Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#101 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2008 - 12:02

ciekawe dlaczego nie ma właśnie żadnego oficjalnego info ze strony Apple Poland :-/


Bo im na tym nie zależy, a nikt też pewnie od nich się tego nie domagał.
U nas ruchy konsumenckie nie są tak aktywne jak na zachodzie.
A niby w Unii jesteśmy.

#102 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 28 września 2008 - 19:30

to rzeczywiście może trzeba by było jakąś "petycje" zmontować do nich. Przynajmniej będą mieli co robić jak będą musieli odpowiedzieć :D

#103 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 28 września 2008 - 19:48

Bo im na tym nie zależy, a nikt też pewnie od nich się tego nie domagał.
U nas ruchy konsumenckie nie są tak aktywne jak na zachodzie.
A niby w Unii jesteśmy.

Jak dotąd to raczej UE robi z nami to, co chce. W drugą stronę jest gorzej. A od strony obywateli to już w ogóle lipa. Trzeba rozwijać ruchy konsumenckie, to jest siła potężna. Bojkotem można doprowadzić firmę nawet do bankructwa, a na pewno mocno uszczuplić przychody. Nikt tego nie lubi.

#104 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 28 września 2008 - 22:40

Bo im na tym nie zależy, a nikt też pewnie od nich się tego nie domagał.
U nas ruchy konsumenckie nie są tak aktywne jak na zachodzie.
A niby w Unii jesteśmy.

W Polsce w ogóle nie ma konsumentów. W Polsce są masy dające się robić w konia i polityczni żebracy - żebrający o poparcie i kasę z Unii, która i tak idzie na marne (jeśli jej nikt nie zdążył włożyć do kieszeni).

#105 theseus

theseus
  • 52 postów

Napisano 28 września 2008 - 22:53

No to witam w klubie.
Dzis po okolo 15 miesiacach uzytkowania zobaczylem pekniecia po obu stronach. :)
620 pln za wymiane to jakas paranoja.
Wole nowego maczka kupic gdy ten juz sie rozpadnie.


Przecież muszą wymienić topcase nawet po gwarancji zgodnie z ustawą o sprzedaży konsumenckiej, zwanej potocznie "rękojmią".

#106 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2008 - 23:19

Przecież muszą wymienić topcase nawet po gwarancji zgodnie z ustawą o sprzedaży konsumenckiej, zwanej potocznie "rękojmią".


Niby muszą, ale śpiewają sobie za to 620,-.
Było to już w tym wątku.

#107 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 września 2008 - 03:46

Gadu gadu gadu... pogadac to sobie lubimy... Zerknijcie na wczesniejszego posta z UOKIK.

#108 isceptyk

isceptyk
  • 20 postów

Napisano 29 września 2008 - 09:34

a czy ktos, uzytkuje,uzytkował, naklejki na macboka Standard invisibleSHIELD, sprawdzja sie? niesprawdzaja? ubudowy pekaja? nie pekaja??? pozdr

#109 franzu

franzu
  • 85 postów

Napisano 29 września 2008 - 10:24

a czy ktos, uzytkuje,uzytkował, naklejki na macboka Standard invisibleSHIELD, sprawdzja sie? niesprawdzaja? ubudowy pekaja? nie pekaja???

pozdr

Ja mam fullbody - jak pęknie dam znać co i jak i kiedy :cool:

#110 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 września 2008 - 10:45

Tyle, że nie o to chodzi, aby do i tak nietaniego sprzętu jeszcze dopłacać, żeby mógł prawidłowo działać, do jasnej cholery! :)

#111 isceptyk

isceptyk
  • 20 postów

Napisano 29 września 2008 - 11:42

Tyle, że nie o to chodzi, aby do i tak nietaniego sprzętu jeszcze dopłacać, żeby mógł prawidłowo działać, do jasnej cholery! :)


zgadzam sie w 100% tez mnie to wk..., wnerwia ocz., ale jak juz zainwestowalem to wole chuchac na zimne, ale i tak nie doplace za przedluzenie gwarancji, (jak kolwiek sie to nazywa) to juz przegiecie...

#112 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 września 2008 - 12:48

Ano fakt. I z przykrością muszę przyznać, że po zakupie MBP (pomimo "ideologicznego sprzeciwu") zrobię wszystko, by swojego Maczka maksymalnie zabezpieczyć ... (złodzieje!) :P

#113 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 29 września 2008 - 14:23

apple to poczynia sobie dużo lepiej niż microsoft, przecież ostatnio to ładnie im coś do łba strzeliło, coraz mniej przekonany jestem do zakupy komputera tej firmy, nie dość że płacę nie małą kasę to jeszcze muszę chronić ten sprzęt przed usterką która wynikła nie z mojej winy

#114 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 września 2008 - 23:40

Ano fakt. I z przykrością muszę przyznać, że po zakupie MBP (pomimo "ideologicznego sprzeciwu") zrobię wszystko, by swojego Maczka maksymalnie zabezpieczyć ...

(złodzieje!) :P


3-letnia gwarancja jest chyba najbardziej pewna forma zabezpieczenia.

#115 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 29 września 2008 - 23:50

Ano fakt. I z przykrością muszę przyznać, że po zakupie MBP (pomimo "ideologicznego sprzeciwu") zrobię wszystko, by swojego Maczka maksymalnie zabezpieczyć ...

Ideologiczny sprzeciw? Przeciwko rozsądkowi? :)

#116 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 września 2008 - 08:27

"Ideologiczny", bo jedynie w sferze idei - niematerialny :) (oj, chyba miało być "idealistyczny" ...) :P

#117 ap38163

ap38163
  • 4 postów

Napisano 30 września 2008 - 10:18

a gdzie takie gumeczki mozna kupic, czy trzeba samemu 'zrobic'?

#118 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 września 2008 - 11:04

a gdzie takie gumeczki mozna kupic, czy trzeba samemu 'zrobic'?


Ja mam swojego dostawce.
Jeśli jesteś z okolic Katowic, to podjedź do mnie.

#119 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 września 2008 - 11:19

"Ideologiczny", bo jedynie w sferze idei - niematerialny :)

(oj, chyba miało być "idealistyczny" ...) :P

Mhm... dalej nie rozumiem, gdybym kupował nowego laptopa jakiejkolwiek firmy to wybrałbym takiego producenta, który sprzedaje rozszerzenia gwarancji i kupiłbym to. Mnie ten problem nie dotyczy bo nie kupuję nowych, he he.

#120 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 września 2008 - 11:25

Takoż i zamierzam nabyć Apple Care, żeby nie żyć w ciągłym stresie ;) Rzecz w tym, że gdyby MBPro nie stwarzał kłopotów (o których sporo można na MyApple przeczytać), zapewne nie rozważałbym nawet dokupowania dodatkowej gwarancji :) (w pracy działam na Mac'u Pro G5 - a wcześniej na poprzednich generacjach - i jakoś nigdy nie miałem problemów)

#121 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 września 2008 - 11:43

Takoż i zamierzam nabyć Apple Care, żeby nie żyć w ciągłym stresie ;)

Rzecz w tym, że gdyby MBPro nie stwarzał kłopotów (o których sporo można na MyApple przeczytać), zapewne nie rozważałbym nawet dokupowania dodatkowej gwarancji :)

(w pracy działam na Mac'u Pro G5 - a wcześniej na poprzednich generacjach - i jakoś nigdy nie miałem problemów)


Bo problemy się zaczęły, gdy Apple włożył przeciętnego peceta do opakowania po maku.
Nie jest temu winna technologia intela, bo na intelu można skonfigurować cały wachlarz płyt głównych od najtańszych, po najwydajniejsze.
Postanowili skorzystać z okazji zarobienia większej gotówki.

Wcześniej można było ich stawiać jako wzór, a opinia o solidnej konstrukcji makówek wciąż krąży.
Tylko pytanie:
Jak długo można ciągnąć tylko na dobrej opinii.

#122 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 września 2008 - 11:57

... no to nieźle zarobili pakując badziewne "flaki" do bolida Ferrari - po cenie Ferrari, naturalnie... :confused:

#123 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 września 2008 - 12:11

... no to nieźle zarobili pakując badziewne "flaki" do bolida Ferrari - po cenie Ferrari, naturalnie... :confused:


A pooglądaj sobie na tym forum, że ludzie faktycznie myślą, że mają Ferrari.

It Is Magic.

#124 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 września 2008 - 12:24

Szkoda. Naprawdę szkoda, bo OS X to bardzo zgrabny system ... zresztą, na tym forum nikogo do tego przekonywać nie trzeba ;) Niestety, nie mam najmniejszego pojęcia co musi się wydarzyć, by Apple zaczęło przykładać większą wagę do swoich produktów. Chyba jedynie radykalny spadek sprzedaży, ale na to trudno liczyć. Bo reklamacji - z tego co czytam - mają sporo, ale widocznie jest to dla nich i tak opłacalne.

#125 michal21

michal21
  • 47 postów

Napisano 30 września 2008 - 14:09

Nooo,po prawie 9 miesiącach użytkowania właśnie pękła mi obudowa w Macbooku...Ale to jest g...Rozpada sie od lezenia na biurku.Moja siostra ma taniego latpopa Sony i trzy razy jej wypadl na chodnik i nie stalo sie nic...badziewie na 101%. Szkoda ze nie da sie systemu samego kupic i wgrac do innego laptopa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych