Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 Opinie - Testy - Wrażenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
278 odpowiedzi w tym temacie

#251 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2010 - 23:01

Zaktualizowałem dzisiaj Boot Camp do wersji 3.1 (wreszcie oficjalne wsparcie Windows 7) i znowu widzę poprawę w indeksie wydajności systemu. Wszystkie oceny poszły w górę, przekraczając jednocześnie próg 5.0. Teraz najwyższa ocena to 5.6, a najniższa - 5.2.

#252 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 stycznia 2010 - 00:55

Pewnie dysk ma 5,2? ;)

#253 Krzesicki

Krzesicki
  • 81 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 23 stycznia 2010 - 00:13

Czekałem na tą aktualizację z niecierpliwością i zawiodłem się. Do tej pory jedynymi mankamentami jakie spotykałem podczas pracy z Windows 7 via Boot Camp 3.0 był brak możliwości całkowitego wyłączenia podświetlenia klawiatury i niedziałający czujnik podświetlenia matrycy przez co przy uruchomieniu komputera doznawałem przykrego porażenia ze strony podświetlonego maksymalnie ekranu. Po zainstalowaniu BC 3.1 oba problemy nadal występują, a dodatkowo pojawił się problem mocnego przesycenia kolorów, co dodatkowo pogarsza komfort pracy z systemem : /

#254 shuliken

shuliken
  • 172 postów

Napisano 23 stycznia 2010 - 09:49

Czekałem na tą aktualizację z niecierpliwością i zawiodłem się. Do tej pory jedynymi mankamentami jakie spotykałem podczas pracy z Windows 7 via Boot Camp 3.0 był brak możliwości całkowitego wyłączenia podświetlenia klawiatury i niedziałający czujnik podświetlenia matrycy przez co przy uruchomieniu komputera doznawałem przykrego porażenia ze strony podświetlonego maksymalnie ekranu. Po zainstalowaniu BC 3.1 oba problemy nadal występują, a dodatkowo pojawił się problem mocnego przesycenia kolorów, co dodatkowo pogarsza komfort pracy z systemem : /


po zainstalowaniu sterowników w panelu karty graficznej nasycenie barw przestawia się na 90% przestaw spowrotem i będzie dobrze

#255 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 20:19

Aby wylaczyc podswietlenie uzyj Power Plan Assistant for Windows 7/

Regulacja predkosci wiatrakow:

Lubbo's MacBook Pro Fan Control | Get Lubbo's MacBook Pro Fan Control at SourceForge.net
Mac/SMC Fan Control for Windows (+ Temp) | Get Mac/SMC Fan Control for Windows (+ Temp) at SourceForge.net

Poza tym zamiast bazowac na paczce BC mozna sciagnac sterowniki z sieci - beda nowsze od tych od Apple.

#256 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 14 marca 2010 - 17:34

To moze ja opisze swoje wrazenia i testy: - szybkosc, szybkosc, szybkosc ten windows jest naprawde szybki, moge miec odpalonych kilkanascie aplikacji przy 4GB ram i procku 2.4, pod tym wzgledem lepiej nawet niz w XP, w koncu mozna wykorzystac pamiec - stabilnosc, od momentu upublicznienia bety (chyba ponad pol roku) nie mialem ani jednego zwisu :roll: - "reaktywnosc", nie wiedzialem jak to nazwac :) podoba mi sie fakt ze podczas pracy nie odczuwam zadnych zamyslen czy zamulen systemu - caly sprzet dziala idealnie, naprawde ciezko mi sie przyczepic - we wtorek przeinstalowalem bete na box'owego ultimate 64-bit, kupiony w UK za 140 funtow (ok 600PLN), w pelni legalny w PL (pytalem M$) Nie jestem przywiazany emocjonalnie do jakiegokolwiek producanta/systemu, M$ przegral u mnie vista ktora byla upierdliwa. System operacyjny nie ma tak naprawde dla mnie wiekszego znaczenia, uzywam aplikacji ktore sa na obu systemach, wiec wyglad guzikow w oknach dialogowych nie robi dla mnie roznicy. 7-ka jest szybka, stabilna, nie przeszkadza, ma normalna obsluge wielu monitorow co w OSX jest dramatem. 7-ka sprawila ze wracam do PC, 7-ka jest milion razy szybsza od 10.5 czy 10.6, osx wkurzal mnie lagami, krecacym kolkiem a najbardziej sprzetem na ktory jestem skazany, nawet gdy odpale tylko przegladarke to pojawiaja sie momenty zamyslenia systemu, laptopy unibody nie odpowiadaja mi kompletnie. Za cene macbooka unibody kupie dwie maszyny, na podroze przekozackiego sony vaio x, jak nie wystarczy to do domu cos na i5. Gdybym mogl odpalic legalnie osx na sprzecie PC kupilbym, ale transakcje wiazane mi nie odpowiadaja.

#257 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 marca 2010 - 19:24

@up - urzekła mnie Twoja historia, temat jest o Windows7 na Maku jakbyś nie zauważył.

#258 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 14 marca 2010 - 22:05

No tak, zapomnialem napisac Mac Mini 2GHz 2GB Ram, spostrzezenia dokladnie te same. W tym tygodniu zamawiam kolejnego W7.

#259 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marca 2010 - 22:17

dziki - wspaniale, że znalazłeś coś co ci się podoba :) naprawdę osobiście kiedy włączam W7 to naprawdę nie wiem co robić podczas jego bootowania i nie mam też żadnego ciekawego softu na Windowsa zainstalowałem go żeby mieć go w razie czego na uczelnie i nie pamiętam kiedy ostatnio go włączałem ;] 7 niczego mi nie daje czego bym nie miał wcześniej (startowałem od Tygrysa) bądź nie mógł mieć teraz a sporo zabiera ;)

#260 DiiL

DiiL
  • 332 postów

Napisano 26 stycznia 2011 - 22:39

Regulacja predkosci wiatrakow:

Lubbo's MacBook Pro Fan Control | Get Lubbo's MacBook Pro Fan Control at SourceForge.net
Mac/SMC Fan Control for Windows (+ Temp) | Get Mac/SMC Fan Control for Windows (+ Temp) at SourceForge.net


Temperatura na W7 to jest masakra dziś doszło mi do 90oC rekord!.

Korzystam z SpeedFan 4.42 i 4.43 Beta 8 - dobreprogramy ale nic nie daje.
Zaraz zobaczę te programy co kolega wyżej napisał.

#261 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 26 stycznia 2011 - 23:38

Pomijając fakt, że odkopujesz temat sprzed prawie roku powiem Ci, że SpeedFan pozwala na kontrolę wentylatorów tylko wg opisu... W praktyce nie spotkałem się z komputerem, na którym bo to dziadostwo działało.

#262 DiiL

DiiL
  • 332 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 16:46

po zainstalowaniu sterowników w panelu karty graficznej nasycenie barw przestawia się na 90% przestaw spowrotem i będzie dobrze



Kolego gdzie są te nasycenia dla karty GF 9600m GT bo nie mogę tego zmienić jakaś masakra tak w oczy razi ;/

#263 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 04 marca 2011 - 22:53

Mógłby ktoś napisać w jaki sposób zainstalować Boot Camp 3.0 ? Chciałem zainstalować 3.1, ale woła o 3.0. Poza tym nie wiem czy to naprawi problem jaki u mnie wystepuje. Mam Win7Pro 64b i system sie nie włącza. Raz się włączy (po instalacji), zrobie sobie restart, wejde na OSX,a gdy chce wrócić na win, to robię znowu restart i opcją wybieram dysk z Windowsem 7, ale nie ładuje się. Jest czarny ekran i to tyle. Wie ktoś jak rozwiązać taki problem?

#264 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 07 marca 2011 - 20:19

Ogólnie, jak mi nie chce wstać vista to startuje kompa z płyty instalacyjnej visty i wybieram opcję napraw komputer - prawie zawsze pomaga - polecam.

#265 kochamAPPLE

kochamAPPLE
  • 18 postów

Napisano 12 marca 2011 - 20:51

powiem tak. Windows- hmm. sam mam peceta i nie podoba mi się za bardzo. mam 7iudemkę enterprise ale i tak wolę mac os x Snow Leopard...

#266 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2011 - 21:07

skąd niby wiesz że wolisz osx skoro nie masz? Skończ już może to pitolenie, tamten debilny wątek Ci zamknęli to przyszedłeś tutaj się wywodzić.

#267 Muzi01

Muzi01
  • 88 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 13 marca 2011 - 14:05

powiem tak. Windows- hmm. sam mam peceta i nie podoba mi się za bardzo. mam 7iudemkę enterprise ale i tak wolę mac os x Snow Leopard...

ciekawe w której korporacji pracujesz jak masz win 7 enterprise ... pewnie samozwańcza korporacja piratów ...

#268 pukko

pukko
  • 229 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 marca 2011 - 07:43

nie męczcie kochamapple toż to dzieciaczek (gdzieś tam przyznał się, że ma 13 lat), mój jest o rok młodszy więc kumam bazę, z czasem wyjdzie na ludzi:-) Podobne pytania zadawałem podczas nauki na zx spectrum +, tylko formułowałem je do Pana w klubie komputerowym Romik, bo forów i netu to za bardzo nie było. Jednak przyznaję, że gdy czyta się stwierdzenia i zapytanie tego młodego człowieka, bez wiedzy, że jest tak młody, mogą irytować.

#269 weezly

weezly
  • 84 postów

Napisano 12 lipca 2011 - 16:10

Mógłby ktoś napisać w jaki sposób zainstalować Boot Camp 3.0 ? Chciałem zainstalować 3.1, ale woła o 3.0. Poza tym nie wiem czy to naprawi problem jaki u mnie wystepuje. Mam Win7Pro 64b i system sie nie włącza. Raz się włączy (po instalacji), zrobie sobie restart, wejde na OSX,a gdy chce wrócić na win, to robię znowu restart i opcją wybieram dysk z Windowsem 7, ale nie ładuje się. Jest czarny ekran i to tyle. Wie ktoś jak rozwiązać taki problem?


płytka z systemem X powinna załatwić sprawę..
co do czarnego ekranu to daj kompkowi szansę, windows na BC odpala się czasami długawo.

---------- Wpis dodano o 17:10 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:04 ----------

@up - urzekła mnie Twoja historia, temat jest o Windows7 na Maku jakbyś nie zauważył.


windows na maku to kiszka. można się pobawić i nic ponadto.

#270 jancelo

jancelo
  • 25 postów

Napisano 26 sierpnia 2011 - 19:17

ciekawe w której korporacji pracujesz jak masz win 7 enterprise ... pewnie samozwańcza korporacja piratów ...


blagam CIe.... pracuje w duzej korporacji w Warszawie i kazdy nowy lapek kupiony w 2011 dla pracownikow ktorym przyslugiwala wymiana starego lapka dostawal juz z windows 7 enterprise....

#271 Kuba_Milcia

Kuba_Milcia
  • 33 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 listopada 2011 - 10:43

Warto jest wrzucać Win'a na Mac'a?

#272 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopada 2011 - 10:45

jak potrzebujesz.

#273 pawel_woj5

pawel_woj5
  • 9 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 21:22

witam czytałem inne posty ale nie wiem jak do dokładnie zrobić mam taki problem przy instalacji windos 7 Select CD_ROM Boot Type" to jest mój pierwszy mac i nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc krok po kroku pozdrawiam

#274 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2011 - 21:41

Krok, po kroku:
krok pierwszy: uruchom przeglądarkę
krok drugi: wpisz http://manuals.info....e_Boot_Camp.pdf
krok trzeci: postępuj wg. instrukcji

#275 pawel_woj5

pawel_woj5
  • 9 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 21:49

Krok, po kroku:
krok pierwszy: uruchom przeglądarkę
krok drugi: wpisz [url]http://manuals.info.apple.com/pl_PL/Instalacja_i_konfigurowanie_Boot_Camp.pdf[/url]
krok trzeci: postępuj wg. instrukcji


i tak właśnie robię i po ponownym uruchomieniu się wyskakuje 1 2 Select CD_ROM Boot Type"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych