Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fotografia] Sprzęcior FOTO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#151 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 października 2007 - 21:10

Tak, ale odwzorowanie w 400D na matrycy jest o wiele lepsze, a i matryca CMOS mniej szumi, w przypadku tego aparatu praktycznie znikome szumy do ISO 400. Pentax startuje z ISO200. Dużą zaletą w 400D jest system automatycznego czyszczenia matrycy !!


To mozna pomyslec nad K100D Super, rozwiniecie nie-superowego, ktory sie rozni tym, ze posiada ow system. To jeszcze pare opinii i mozemy sie zdecydowac.

Ps. Z K100D Super jest latwiej, bo body kosztuje w granicach 1700 zlociszy, wiec za jakies 5-6 setek moznaby chlasnac jakis objektyw lepszy, niz kitowy. Ja sie na tym zupelnie nie znam, wiec jesli znalazla by sie jakas dobra dusza, to prosilbym o wyskapcowanie jakiegos objektywu (najlepiej, zeby byl z warszawy dostepny). Takiego na poczatek, bez jakiegos szalonego zoom'u, do portretow, pejzazykow, "ciocioimienin", itp.

#152 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 29 października 2007 - 21:12

A mój sprzęt to sędziwy Canon A200 i nieco nowszy A610 :)

#153 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 29 października 2007 - 21:44

Zapytaj o poradę na forum pentax.org.pl. To, moim zdaniem, jedno z lepszych for dla amatorów fotografów w pl. I wcale nie jest "tylko dla pentaksiarzy", choć rzeczywiście, każdy po krótszym lub dłuższym czasie takie aparaty tam ma :D Ja jestem "pleśń i żelatyna", więc o obiektywach "D" się nie wypowiem.

#154 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 29 października 2007 - 21:58

:D cos nietegez wyszlo :>


No rzeczywiscie cos wyszlo po Romkowatemu ;) chyba złożyłem 2 zdania w jedno ;)

#155 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 30 października 2007 - 00:12

tak sobie mysle ze raczej nie 50 a 35mm, bo przy matrycy aps-c odpowiednikiem 50 w klatce 35mm jest obiektyw c.a 35mm. Poki to twoje pierwsze body i nie jestes uwiazany systemem, ani nie planujesz juz dalszych upgrade puszek i szkiel to bierz co w reku lezy. Ja targany podobnym dylematem zdecydowalem sie na 400D ze wzgledu na to ze jest do nich masa szkiel EF serii L o bardzo dobrej jakosci i jakos tak mnie to przekonalo, ze sobie ulozylem caly upgrade path z 5D docelowo. Wybor pierwszej puszki to zazwyczaj wybor systemu z ktorym potem bedziesz uwiazany. Nie znaczy to oczywiscie ze nie mozna zmienic, ale drastyczne przegrupowania w stylu sprzedajemy wszystkie obiektywy kupujemy cos innego zdarzaja sie nieczesto. Natomiast jesli nie masz zamiaru kupic aparatu i baterii szkiel to zawsze mozesz go sprzedac z kitem, generalnie kwestia jest tylko tego czy masz zamiar dokupywac do aparatu jakies bajery czy tez jak kupisz lustrzanke + obiektyw to koniec, jesli to drugie to bierz tansze/ wygodniejsze

#156 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 listopada 2007 - 21:35

Bylem w sklepie i porownalem te dwa aparaty. W reku lepiej mi lezy Pentax, sprawia wrazenie lepiej wykonanego. Zapytalem sie na gronie (:E), jeden user mi powiedzial, zebym sie zabil, pozostali, zebym wzial 400D. Moze przynudzam, ale jesli by sie znalazla jakas dobra dusza, ktora by mi wypisala jakies argumenty za jednym i drugim to bylbym wdzieczny. Jak na razie dla mnie to tak wyglada: K100D Super - wygodniejszy, tansze akcesoria EOS 400D - Wiekcej pikseli i lepsza martyca (?), rowniez masa akcesoriow, ale wada w postaci drogich kart pamieci i akumulatorow canonowych. Jak na razie niewiele wiem o fotografii, ale po kupnie tego aparatu znacznie ja poszerzyc.

#157 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 listopada 2007 - 21:46

Bylem w sklepie i porownalem te dwa aparaty. W reku lepiej mi lezy Pentax, sprawia wrazenie lepiej wykonanego. Zapytalem sie na gronie (:E), jeden user mi powiedzial, zebym sie zabil, pozostali, zebym wzial 400D. Moze przynudzam, ale jesli by sie znalazla jakas dobra dusza, ktora by mi wypisala jakies argumenty za jednym i drugim to bylbym wdzieczny.

Jak na razie dla mnie to tak wyglada:
K100D Super - wygodniejszy, tansze akcesoria
EOS 400D - Wiekcej pikseli i lepsza martyca (?), rowniez masa akcesoriow, ale wada w postaci drogich kart pamieci i akumulatorow canonowych.

Jak na razie niewiele wiem o fotografii, ale po kupnie tego aparatu znacznie ja poszerzyc.


Krta 2Gb 100zł to drogo?
zamienniki do baterii- nie rzadko bardziej pojemne (mniej żywotne ale skoro są 5x tańsze to można je raz na rok wynienić bez bólu) można kupić od 20-100zł.

Pentax... ma wiele zalet- ale chyba pod postacią K10D prawie 1000zł droższy od K100D, za to wysokiej klasy obiektywy są w podobnej cenie co canonowskie Lki za to kity są o klase albo dwie lepsze wszystko ma swoje zady i walety, musisz wyważyć je sam...

#158 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 04 listopada 2007 - 22:17

Canon EOS 50E + optyka m42 (helios i fotosnajper 300mm), czasami jakaś kiepska optyka canona. Film - zwykle fuji press, przymierzam się do taśmy filmowej.

#159 bastiano

bastiano
  • 45 postów
  • SkądGostyń Wlkp.

Napisano 08 listopada 2007 - 00:03

Polecam stronke pbase.com. http://www.pbase.com...as/pentax/k100d - tu masz zdjecia z pentaxa robione przez "zwyczajnych" fotografow. Mozesz obejrzec mozliwosci tego aparaciku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych