Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBike - czyli Macowcy na rowerach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
280 odpowiedzi w tym temacie

#101 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 29 maja 2007 - 11:23

ja mam Gary Fisher Advance i nie powiem złego słowa. Spisuje się super.

#102 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 29 maja 2007 - 14:34

A ja sam sobie składałem, co prawda już sporo latek ma , ale jest niezniszczalny. A wygląda to tak:
Rama : Hawk Fat Bone(firma mało popularna, jednak jeżeli ktoś się interesuje tą tematyką to powinien wiedzieć.Dawno temu na takich ramach jeździła Kadra Polski,łącznie z wspomnianą wcześniej Anną Szafraniec ,jeszcze juniorką)
Napęd:Automat:przód/tył: Shimano Deore LX/LX ,wolnobieg:LX
Korby:Sachs Quartz
Hamulce:SRAM 7
Sztyca/Mostek/Kierownica:Amoeba
Obręcze/Szprychy/Piasty:Ritchey WCS/DT/SRAM
Amortyzator Rock Shock Psylo XC(rozpadł się i czeka na serwis), obecnie RST
Trochę drobnych dodatków m.in. :pedały zatrzaskowe+buty

Obecnie rowerek stoi prawie nieużywany ,ponieważ studia zabierają mi sporo czasu.Jednak mogę się pochwalić przebiegiem rzędu 20.000-25.000 km(Może więcej,sam już się pogubiłem, był okres kiedy bez conajmniej 50 km dziennie ,bolały mnie nogi.Dziwne? a jednak).
Jeżdżenie ,tak na poważnie,zaczęło się pod koniec szkoły podstawowej.Piszę "na poważnie",ponieważ były plany zajęcia sie tym zawodowo.Znajomy rodziców (zapalony szosowiec,trener) po paru wspólnych trasach zaproponował pomoc (tzw. wtyki) ,w dostaniu się do wybranej szkoły sportowej i klubu MTB. Wszystko już było załatwione,ale (no właśnie ale) rodzice stwierdzili ,że wyczynowe kolarstwo jest sportem barzdzo niezdrowym.Były dyskusje,potem kłótnie,jednak nic to nie dało(nie miałem zbyt dużo możliwości jako 15-latek) i musiałem odpuścić.Teraz czasem zastanawiam się jak by to było ,gdyby wtedy się zgodzili(może byłbym jakimś mistrzem świata ;) czy cuś).

A co do odpowiedników Apple w świecie rowerowym to ja stawiałbym na: CANNONDALE, SPECIALIZED, KLEIN.Jeżeli chodzi zaś o nowsze marki to : NORCO , SANTA CRUZ

Tyle z mojej strony,bo chyba się troszkę rozpisałem

#103 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 maja 2007 - 15:17

Jak już wchodzimy w temat markowego sprzętu, znam jednego rowerofoba/makowca specjalizującego się w "kolarkach"
Produkuje ramy pod własną markę "gromada"

Nawet w ostatni weekend organizował wyścigi na rolkach w ogrodzie saskim i sponsorował ze dwie ramy jako nagrody :)

#104 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2007 - 16:11

A co do odpowiedników Apple w świecie rowerowym to ja stawiałbym na: CANNONDALE, SPECIALIZED, KLEIN.Jeżeli chodzi zaś o nowsze marki to : NORCO , SANTA CRUZ


No, szczegolnie Cannondale i jego Lefty to jest normalnie think different ;)
Dla niezorientowanych w temacie:

#105 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 29 maja 2007 - 17:46

@jsg apropo sklepu który podałeś to imho to cos pociskają na siłe towarami głupi przykład łańcucha kmc 710 koolchain nie jest to za cholere łańcuch do torówek bo jest cholernie cięzki i wytrzymały (przeznaczony głównie na sigle speed ale do rowerów takich jak bmx, 4cross itp) na tor sie używa lżejszych łańcuchów ...

#106 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 maja 2007 - 17:51

@jsg apropo sklepu który podałeś to imho to cos pociskają na siłe towarami
głupi przykład łańcucha kmc 710 koolchain nie jest to za cholere łańcuch do torówek bo jest cholernie cięzki i wytrzymały (przeznaczony głównie na sigle speed ale do rowerów takich jak bmx, 4cross itp) na tor sie używa lżejszych łańcuchów ...


To nie sklep, to Paweł... raczje nie kupisz w ym sklepie nic- i tak wszystko obgadujesz przez telefon.
A co do łańcucha:
A) strona jest stara, może się pozmieniało
B) ja bym wiedzy tego kolesia nie kwestionował, jego rowery jeżdżą w całej europie i ma na nie klientów więc nie może być tak źle.

Ja tam wole być ignorantem i trzaskać kolejne tysiące kilometrów na swoim rowerku za 129zł z supermarketu- ma teraz drugi taki może przyjdzie czas remontu i z dwóch zrobie jeden, kto wie...

#107 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 17:56

...ja jeżdżę-w dużym mieście jest bardzo przydatny ale nie tylko.
Kiedy rozwoziłem gazety to przez niecałe 4 lata pracy przejechałem dystans = pół równika ziemskiego.
Ostatnio spodobały mi się takie rowerki:
http://www.activespo...ack-p-3941.html
...co wy na ten rower...?
a "iBike" to fajny temacik :-)

#108 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 maja 2007 - 18:11

...ja jeżdżę-w dużym mieście jest bardzo przydatny ale nie tylko.
Kiedy rozwoziłem gazety to przez niecałe 4 lata pracy przejechałem dystans = pół równika ziemskiego.
Ostatnio spodobały mi się takie rowerki:
http://www.activespo...ack-p-3941.html
...co wy na ten rower...?
a "iBike" to fajny temacik :-)


Fajne, spanerskie, na rowerowy spacer z "laską" po miejskim parku idealne.
Na dłuższą metę do ciągłej szybkiej jazdy nie zabrdzo. Poprostu kiedy nie jedzie się żółwim tempem stają się nie praktyczne

ostatnio na allegro był komar zrobiony na ten kształt: http://www.allegro.p...na_chopper.html
Szkoda że taka kasa

#109 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maja 2007 - 18:19

O to ja się też wpiszę :) Kraków, trasa: Prokocim - inne części miasta (;P). Rower: szary Mongoose Rockadile Pro na o takich oponkach:

Dołączona grafika

Ops sorrry, takich (taka sama nazwa):

Dołączona grafika

http://www.conti-onl...contact_en.html

Cieńka guma, rewelacyjna na miasto. Jakby ktoś zobaczył to krzyczeć :) Szare spodenki, granatowy albo czerwony t-shirt, biało niebieski kask.

Aha jabłko nalepione od lewej strony ;)

#110 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 18:52

JSG, ...ha, komar po tuningu :-) ...całkiem nieźle. Rower Big Mo Chopper-na długie trasy się nie nadaje to prawda. Tylko do "pobujania" się bez bicia prędkości dźwięku :-) i nacieszenia oka (przede wszystkim).

#111 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maja 2007 - 18:58

Big Mo Chopper


Rewelacja, zrobiłem nim kilka kółek kiedyś przez Maks Sportem :)

---- Dodano 29-05-2007 o godzinie 17:59 ----
Dołączona grafika

Dla niewtajemniczonych.

#112 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 19:01

...i jak...? Nie przeszkadza za niskie siodełko...?
...da się w miare jechać?

---- Dodano 29-05-2007 o godzinie 20:02 ----
...kupie sobie taki.

#113 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maja 2007 - 19:03

Jakto chopper - nisko i długo :) I przy zakrętach zahaczałem pedałami o ziemię, ale to kwestia wyczucia jaki jest minimalny promień skrętu i niezacieśnianie bardziej ;)

#114 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 19:05

...iPod+dobra muzyka i Big Mo Choper-całkiem fajna zabawa :-) njet dzięki za info, pozdrawiam...

#115 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2007 - 19:14

Fajnie wygląda, ale ja jestem zwolennikiem klasycznej pozycji (na rowerze , oczywiście ;) ) Jazda z kolanami pod brodą wydaje mi się hmm, niewygodna? Ale jak kto lubi... Ostatnio sporo szlifuję formę a dla relaksu kupiłem sobie jeszcze rolki :D A propos sezonu, warszawiacy, kto bywa na Masie Krytycznej? Ja byłem w ostatni piątek po raz pierwszy w życiu i baaaardzo mi się podobało... :)

#116 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 19:20

Andrzej,
przez 3 lata pracowałem jako instruktor (jazdy na rolkach/wrotkach).
Więc temat znam :-) Gdyby co gg-7024269 lub iChat-ar2r@mac.com.

#117 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 maja 2007 - 19:27

oprócz chopperów również rowery dualowe serwują taką pozycję, trialowe w ogóle nie posiadają siodełka :P

#118 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 maja 2007 - 20:31

Czyżby w Dynamixie świętej pamieci?

#119 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 maja 2007 - 20:47

Fajnie wygląda, ale ja jestem zwolennikiem klasycznej pozycji (na rowerze , oczywiście ;) )
Jazda z kolanami pod brodą wydaje mi się hmm, niewygodna? Ale jak kto lubi...
Ostatnio sporo szlifuję formę a dla relaksu kupiłem sobie jeszcze rolki :D
A propos sezonu, warszawiacy, kto bywa na Masie Krytycznej? Ja byłem w ostatni piątek po raz pierwszy w życiu i baaaardzo mi się podobało... :)


miałem być, ale myślałem że jest czwartek a był piątek....
w/w kolega organizował część imprezy...

#120 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 20:54

admkryn,
masz rację w Dynamixie-niestety został zamknięty :-(

---- Dodano 29-05-2007 o godzinie 21:59 ----
...a znasz kogoś z tamtych klimatów "dynamixowych"...?

#121 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 maja 2007 - 21:05

Tak, były drużynowy w jednej z drużyn w naszym Szczepie był tam pracownikiem. Kosicki, kojarzysz?

#122 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 21:13

...nie kojarze po nazwisku ale ja na Rollarenie pracowałem najdłużej (ze wszystkich którzy tam kiedy kolwiek pracowali) i jeśli on tam pracował to mnie zna na 100%.(troche się tam ludzi przewineło).Chyba, że pracował tuż po otwarciu i krótko to się "mineliśmy".

---- Dodano 29-05-2007 o godzinie 22:15 ----
...lub o mnie słyszał-byłem pracownikiem nr 1 Rollareny :-) (nie przechwalając się)

#123 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 maja 2007 - 21:23

He Ja tam chodzułem głównie na ściankę, ale na rollarenie też sie bywało :-)

#124 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 maja 2007 - 21:37

...mam nadzieję, że upadków było mało na rolkach/wrotkach a za to dużo zabawy.
Szkoda, że takie miejsce zostało zamknięte bo Dynamix to nie tylko były rolki ale dużo
innych atrakcji.Kto był to wie :-) Miejmy tylko nadzieję, że ktoś otworzy podobne miejsce
w Poznaniu a najlepiej Dynamix 2 :-) To piękne miejsce łączyło w sobie wiele sportów.
Nawet jeździłem tam na rowerze (dotyczy tematu). :-) :-) :-)
Ze ścianki też troche osób znam i napewno mamy wspólnych znajomych :-)
Z czasem dynamixowe kontakty-znajomości się urywają.(każdy idzie w swoją strone)
Gdyby co to namiary na mnie:
GG-7024269, iChat-ar2r@mac.com, Skype-kaiserartur512, Mail-kaiser.artur@gmail.com
Pozdrawiam...

#125 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 29 maja 2007 - 22:18

Autorem cytatu jest Artur Kaiser
...ja jeżdżę-w dużym mieście jest bardzo przydatny ale nie tylko.
Kiedy rozwoziłem gazety to przez niecałe 4 lata pracy przejechałem dystans = pół równika ziemskiego.
Ostatnio spodobały mi się takie rowerki:
http://www.activespo....ck-p-3941.html
...co wy na ten rower...?
a "iBike" to fajny temacik


Fajne, spanerskie, na rowerowy spacer z "laską" po miejskim parku idealne.
Na dłuższą metę do ciągłej szybkiej jazdy nie zabrdzo. Poprostu kiedy nie jedzie się żółwim tempem stają się nie praktyczne

To macie coś innego w tym temacie.Na tym przynajmniej można po bułki skoczyć.
http://www.hawkclassic.com/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych