 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2007 - 19:01

Ja tam nie narzekam, ukończyłem w 3 klasie gimnazjum podstawową szkołę muzyczną :]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych