Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fanatycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:29

Nie chcę w nikogo personalnie uderzać, ale coraz bardziej denerwuje mnie postawa i zachowanie fanatyków na forum... Ludzie, kiedy wy w końcu zrozumiecie, że maki i iPody to tylko RZECZY, że nie są czymś świętym, nie robi się z pudełek po ipodach laurek, nie idzie się za ich posiadanie do nieba... Kiedy w końcu zrozumiecie, że padliście ofiarą zwykłej machiny reklamowej, która bezczelnie i socjotechnicznie wyrobiła wam ten sposób myślenia? Zrozumcie, że w dzisiejszych czasach posiadanie maka czy iPoda nie oznacza żadnej wielkiej wyjątkowości. Niektórzy kupują sprzęt do pracy, niektórzy do zabawy, dla lansu itp. Ale jest to tylko zwykły sprzęt złożony w chińskiej fabryce przez małe chińskie rączki ;) Wyobraźcie sobie teraz - użytkownicy laptopów HP czują się najbardziej wyjątkowo na świecie! Śmieszy was to? No właśnie... W takim samym stopniu wy śmieszycie ich. Nie rozumiem sensu: 1. Dyskutowania na temat wyższości jakiegokolwiek jabłka nad resztą świata 2. Wmawiania, że sprzęt jest idealny i nikt nigdy nie ma z nim większych problemów 3. Chęci wykastrowania tych, którzy stawiają windowsa na maku 4. Chęci rozstrzelania tych, którzy stawiają os x na pc (tylko proszę mi tutaj bez gadania o prawach bo nie o tym dyskusja ;) ) 5. Interwencji w życie Jobsa jakby był on waszym ojcem - nie widzicie, że ten człowiek chce już*spokoju? Że jest zmęczony całym tym fanatyzmem? Poza tym przecież to zwykły człowiek, który miał*po prostu pomysł w czasach, gdy nie trzeba było bić się z konkurencją. Gdyby wam wtedy wyszło, ciekawe jak byście się czuli na jego miejscu. 6. robienia sobie laurek i muzeów apple. Ze względu na pracę i zainteresowania poznałem wielu sympatyków tej firmy, ale nie rozumiem tych, którzy jak jest wyprzedaż ustawiają się o 6 rano tylko po to,*żeby sobie coś*z jabłkiem dokupić. Ludzie to jest jak jakiś narkotyk, nie widzicie tego? :/ 7. Fanatyzmu. Opiszę to przykładem: kiedyś w sklepie przyszedł do mnie człowiek, który drwił z maków, ja mu zacząłem pokazywać pewne funkcje itp, on dalej drwił i tak w kółko. Wszystko jednak odbywało się na jakimś poziomie. Po kilku minutach wręcz z kosmosu, niczym tajny agent, zjawił się fanatyk, zaczął się kłócić*z moim klientem, rzucać*datami, co to Gates ukradł a czego nie, jaka jest przewaga efi nad biosem itp itd. Szczęście, że mój szef to zauważył i uwolnił mnie z opresji "wołając mnie na ważną rozmowę", bo jeszcze 3 minuty na tym polu walki, a dostał bym po zębach.... I piszę o tym, bo sam kiedyś*miałem okres wielkiej fascynacji i "zachłyśnięcia się" jabłkami. Na szczęście minął*tak szybko jak przyszedł. Co wcale nie oznacza, że nie lubię maków (wystarczy spojrzeć*na mój podpis). Pamiętajcie, bycie sympatykiem nie jest niczym złym, ale bycie fanatykiem odstrasza ludzi. A najgorsze jest to, że Apple się takie stanowisko ludzi podoba, tworzą filozofię i później sprzedają za chore sumy małą ilość sprzętu, korzystająć z uzależnieina ludzi od ich firmy. Widocznie jest to bardziej opłacalne, niż sprzedaż "masom". Swoją drogą*mówicie, że komputery te są fajne, bo są takie wyjątkowe i rzadko spotykane. Jaki to ma sens? Jeżeli coś jest po prostu dobre, to dlaczego nie może z tego korzystać*cały świat? Skoro leopard jest taki fajny, to dlaczego pecetowiec nie może go sobie zainstalować, żeby przestać się męczyć*z windowsem? Czy uważacie to za zdrowe i uczciwe podejście do ludzi?

#2 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:31

w większości się zgadzam. fanatyzm to choroba a na forum jest jej sporo dobry tekst pozdro poza tym po 2 latach użytkowania maca chociaż nie mam z nim wielkich problemów, to dostrzegłem sporo wad które nie sa bardzo uciążliwe ale to dla mnie, niektórym się to nie podoba {już były opisywane na forum} Jednak najbardziej odrzuca mnie polityka firmy i relacja firma klijent, szczególnie w Polsce, niedoróbki sprzętowe, ceny wszystkiego co z logiem apple.

#3 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:37

Popieram.

#4 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:40

Każdego rodzaju fanatyzm świadczy o ograniczeniu umysłowym. Post bardzo dobry, popieram i pozdrawiam.

#5 Robbien

Robbien
  • 18 postów
  • SkądKraków / Londyn

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:41

:D Nad filatelistami, numizmatykami i, dajmy na to, chrzescijanami, tez nalezy zastanawiac sie na podobna modle? ;) Wszak znaczek to tylko papier, moneta to kawalek metalu, religia to zbior legend, mitow i regulaminow... gdy na to wszystko spojrzec golym okiem, odzierajac z emocji ludzi. Dywagacje z gory skazane na niepowodzenie.

#6 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:50

Wiesz, nie spotkałem jeszcze filatelisty, który byłby gotów walczyć o to, że jego znaczki są lepsze od innych. Który pamięta, kiedy urodził się np twórca serii znaczków o papieżu, znał jego życie, zainteresowania i sukcesy, a nie pamiętał, kiedy np urodziła się*jego babcia. Masz Robbien w tym co mówisz rację, ale też*nie wolno mylić fanatyzmu, który opisałem, ze zdrową pasją ;)

#7 Marvin

Marvin
  • 6 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:50

W pełni się zgadzam! Za wyjątkiem jednej rzeczy: "Skoro leopard jest taki fajny, to dlaczego pecetowiec nie może go sobie zainstalować, żeby przestać się męczyć*z windowsem? Czy uważacie to za zdrowe i uczciwe podejście do ludzi?" Akurat umożliwienie instalacji tylko na własnym sprzecie Apple, jest jedną z podstawowych przyczyn tego, że Leopard tak dobrze i stabilnie działa!

#8 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:51

truizm - Wikisłownik, wolny wielojęzyczny słownik

Nie rozumiem sensu:
1. Zakładania takich tematów ;)

#9 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:54

Popieram, w 100% popieram. O ile w przypadku Mac'ów nie jest to aż tak widoczne, tak w przypadku iPhone'a - w każdym temacie, gdzie porównuje się telefon Apple'a do telefonu innej marki, jest więcej wyznawców niż racjonalnych argumentów. Przejawy fanatyzmu są na tym forum dość częstym zjawiskiem. Fakt - jest to forum poświęcone firmie Apple, forum dla społeczności posiadającej ich sprzęt - i owszem, kibicowanie to fajna sprawa, ale tu mamy do czynienia z "pseudokibicowaniem". Niedługo na ulicy zaczniemy spotykać grupy ludzi w jeansach i czarnych golfach, zaczepiających wszystkich przechodniów pytaniem: "Jesteś za Apple?" - /bo jak nie to w ryj/.

#10 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:55

Akurat umożliwienie instalacji tylko na własnym sprzecie Apple, jest jedną z podstawowych przyczyn tego, że Leopard tak dobrze i stabilnie działa!

Apple nie ma własnego sprzętu.

#11 Robbien

Robbien
  • 18 postów
  • SkądKraków / Londyn

Napisano 30 stycznia 2009 - 12:59

Wiesz, nie spotkałem jeszcze filatelisty, który byłby gotów walczyć o to, że jego znaczki są lepsze od innych. Który pamięta, kiedy urodził się np twórca serii znaczków o papieżu, znał jego życie, zainteresowania i sukcesy, a nie pamiętał, kiedy np urodziła się*jego babcia.

Masz Robbien w tym co mówisz rację, ale też*nie wolno mylić fanatyzmu, który opisałem, ze zdrową pasją ;)


Eeee tam... Mysle, ze i tacy odjechani filatelisci chodza po tym swiecie ;)

A ja odczytalem z Twojego pierwszego posta rodzaj pretensji, zalu do Appleowiczow w ogole. A przeciez fanatyzm jest zjawiskiem ogolnym, moze dotyczyc roznych aspektow czy przejawow aktywnosci czlowieka. Mechanizm jest zawsze podobny. Fanatycy Applea to tacy krypto-moherowcy. Jobs dla nich to Rydzyk. Ale czy warto w az tak powaznym tonie zastanawiac sie nad fanatycznymi sluchaczami Radia Maryja? ;)

#12 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:01

Niedługo na ulicy zaczniemy spotykać grupy ludzi w jeansach i czarnych golfach, zaczepiających wszystkich przechodniów pytaniem: "Jesteś za Apple?" - /bo jak nie to w ryj/.


Ciut się zagalopowałeś w biegu wydarzeń :)
Co do tematu, nic nowego, w każdej tak wielkiej społeczności znajdzie się grupa fanatyków.

#13 Robbien

Robbien
  • 18 postów
  • SkądKraków / Londyn

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:03

Apple nie ma własnego sprzętu.


Mozna sie domyslac, jaka nastapilaby tu argumentacja. I zgadzam sie! Stop klamstwu! Apple nie ma wlasnego sprzetu. Zadna firma nie ma! Nikt przeciez nie produkuje wszystkich podzespolow do swoich urzadzen, od srubek poczawszy na tasiemce do opakowania skonczywszy hehe ;)

Takie ujawnianie prawdy to niemal V jak Vendetta ;)

#14 xeon

xeon
  • 96 postów
  • SkądStockholm

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:03

:D

Nad filatelistami, numizmatykami i, dajmy na to, chrzescijanami, tez nalezy zastanawiac sie na podobna modle? ;) Wszak znaczek to tylko papier, moneta to kawalek metalu, religia to zbior legend, mitow i regulaminow... gdy na to wszystko spojrzec golym okiem, odzierajac z emocji ludzi.

Dywagacje z gory skazane na niepowodzenie.


Trochę mieszasz pojęcia,to jest hobby a często nawet praca pozwalająca zarobić na życie.
Równie dobrze,można by powiedzieć,że ludzie chodzący na wystawy obrazów ich oglądanie,podziwianie i kupowanie to fanatyzm.
Niestety ale wszystkie te rzeczy mają wartość materialną,emocjonalną,historyczną,pamiątkową cz też narodową,a taki mac sam w sobie nie ma żadnej wartości z w/w.
Jest to maszyna produkowana taśmowo w milionach egzemplarzach.

Jeśli ktoś się zachłysną apple to tylko i wyłącznie z jemu znanych pobudek.
Może to być szpan.lans lub co kolwiek.
Niektórzy chcą posiadać dla samego posiadania,tak jak np. w fotografii jedni robią dobre zdjęcia kompaktami a drudzy kupują dslr-y,obiektywy z górnej półki a zdjęcia robią przy okazji.
Takich ludzi przecież nazywa się onanistami sprzętowymi i kto wie czy przypadkiem to nie ma miejsca i tu.
Pozdrawiam.

#15 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:09

Robbien, z radiem maryja jest tak, że możesz je wyłączyć*i po prostu go nie słuchać. A czy by to było dobre rozwiązanie w przypadku tego portalu? Analogicznie - jak widzisz bandę moherów, to (domyślam się) że nie doświadczasz wtedy przyrostu odczuć typu "porozmawiajmy", "ale fajnie, że widzę mohery", tylko omijasz szerokim łukiem... Nie mam żalu do Appleowiczów, cytując twoje słowa. Mam tylko żal do tego, że często, gdy np chce się czegoś dowiedzieć, dyskusja za sprawą kilku "czarnych owiec" schodzi na psy i potyczki. Właśnie o takie przypadki mi chodzi. Do kolegi "czujnego" z pierwszej strony :) : po co założyłem ten temat? Bo widzę*w tym pewien irytujący problem. A myślę, że najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów jest jakaś*forma dyskusji w gronie ludzi, którzy mogą*być*potencjalnie zainteresowani :) Apaleuję: Jeżeli kogoś ten temat zmiesmacza i uraża, przepraszam za to szczerze i z głębi serca.

#16 sahib

sahib
  • 73 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:09

Mozna sie domyslac, jaka nastapilaby tu argumentacja. I zgadzam sie! Stop klamstwu! Apple nie ma wlasnego sprzetu. Zadna firma nie ma! Nikt przeciez nie produkuje wszystkich podzespolow do swoich urzadzen, od srubek poczawszy na tasiemce do opakowania skonczywszy hehe ;)

Takie ujawnianie prawdy to niemal V jak Vendetta ;)

To już nie te czasy, gdy Apple pracowało na osobnej architekturze. Teraz ich sprzęt nie różni się niczym od tego co montowane jest w standardowych piecach, dlatego argument o rzekomej stabilności Leoparda wyłącznie pod "sprzętem apple" są niczym więcej jak mitem, skoro każdy może takowy sprzęt zdobyć w pierwszym lepszym sklepie komputerowym.

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:10

truizm - Wikisłownik, wolny wielojęzyczny słownik

Nie rozumiem sensu:
1. Zakładania takich tematów ;)

zgadzam się
kolejny temat w sumie o tym samym
i powiedzenie tego, co większość przynajmniej już wie

#18 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:13

Ciut się zagalopowałeś w biegu wydarzeń :)
Co do tematu, nic nowego, w każdej tak wielkiej społeczności znajdzie się grupa fanatyków.


Takie sytuacje już się przewijały tutaj, na MyApple - oczywiście nie tak jak ja to opisałem, ale myślę, że to co napisałem dotknęło kilku "Makowców".

#19 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:14

Do kolegi "czujnego" z pierwszej strony :) : po co założyłem ten temat? Bo widzę*w tym pewien irytujący problem. A myślę, że najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów jest jakaś*forma dyskusji w gronie ludzi, którzy mogą*być*potencjalnie zainteresowani :)


1. To co piszesz jest oczywistym truizmem

2. Fanatyzmy w różnych formach dotykają niemal każdego środowiska

3. Wiara w możliwość "rozwiązania" tego "problemu" wydaję mi się być cokolwiek naiwna ;)

#20 Robbien

Robbien
  • 18 postów
  • SkądKraków / Londyn

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:15

Powaga z ironia sie raczej nie dogadaja...

Jedno tylko skomentuje: zadna rzecz sama w sobie nie ma zadnej z wymienionych przez ciebie wartosci. Wszystkie one sa przypisane arbitralnie przez ludzi. Znaczek lezacy samotnie w dzungli, posrod mchu, pozbawiony jest tych wszystkich atrybutow historycznych/materialnych/emocjonalnych itd. Podobnie jak nieco dalej lezacy mac, czy jeszcze dalej porzucona przez szympansa skorka banana. Dopiero Warhol z tego banana moze uczynic sztuke...

---- Dodano 30-01-2009 o godzinie 15:18 ----

zgadzam się
kolejny temat w sumie o tym samym
i powiedzenie tego, co większość przynajmniej już wie


Ja dopiero tu zaczynam :) Dyskutowanie o czymkolwiek jest ciekawsze niz czytanie 'raportu' z waszych poprzednich dyskusji nawet na ten sam temat.

#21 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:20

Ja widzę takie samo maniactwo w kontekście na przykład samochodów, czego też kompletnie nie rozumiem, ale tak jest i trzeba z tym żyć. To jest ludzki i zupełnie normalny schemat zachowań. Nie należy tego krytykować, ale przyjąć ze zrozumieniem. Każdy ma jakiegoś hopla, ale czy to źle?

#22 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:40

Gorzej, jak na tym "hoplu" cierpią inni...

#23 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:47

amen

#24 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:48

Znaczek lezacy samotnie w dzungli, posrod mchu, pozbawiony jest tych wszystkich atrybutow historycznych/materialnych/emocjonalnych itd.


Powiedz to poszukiwaczom Arki Przymierza. Stawiasz nic nie znaczący dla nas przedmiot w równie nic nie znaczącym środowisku, ale to nie oznacza, że nie jest on w żaden sposób nacechowany emocjonalnie. Zapewne, gdyby tuż obok tego znaczka przechodził filatelista/fanatyk, zyskałby on w jego oczach wielkie znaczenie.

#25 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 13:49

Na Jobsie nam zalezy (no mi przynajmniej) bo bez niego Apple to bedzie o taki HP czy kto wie co tam jeszcze... Ale z tym wyklucaniem sie w sklepie bylo... Smieszne :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych