Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niekompetencja w iSpot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#26 lopski

lopski
  • 530 postów
  • SkądCrack-off

Napisano 13 listopada 2008 - 15:16

mikinho oraz stig, nie jest tak, że idziemy do iSpot kupić wybraną rzecz, tak to możemy w sklepie internetowym.
Apple się tym różni od np. HP, że posiada salony i w tych salonach jest podejście do klienta, jak do przyjaciela. Na tym polega też fenomen apple.

Bardzo często do salonów trafiają osoby, które mają iPod'a i są zaciekawieni tym, że niezły komputer, nie posiada pudła pod stołem!!

Dlatego sprzedawca sprzętu Apple powinien umieć uciąć sobie pogawędkę z klientem.
Nie chodzi o obgadywanie przechodzących przed sklepem panienek, ale raczej o sprawy jak: wrażenia z użytkowania itp.


to nie żaden przywilej Apple ani żadna łaska tej firmy, każdy sprzedawca czy to sprzedaje kiełbase czy komputery musi wiedzieć co sprzedaje i ma obowiązek jak sama nazwa wskazuje SPRZEDAĆ towar. Tak więc kontakt z klientem i wiedza są tu chyba nieodzowne.

#27 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 listopada 2008 - 15:26

lopski, widać, że nie kupowałeś nic prosto od HP...
wspomniany wcześniej Vobis, ale i "tanie" sklepy też nie potrafią nic doradzić często.

to nie żaden przywilej Apple ani żadna łaska tej firmy

zgoda, ale oni to robią, w przeciwieństwie do innych.
Lepiej powiedzieć, że się nie wie, niż zmyślać.
"tani sklep"
- witam, chciałem kupić DualCore 2.66, grafika na płycie głównej...
- witam, a jakiś zasilacz pan sobie upatrzył?
- nie, a to ważne?
- oczywiście, ale mogę panu doradzić
- ok, świetnie, bo najlepiej to ten 350W, ten za 45zł
- raczej nie polecam, do pana procesora to potrzeba co najmniej 550W, taki tracer może być.
...
nc

dualcore i 550W??
z zasilaczem za 45 zł to się zgodzę, bo później tylko płacz jest, ale tracer?? i to 550W??
po co. tracer 550W ma zerową wydajność, a taki procesor na topower 350W będzie latał...

więc po co wprowadzać w błąd? lepiej powiedzieć, że się nie wie.

P.S. Szkoda, że autor nie poda zadanego pytanie...

#28 Smutny

Smutny
  • 109 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2008 - 16:55

Czytaj ze zrozumieniem:


tia... autor wątku napisał "(najczęściej strona techniczna komputerów)"

ale nie zawsze ?


doh

#29 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2008 - 18:20

Spokojnie, nie chciałem wywołać huraganu :) Zadałem pytanie: W jaki sposób mogę udostępnić bratu (MacBook) pliki z mojego komputera (iMac) używając Drop Box'a. Szczerze powiedziawszy, lubię do takich spraw dochodzić samodzielnie, jednak wczoraj czas mnie wyjątkowo naglił toteż po raz kolejny zadzwoniłem do iSpota i znów się rozczarowałem. Nie mam do sprzedających diabelnych pretensji, jednak, jako, iż był to mój któryś już z kolei telefon do salonu, a za każdym razem zostałem odesłany z kwitkiem (kazano mi dzwonić do SAD), poczułem się trochę zawiedziony kompetencją ludzi noszących oficjalnie koszulki Apple. Jako, że było już późno nie dodzwoniłem się do SAD. Pogrzebałem 10 minut i coś "trzasło", brat mógł już nie tylko wrzucić pliki do mego Drop Boxa, ale również przeglądać i modyfikować zawartość. Sprawa jawiła mi się początkowo o tyle skomplikowanie, iż Drop Box jako tako udostępniony był - wyłączone były tylko przywileje dotyczące "odczytu". Ale wracając do iSpot... pamiętam telefon, który wykonałem tydzięń przed kupnem iMaca - zapytałem czy matryce w obu modelach (20" i 24") są jednakowe. Co iSpot to inna odpowiedź! Warszawa mówi, że różna matryca ale nie ma różnicy w odbiorze, druga Warszawa mówi, że różnicy raczej nie ma ale nie są pewni. Poznań nie wie nic o nowych iMakach i (uwaga!), we Wrocławiu ktoś powiedział mi, że u nich nowe iMaki (dzwoniłem tydzień po premierze światowej) dawno się już skończyły i, że nie warto czekać, lepiej kupić MacBooka Pro :lol: Poza tym, pytałem o wydajność kontrastując przyszły zakup z moim MacBookiem. Historia się powtarza: każdy iSpot operuję różnymi informacjami: w stolicy nie widzą dużej różnicy w wydajności, mało tego, proponują Maka Mini. Wielkopolska (teren, w którym kupiłem MacBooka) narzeka na żółknące i pękające obudowy... Nie będę dalej pisał, było tego jeszcze kilka przykładów. Nie chcę być nieuprzejmu w stosunku do, jakkolwiek kompetentnych, bardzo miłych sprzedających. Niestety, najgorzej poinformowane są panie sprzedawczynie, które nierzadko mylą Maka z PC, nie wiedzą nic na temat wydajności nowych maszyn i są daleko up to date jeśli o sprzęt Apple w ogóle chodzi... Mam chęć zadzwonić do mojego "ulubionego" iSpota w celu podzielenia się wiedzą dotyczącą obsługi Drop Boxa, co Wy na to? ;) Mimo wszystko, lubię tamtą panią... ;)

#30 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 13 listopada 2008 - 20:14

Spokojnie, nie chciałem wywołać huraganu :)
Zadałem pytanie: W jaki sposób mogę udostępnić bratu (MacBook) pliki z mojego komputera (iMac) używając Drop Box'a.
Szczerze powiedziawszy, lubię do takich spraw dochodzić samodzielnie, jednak wczoraj czas mnie wyjątkowo naglił toteż po raz kolejny zadzwoniłem do iSpota i znów się rozczarowałem. Nie mam do sprzedających diabelnych pretensji, jednak, jako, iż był to mój któryś już z kolei telefon do salonu, a za każdym razem zostałem odesłany z kwitkiem (kazano mi dzwonić do SAD), poczułem się trochę zawiedziony kompetencją ludzi noszących oficjalnie koszulki Apple.

Jako, że było już późno nie dodzwoniłem się do SAD. Pogrzebałem 10 minut i coś "trzasło", brat mógł już nie tylko wrzucić pliki do mego Drop Boxa, ale również przeglądać i modyfikować zawartość.
Sprawa jawiła mi się początkowo o tyle skomplikowanie, iż Drop Box jako tako udostępniony był - wyłączone były tylko przywileje dotyczące "odczytu".


hymm to tak jakbyś zadzwonił do Orange pytając o obsługę jakiegoś programu na iphone z Appstore. Twoje pytanie o dropboxa wykracza poza ich strefę działania. to oprogramowanie zewnętrzne którym ispot się nie zajmuje. rozumiem dlaczego nie wiedzieli.

#31 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2008 - 20:16

o ile ja się orientuję drop box to jest mechanizm OS X a nie zewnętrzny program.

#32 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 13 listopada 2008 - 20:25

Moim zdaniem salony Mac'kow sa to ekskluzywne salony,z drogim sprzetem.Zdaje mi sie,ze powinnismy wymagac od sprzedawcow wysokiej wiedzy o systemie operacyjnym,wiec pytanie kolegi o ten DropBox uwazam za takie,na ktore pracownicy iSpot powinni pomoc.

#33 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2008 - 20:39

hymm to tak jakbyś zadzwonił do Orange pytając o obsługę jakiegoś programu na iphone z Appstore. Twoje pytanie o dropboxa wykracza poza ich strefę działania. to oprogramowanie zewnętrzne którym ispot się nie zajmuje. rozumiem dlaczego nie wiedzieli.


Nie sądzę. Nie każdy w salonie Orange posiada iPhone'a, póki co, znam 5 osób związanych dystrybucją Orange, żaden nie ma ajFona, a zatem nietrafne porównanie.

Poza tym, jeśli chce się coś kupić w iSpocie, sprzedający wychwalają sprzęt pod niebiosa (i fajnie, bo ja też chwalę Apple ;) ) i opowiadają czego to oni w domu na swym sprzęcie nie wyrabiają... Szkoda tylko, że mało kto z ajSpotowców udostępnia pliki w Drop Box'ie ;)

Ktoś wspomniał wcześniej o salonie Vobis i o pytaniach skierwanych do sprzedających. Otóż, dzwoniłem tam kilka razy przy okazji zakupu pierwszego laptopa PC, odpowiadali na całkiem trudne pytania.

#34 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 listopada 2008 - 22:41

Dobra, na pytanie o drop box powinna pasc szybka i tresciwa odpowiedz. Nie jest to nic wymyslnego.

#35 bocian

bocian
  • 13 postów
  • Skąd3City

Napisano 13 listopada 2008 - 22:42

iSpot duze miasto duze centrum handlowe. - Czy kupujac iMaca otrzymam gratis pakiet iLife? - Odpowiedz: eeee..... no tak - a kupujac wersje pudelkowa? - eeee no chyba tez - a nie jest tak ze do iMaca jest wersja pelna a do pudelkowej wersji tylko trial 30 dni? - eee nieee - dobrze a macie kable composite zeby podlaczyc Classica do TV? - no byly - a jaka rozdzialczosc bedzie mial obraz na ekranie TV? - nooo nie wieksza niz ekran - to znaczy? - no tu jest napisane z tylu pudelka 480 x 576 pikseli o tu pisze (classic 480p r 576p i pudelko od component) zalamka

#36 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 listopada 2008 - 23:02

buhahahahahaha, i jeszcze ha, a nawet haha:) porównanie do aplikacji z appstore bylo jak najbardziej na miejscu!! Dropbox to jest zewnętrzne oprogramowanie i nikt z obsługi nie musi go znać!! Oni nie sprzedają kluczyków do 20GB na Dropbox, tylko na MobileMe. To tak jakby zadzwonić do MS helpdesk i zapytać, czemu nie mogę w Need for Speed dokupić zderzaka... Czaisz? Evenflow ≠ Apple tak samo jak MS ≠ EA. O takie rzeczy mogłeś pytać jedynie Evenflow licząc na konkretną odpowiedź!! co do bociana, to chyba nie zrozumiałem. Kablek rozdzielczości większej niż ekran nie da;) a component z kompozytem łatwo pomylić ze względu na pisownię.

#37 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 listopada 2008 - 23:13

~/User/Public/ -> co tam kolega widzi? To o ten Dropbox chodzi! a nie o oprogramowanie firmy trzeciej.

#38 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 listopada 2008 - 01:15

Jezu, ludzie, przeciez Dropbox to jest folder specjalnego przeznaczenia w systemie, tak jak Desktop i Trash... Jaki zewnetrzny program?? :D

#39 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 14 listopada 2008 - 02:31

heh ... wydaje mi sie ze ktos kto sprzedaje apple system powinien znac podstawowe funkcje wiec pisanie pierdol, ze drobboxa nie musza znac to jakas kpina jest... brakuje w takich ispotah geniusy .. moze na geniusy zamalo tam placa :D w uk na regent obsluga bardzo mila i pytajac sie goscia odnosnie edycji video i czegos tam, dostalem jasna i wyczerpujaca odpowiedz, malo tego gosc wyszedl na przeciw i pokazal mi jeszcze i objasnil pare rzeczy , mogl sie nie znac a jednak ... moze trafilem na tego wlasciwego od video .. ale nie sadze pasjonat bedzie mial pojecie o czym mowi i na czy m pracuje a jak bedzie mial jakies braki to sie podszkoli .. polska kochani jeszcze daleko za reszta ... przynajmniej za zachodem .. takie moje odczucie jak bylem w pl we wroclawiu w ispotach wydawalo mi sie ze tam sa jacys ludzie nie ze swiatka apple..oni nic nie wiedza, a jak cos wiecej chce sie wypytac odsylaja mnie do isucre .. maja wszystko w d... poza sprzedaza komputerow i naliczaniem mega wielkich marzy ..

#40 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2008 - 07:04

buhahahahahaha, i jeszcze ha, a nawet haha:)
porównanie do aplikacji z appstore bylo jak najbardziej na miejscu!! Dropbox to jest zewnętrzne oprogramowanie i nikt z obsługi nie musi go znać!!
Oni nie sprzedają kluczyków do 20GB na Dropbox, tylko na MobileMe. To tak jakby zadzwonić do MS helpdesk i zapytać, czemu nie mogę w Need for Speed dokupić zderzaka...
Czaisz? Evenflow ≠ Apple tak samo jak MS ≠ EA. O takie rzeczy mogłeś pytać jedynie Evenflow licząc na konkretną odpowiedź!!

co do bociana, to chyba nie zrozumiałem. Kablek rozdzielczości większej niż ekran nie da;) a component z kompozytem łatwo pomylić ze względu na pisownię.


W którym iSpocie pracujesz? ;)

#41 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 listopada 2008 - 14:50

Skrzynka wrzutowa, tak się to ładnie nazywa, i wszyscy wiedzą o co chodzi. Niestety Leopard PL zobowiązuje... P.S. to nie iSpot ustala cenę końcową:) (nie do końca, ale tak jest) P.S.2. Skoro ktoś porównał już to do aplikacji z AppStore, to znaczy, że dropbox, jako hasło przywodzi na myśl zewnętrzny soft.

#42 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 14 listopada 2008 - 16:37

Kazdy ma inne zdanie,moim skromnym zdaniem powinni znac bardzo dobrze system Mac Os,a wiec wiedziec co to jest drop box/skrzynka wrzutowa.

#43 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 listopada 2008 - 16:41

jasne, jeśli chodzi o skrzynkę wrzutową, to powinni się dobrze znać, zgadzam się zdecydowanie! i podpisuję obiema rękami:)

#44 madContender

madContender
  • 6 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2008 - 17:32

zaczynając od tego że iSpot to nie Apple Store i nie ma tam osoby na stanowisku "genius" drop box to wiadomo inna sprawa, ale też trzeba na to spojrzeć od tej strony że przykładowo do Apple Store nie zadzwonisz a jeśli już spróbujesz to pogadasz a automatem i odeśle Cię na infolinie techniczną....

#45 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 14 listopada 2008 - 17:47

W Krakowie jest porządny iSpot. Natomiast ten w Silesia City Center w Katowicach - jeżeli chodzi o obsługę klienta - dno, kompletna porażka. Uważam, że najlepszym polskim Premium Resellerem Apple jest Cortland.

#46 iQba

iQba
  • 129 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 listopada 2008 - 20:10

Co to Krakowskiego iSpota - polecam:) Zaczęły mi się bolesne przejścia z bezogonową MM i gość do którego udało mi się dodzwonić naprawdę konkretny i znający się na rzeczy. Chwilę później musiałem dzwonić do iSource - porażka. Poczułem się radośnie zlany:(

#47 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 14 listopada 2008 - 22:09

Gorzej jest w moim rodzinnym mieście, gdzie zawsze sprzedawcy chowają się za stojącymi za ladą iMakami, gadka nigdy się nie klei i zawsze mam wrażenie, że jestem nieproszonym gościem czy intruzem odwiedzając salon w Galerii Łódzkiej


Heh, jak bym czytał opis własnych wrażeń z wizyt w opisanym sklepie. :)

#48 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 14 listopada 2008 - 23:00

są daleko up to date jeśli o sprzęt Apple w ogóle chodzi...


Chyba nie rozumiem stwierdzenia... up-to-date to znaczy aktualny, więc chyba coś nie tak :D

Kazdy ma inne zdanie,moim skromnym zdaniem powinni znac bardzo dobrze system Mac Os,a wiec wiedziec co to jest drop box/skrzynka wrzutowa.


A ja nie wiedziałem co to jest :) Fakt faktem, że jak ktoś jest choć trochę ogarnięty to szybko wstuka w Spotlighta hasło "drop box" i znajdzie.

#49 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2008 - 10:49

tak, ale dropbox to jest również znany software zewnętrzny:)

#50 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 15 listopada 2008 - 22:27

tak, ale dropbox to jest również znany software zewnętrzny:)


Czepiasz sie :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych