Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#151 Ojciec Fernando

Ojciec Fernando
  • 264 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2008 - 15:29

Nowe (te przed październikową modyfikacją) nie żółkną, poza tym brud na obudowie można potraktować pastą do żebów.

#152 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 października 2008 - 16:18

Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z czego można wykonać rzeczone odbojniki do matrycy, żeby uniknąć dalszej dewastacji obudowy. Na moim macbooku widać już pierwsze mikropęknięcia i obawiam się, że sprawa będzie się niestety pogłębiać. Czy ktoś z Was, kto wykonywał takie zabezpieczenie i ma doświadczenie może mi zaproponować jakieś praktyczne i jednocześnie estetycznie wyglądające rozwiązanie?


Mogę ci wysłać takie gumki.
Napisz do mnie na email, lub zadzwoń.

#153 enton

enton
  • 51 postów

Napisano 28 października 2008 - 16:59

zadarmo dadza ci je w sklepach IKEA.

#154 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2008 - 17:02

a moj maczek wlasni 2 raz wrocil z wymiany topcase. a do ikei co ? "dzien dobry, poprosze 4 gumki do pekajacej obudowy mojego maczka" :D:D:D

#155 sqlab

sqlab
  • 19 postów

Napisano 28 października 2008 - 22:13

na moim już widać podłużne ryski i też nie wiem za bardzo gdzie szukać takim gumek a ikei w moim mieście nie ma, może w marketach budowlanych poszukam , jak coś znajdę to dam znać

#156 Ginterro

Ginterro
  • 12 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 29 października 2008 - 08:16

zadarmo dadza ci je w sklepach IKEA.



A czy mógłbyś podać kilka szczegółów na temat tej IKEI? Co, jak, gdzie?

#157 klips

klips
  • 20 postów

Napisano 29 października 2008 - 15:28

Hmm powiedział ktoś pastą do zębów jak żółknie obudowa.. A czym potraktować brudny gładzik?

#158 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 października 2008 - 20:57

Hmm powiedział ktoś pastą do zębów jak żółknie obudowa.. A czym potraktować brudny gładzik?


Myciem rak ;) A najlepiej zwykla szmatka z odrobina wody tak by jej nadmiar nie dostal sie miedzy gladzik a obudowe.

#159 Iver

Iver
  • 16 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 16:49

Mój komputer (fajnie to wyszło) dziś poszedł do naprawy gwarancyjnej - pękający topcase. Zobaczymy jak długo to będą robili (i czy w ogóle zrobią). Mam trochę obaw, bo 3 stycznia minie ROK jak wysłałem Up-To-Date Leoparda i nie przyszedł do dziś. Mam nadzieje że topcase wymienią szybciej.

#160 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 17:35

u mnie minęło (parę dni temu) pół roku od kupienia McBuka i póki co żadnych objawów. Może rzeczywiście najpóźniejsza seria ma wytrzymalszy topcase?

#161 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 03 listopada 2008 - 23:20

u mnie minęło (parę dni temu) pół roku od kupienia McBuka i póki co żadnych objawów. Może rzeczywiście najpóźniejsza seria ma wytrzymalszy topcase?


Dolicz kolejne 6 miechow i zauwazysz wgniecenie, a tak okolo 2. roku (u mnie troche wczesniej, 1.5 roku) zacznie lekko pekac (czarna kreska) Dziwna tylko sprawa, ze u mnie leci od mniej wiecej 0.5 cm od lewej strony a nie od styku magnesow.

Ale faktem jest, ze cichaczem w nowszych wersjach mogli dac troszke inny plastik. Kij ich tam wie ;)

#162 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 04 listopada 2008 - 07:37

Polecam OBI. Grubość gumek - do 2 i pół milimetra. To tzw. gumki silikonowe antypoślizgowe. Stosuje się je np. pod klawiaturę komputera. W OBI na Ursynowie (Warszawa) mają całą półkę tych gumek po 7.40 za paczkę. Wybrałem na razie kwadratowe - wyglądają idealnie, jakby robił je Apple ;). Sam przeskoczę jednak na jeszcze chudsze - moim zdaniem wystarczy 2 mm.

#163 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 listopada 2008 - 13:36

Neuron - chodzi Ci o jakie gumki? Pod nadgarstki czy na wysokosci magnesow na ekranie?

#164 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2008 - 13:47

Wybrałem na razie kwadratowe - wyglądają idealnie, jakby robił je Apple ;). Sam przeskoczę jednak na jeszcze chudsze - moim zdaniem wystarczy 2 mm.


A może ktoś zacznie robić gumki w kształcie jabłuszek?

O kur..., chyba odkryłem obiecującą niszę rynkową. :lol:

#165 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 listopada 2008 - 13:56

A może ktoś zacznie robić gumki w kształcie jabłuszek?

O kur..., chyba odkryłem obiecującą niszę rynkową. :lol:


Zapomnij - nowe MB juz nie pekaja ;) (chyba...)

#166 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 05 listopada 2008 - 16:05

Zapomnij - nowe MB juz nie pekaja ;) (chyba...)




MB White wciąż*w sprzedaży :D

#167 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 listopada 2008 - 16:53

MB White wciąż*w sprzedaży :D


No to rozswietlamy kampanie "makie pękaki" ;)

#168 donika

donika
  • 2 postów

Napisano 07 listopada 2008 - 12:59

No to ja mam inny problem :( , ale także z Topcase. Zastosowałam w myśl całego wątku gumki ( koło magnesów- na górze) i co okazało się dziś zauważyłam pęknięcie koło włącznika power. Teraz tak się zastanawiam czy też mam przyklejać gumki ( chociaż nie chcę aby macbook wyglądał jak choinka). :(

#169 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 listopada 2008 - 16:52

No to ja mam inny problem :( , ale także z Topcase. Zastosowałam w myśl całego wątku gumki ( koło magnesów- na górze) i co okazało się dziś zauważyłam pęknięcie koło włącznika power. Teraz tak się zastanawiam czy też mam przyklejać gumki ( chociaż nie chcę aby macbook wyglądał jak choinka). :(


No niestety raczej tam to nic nie da.
Gumki były wymyślone, żeby zamortyzować uderzenia górnej klapy.
Kruchego plastiku Top Case już nic nie wzmocni.

#170 Iver

Iver
  • 16 postów

Napisano 07 listopada 2008 - 18:57

U mnie bajer był najlepszy jak przyniosłem Maka do firmy w której go kupiłem. Pokazuje gdzie pęka (przy gładziku od magnesów czyli tak jak większość). Gość bierze odwraca sprzęt i patrzy przy dziurach gdzie wentylatory są. I mi pokazuje że tam też. Szok... O tym nie wiedziałem i nie widziałem - sprzęt nosiłem w Macally. Czyli reasumując nie ma reguły. Tak jak pisze Iro plastik jest po prostu kruchy. Pozdro Aha! Gość mi powiedział że pękają najczęściej modele A061. Napiszcie czy Wasze to też ten model czy może inne

#171 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 listopada 2008 - 19:17

Iver- ja mam identyczną sytuację.. Z tym, że pęknięcie przy wylocie pojawiło się jako pierwsze.. Gdzie kupowałeś? Chciałbym wiedzieć co na to sklep w którym MacBook'a nabyłeś.. Przy tym wylocie pęknięcie podobno powstaję pod wpływem temperatury..

#172 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 07 listopada 2008 - 21:31

pod wpływem temperatury..



dlatego sram się jak jasna cholerka z temperaturą macbooka. generalnie ostatnio czytałem artykuł w necie, albo to jakiś program był, whatever, że najszybciej laptopy (jakiekolwiek) zabijane są - najpierw przez temperaturę dopiero potem przez głupotę użytkowników ; p

#173 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 listopada 2008 - 18:16

Przepraszam wszystkich, którym nie zdążyłem wysłać gumek w tym tygodniu. Niestety, nie byłem przygotowany, na taką ilość listów.

#174 Iver

Iver
  • 16 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 16:29

_ZwS_ - kupowałem w Katowicach. U mnie zakwalifikowali do wymiany topcase ale tak jak pisałem wcześniej nosiłem go w Macally i nie widziałem co się pod spodem dzieje. Się okazało że się działo bo popękało. Nie wiem czy od temperatury. Ciężko mi powiedzieć. Natomiast ja najpierw zobaczyłem to pod gładzikeim i w lewą stronę takie małe pęknięcia. I od razu pognałem... Ciekawe czy jak wymienią to też będzie pękało..
W sumie czy od temperatury czy nie tak się nie powinno dziać. Mam Asusa który też się nagrzewa, mam go nieco dłużej niż Maca i jakoś nic mi się z nim nie dzieje.
Co do sklepu to oni tylko wykonują papierkową robotę i wysyłają do Warszawy.

---- Dodano 09-11-2008 o godzinie 19:15 ----
Ale jaja drodzy państwo
Właśnie rozmawiałem z kumplem z NY
Oto co mi napisał:
"daam 17:05:29
Ty ale jazda
daam 17:05:39
gadam z kumplem
daam 17:05:45
o tym popekanym lapie
daam 17:05:50
i jego szwagier
daam 17:05:56
mial to samo tutaj
daam 17:06:08
i poszedl z tym do sklepu
daam 17:06:52
i powiedzieli mu ze musi czekac 3 tygodnie, ale za to dostanie iPod Touch 16GB, albo wymienia mu lapa na tego nowego
daam 17:07:06
no i widomo jaka opcje wybral
daam 17:07:29
dobry maja serwis"

Mają mają drogi kolego

#175 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2008 - 17:32

Widocznie panowie pośrednicy w Polsce za mało zarabiają na maczkach, dlatego każą sobie płacić za wymianę Top Case po gwarancji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 12

0 użytkowników, 12 gości, 0 anonimowych