Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Piractwo- krotkie przemyslenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#26 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:27

Nie zgadzam sie jednak z tezą, że jak jesteś biedny to możesz kraść. Soft, mp3, czy filmy nie są dobrami bezwzględnie koniecznymi, podobnie jak nie specjalnie potrzebuje Ferrari, a przynajmniej nie aż tak, aby je ukraść.!


Zgadzam sie. Moj byly szef mawial ze 99 procent rzeczy ktore kupujemy to nie potrzeby ale wynik dobrze przemyslanego marketingu. Pozatym kto potrzebuje mp3 albo filmy? Do czego? :)

#27 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:28

Ja potrzebuję! Do życia! Do oderwania się od codziennej szaro-burej rzeczywistości...

#28 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:35

Marcelee przykład był dobry :) Myślę, że w sprawie piractwa prawda leży gdzieś pośrodku. Z jednej strony mało zarabiamy, a niektóre firmy imho przesadzają z cenami swojego softu, z drugiej nasza umiejętność do usprawiedliwiania tego procederu jest niesamowita. Wspomniałem Wolumen. Mieszkam kilkaset metrów od tego miejsca. Byłem tam raz i więcej nie pójdę.W niedzielę to jest tam jakaś masakra... Nie wiem czy jest tak teraz (pewnie nie) ale jak tam byłem (2 lata temu) to wisiał sobie transparet "kradzione komórki i najtańsze płyty"! Obłęd...

#29 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:36

Teraz minie podajze 6 albo 7 rok odkad jestem w Stanach i do tej pory probowalem znajsc jakies stoiska z piratami NIC!!!! A i wogole nigdy pirata nie mialem gdyz wszystko bylo dostatecznie tanie zeby kupic. Pamietam, ze Windowsa mialem nielegalnie ale to chyba ze 2 miesiace a potem kupilem oryginala. Wedlug mnie piractwo to zla rzecz. Co by przykladowo Heidi powiedzial jakby napisal gre komputerowa przez ktora nie spal miesiacami, a potem ja bym mu ja zapier....lil. Raczej oczywiste, ze by mi nogi z d.... powyrywal i przerobil w najlepszym wypadku na pasztet ;) DLATEGO BRAWA DLA WSZYSTKICH, KTORZY KUPUJA LEGALNIE BO TYM POMAGAJA NIE TYLKO WYTWORCOM, ALE I INNYM BRAWO!!!!!!!!!!!!!

#30 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:37

Srednie zarobki? Hmm, wg tej teorii to znacy ze osoby z Bieszczad maja wieksze prawo do piracenia niz Warszawiacy czy to dzial tylko globalnie? ... ;)


No no no no.....bo zaraz będzie że usprawiedliwiam!
Napisałem że każda kradzież jak i uzywanie pirata jest nie etyczne!
Nie usprawiedliwiam ani troszeczke tego procederu!
Jednak musicie przyznać że różnica w cenach ma niesamowicie istotny wpływ na uzywanie legalnego softu.
Po prostu bardzo mi się niepodoba wychwalanie takiego kraju jak USA za to że ludzie są tam tak bardzo dobrze wychowani, bo to nie prawda! Po prostu ceny softu, muzyki są dla nich tak niskie ze naprawdę nie opłaca się kraść.
Z wychowaniem nie ma to raczej nic wspólnego...

A co to?, zwykła zawiść? A uczyłeś się dla stopni, czy z sympatii dla nauczycielki?

W tym miejscu muszę się przyznać że biologii w gimnazjum to się uczyłem dla Pani Prof. i ani razu nie byłem przez Nią pytany!!! Zawsze tylko kartkówki i kartkówki! :-(

#31 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:47

Wspomniałem Wolumen. Mieszkam kilkaset metrów od tego miejsca.

A słyszałam i to od Pana Policjanta. Jak mi ukradli radio z samochodu w Warszawie (to był piatek), to Pan Policjant radził tam pójść, że nie drogo kupie sobie to samo. A jak zaproponowałam, że może ze mna pójdzie - to bardzo dziwnie na mnie popatrzył.

#32 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:50

Od kilku tygodni jestem w nowej pracy. Jest to duzo swiatowa korporacja outsearchingowa.


Outco?

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:50

Po prostu bardzo mi się niepodoba wychwalanie takiego kraju jak USA za to że ludzie są tam tak bardzo dobrze wychowani, bo to nie prawda! Po prostu ceny softu, muzyki są dla nich tak niskie ze naprawdę nie opłaca się kraść.


Eches. I pewnie dlatego pewien Afroamerykanin sprzedajacy plyty z softem/filmami z bagaznika swojego samochodu stojacego pod wlasciwym dla mojej okolicy urzedem pocztowym w ogole nie ma klientow. Biedaczek :/ ;)

#34 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 17 sierpnia 2006 - 20:52

A słyszałam i to od Pana Policjanta. Jak mi ukradli radio z samochodu w Warszawie (to był piatek), to Pan Policjant radził tam pójść, że nie drogo kupie sobie to samo. A jak zaproponowałam, że może ze mna pójdzie - to bardzo dziwnie na mnie popatrzył.


Ja tak miałem z rowerem :(
Jednak sytuacja podobno zaczyna się zmieniać.

#35 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 21:15

Co powiecie na "legalne" instalowanie nielegalnych kopii za niewielkie pieniądze przez pracowników firm sprzedających sprzęt i oprogramowanie apple??...bezproblemowo..więc uważam powyższą dyskusję za stek bezwarościowych bzdur bowiem jak wszem i wobec wiadomo ..ryba psuje się od głowy..a uczciwość wynosimy z domu..

#36 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 17 sierpnia 2006 - 21:29

joan miro- jak to sie w ksynie w usa mowi- good luck to you!!! to ze ktos sobie kradnie , niech kradnie. Co mnie to interesuje? mam sie znizac do jego poziomu? Eh, a z ta ryba to nie wiem bo zawsze zjadam jak jest swieza :)

#37 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 21:58

czyżby w krakowie nie nauczono czytać??..skoro tak nie dziwi mnie że szczęścia życzysz akurat mnie..chyba że poruszane tematy czytasz wybiórczo i nie dostrzegłeś całej tej wazeliny płynącej z ust "macposiadaczy" i wszytkich kolejnych,którzy próbują dorównać w swej czystości "macdzieciątek niepokalanego poczęcia" .. ps. do czego używasz swego cudeńka?

#38 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:03

czyżby w krakowie nie nauczono czytać..

W to nie wnikam, ale co z darem myślenia, czy wszuyscy go posiadają?

#39 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:07

rozwiń nieco..bo podczas ostatniego "spotkania" z Tobą wciąż mierzę sobie ciśnienie i teraz z wielką obawą podejmuję jakąkolwiek dysputę z Tobą:-)

#40 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:12

Co powiecie na "legalne" instalowanie nielegalnych kopii za niewielkie pieniądze przez pracowników firm sprzedających sprzęt i oprogramowanie apple??...bezproblemowo..

Widziałeś żeby jakiś pracownik sadu tak robił??? Masz jakieś dowody??? I po cholere miałby to robić skoro do kompa dołączony jest orginalny system i iLife???
Naprawde prosze o jakis przykład bo wydaje mi się że wygadujesz jakieś bzdury które ostatniej nocy ci się przyśniły!

#41 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:21

należę do ludzi ,którzy nie plotą bzdur i swoją porcję g#*&a w życiu zjedli..po 1/ nie tylko SAD sprzedaje maci, po 2/ czy pisałem coś o iLife? po3/ widziałem osobiście (facet nie zamknął drzwi i cała "scenka" widoczna była w szybie tychże i znam przynajmniej 7 osób które w ten sposób "dokonały" zakupu programów,których łączna wartość przekroczyła wartość samego sprzętu..aby uprzedzić ewnentualne pytanie..nie jestem parówą aby chwalić swoimi spostrzeżeniami się przed "organami władzy"..słowo "wydaje" mie się usprawiedliwia Twoją impertynencję i chęć obrażania innych..więc daruję"-)

#42 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:29

joan miro- oczywiscie juz odpowidam na zadane pytania... 1) uczylem sie czytac na lubelszczyznie. czy w krakowie nauczono czytac-zapytaj krakowian. 2) zauwazylem mile i ciesze sie popierajace w jakims stopniu wypowiedzi-wazeliny plynacej z ust (???) nie zauwazylem bo po co ktos mialby mi sie podlizywac? Cukierkow za to nie rozdaje a kuzynem S.Jobsa tez nie jestem wiec przyjmijmy teorie ze osoby wypowiadajace sie w tym temacie maja bardzo zblizona lub taka sama opinie i jest to ich, zblizona opinia. 3) swojego maca uzywam do internetu, grafiki, montazu ktorkich filmow, pracy z tekstem, kontakt ze swiatem, nauka i do wielu innych rzeczy. Po co dorownywac jakies czystosci? O czym ty piszesz? mysle ze troche odchodzimy od tematu :) nie to bylo moim zamierzeniem. Tak nawiase piszac- nie chcialem podnosic nikomu poziomu cukru i mam nadzieje ze twoj nie podskoczyl po mojej wypowiedzi ;) Pozdrawiam.

#43 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:32

za odpowiedź niech posłużą slowa Moniki_M..polecam

#44 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:36

nie jestem parówą aby chwalić swoimi spostrzeżeniami się przed "organami władzy

Z punktu widzenia tej dyskusji, to naprawde ma niewielkie znaczenię, od czego sie ryba psuje. Bo piszemy tu raczej o swoich postawach. Jeżeli joan miro lepiej sie czuje, że sam nie kradnie, ale kupuje juz ukradziony (za to taniej) to jakby jego sprawa. Ja rozumiem to tak, że kupuje jakis sprzęt, za jakies pieniadze i mam go w komplecie. To znaczy sa oryginalne płytki (prosze mi nie wmawiać, że nie mozna ich odróznić). Wspomniałam juz, że nie lubie także paserstwa i nie kupie za względu na cene nawet ukradzonego mi sprzętu. Przepraszam, ale ja bym sie z tym źle czuła. Oczywiście można sobie wmawiać, że jak ktos kradnie to czemu nie ja. (ta ryba się przecież i tak zepsuje). Można jednak tez inaczej i wtedy może nie do końca jest tak, że rodzimy sie głupimi i takiemi samymi umieramy. Wydaje mi sie jednak iż zarysowały się pewne różnice w tym co to znaczy być głupim. Jeżeli jednak, głupim jest ten, co nie kradnie mimo, że wszyscy kradna. to ja ... wola być głupia, cóz widać, że jednak:

#45 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:38

widziałem osobiście (facet nie zamknął drzwi i cała "scenka" widoczna była w szybie tychże i znam przynajmniej 7 osób które w ten sposób "dokonały" zakupu programów,których łączna wartość przekroczyła wartość samego sprzętu..

I niby skąd mam wiedzieć że nie zmyślasz...? Po co mieli by kupować tak drogie oprogramowanie nielegalnie? Jeśli do firm to chyba szybko Pan/Pani sędzia się nimi zajmie.

..słowo "wydaje" mie się usprawiedliwia Twoją impertynencję i chęć obrażania innych..więc daruję"-)

Prosze rozwiń... jestem ciekaw o co Ci chodzi bo szczerze mówiąc nie rozumiem.

#46 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:43

Moniko_M..nie próbuj na siłę zasłużyć na miano "blondynki" bo ani nie zasugerowałem jakobym to JA był paserem..poruszyłem ten problem bo jak napisałem wyżej byłem ŚWIADKIEM co stanowi wyrażną różnicę bycia PRZESTĘPCĄ i ŚWIADKIEM przestępstwa ale..to pewnie też nie robi Tobie różnicy więc..pozostań blondynką a ja ..dalej będę cytował klasyka..

#47 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 22:48

Monk - rzadko ktoś pozwala sobie na to aby zarzucać mi mówienie bzdur i zmyślanie..to tyle.. ale przekonywanie ciebie chyba jest zbędne

#48 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 18 sierpnia 2006 - 00:07

Z tym ściąganiem, mnie to zawsze wkur#iało jak diabli!!! To ja siedzę i się uczę, a debil który poszedł na piwo ma ode mnie zerżnąć??? No bez jaj!!! Zawsze chętnie pomagałem, potrafiłem zostać z kolegami po lekcjach żeby im coś wytłumaczyć, dać spisać pracę domową (sam też czasem spisywałem, a co ;) ) ale ściąganie prawie zawsze = ja na tym źle wychodzę (marnuję czas na sprawdzianie, czegoś nie napiszę, jeszcze oberwę) a leń się obija dalej!!!


Skąd ja to znam: na kartkówce zapowiedzianej z historii byłem jedyną osobą z klasy, która nie miała ściągi i nie ściągała... Cała rzeczywistość dookoła nas jest niekiedy tak denerwująca - przecież nie powiem profesorowi, że wszyscy ściągali.

Ja również staram się korzystać z legalnych kopii oprogramowania, muzyki itd. Jestem użytkownikiem Windowsa (jak ja bym chciał się przenieść na Maka...) i mam legalną kopię XP Prof. Z dalszej perspektywy - po poznaniu Maków, uważam że był to bezsensowny zakup, ale mam przynajmniej czyste sumienie ;) Pozostałe oprogramowanie również staram się mieć legalne, w miarę moich potrzeb i możliwości, np. Photoshop elements zamiast CS2 itp. Płyt z muzyką mam ok. 20 - ale wszystkie legalne! I jestem z siebie dumny :)

Najgorsze są jednak te wymowne spojrzenia kolegów - "co za dziwak, ma oryginały...".

Raz nawet przekonałem do legalności prof. od religii, która nie zdawała sobie sprawy z tego, że korzystając z takiego, a nie innego oprogramowania - kradnie. Na prawdę się tym przejęła.

Pozostaje nam tylko ciągle uświadamiać innych, że są w wielkim błędzie :D

#49 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 00:57

Moniko_M..nie próbuj na siłę zasłużyć na miano "blondynki" bo ani nie zasugerowałem jakobym to JA był paserem..poruszyłem ten problem bo jak napisałem wyżej byłem ŚWIADKIEM co stanowi wyrażną różnicę bycia PRZESTĘPCĄ i ŚWIADKIEM przestępstwa ale..to pewnie też nie robi Tobie różnicy więc..pozostań blondynką a ja ..dalej będę cytował klasyka..

Tak dla Twojej wiadomości: osoba która posiada informacje na temat przestępstwa (na przykład była świadkiem) i nie dokonała odpowiedniego zgłoszenia, może odpowiadać przynajmniej z kilku paragrafów. Od utrudniania do współudziału.

Broń Boże nie usprawiedliwiam tu piractwa, potempiam je, ale uważam że właśnie zarobki są głównym sprawcą naszej sytuacji.

To tylko jeden z czynników, ale nie decydujący. Bo przecież ci ludzie mieli pieniądze na komputery, prawda? I wychodzi na to, że zaczyna się usprawiedliwiać faceta, który kupił samochód i teraz kradnie benzynę, bo go na nią już nie stać.
A poza tym to nie tłumaczy ludzi, którzy kradną licencje na rzeczy naprawdę niedrogie, ot chociażby programy shareware.
I gdyby nie było takiego przyzwolenia społecznego na piractwo, może częściej ludzie interesowali by się darmowymi zamiennikami. Photoshop Photoshopem, ale na Boga, iluż ludziom potrzebne są najbardziej z zaawansowanych funkcji tego programu, CMYK, Pantony i cała reszta poligraficznego szajsu? Całej reszcie z powodzeniem wystarczyłby GIMP.

#50 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpnia 2006 - 01:11

Heidi/ ale to juz zakrwawa na szalenstwo... Mozna dopatrywac sie zla w piractwie, ale podchodzenie do sprawy ze wiedza o dokonaniu przestepstwa i nie pojscia z tym na policje jest zla to juz dla mnie za wiele... Rozumiem ze predkosci nie przekroczyles nigdy jadac samochodem albo kto kolwiek z Twoich znajomych? Poszedles do niebieskich? Ja jestem mloda osoba - zapewne zanizam tu srednia - i moge szczerze powiedziec ze piracilem. Srodowisko, brak pieniedzy, dobre lacze, wszystko pomaga i przekonuje ku sciaganiu z sieci. Z drugiej strony pamietam - nawet ja - czasy kiedy za CD placilem 30-40zl a teraz nawet 80zl. Wybaczcie jednak przy placy 1000zl niech mi ktos wytlumaczy jak mozna kupic plyte CD czy chocby jedna gre? Nawet ksiazki obecnie to wydatek na ktory stac srednio zamoznych bo jak mam zaplacic za ksiazke 200ztronicowa okolo 28zl to mna dreszcze przechodza bo wiem ze ksiazke przeczytam w 2 dni... Ten kraj daje wieksze mozliwosci azeby piracic niz zeby zarobic i kupic. Ceny za wysokie a place za niskie. Zerowa dzialalnosc mundurkow a zarazem opinia wsrod ludzi na temat policji daja rezultat taki jaki mamy w Polsce, czyli na dobra reke 80% nieleglnego oprogramowania wsrod prywatnych uzytkownikow... Zakladalem Wingroze - tak z plytki podpisanej markerem - policjantowi, wiec o czym tu rozprawiac... Piractwo jest zle, jest to okradanie i z tym sie zgadzam jednak wydawcy wyciagaja do nas reki a wrecz odganiaja sie od kupcow podwyzszajac ceny... Jak sie natomiast trafi plyta CD ktora kosztuje 19zl to sie okazuje ze jest zlota albo platynowa juz (w takiej ilosci sprzedana). Ludzie chca byc uczciwi ale tylko wtedy gdy jest to mozliwe...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych