Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Makuserzy, startujcie wasze ściągarki - Crossover za darmo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#101 frappe

frappe
  • 27 postów

Napisano 28 października 2008 - 19:00

u mnie tez dziala, jednak gdy odpalilem np gg to zmula kompletnie a w winampie korektor nie reaguje na zmiany w ustawieniach ;) wiecej nie chce mi sie bawic.......

#102 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 28 października 2008 - 19:13

Wersja CrossOver Games różni sie od Pro tylko tym, że będzie częściej uaktualniane o zmiany jakie zachodzą w WiNE tak żeby być bardziej na czasie z aktualnymi grami.

#103 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 października 2008 - 19:21

Ja z koleji mam pytanie czy ta aplikacja jest lepsza od poczciwego Wine?

Baza programów, które chodzą na stronie winę jest kilkadziesiąt razy wieksz, jakie wnioski?


Crossover to jest Wine w wersji komercyjnej. Jedyne różnice w stosunku do Wine to:

- "butelkownie" ,czyli tworzenie różnych profili pseudo-systemowych dla różnych programów (część programów dział tylko w trybie Win98, część w XP, część w 2000.
- łatwość wykonywania kopii zapasowych "butelek"
- wirtualny restart wirtualnego Windows
- integracja menu "programy" z dokiem (działa to fatalnie w Mac OS X. Idealnie działa z Linuksem)
- gwarancja stabilnego działania programów z listy Crossover.
- wyposażenie w kilka zamkniętych bibliotek dll.

Innymi słowy zupełnie nic, czego nie da się zrobić w darmowym Darwine.

- też da się zrobić kopię zapasową - wystarczy skopiować katalog drive_c
- zamiast wirtualnego resetu wystarczy zamknąć i uruchomić Darwine
- integracja z dokiem w Cx jest tak mizerna, że mozna sobie darować
- Na Darwine zadziała dokładnie to samo, co w Crossover. Trzeba tylko dograć samodzielnie dodatkowe, i tak bezpłatne komponenty.
Służy do tego nawet program, napisany specjalnie dla Darwine o nazwie TRiX
- Darwine jest o wiele szybszy, stabilniejszy.

Więcej różnic nie ma.

Druga sprawa jest taka, że Codeweavers tworząc bezpłatny Crossover Chromium (Chrome dla Mac OSX/Linux) niechcący zupełnie za darmo opublikowało zwykły Crossover. Jest to dokładnie ten sam Crossover, co w wersji komercyjnej ale bez menedżera. Da się go zastąpić jednym plikiem Winecfg.exe z Darwine i hulaj dusza !

Znam Crossover z Linuksa, znam z Maka i szczerze powiedziawszy to nie ma się czym ekscytować. W zasadzie ma on sens tylko dla aplikacji z jego "gwarantowanej" listy, np. po to, by zainstalować i uruchomić MS Office dla Windows w dowolnej wersji, czy Visio. Rzeczywiście MS Office działa w Crossover znakomicie. Openoffice także. Ba ! Ten ostatni działa nawet lepiej w wersji dla Windows uruchomiony w Crossover, niż w wersji dla Mac OSX. Podobnie ma się sprawa z jednym z moich ulubionych edytorów - Abiwordem. Abiword istnieje w wersji dla Mac OS X ale jest TRAGICZNY. Wersja dla Windows w Crossover działa perfekcyjnie ! Edytor jest za darmo, po polsku, ma swoje słowniki, w tym PL. Jest zgodny z MS WORD (na poziomie wspólnych funkcji), ma tabele i można wklejać zdjęcia. Jest przy tym mały i bardzo szybki. Posiada eksport do PDF i czyta większość formatów, w tym Word Perfect.

Ludzie ! Chcecie grać to instalujcie Windows a nie jego protezy ! Crossover/Wine/Darwine to nie jest system operacyjny a jedynie jest środowiskiem do uruchamiania (niektórych) programów obcych (Windows) w środowisku do tego kompletnie nieprzystosowanym (Mac OS X, Linux). To nawet działa ale tylko do momentu, gdy program nie odwołuje się wprost do sprzętu lub komórek pamięci, które są zarezerwowane dla systemu nadrzędnego.

Wine to kawał dobrej roboty ale nadal proteza, której bardzo daleko do pierwowzoru. Crossover może zastąpić Windows w kilku programach do fatkturek, czy biura ale nie można sobie z nim wiązać nadziei, że da możliwości systemu operacyjnego, którym nie jest i nigdy nie będzie.

---- Dodano 28-10-2008 o godzinie 20:27 ----

Toś, żeś Amerykę odkrył nie powiem... Swoją drogą jak byk w panelu wymagań wymienione jest, że musi być intel.


Istnieje wersja Darwine dla PowerPC. Bazuje na emulatorze Qemu. Nie mam pojęcia, czy i jak to działa - nie mam PPC. Podobno nie jest rozwijany od momentu przejścia Apple na Intele. Jest do ściągnięcia ze strony projektu.

Darwine i Crossover to w zasadzie to samo minus różnice, które wymieniłem. Darwine jest otwarty i za darmo.

#104 Brazol

Brazol
  • 174 postów
  • SkądStolica

Napisano 28 października 2008 - 19:41

W pełni się zgadzam z raptou. Crossover ma sens tylko dla tych niewielu programów wymienionych na jego liście.. To byłby fajny program bo nie wymagający instalacji windows gdyby miał większe możliwości a tak to lipa :P. Z ciekawości zapytam ponieważ ich strona padła i nie mogę sprawdzić: ile oni sobie życzyli za program jak jeszcze był płatny?

#105 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 października 2008 - 20:02

Crossover nigdy nie będzie działał jak sobie byś życzył. To dlatego, że jest tylko swego rodzaju "chińskim tłumaczem hiszpańskich programów na rosyjskim systemie" (to tylko metafora). Nie zadziała poprawnie nic, co bezpośrednio odwołuje się do sprzętu, ponieważ to zupełnie różne architektury. Pewnych rzeczy, przynajmniej bez emulacji nie da się obejść a z kolei emulacja jest za mało wydajna dla wymagających gier i koło się zamyka. Chylę czoła przed Twórcami Wine, Darwine, Crossover ale nie wiele z tym można będzie więcej zrobić. Sam używam Darwine do podręcznych programów typu Total Commander i Winrar. Ba ! Zrobiłem sobie do tego nawet GUI z paskiem START i systrajem ale wiele to to nie potrafi, bo po prostu takie są ograniczenia dwóch obcych sobie platform, gdzie trzecia na siłę próbuje je łączyć.

#106 Desertsun

Desertsun
  • 54 postów

Napisano 28 października 2008 - 20:46

Mojemu facetowi na iMacu rano udało się zarejestrować- mi na moim MacBook'u 1,5 h później już niestety nie- i jak do tej pory mam tylko kod na e-mail'u i pościągane instalki i.... nic więcej :(

#107 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2008 - 20:49

Uruchomilem Heroes 4.. nie wiem czy sie cieszyc... znow kawal wycietego zyciorysu mnie czeka :D

#108 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2008 - 21:25

Mojemu facetowi na iMacu rano udało się zarejestrować- mi na moim MacBook'u 1,5 h później już niestety nie- i jak do tej pory mam tylko kod na e-mail'u i pościągane instalki i.... nic więcej :(


Od rana duzo sie zmienilo, wejdz na strone CodeWeavers i sciagnij instalki jeszcze raz. W zwiazku z natlokiem ludzi ktorzy nagle zainteresowali sie tym softem, wystawili wersje ktora nie wymaga klucza.

G.

#109 Shinogu

Shinogu
  • 64 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2008 - 22:06

ja zainstalowalem c&c red alert 2 i mi cos sie muli czy to dlatego ze mam mb 2,0? kursor mruga a filmiki sie zacinają te w grze bo intro bardzo ladnie mi sie odtwarzalo
ps. takie ciecia mi nie straszne bo pamietam przy moim p800 jak z zapartym tchem czekalem az sie wczyta misja, pytam z ciekawosci

---- Dodano 28-10-2008 o godzinie 22:08 ----

Uruchomilem Heroes 4.. nie wiem czy sie cieszyc... znow kawal wycietego zyciorysu mnie czeka :D

wiem coś p tym jesli wszystko bedzie hulalo tak jak hula c&c cała saga mnie wciagnie jak nic

#110 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 28 października 2008 - 22:25

hmmm rozumiem że instalke którą ja pobrałem mogę bez problemu nagrać koledze na cd i dać ? Niestety przez kilka dni nie będzie miał dostępu do internetu... nie powstaną z tego tytułu żadne komplikacje?

#111 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2008 - 22:35

ja zainstalowalem c&c red alert 2 i mi cos sie muli czy to dlatego ze mam mb 2,0? kursor mruga a filmiki sie zacinają te w grze bo intro bardzo ladnie mi sie odtwarzalo
ps. takie ciecia mi nie straszne bo pamietam przy moim p800 jak z zapartym tchem czekalem az sie wczyta misja, pytam z ciekawosci

---- Dodano 28-10-2008 o godzinie 22:08 ----

wiem coś p tym jesli wszystko bedzie hulalo tak jak hula c&c cała saga mnie wciagnie jak nic


Za przypomnienie mi o Red Alert czeka cie sroga kara.. teraz to malzowinka na pewno mnie z domu wyrzuci..

;)

Co gorsza dziala takze Duke Nukem Manhatan Project :lol:

#112 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 28 października 2008 - 22:57

Ale Foobar nie działaaa!!! :(

#113 kapelek

kapelek
  • 207 postów
  • SkądMazatlan, Meksyk

Napisano 28 października 2008 - 23:05

Jak odpalic przez CrossOver pod Tigerem Messenger Live?

#114 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2008 - 23:06

Uruchomiłem na nim GTA VC i działa bez problemu :D

#115 Shinogu

Shinogu
  • 64 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2008 - 23:06

Za przypomnienie mi o Red Alert czeka cie sroga kara.. teraz to malzowinka na pewno mnie z domu wyrzuci..

;)

Co gorsza dziala takze Duke Nukem Manhatan Project :lol:


no wiesz to juz nie moja wina :grin: alee... o duku zapomnialem, jeszcze na pamiec pamietam kody do niego IDDQD-godmode IDKFA-bron hehe odlot juz zaraz instaluje8-)

#116 redziol

redziol
  • 192 postów

Napisano 28 października 2008 - 23:43

no wiesz to juz nie moja wina :grin: alee... o duku zapomnialem, jeszcze na pamiec pamietam kody do niego IDDQD-godmode IDKFA-bron hehe odlot juz zaraz instaluje8-)

A to nie przypadkiem kody do Dooma II? :)

#117 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 28 października 2008 - 23:44

Ja zainstalowałem GTA SA jednak mam problem z CD (nie wykrywa)

#118 seba6250

seba6250
  • 149 postów
  • Skądkraków

Napisano 29 października 2008 - 00:20

na tym dzialaja tylko te aplikacje co sa na liscie czy mozan odpalic wszystkie (dowolne) jak wtedy to zorbic??

#119 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 października 2008 - 06:22

odpaliłem Mafię ;] działa bez zarzutu

#120 blase

blase
  • 74 postów

Napisano 29 października 2008 - 07:09

Kurcze i po zabawie... nie załapałem się...a chętnie bym Mafie przerobił ponownie :(

#121 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 29 października 2008 - 07:24

Crossover Games ściągnąłem bez żadnej rejestracji. Działa. Niestety moje "koniki" nie działają. Zresztą nie spodziewałem się, że zadziałają. Są to: Maszyna - najlepszy polski symulator kolejowy, grywalnością nie ustępujący Trainz Simulator a grafiką nawet może konkurować ze świetnym MS Train Simulator. Uruchamia się i zwis. Jest za darmo, jakby kogoś zainteresował. Polecam, bo jest na prawdę znakomity ale niestety na Crossover nie ruszy. :( Budnix - symulator jazdy autobusem miejskim po Gdyni Future Pinball Proste gierki działają. Nawet fajny ten Crossover ale to, na czym mi najbardziej zależy niestety nie działa. Oczywiście pogryzł mi się od razu z Darwine. Poświęciłem go i wyrzuciłem. Nic, co EXE nie chciało mi się odpalić, dopóki nie usunąłem Darwine z systemu. Luxor 3 - działa. Są wszystkie efekty 3d, jednak przy większej ilości animacji zauważalny jest efekt strobo. Da się grać ale ta gra sporo traci na komforcie z powodu efektu stroboskopowego. To było zaledwie w 1024x768. I tak Crossover Games jest znakomity ale Windows to Windows. U mnie Crossover zostaje już na stałe i mi się podoba. Nie oczekiwałem cudów i dostałem, czego się spodziewałem. I tak nie mam czasu na gry, więc do kulek, Kjodai Mahjong, Sphere i podobnych przerywników może być. Dzięki Crossover nadal nie będę instalował Windows na Miniaku (nie chce mi się i szkoda miejsca na dysku, skoro i tak go sporadycznie tylko używałem). Szkoda jednak, że moje ulubione gry nie chcą działać ale specjalnie dla nich nie będę robił rewolucji na dysku, żeby Windows instalować. Przeboleję.

#122 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 29 października 2008 - 07:43

... a podobno maci nie są dla graczy ;)

#123 Brazol

Brazol
  • 174 postów
  • SkądStolica

Napisano 29 października 2008 - 08:35

Uruchomilem Heroes 4.. nie wiem czy sie cieszyc... znow kawal wycietego zyciorysu mnie czeka :D


O, a ja próbowałem Heroes 3 i sie nie udało ... :)

#124 Shinogu

Shinogu
  • 64 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 09:08

A to nie przypadkiem kody do Dooma II? :)


niestety masz rację ale co tam to tak dawno bylo :grin: dooma pewnie sie nie uda bo to pod dosem chyba bylo

#125 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 października 2008 - 09:13

raptou, pamiętasz może o mojej prośbie odnośnie tuningu cidera, żeby odpalał normalne programy w oknach? Może teraz, kiedy masz crossovera rzuciłbyś okiem na ten temat... Jak będziesz miał wolną chwilę no zajęcie się tym, to czekam na PW ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych