Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 Opinie - Testy - Wrażenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
278 odpowiedzi w tym temacie

#226 c.lukasz

c.lukasz
  • 39 postów

Napisano 21 października 2009 - 23:55

Miałem od wersji beta. To najlepszy Windows w historii!!! Serio. Ale wygoda na co dzień okazuje się że jego ergonomia nie odbiega zbytnio od XP czy 2000. Ładny interfejs, cloud computing rozwiązuje problemy ze sterownikami i estetyką, ale... Chciałem w pełni wykorzystać RAM>3GB. I słabiutko. Wersja 64bit wolna jak polscy piłkarze... CS4 muli przy otwieraniu, na Itunes czeka się TRZY MINUTY!!! I do tego WMP tnie multimedia w HD (przy C2D 3,5 GHZ, 4 GB RAM i szybkiej karcie grafiki). USB koszmar - tak samo jak w Vista. Jedyne to co fajne to zarządzanie administratorem z poziomu zwykłego użytkownika po podaniu hasła (ale to już dała Vista). Po prawie pół roku testowania wielki powrót do OSX. I już nigdy nie kupię żadnej licencji pod Widnows. Może mieć nawet numer 997!

#227 Sekal

Sekal
  • 369 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 października 2009 - 20:16

" Who Needs Windows 7? " you ask. The answer is: People who have not yet discovered Macs.

#228 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 22 października 2009 - 22:27

Ohohoho tośmy się pośmiali... Kolejny co na screenach widział, a wydaje mu się, że wie wszystko.

#229 Sekal

Sekal
  • 369 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 października 2009 - 22:31

Oj, nie doceniasz mnie.

#230 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 października 2009 - 17:48

Win7 to naprawa Visty, tak jak SL to naprawa L ;), czyli ze punktem odniesienia jest Xp i Tiger ;)

#231 Sekal

Sekal
  • 369 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 października 2009 - 12:11

Warto zadac sobie pytanie ile tak naprawde wykorzystujesz OS i do czego. Jakos nie widze roznicy czy system uruchomi mi sie w 30 s czy minute skoro i tak dwie godzinny dziennie spedzam stojac w korku. Dla mnie nie bedzie roznicy czy dokument worda bedzie mi sie odpalal 5 czy 15 sekund. To nie ma znaczenia jesli poswiecasz kilka godzin aby go napisac. Wiec tworzenie teorii ktory system jest szybszy jest porownywaniem mozliwosci kart graficznych w grach. Tylko prosze niech ktos mi odpowie czy tutaj wszyscy zajmuja sie w zyciu analiza danych matematycznych, systemami sztucznej inteligencji czy tworzeniem grafiki 3D ? A MacOS lubie za jego debilna prostote i tyle.

#232 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 26 października 2009 - 14:00

Warto zadac sobie pytanie ile tak naprawde wykorzystujesz OS i do czego. Jakos nie widze roznicy czy system uruchomi mi sie w 30 s czy minute skoro i tak dwie godzinny dziennie spedzam stojac w korku. Dla mnie nie bedzie roznicy czy dokument worda bedzie mi sie odpalal 5 czy 15 sekund. To nie ma znaczenia jesli poswiecasz kilka godzin aby go napisac.
Wiec tworzenie teorii ktory system jest szybszy jest porownywaniem mozliwosci kart graficznych w grach. Tylko prosze niech ktos mi odpowie czy tutaj wszyscy zajmuja sie w zyciu analiza danych matematycznych, systemami sztucznej inteligencji czy tworzeniem grafiki 3D ?


Dokladnie. Mam w domu sporo komputerow. Trzy laptopy - stary California Access na ktorym siedzi mama, ojciec siedzi na jakims laptopie Della, moj brat przemieszcza sie miedzy swoim pokojem gdzie dalem mu mojego Power Maca, a jedna najwieksza maszynka z ktorej wszyscy korzystaja leci na jakims quadzie i niestety vista. A ja w pokoju mam MB i stare dwie plyty glowne miedzy ktorymi wlasnie rozegrala sie decydujaca walka - wygral jakis Abit z Via Apollo i Pentium III 1ghz (niestety VIA nie lubi sie z prockami od Intela), natomiast bardzo chcialem zostac przy Asusie P3BF - swietna plyta glowna z i440BX ale niestety zaczelo sie cos krzaczyc i od czasu do czasu komp sie na niej wiesza (testowalem wszystko, zadnych klarownych odpowiedzi o co c'mon).

I na co dzien siedze przy piecu, mocniejsze sprawy typu nagrywanie na Garageband czy ogladanie roznych plikow wideo zostawiam na karku laptopa. A tak sobie smigam spokojnie na XP, ktory z WindowsBlinds wyglada calkiem calkiem i chodzi tez ladnie (z odpowiednimi wtykami w FireFoxa nawet utuba idzie ogladac).

Czemu windows? Bo duzo siedze pod MS Officem, a jakos nei moge sie przeniesc do konca na tego macowego. Poza tym, szkoda mi laptopa ciagle meczyc, bo przeciez MB to urzadzenie przenosne a nie stacjonarne.

Co do Windows 7, mam go rowniez na MB. I chodzi wszystko pieknie, ale za duzo na nim nie siedze, no chyba ze w PowerPoint sa prezentacje do przygotowania (ten macowy PP tez mi nie spasowal). Mam tez WinXp pod Parallelsem ale jakos wole przejsc na partycje z Win7 gdy mam cos tam do zrobienia.

A MacOS lubie za jego debilna prostote i tyle.


To bedzie moja mysla przewodnia gdy beda mnie pytac jaka widze roznice miedzy Windows a MacOS

#233 Zephi

Zephi
  • 192 postów

Napisano 26 października 2009 - 17:25

Dla mnie nie bedzie roznicy czy dokument worda bedzie mi sie odpalal 5 czy 15 sekund. To nie ma znaczenia jesli poswiecasz kilka godzin aby go napisac.


Ale jesli tak jak ja czesto potrzebujesz otworzyc dokument i po prostu go wydrukowac lub co chwile otwierac rozne dokumenty uruchamianie takowego w 10 sekund (liczone, openoffice, windows 7) potrafi doprowadzic do nerwicy. Nie bede przytaczal innych przykladow, ktorych niestety moglbym wyliczyc wiele.

Jesli chodzi o siodemke, mam ja od jakiegos czasu i jest naprawde ok, nie idealna i wciaz potrafi niezle sie przyciac, ale widac poprawe. Niestety formatow co jakis czas chyba nie unikne, juz teraz system raz na jakis czas po prostu sie nie uruchamia i pozostaje twardy reset komputera...

#234 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 26 października 2009 - 20:14

To fakt, windowsy maja to do siebie ze od przyplywu softu na twardzielu, zaczynaja sie zapychac i dzialac coraz wolniej. Ale to cala przyjemnosc, bo czym by byl windows bez formata od czasu do czasu ;)

#235 Sekal

Sekal
  • 369 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 października 2009 - 00:36

Ale jesli tak jak ja czesto potrzebujesz otworzyc dokument i po prostu go wydrukowac lub co chwile otwierac rozne dokumenty uruchamianie takowego w 10 sekund (liczone, openoffice, windows 7) potrafi doprowadzic do nerwicy.


Nie musisz otwierac dokumentu aby go wydrukowac :)

#236 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 27 października 2009 - 10:03

Nie musisz otwierac dokumentu aby go wydrukowac :)


Oswiec mnie :)

#237 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 27 października 2009 - 10:13

Siódemka, na razie bd się spisuje, tylko mam mały problem i pewnie nie tylko ja. Chodzi o odświeżanie monitora, nie da się ustawić na 60hz, jest ciągle 59. jedynie pomaga program powerStrip. Ale staje się to powoli męczące, czy zna ktoś jakiś sposób na to??

#238 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 27 października 2009 - 10:15

Co staje sie meczace? Jak masz LCD to 59 a 60 to zadna roznica.

#239 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 27 października 2009 - 10:23

Co staje sie meczace? Jak masz LCD to 59 a 60 to zadna roznica.


I tu się mylisz, odpaliłem pesa 2010 na 59hz i co widzę załamanie obrazu, następnie ustawiłem na 60hz dzięki powerstrip i załamanie jakimś cudem znikło.. A to dla tego, bo przy 59hz nie da się włączyć wait for vsync. Więc widać różnice. A męczące staje się, ciągłe zmienianie częstotliwości na te 60 hz.

#240 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 27 października 2009 - 21:29

W sumie vsync uzywalem wylacznie w grach by nie cielo grafik przy dynamicznych obrazach ale w sumie taka roznica u mnie byla jak nic. W kazdym razie nie wiedzialem ze tak to moze wplynac z 1 hz roznicy.

#241 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2009 - 00:14

ja po krótkiej pracy w Visual Studio jestem zniesmaczony parę fajnych bajerów jest (jak ten podgląd okien, taki Quick Look otwartych okien), ale przez błędy softu, który powinien być kompatybilny (Visual Studio! od MS!) praca na nim to ból ;)

#242 janekmj

janekmj
  • 53 postów

Napisano 28 października 2009 - 14:28

Ja zainstlowalem sobie dzis 7 na mb pro.Systemik szybko fajnei chodzi. Niestety w menagerze urzadzen sa wykrzykniki przy koprocesorze i built-in iSight, nie mam pojecia co z tym zrobic.

#243 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2009 - 20:34

Dorzucę do tematu swoje trzy grosze. Kupiłem kilka dni temu Windows 7 Home Premium i zainstalowałem na moim MacBooku. Standardowa procedura z wykorzystaniem Asystenta Boot Camp. Po instalacji włożyłem płytę z Snow Leopard i wszystkie sterowniki zainstalowały się automatycznie. Nie zauważyłem żadnych problemów - wszystko działa jak należy. Wszystkim posiadaczom MacBooków z kartą GeForce 9400M zalecam ściągnięcie najnowszych sterowników do tej karty ze strony NVIDII. Na pierwszy rzut oka - brak różnic, ale po wykonaniu ponownej klasyfikacji zauważyłem wielką zmianę - ocena grafiki w grach skoczyła z 4.3 na 5.4.

#244 Gramaton

Gramaton
  • 98 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:23

Ja zakupiłem W7 Pro 64bit i ... mój Macbook bardzo często zwyczajnie się zawiesza. Po prostu przestaje reagować na polecenia. Mysz staje i tyle. Sterowniki mam zainstalowane z płyty Snow Leoparda i w managerze urządzeń wszystko jest zainstalowane. Ktoś spotkał się też z zawieszaniem się W7 na macu ? Miałem wcześniej RC i nic takiego się nie działo.

#245 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 08:38

Kurde mi wszystko pięknie działa na Win7Pro, ale nie mogę zainstalować iTunesa, pisałem w kategorii iPod+iTunes, ale nikt mi nie odpowiedział. Proszę, podajcie lokalizacje plików iTunes, bo pierwszy raz sie zainstalowało a za kolejnymi wyskakuje mi komunikat o braku jakiegoś dodatkowego oprogramowania...

#246 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 09:29

ja po krótkiej pracy w Visual Studio jestem zniesmaczony
parę fajnych bajerów jest (jak ten podgląd okien, taki Quick Look otwartych okien), ale przez błędy softu, który powinien być kompatybilny (Visual Studio! od MS!) praca na nim to ból ;)


O jakich błędach piszesz?
Ja instalowałem niedawno VS2005 a później dwie sugerowane poprawki do niego. Nie zauważyłem nic niepokojącego ale też nie siedziałem przy nim od tamtej pory.

#247 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 grudnia 2009 - 10:25

pisałem już gdzieś na forum nie wiem jak sprawa wygląda w 2005, na uczelni mam 2008 ogólnie na części komputerów pluł się, że nie ma np. windows.h (wszystkie kompy takie same, po czystej instalce W7), ogólnie z bibliotekami są chyba jakieś błędy podczas przeciągania kontrolek potrafił wywalać błędy że nie ma jakiś tam dll'i (najpierw tylko z kontrolką media playera, potem ze wszystkimi - reset pomógł, ale na resztę - media player nadal wywalał błędy), ale tylko w projekcie C++. C# - wszystko ok przy dodawaniu plików do projektu (domyślna podana przez program lokalizacja) potrafił wywalić potem, że tych plików wcale tam nie ma ogólnie takie niedoróbki

#248 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 10:45

Dzięki Roberto. Ja "jeżdżę" na C# więc pewnie dlatego nic nie zauważyłem.

#249 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:05

ach, no i czasem też zwisy gdy się 2 projekty otworzy (w jednym oknie) - też parę razy się przydarzyło podczas laboratorium ;) nie wiem czy tutaj typ projektu ma znaczenie, ale lepiej czegoś takiego nie robić ;)

#250 shuliken

shuliken
  • 172 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 07:49

Mam problem zainstalowałem W7 64 bit na Parallels4, po doinstalowaniu Parallels Tools zniknął mi Taskbar. Przerabiał już to ktoś?

Ok problem rozwiązany sorry za zbyt pochopnie zadane pytanie...


U mnie działo się tak jak usypiał się ekran ale przestawiłem i wszystko idzie

---- Dodano 14-12-2009 o godzinie 08:01 ----

Dopiszę się do wątku, dziś kupiłem Win7 Home Premium 64bit i jestem świeżo po instalacji w bootcampie na iMac'u. Cała instalacja bezproblemowa. Sterowniki z płytki SL zainstalowały się bez problemu. Ogólnie jestem zadowolony.


płytki SL?

---- Dodano 14-12-2009 o godzinie 08:06 ----
a co z tym oficjalnym wsparciem win7 przez bootcamp




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych