Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

iSpot - Arkadia - Warszawa - Skandal!


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcell_80

Marcell_80
  • 454 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 11:50

witam! omijajcie dalekim lukiem !!! jakis czas temu poszedlem tam ze swoim MBP bo mialem problem polaczenia sie z internetem przez blueconnecta...jeden z"frachofcuf" powiedzial ze zrobia to za 50 zl..powiedzialem ok ! robili to na raty srednio kazdy po 15 min i nic! kazali mi zostawic lapa do nastepnego dnia bo podobno jakis magig ma przyjechac...zgodzilem sie !przyszedlem nastepnego dnia po MBP i szok !internet dzialal ale laptop wygladal jakby sluzyl za talez na pizze!!! upiepprzony jak cholera!po zrobiemiu awantury z wielka lacha przetarli go szmata i zazyczyli sobie 50 zl za "naprawe internetu" ....zazyczylem sobie faktrure ;-) na co pan ze sklepu powiedxial ze nie moze wystawic fakturty...na taka usluge! rzecz biorac nic nie zaplacilem i domyslilem sie ze chcieli ze mnie sciagnac te 50 zl za frajer! bo jeli by taka usluga kosztowala 50 zl to zpewnoscia dali by paragon a fakture wystawili by bez problemu ! OSZUSCI!!!

#2 kanonierka

kanonierka
  • 50 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:06

Marcell_80, dobrze zrobi艂e艣 nie p艂ac膮c oszustom. Tak nale偶y traktowa膰 nieuczciwe firmy, twardo domaga膰 si臋 swoich praw. Jestem pewien, 偶e chcieli Ci臋 naci膮gn膮膰. Porz膮dna, firma je艣li oferuje jakiekolwiek us艂ugi, ma obowi膮zek wytawi膰 cennik swoich us艂ug i za ka偶d膮 us艂ug臋 wystawia膰 paragon, a na 偶yczenie klienta r贸wnie偶 faktur臋. Tak trzymaj ! Powodzenia.

#3 _krzysiek

_krzysiek
  • 1聽971 post贸w
  • Sk膮d艁贸d藕

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:21

P艂aci艂e艣 wtedy cz艂owiekowi a nie firmie, za to, 偶e wykorzystuj膮c swoj膮 wiedz臋, kt贸ra niekoniecznie musia艂 uzyska膰 na szkoleniach, ale doszkalaj膮c si臋 we w艂asnym zakresie spr贸bowa艂 Ci pom贸c i pom贸g艂. Kupuj膮c komputer Apple p艂acisz za niego kilka tysi臋cy z艂otych, a taki facet za pensj臋 odrobin臋 powy偶ej minimalnej mo偶e sobie najwy偶ej bez wyrzut贸w sumienia i odk艂adania kupi膰 iPoda Shuffle maj膮c na uwadze, 偶e jest on jeszcze finansowo odpowiedzialny za towar i kas臋. Zamiast id膮c do nastolatka kt贸ry przeinstaluje Ci Windows za browara poszed艂e艣 do swojego rodzaju fachowc贸w. Czy to 50z艂 zrobi艂oby r贸偶nic臋? W cenniku powinienne艣 znale藕膰 kilka us艂ug, tylko 偶e wi臋kszo艣膰 ich oscyluj臋 w kwotach 100-200z艂, tak偶e du偶o VATu by艣 od tego i tak nie odci膮gn膮艂. To 偶e pizza by艂a na komputerze, no to rzeczywi艣cie inny fakt.

#4 krisztof

krisztof
  • 213 post贸w
  • Sk膮dOlsztyn/Warszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:34

ostatnio by艂em 艣wiadkiem jak w iSpot Z艂ote Tarasy, jedna z pracownic ustawi艂a biednemu klientowi konto mailowe w iphonie za 80 z艂 :) i te偶 bez paragonu wiem bo czeka艂em te 2 minuty w kolejce:) 2 minuty = 80 z艂 wi臋c o jakim ipodzie shuffle m贸wisz _Krzysiek ?? Marcell_80 by艂o trzeba krzycze膰 na forum te偶 jestem z warszawy i za darmo bym ci ustawi艂 :)

#5 murek

murek
  • 61 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:35

um贸wi艂e艣 si臋, 偶e jak "naprawi膮 internet" to zap艂acisz im 50 z艂, tak? Oni Ci "naprawili internet", a ty nie zap艂aci艂e艣 im tych pieni臋dzy, tak? ...i Ty nazywasz ich oszustami??? Sorry stary, ale to Ty jeste艣 oszustem :( ...co do braku faktury, mog艂e艣 to zg艂osi膰 odpowiednim s艂u偶bom... albo prze艂o偶onym cz艂owieka z kt贸rym rozmawia艂e艣.

#6 kanonierka

kanonierka
  • 50 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:36

krzysiek, musisz wiedzie膰, 偶e umowa ustna jest r贸wnie偶 umow膮 w rozumieniu KC, a wi臋c cena 50 zete艂, jest cen膮 brutto z VAT. A cennik ma by膰 dost臋pny wszystkim klientom, aby nieuczciwy pracownik firmy nie kombinowa艂 podaj膮c cen臋 na g臋b臋, a kas臋 za us艂ug臋 chowa艂 do w艂asnej kieszeni. Pomijaj膮c ju偶 czy pracuje za minimaln膮, ma obowi膮zek rzetelnie 艣wiadczy膰 swoj膮 prac臋. Nieuczciwych nale偶y zwalcza膰, a nie jeszcze ich broni膰.

#7 dekkiel

dekkiel
  • 209 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:47

Wiesz co ja uwa偶am 偶e to ty jeste艣 oszustem... za napraw臋 internetu obieca艂e艣 50 zeta... przysz艂e艣 po odbi贸r Maczka i by艂 uwalony. Ale JEDNAK NAPRAWILI CI TEN INTERNET tak?

#8 janhalb

janhalb
  • 936 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:48

O czym Wy m贸wicie?! (M贸wi臋 to do Kzy艣ka i tej drugiej osoby, kt贸ra autora w膮tku nazywa oszustem). Je艣li to by艂a "ustna umowa", to po jej wykonaniu pracownik ma psi obowi膮zek wystawi膰 rachunek / faktur臋. Je艣li tego nie robi - to owszem, _jest_oszustem_. I to podw贸jnym: po pierwsze oszukuje urz膮d skarbowy (bez komentarza...), ale po drugie - oszukuje swojego pracodawc臋, bo w_godzinach_pracy i zapewne korzystaj膮c z _firmowego_sprz臋tu_ robi co艣, za co bierze kas臋 do w艂asnej kieszeni. I jeszcze te argumenty, 偶e "oni ma艂o zarabiaj膮". To, 偶e ma艂o zarabiaj膮, jest usprawiedliwieniem dla naci膮gactwa i nieuczciwo艣ci? Super. Jak kto艣 uwa偶a, 偶e za ma艂o zarabia, zawsze mo偶e poszuka膰 lepszej pracy - jak jest fachowcem, na pewno j膮 znajdzie.

#9 giku

giku
  • 250 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 15:19

Wiesz co ja uwa偶am 偶e to ty jeste艣 oszustem... za napraw臋 internetu obieca艂e艣 50 zeta... przysz艂e艣 po odbi贸r Maczka i by艂 uwalony. Ale JEDNAK NAPRAWILI CI TEN INTERNET tak?


Brak mi slow na takie wypowiedzi jak twoje....

#10 dariuszroman

dariuszroman
  • 189 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 15:26

Je艣li zrobili neta to nale偶y im si臋 50 zeta. Oboj臋tnie czy robili to prywatnie czy na firme. Przecie偶 mo偶na by艂o si臋 zapyta膰, oni r贸wnie偶 mogli powiedzie膰 偶e to prywatna robota. Ja bym zaplacil. I od razu wystawilbym tez im fakture za czyszczenie komputera. Je艣li b臋dziemy ich traktowali jak 艣mieci, to oni te偶 mog膮 powiedziec nast臋pnym razem 偶e si臋 nie da. Trzeba by膰 cz艂owiekiem, ale trzeba r贸wnie偶 szanowa膰 siebie samego.

#11 PATRICO

PATRICO
  • 187 post贸w
  • Sk膮dTurek

Napisano 28 stycznia 2009 - 15:31

Pewnie gdyby nie ta pizza to Marcell_80 wy艂o偶y艂by te 50 dyszek. Dbam o sprz臋t jaki posiadam i gdyby mnie to spotka艂o pewnie te偶 wyprowadzi艂oby z r贸wnowagi. p.s wyobrazi艂em sobie, 偶e zostawiam auto do naprawy, wracam na nast臋pny dzie艅 i co...auto chodzi elegancko, a w 艣rodku jak po imprezie: wszystko "uwalone" pizz膮, jeszcze do tego mo偶e rozlana cola...po prostu bleeee:)

#12 Marcell_80

Marcell_80
  • 454 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 15:45

halo halo !!! chyba co niektorzy cos zle zrozumieli !!! koles z ispotu mowi ze taka usluga kosztuje 50 zl ja mowie ok,proze o paragan i fakture a on mowi ze nie moze mi wystawic! czyli probowal skasowac mnie "na morde" przywlaszczajac sobie 50zl ! dodam tez ze przez rok od zakupu lapka wsparcie techniczne jest FREE! pozatym bylem wczesniej w iinym ispocie i tam probowali ustyawic ale o zadnych oplatach nie wspominali. Nie dogadywalem sie ze sprzedawca ze on za 50 zl naprawi mi polaczenie ,powiedzial mi ze cena takiej uslugi to 50 zl,a ja powiedziaqlem ze ok - robimy! na kazda usluge ma byc paragon a na zyczenie fvat! skoro sprzedawca tego nie chce dac oznacza ze kombinator i oszust.

#13 janhalb

janhalb
  • 936 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 15:54

Je艣li zrobili neta to nale偶y im si臋 50 zeta. Oboj臋tnie czy robili to prywatnie czy na firme. Przecie偶 mo偶na by艂o si臋 zapyta膰 (...)


No, chyba sobie Wa艣膰 偶artujesz! Przychodz臋 do _firmowego_ salonu ze sprz臋tem tej firmy, z kt贸rym mam problem, i mam PYTA膯, czy us艂uga kt贸ra mi oferuj膮 jest "w ramachpracy salonu", czy mo偶e "prywatnie"? A偶 mi si臋 przypomnia艂o "Ucz si臋 Jasiu" z kabaretu Dudek ("Prywatnie? A, to jest zupe艂nie inna rozmowa!"). :lol:

Sorry, te czasy min臋艂y. Na szcz臋艣cie. S膮 dwie opcje:

- albo dana us艂uga jest robiona w ramach pracy salonu / sklepu / warsztatu / zak艂adu - a wtedy wystawia si臋 na ni膮 rachunek / faktur臋 etc.

- albo pracownik m贸wi (co jak najbardziej jestem w stanie zrozumie膰) "Prosz臋 wybaczy膰, iSpot nie zajmuje si臋 takimi sprawami - ale mog臋 to Panu zrobi膰 prywatnie za 50 z艂 - co Pan na to?" - i wtedy sytuacja jest jasna, a klient ma wyb贸r. Cho膰 ja osobi艣cie oczekiwa艂bym, 偶e "prywatnie" to b臋dzie robione poza godzinami pracy - ale to ju偶 inna broszka. Bo je艣li pracownik robi prywat臋 w godzinach pracy (i ewentualnie na firmowym sprz臋cie etc.), to znaczy 偶e nie ma powa偶nego podej艣cia do swojej pracy i pracodawcy. A to ka偶e sobie zada膰 pytanie, czy b臋dzie mia艂 powa偶ne podej艣cie do sprz臋tu, kt贸rym ma si臋 zaj膮膰 (...a nie uzyje go jako blatu pod pizz臋... ;) )

#14 Rafa艂 P

Rafa艂 P



  • 6聽849 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 16:06

Z tego co wiem w Arkadii jest "Genius Bar" - oni nazywaja to jakos inaczej - mozna tam za oplata naprawic jakas usterke czy odplatnie skonfigurowac sprzet -zapewne konfiguracja BC tez sie do tego zalicza. Na stronach SAD jest z tego co pamietam oficjalny cennik i paragony sa (powinny?) byc wystawiane, no bo jak inaczej.

#15 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 post贸w
  • Sk膮dPRZEMY艢L - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 28 stycznia 2009 - 16:17

wszystko 艂adnie pi臋knie ale nie mo偶e swiadczyc uslug prywatnie w przedsiebiorstwie ktorym jest zatrudniony... gdyz wykorzystuje nie swoj sprzet i poswieca czas, na zajecia ktore nie sa jego obowiazkiem, w ten sposob dziala na szkode firmy... uslugi takie moze swiadczyc wylacznie po pracy...

#16 giku

giku
  • 250 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 17:06

nie ma co komentowac nawet.. kto zly, kto dobry, sprawa jest oczywista po to jest internet, zeby przestrzegac, dzieki temu firmy reaguja, a jakosc uslug sie podnosi

#17 virgin71

virgin71



  • 12聽562 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 28 stycznia 2009 - 19:19

um贸wi艂e艣 si臋, 偶e jak "naprawi膮 internet" to zap艂acisz im 50 z艂, tak?
Oni Ci "naprawili internet", a ty nie zap艂aci艂e艣 im tych pieni臋dzy, tak?
...i Ty nazywasz ich oszustami???
Sorry stary, ale to Ty jeste艣 oszustem

... no c贸偶... nie chodzi o Pizz臋, tylko, o to, 偶e kolega ma racj臋 - Ty jeste艣 oszustem!

#18 xeon

xeon
  • 96 post贸w
  • Sk膮dStockholm

Napisano 28 stycznia 2009 - 19:43

Bez urazy ale robi膰 tyle cha艂asu o 50pln to 艣miech na sali. Nie nazywam nikogo oszustem ale je艣li z kim艣 si臋 umawiam,na te przyk艂adowe 50pln to bym zap艂aci艂. Nie wiem ile zysku mo偶e przynie艣膰 taka FV o warto艣ci 50pln ale zapewne ca艂e g***, i za takim faktem mo偶e przemawia膰 tylko sk膮pstwo lub pazerno艣膰. Co do brudnego laptopa to si臋 nie wypowiem bo bior膮c pod uwag臋 Twoj膮 walk臋 o paragon to mo偶e ten laptop by艂 bardzo brudny ale to Ty tak oceniasz. Kto艣 tu wcze艣niej napisa艂,偶e trzeba szanowa膰 siebie.... Mnie kiedy艣 rodzice uczyli by szanowa膰 innych,ja ucz臋 tego moje dziecko i czuj臋 si臋 z tym znakomicie bo szacunek i dobro wraca te偶 od innych do mnie. Pozdrawiam.

#19 dariuszroman

dariuszroman
  • 189 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 19:49

A mam pytanie, na jakiej podstawie laptop pozostal w salonie. Jesli na podstawie jakiegos rewersu to przysluguje rachunek, jak na g臋b臋 to gratuluje w艂a艣cicielowi odwagi. Trzeba by艂o zg艂osi膰 kierownikowi sytuacj臋 i prosi膰 o pisemn膮 odpowied藕 na reklamacj臋. Bardzo jestem ciekawy co by napisa艂. "... Co m贸j pracownik robi po godzinach to jego sprawa" "... Nic nie widzia艂em, nic nie s艂ysza艂em" "... Prosz臋 mi d.... nie zawraca膰."

#20 Marcell_80

Marcell_80
  • 454 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 20:42

nie chceileli dac zadnego zaswiadczenia na pozostawienie laptopa w ispocie a upominalem sie dwa razy,tlumaczyli ze nie zwina punktu w nocy:) i wzieli tylk nr telefonu...mialem cykora a jak! niektorzy pisza ze robire afere o 50 zl ,ja robie afere a paragon.fakture...suma jest najmniej wazna.niekjtorzy nazywaja mnie oszustem,to juz jest smiech na sali...czy kupujesz usluge,czy towar nalezy ci sie paragon!!!jesli ci go nie daja to oznacza ze "JAD膭 WAS NA MORDE"tzn oszukuja swojego pracodawce i was. Z NIKIM NIE UMAWIALEM SIE NA 50 ZL - ZOSTALEM PIONFORMOWANY ZE USLUGA TA KOSZTUJE 50 ZL!!! ZAZADALEM PARAGONU I TYLE !!! CZY TO JEST OSZUSTWO Z MOJEJ STRONY ???POPROSTU NIE JESTEM FRAJEREM ! Ispot to nie bazar czy stadion XX-lecia,oni maja obowiazek wystawic paragon za usluge!

#21 dariuszroman

dariuszroman
  • 189 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:14

nie chceileli dac zadnego zaswiadczenia na pozostawienie laptopa w ispocie a upominalem sie dwa razy,tlumaczyli ze nie zwina punktu w nocy:) i wzieli tylk nr telefonu


No to ode mnie dostajesz medal za odwag臋, a drugi za g艂upot臋. Jak m贸偶na odda膰 cokolwiek warto艣ciowego bez jakiegokolwiek po艣wiadczenia. Powiniene艣 si臋 cieszy膰, 偶e go widzisz, oboj臋tnie czy z pizz膮 w 艣rodku czy ze spaghetti. Masz pow贸d do zadowolenia.
A im niczego nie mo偶esz zarzuci膰 bo niby na jakiej podstawie. Przecie偶 oni nic od ciebie w艂a艣ciwie nie wzieli a jeden z pracownik贸w chcia艂 ci pom贸c.

Napisz skarg臋 stary do sklepu 偶e takie praktyki ci nie odpowiadaj膮. Je艣li to nie pierwszy numer to szeryf powinien ci臋 przeprosi膰, a jak nie to i tak dupa.

Dla przyk艂adu ostatnio wraca艂em do Polski liniami United ze Stan贸w. Samolot w San Francisco szlag trafi艂 i mieli艣my 8 godzin op贸藕nienia. Ameryka艅ce grzecznie siedzieli i czekali na kolejny samolot. W Polsce by艂by ju偶 taki dym 偶e strach si臋 ba膰. Pikiety, strajk i demonstracja kobiet w ci膮偶y. Przeprosili wszystkich grzecznie, a po miesi膮cu przys艂ali list (kolejny) z przeprosinami i czek na 250 dolar贸w w ramach przeprosin. Nawet nie mog臋 si臋 na nich wkurzy膰.
I tego si臋 uczmy. Szacunek i uczciwo艣膰 dla klienta, bo mo偶na ich nie mie膰. Czego i sobie i wam 偶ycz臋.

#22 Roberto

Roberto
  • 13聽752 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:26

powiedzial ze zrobia to za 50 zl

to albo powiedzia艂, 偶e zrobi to za 50z艂, albo 偶e taka us艂uga kosztuje 50z艂
bo je偶eli powiedzia艂, 偶e zrobi to to mog艂o znaczy膰, 偶e to prywatnie, a nie jako iSpot
i iSpot nie jest pomoc膮 techniczn膮. jak chcesz to dzwo艅 na infolini臋

poza tym - przejrza艂e艣 cennik takich usu艂ug? to popatrz http://ispot.com.pl/...&id=9&Itemid=75
facet chcia艂 ci prywatnie, taniej, a ty go oszustem? sam jeszcze nie p艂ac膮c?

no i trzeba z tym by艂o i艣膰 do ery - problem mia艂e艣 z ich produktem, tak?

#23 robbix

robbix
  • 117 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:36

Je偶eli kto艣 nawet co艣 robi prywatnie, to wypada艂o by sprz臋t by艂 w takim stanie jakim dostarczy艂 go klient, czy偶 nie? Je偶eli tak jak Marcell_80 pisze 偶e dosta艂 macbooka ca艂ego ufajdanego to kole艣 z ispotu po prostu w kulki leci i nie ma za grosz wychowania. Takie jest moje zdanie na ten temat.

#24 Marcell_80

Marcell_80
  • 454 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:38

nie blueconnekt byl ok,poprostu nie wiedzialem co mam ustawic. to nie mogl sprzedawca powiedziec ze jak z paragonem to bedzie 100zl a bez 50? sprawa byla by oczywista i jescze zostalby moim bohaterem ! :)

#25 bugmenot

bugmenot
  • 531 post贸w

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:42

Wiesz, poiniennes tam pojsc i dac im te 50 zl i przeprosic




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych