Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fanatycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#26 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2009 - 14:04

Posiadanie "hopla" na jakimś punkcie a fanatyzm to dwie diametralnie różne sprawy. Fanatyzm cechuje się nie tylko ślepym zapatrzeniem w jakąś ideę ale również chęcią niesienia światełka wiedzy ciemnocie za wszelką cenę. Zjawisko fanatyzmu wśród makuserów nie jest niczym dziwnym czy nienormalnym. W każdym środowisku można takie indywidua napotkać. Nie ważne czy mowa o miłośnikach PCtów, znaczków z Nikaragui, rowerów Wigry 3 czy też samochodów marki Yugo. W jabłkowym środowisku rzuca się to bardziej w oczy głównie za pomocą zabiegów PR-owych Apple, które samo taką atmosferę nakręca. A na MyApple widać to jeszcze lepiej bo polskie środowisko makowe jest bardzo małe a myapple.pl jest chyba najbardziej powszechnym portalem. Co do maniaków iPhone'a to nie wiecie, że nowi wyznawcy starają się z reguły być "bardziej papiescy niż sam papież":-D Generalnie popieram Twórcę tematu ale przyczepię się też do drugiej strony. Przeraźliwie denerwuje mnie kiedy kilka indywiduów na tym forum stara się każdemu na siłę udowodnić, że nie ma racji, że Apple jest do dupy a każdy kontrargument jest odbijany stwierdzeniem o fanatyźmie rozmówcy.

#27 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 14:24

owz - ostatni akapit - nie wpadajmy ze skrajności w skrajność :) Chociaż fakt, tacy userzy też są... :/ Czyżby właśnie tak można było zdefiniować jakieś*środowisko? Większość ludzi w średniej oraz dwie grupy wyraźnie odstające?

#28 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2009 - 14:34

Chyba masz rację z tym podziałem środowiska. Nie da się*raczej tego uniknąć.

#29 ratay

ratay
  • 25 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 14:56

lekka przeginka ze znajomoscia dat... jednych interesuje historia znaczkow, innych ewolucja typografii innych z kolei chronologia w komputeryzacji. warto wiedziec co kto komu ukradl ;) czemu gui az tak zmienilo swiat, i czemu kiedys te komputery byly tak drogie w przeliczeniu na dzisiejsze pieniadze. i zeby nie bylo, interesuje sie ogolnie informatyka, komputerami stad tez daty ihmo sa wazne dla mnie. babcie mam jedna, a dziadki mi poumieraly :D co poradzic. odnosnie ceny produktow, tu sie rowniez nie zgodze. to ze mamy jednego importera i kilku resellerow to po tej stronie lezy wina. co poradzic ze mamy tak zabojczy przelicznik... ano kupowac za granica....

#30 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 15:25

1. Na tym Forum jest spora grupa ludzi, z którymi nie da się dyskutować. Bo dla nich każdy produkt Apple jest wspaniały, każda decyzja firmy dobra, każdy pomysł bezkonkurencyjny. Utożsamiają się z Apple totalnie i uważają, że wszystko, co nie jabłko, to już g… 2. Sądzę jednak, że większość uczestników szybko to zauważa i mimo sympatii dla Apple zachowuje zdrowy krytycyzm. 3. Oszołomów nie da się przekonać w toku racjonalnej dyskusji (patrz punkt 1). Można ich tylko wyśmiewać, co sprawia, że ten zwichrowany przekaz jest mniej atrakcyjny dla „normalsów”. A dzięki temu mniej ludzi złapie wirusa bezmyślności i bezkrytycyzmu obniżającego poziom Forum. 4. W tym sensie takie tematy są bardzo potrzebne.

#31 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 30 stycznia 2009 - 15:35

wszystko, co nie jabłko, to już g…

gruszka?... Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :) (to nie fanatyzm, to czysta przekora :P)

#32 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 17:03

1. To co piszesz jest oczywistym truizmem

Który to jest podstawowym błędem językowym tak jak "Pełny komplet" :)

#33 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 30 stycznia 2009 - 17:04

Za Twoją głowę została wyznaczona nagroda bluźnierco. A mniej poważnie - kogo to obchodzi? Trzeba było jeszcze wspomnieć o linuksiarzach i amigowcach oraz miłośnikach trabanta.

#34 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 30 stycznia 2009 - 17:06

piwo dla woocash że to zauważył ;) Lub jak kto woli masło maślane lub oczywista oczywistość :D

#35 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:23

koledzy słusznie mnie poprawiacie ale nie czujecie przy tym odrobiny ironii (sam się zastanawiałem nad użyciem słynnego "oczywista oczywistość" )

#36 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:28

To i ja dodam coś od siebie : Motór (2005) - Film - FILMWEB.pl

#37 B.M

B.M
  • 133 postów
  • SkądZakopane

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:44

Ludzie, po co w ogóle międlić takie tematy, jak ktoś jest fanatykiem to nikt z zewnątrz tego nie zmieni, to jego własna decyzja. Więc po co takie tematy? Dla śmiechu?

#38 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:49

NIE ZGADZAM SIE! Appe broni, Apple radzi, Apple nigdy Cie nie zdradzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#39 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:21

A mnie denerwują małostkowi malkontenci, którzy podkładają wirtualnie (i w realu) nogę gdy
człowiek wyrazi jakiekolwiek zadowolenie na jakikolwiek temat. Czy w takim przypadku zawracam
kijem wody szarej zgryźliwości pisząc jak mi źle z tego powodu? Przyzwyczaiłem się do tego,
że niektóre społeczeństwa/środowiska lubią równać tych wychylających się do szeregu bo uśmiech na twarzy
czy okazana radość są czymś nienormalnym. I nie tyczy się to tylko produktów Apple, ale przekłada
się na inne aspekty życia np. zawodowego. A do równania służą np. przyczepiane łatki :-)

Stawiam sobie wysokie wymagania (przynajmniej się staram) ale wiem, że nie zawsze robię
wszystko na 100%. Stąd też rozumiem, że to co mnie otacza też nie jest na 100% - jestem
tego świadom i to rozumiem. Dlatego gdy obudowa komputera odstaje na całe 0.5 mm
nie płaczę na forum wyrywając sobie włosy z głowy i pomstując na producenta, bo wiem,
że konkurencja ma średnio 1.3 mm a nawet jeśli 0.3mm to nie jest to powód do tragedii.

Pewnie wynika to ze znudzenia słonymi rzekami łez, w których topi się rzucane "mięso" ale
osobiście staram się zawsze podkreślać*dobre strony życia a nie narzekać. Jeśli z tego powodu
ktoś mi pod awaterem i napisem "grupa pro" doda "fanatyk" lub bardziej ogólnie "nienormalny"
to mam to w głębokim poważaniu i przyjmę z uśmiechem ;-)

#40 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 23:13

reader - nie mówimy o zrównywaniu ludzi do szeregu. Radość, zadowolenie - to są*pozytywne emocje. Negatywne to wybielanie widzianych gołym okiem błędów, idealizowanie rzeczy, które tak na prawdę*nie są idealne, wmawianie innym, że są tylko dwa punkty widzenia: mój, i ten drugi. Mylny. I o tym chciałem powiedzieć tworząc ten temat :)

#41 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 30 stycznia 2009 - 23:41

gruszka?... Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :) (to nie fanatyzm, to czysta przekora :P)


hahah... umarlem... dobre..

ja tu sie zgaodze z biskupem.....

po 1 uwazam ze ten temat jest calkowicie nieotrzebny wrecz smieszny....
po 2 mnie tam bardziej denerwuja osoby ktore na wszystkich mowia fanboye! ze wszystko od apple to gowno... i ze smieja sie i generalizuja kazdy blad tej firmy...
nazywajcie sobie mnie jak chcecie... bede bronil apple jeli na to zasluguje w danej sprawie i ganil jesli cos spieprzy... a nie generalizowal i smial sie z kazdego bledu jakie popelni ta firma...

#42 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2009 - 13:40

Tak, ale są takie przypadki, gdzie na stwierdzenie "iPhone ma niefunkcjonalny Bluetooth" pada odpowiedź "Ale iPhone i tak rulez, spadaj do swojej Nokii". :lol:

#43 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 13:45

To takie smieszne Davvido;)?

#44 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:02

Wg mnie - owszem - owa wypowiedź jak i jej potencjalny autor są śmieszni.

#45 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:06

Tak, ale są takie przypadki, gdzie na stwierdzenie "iPhone ma niefunkcjonalny Bluetooth" pada odpowiedź "Ale iPhone i tak rulez, spadaj do swojej Nokii". :lol:


Poprawka:

Tak, ale są takie przypadki, gdzie na stwierdzenie "iPhone ma niefunkcjonalny Bluetooth" pada odpowiedź "Ale iPhone ma emaila i tak Apple rulez, spadaj do swojej Nokii". :lol:

#46 sthEn

sthEn
  • 318 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:14

Na Jobsie nam zalezy (no mi przynajmniej) bo bez niego Apple to bedzie o taki HP czy kto wie co tam jeszcze... Ale z tym wyklucaniem sie w sklepie bylo... Smieszne :D


Ale Apple to JUŻ jest "taki HP czy kto wie co tam jeszcze".

#47 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:17

problemem jest raczej dialog: "iPhone ma niefunkcjonalny Bluetooth" "Ale nie wszyscy potrzebują BT" "fanatyk" częściej taki dialog jest a propos MMSów (mi tam BT w telefonie wisi, jeżeli mogę go do kompa podłączyć kablem ;D) a ostatnio na forum: "logo dla polskich lotników zrobione na maku w szczecinie!" odp. kiedyś "ciekawostka" (analogicznie do makówek w filmach) odp. teraz "fanatyk"

#48 sthEn

sthEn
  • 318 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:21

Co do wytykania wad, które bądź co bądź iPhone posiada - czemu ludzie nie rozumieją, że odkąd posiadam ajfona ani razu nie czułem potrzeby użycia tych jakże potrzebnych do życia funkcji MMS czy Bluetooth?

#49 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:33

sthEn - bo ty jesteś fanatykiem, oni nie ;)

#50 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:57

Wg mnie - owszem - owa wypowiedź jak i jej potencjalny autor są śmieszni.


Co jak co, ale pamiętaj, że nie ładnie jest obrażać innych ludzi...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych